Başkan Toçoğlu, Bürokratlardan Bilgi Aldı - Son Dakika
Yerel

Başkan Toçoğlu, Bürokratlardan Bilgi Aldı

Başkan Toçoğlu, Bürokratlardan Bilgi Aldı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin ilgili bürokratlardan bilgiler aldı.

20.12.2016 18:54

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmalara ilişkin ilgili bürokratlardan bilgiler aldı.

Afet Koordinasyon Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda Genel Sekreter İbrahim Pehlivan, Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, başkan danışmanları Prof. Dr. Atilla Arkan, Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık, Prof. Dr. Hamza Al, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce ve şube müdürleri yer aldı. Davut Yüce, sosyal hizmetler çatısı altında yürütülen çalışmalara içeren ayrıntılı bir sunum yaptı. Toplantının ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Toçoğlu, "Sosyal hizmet alanında geniş bir potansiyele sahibiz. Hamdolsun şehrimizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza bir şekilde dokunuyoruz. Çeşitli yardımlarla ihtiyaç sahiplerine ulaşıyoruz. Bunun yanında kimsesizlere kucak açıyoruz. Mülteci kardeşlerimize desteklerde bulunuyoruz. Ayrıca 'Mahallemde İftar Var' programlarımızda da Ramazan ayında hemşerilerimizle aynı sofralarda buluşuyoruz. İnşallah sosyal hizmet başlığı altında gönüllere dokunmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Başkan Toçoğlu sözlerinin devamında, "Engelsiz bir Sakarya hedefiyle yeni yatırımlarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz. Bilindiği üzere kısa süre önce Engelsiz Kafe'yi hizmete aldık. Engelli kardeşlerimizin sosyalleşmesi konusunda çeşitli etkinliklerde buluşuyoruz. Evde bakım hizmeti, ulaşım gibi konularda onların yanında yer alıyoruz. Merkezlerimizde hem sosyal hem eğitsel çalışmalar gerçekleştiriyoruz. İnşallah kısa süre önce temelini attığımız Engelsiz Yaşam Merkezimiz de hızla yükseliyor. Şunu unutmamalıyız: Hepimiz birer engelli adayıyız. Bu sorumluluk ve bilinçle yakaladığımız bu ivmeyi daha da yukarılara taşıyacağız. Aile ve çocuk hizmetleri konusunda da büyük bir mesafe kat ettik. Ailelerimize danışmanlık hizmetleri sunmaya devam ediyoruz. Aynı zamanda 7-14 yaş arasındaki çocuklarımız çeşitli eğitimler alıyor. Bilindiği üzere Adapazarı SGM'nin ardından Akyazı ve Geyve'deki merkezlerimizi de hizmete aldık. Sapanca'da çalışmalarımız hızla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde de Karasu için tasarladığımız projeyi kamuoyuyla paylaştık. İnşallah zamanla tüm ilçelerimizi bu merkezlerle buluşturacağız. Aynı zamanda Yaşayarak Öğrenme Macera Parkımıza da açıldığı günden bu yana yoğun bir ilgi gösteriliyor. Arkadaşlarımız orada da önemli çalışmalara imza atıyor. Bu zamana kadar yaklaşık 15 bin ziyaretçiye ulaşmış durumdayız. Kardeşlerimiz katıldıkları eğitim çalışmalarıyla yeteneklerini keşfetme fırsatını elde ediyorlar. Topluma dokunan projelerimize gösterilen ilgi bizler için çok önemli. İnşallah hemşerilerimizi benzer çalışmaları şehrimizle buluşturmaya devam edeceğiz. Genç, yaşlı, kadın, çocuk, engelli kısacası 7'den 70'e tüm vatandaşlarımız bu merkezlerimizde. Bu ahengi gördüğümüzde biz yöneticilerde mutlu oluyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız hızla devam edecek. Biz inancımız gereği iyiliği, güzelliği, varlığı, mutluluğu, acıyı paylaşmayı kendine ilke edinmiş insanlarız. Sakarya'nın dört bir yanındaki vatandaşlarımızla şehrimizin güzelliklerini ve iyiliği paylaşacağız. Sosyal belediyecilik alanındaki örnek uygulamalarımızı daha da arttıracağız" dedi. - SAKARYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Başkan Toçoğlu, Bürokratlardan Bilgi Aldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement