Bayburt'ta Sağlık Personeline Eğitim - Son Dakika
Yerel

Bayburt'ta Sağlık Personeline Eğitim

Bayburt\'ta Sağlık Personeline Eğitim

Bayburt'ta, sağlık personeline yönelik Çocuklarda İleri Yaşam Desteği (ÇİLYAD) ile Erişkin İleri Yaşam Desteği (İLYAD) eğitimleri verileceği bildirildi.

21.08.2014 19:06  Güncelleme: 09:50

İl Sağlık Müdürü Dr. Zülkarni Özbek, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, acil tıp teknisyenleri ve sağlık personaline ÇİLYAD ve İLYAD eğitimleri vereceklerini anlatarak, eğitimlerde amaçlarının yetişkin, bebek ve çocuk ölümleri ile önlenebilir sakatlıkların en aza indirmesi olduğunu söyledi.

7 gün sürecek eğitimin 25 Ağustos'ta başlayacağını belirten Özbek, "İİlk defa personellerimize vereceğimiz bu eğitimleri çok önemsiyoruz. 112 Acil Servis ekibimiz 2013 yılında 9 bin 329 hasta taşıdı. Bizde ÇİLYAD ve İLYAD eğitimlerimizi 'Kurtarılan Her Çocuk Yaşatılan Bir Umuttur' sloganı ile başlatıyoruz. Bu eğitimlerimizi ilimizde Erzincan 112 Acil Servis ekibi ile koordineli şekilde yürüterek personelimize vereceğiz" dedi.

Özbek, il genelindeki 112 istasyonunda görevli toplam 24 sağlık çalışanının bu eğitimlere katılacağını ifade ederek şunları kaydetti:

"Bu eğitimlerle personellerimizin vakalardaki pratikliğini geliştirmek ve tıp dünyasındaki güncel bilgileri aktarmayı hedefliyoruz. Çocukların vaka yerlerinden alınıp hastaneye ulaştırılıncaya kadar geçen süre hayati bir zaman aralığıdır. Eğitimlerde, sağlık ekibimize en kritik anlarda yapılacak müdahaleleri uzman doktorlarca uygulamalı olarak göstereceğiz. Eğitimde başarılı olan personellerimize sertifika da verilecek."

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bayburt'ta Sağlık Personeline Eğitim - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement