BDP'den Meskan Dağı'nda Karakol Protestosu - Son Dakika
Yerel

BDP'den Meskan Dağı'nda Karakol Protestosu

BDP\'den Meskan Dağı\'nda Karakol Protestosu

BDP Hakkari İl Örgütü, Meskan Dağı'nda yapımı planlanan karakolu protesto ederek, barış çadırı kurup basın açıklaması düzenledi.

26.04.2014 21:07  Güncelleme: 22:00

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Hakkari İl Örgütü, Hakkari'nin Meskan Dağı'nda yapımı planlanan kalekolu protesto ederek, barış çadırı kurup basın açıklaması düzenledi.

2100 rakımlı Meskan Dağı'nda yapımı planlanan kalekolu protesto için 6 Nisan'da kurdukları çadırla eylem yapan ve bir süre önce eylemlerine son veren BDP'liler, dağın eteklerinde yeniden barış çadırları kurarak eylem yaptı. Meskan Dağı'nın zirvesine çıkarak basın açıklaması yapan BDP İlçe Eş Başkanı Halit Soydan, seçimden sonra bir askeri hareketliliğinin yaşandığını belirtti. Yapılan kalekollara tepki gösteren Soydan, "Biz çözüm sürecine zarar gelmemesi için barış çadırı nöbetini tutmaya devam edeceğiz. Bütün halkımızı ve halklarımızı barış çadırına gelip burada nöbet tutmaya davet ediyoruz" dedi.

Meskan Dağı'ndaki yürüyüş ve basın açıklamasına Belediye Eş Başkanı Nurullah Çiftçi, BDP İl Başkanı Mustafa Miraz Çallı, İHD Hakkari Şube Başkanı İsmail Akbulut, Beytüşşebap Belediye Eş Başkanı Seyran Argen, Beytüşşebap İlçe Eş Başkanı Abdulkerim Ataman, Barış Anneleri ve vatandaşlar katıldı. Yapılan basın açıklamasının ardından barış çadırı önünde yemek ikramı yapıldı. - HAKKARİ

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel BDP'den Meskan Dağı'nda Karakol Protestosu - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement