Son dakika Beytüşşebap haberleri, Beytüşşebap son dakika, son dakika Beytüşşebap

Son Dakika Beytüşşebap Haberleri

 • Şırnak'ta Tanin Geçidi havadan görüntülendi
  20 Şub Şırnak'ta Tanin Geçidi havadan görüntülendi

  Şırnak'ta yoğun kar yağışının ardından ulaşıma açılan Tanin Geçidi havadan görüntülendi. Geçitteki kar kalınlığı yer yer 5 metreyi buluyor. Amatör fotoğrafçılar da kar manzarası çekmek için geçide geldi. Besiciler ise hayvanlarının bakımı için yoğun bir mesai harcıyor.

 • Teröristlerin mağara ve sığınakları 'Bozdoğan-3' operasyonuyla imha edildi
  19 Şub Teröristlerin mağara ve sığınakları 'Bozdoğan-3' operasyonuyla imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bölücü terör örgütü mensubu teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla kullandıkları mağara ve sığınakların imha edildiğini açıkladı. Bozdoğan-3 operasyonları kapsamında 9 ilde 24 mağara, sığınak ve barınma alanı yok edildi. Operasyonlarda silah, mühimmat, patlayıcılar ve örgütsel dokümanlar ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 9 ilde 24 mağara ve sığınak imha edildi
  19 Şub İçişleri Bakanı Yerlikaya: 9 ilde 24 mağara ve sığınak imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensubu teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla kullandıkları mağara ve sığınakların imha edildiğini açıkladı. 'Bozdoğan-3' operasyonları kapsamında 9 ilde 24 mağara, sığınak ve barınma alanı yok edildi. Operasyonlarda binlerce silah, mühimmat ve patlayıcı madde ele geçirildi.

 • Şırnak'ta kapanan Tanin Geçidi yeniden açıldı
  16 Şub Şırnak'ta kapanan Tanin Geçidi yeniden açıldı

  Şırnak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi, Karayolları ekiplerinin çalışmaları sonucu yeniden ulaşıma açıldı. Kar kalınlığının yer yer 5 metreyi bulduğu geçitte, gece gündüz çalışma yapılarak yol yeniden kullanıma açıldı.

 • MİT, PKK/PAJK'nın koordinasyon üyesi Fatma Sakana'yı etkisiz hale getirdi
  16 Şub MİT, PKK/PAJK'nın koordinasyon üyesi Fatma Sakana'yı etkisiz hale getirdi

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/PAJK'nın sözde koordinasyon üyesi Fatma Sakana'yı Suriye'nin Kamışlı kentinde düzenlediği nokta operasyonla etkisiz hale getirdi. Sakana, 10 askerin şehit olduğu eylemde yer aldığı için MİT'in öncelikli hedef listesine alınmıştı. Sakana, İran'dan örgüte katıldıktan sonra Şırnak ve Suriye'de faaliyet yürütmüş, Duran Kalkan ile yakınlığı sayesinde örgüt içinde yükselmişti.

 • MİT, PKK/PAJK'ın sözde sorumlusu Fatma Sakana'yı etkisiz hale getirdi
  16 Şub MİT, PKK/PAJK'ın sözde sorumlusu Fatma Sakana'yı etkisiz hale getirdi

  Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), terör örgütü PKK/PAJK'ın sözde sorumlularından "Sorhin Rojhilat" kod adlı Fatma Sakana'yı, Suriye'nin Kamışlı şehrinde düzenlediği nokta operasyonuyla etkisiz hale getirdi. Sakana, 2006'da İran'da terör örgütüne katıldıktan sonra Şırnak kırsalında faaliyet yürütmüş ve daha sonra Suriye ve Irak'ta örgütün sözde sorumluları arasında yer almıştır.

 • PKK'nın sözde sorumlularından Fatma Sakana etkisiz hale getirildi
  16 Şub PKK'nın sözde sorumlularından Fatma Sakana etkisiz hale getirildi

  2012'de Şırnak'ta 10 askerimizin şehit edildiği saldırının faillerinden, terör örgütü PKK'lı Fatma Sakana etkisiz hale getirildi.

 • Beytüşşebap'ta hayvanlar kar üstünde yemleniyor
  10 Şub Beytüşşebap'ta hayvanlar kar üstünde yemleniyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde besiciler, yaz ayında topladıkları saman ve meşe yapraklarını kış ayında kar üstünde hayvanlara veriyor. Kış aylarında kar kalınlığının 1 metreyi geçtiği bölgelerde besicilerin zorlu kış mesaisi devam ediyor.

 • Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Tanin Geçidi'nde karlı yol temizlendi
  10 Şub Şırnak'ın Uludere ilçesindeki Tanin Geçidi'nde karlı yol temizlendi

  Uludere ilçesi ve Uzungeçit beldesi arasında bulunan ve Beytüşşebap ilçesine alternatif kısa yol olarak kullanılan 2 bin 230 rakımlı Tanin Geçidi, kar yağışı sonucu ulaşıma kapanmıştı. Karayolları ekipleri tarafından yapılan çalışmayla, yolun üzerinde biriken 1 metre kalınlığındaki kar temizlenerek ulaşıma açıldı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Şırnak'ta AK Parti hizmet bayrağı dalgalanacak
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Şırnak'ta AK Parti hizmet bayrağı dalgalanacak

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Şırnak Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, 31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde Şırnak'ın bütün ilçelerinde AK Parti hizmet bayrağının dalgalanacağını belirtti. Zeybekci, AK Parti'nin hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geldiğini vurgulayarak, belediye başkan adaylarına ve parti üyelerine önemli bir gün olduğunu söyledi.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Biz hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geliriz
  09 Şub AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci: Biz hizmet etmeye ve hizmetkar olmaya geliriz

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, Şırnak Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, partinin hizmet etmek ve vatandaşa hizmetkar olmak amacıyla var olduğunu belirtti. Zeybekci, ayrıca Türkiye'nin bu coğrafyanın çadır direği olduğunu ve 7 düvelin hedefinde olduklarını ifade etti.

 • Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 13 köy ve 7 mezra yolu ulaşıma kapandı
  06 Şub Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 13 köy ve 7 mezra yolu ulaşıma kapandı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 13 köy ve 7 mezranın yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi ve Karayolları Şube Müdürlüğü ekipleri, kapalı yolların açılması için çalışma başlattı. Ayrıca, Uludere ilçesindeki Tanin Geçidi'nin de kar yağışı nedeniyle kapalı olan yolu açma çalışmaları devam ediyor.

 • Şırnak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle yaban hayvanlarına doğaya yem bırakıldı
  05 Şub Şırnak'ta olumsuz hava koşulları nedeniyle yaban hayvanlarına doğaya yem bırakıldı

  Şırnak'ta ağır kış koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya buğday, arpa, sebze, et ve yonca bırakıldı. Doğa Koruma ve Milli Parklar Şırnak Şube Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada, gönüllü kuruluşların da desteğiyle yemleme çalışmaları başlatıldı. Bu çalışmaların kış boyunca devam edeceği belirtildi.

 • Elazığ, Şırnak ve Bingöl'de Kar Nedeniyle 50 Yerleşim Yerinin Yolu Ulaşıma Kapandı
  04 Şub Elazığ, Şırnak ve Bingöl'de Kar Nedeniyle 50 Yerleşim Yerinin Yolu Ulaşıma Kapandı

  Elazığ, Şırnak ve Bingöl'de etkili olan kar nedeniyle 50 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Elazığ'da 17 köy yolunun ulaşıma açılması için çalışmalar sürerken, Şırnak'ta merkeze bağlı 1, Uludere'de 2 ve Beytüşşebap'ta 5 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Bingöl'ün Karlıova ilçesinde ise 25 yerleşim yerinin yolu kapalı durumda.

 • Kardan kapanan köy yolunda rahatsızlanan yaşlı adam hastaneye yetiştirildi
  31 Oca Kardan kapanan köy yolunda rahatsızlanan yaşlı adam hastaneye yetiştirildi

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Bölücek köyünde kardan kapanan yol nedeniyle rahatsızlanan Hüseyin Akdoğan, 2 saatlik çalışma sonucu açılan yol ile hastaneye ulaştırıldı. Sağlık ekipleri, iş makinesiyle Akdoğan'ı ambulansa taşıyarak Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne götürdü. Akdoğan'ın sağlık durumu iyi.

 • Şırnak'ta Karlı Yollarda Hasta Kurtarma Operasyonu
  30 Oca Şırnak'ta Karlı Yollarda Hasta Kurtarma Operasyonu

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Bölücek köyünde rahatsızlanan 65 yaşındaki bir vatandaş için ekipler seferber oldu. Kar ve tipi nedeniyle hastaneye gidemeyen vatandaş 112'i aradı. Jandarma, 112 ve il özel idare ekipleri karlı yolları aşarak köye ulaştı. Hasta, yapılan ilk müdahalenin ardından iş makinalarıyla ambulansa taşınarak hastaneye kaldırıldı.

 • Siirt ve Şırnak'ta Kar ve Tipi Nedeniyle 35 Yerleşim Yerine Ulaşım Sağlanamıyor
  30 Oca Siirt ve Şırnak'ta Kar ve Tipi Nedeniyle 35 Yerleşim Yerine Ulaşım Sağlanamıyor

  Siirt'in Pervari ilçesinde 10, Eruh'ta 6 ve Şirvan'da 4 köy yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Siirt İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Şırnak'ta ise merkeze bağlı 1, Uludere'de 1 ve Beytüşşebap'ta 13 köy ve mezra yolu kar nedeniyle ulaşıma kapandı. Belediye ekipleri kent merkezinde buzlanmaya karşı tuzlama ve küreme çalışması yaparken, İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri de diğer yolların açılması için çalışma yürütüyor.

 • Beytüşşebap'ta ağaç dalları kar ağırlığına dayanamadı
  30 Oca Beytüşşebap'ta ağaç dalları kar ağırlığına dayanamadı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde günlerdir etkisini sürdüren kar yağışı sonucunda ağaç dalları devrildi. Kar kalınlığının yer yer 2-3 metreyi geçtiği ilçede meyve ağaçları kırıldı. Vatandaşlar fidanları iplerle ayakta tutmaya çalışıyor.

 • Terör örgütüne 7 ilde ağır darbe! 28 mağara imha edildi, 159 kg patlayıcı madde ele geçirildi
  29 Oca Terör örgütüne 7 ilde ağır darbe! 28 mağara imha edildi, 159 kg patlayıcı madde ele geçirildi

  Teröristlerin kış aylarında eylem yapmak amacıyla 7 ilde mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen "Kahramanlar-47" operasyonlarında, 28 barınma alanı imha edilirken çok sayıda roketatar, el bombası ile 159 kg patlayıcı madde ele geçirildi. Operasyona ilişkin detayları paylaşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, "Kahraman Jandarmalarımızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin" dedi.

 • Şırnak'ta Kar Yüzünden Kapanan Köye Hastaneye Ulaşım Sağlandı
  27 Oca Şırnak'ta Kar Yüzünden Kapanan Köye Hastaneye Ulaşım Sağlandı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yolu kapanan köyde rahatsızlanan İskan Aşan, ekiplerin 3 saatlik çalışması sonucu hastaneye kaldırıldı. Sağlık ekipleri, köye ulaşmak için İl Özel İdaresi'nden yardım aldı. Aşan'ın sağlık durumu iyi.

 • Bingöl, Elazığ ve Şırnak'ta Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle 772 Yerleşim Yerine Ulaşım Sağlanamıyor
  27 Oca Bingöl, Elazığ ve Şırnak'ta Kar Yağışı ve Tipi Nedeniyle 772 Yerleşim Yerine Ulaşım Sağlanamıyor

  Bingöl, Elazığ ve Şırnak illerinde kar yağışı ve tipi nedeniyle toplamda 772 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Bingöl'de 110 ekip ve çeşitli araçlarla çalışmalar sürdürülürken, Elazığ'da ise 465 yerleşim yerinin yolu kapalı durumda. Şırnak'ta ise belediye ekipleri ana arterleri açık tutmak için çalışmalarını sürdürüyor. Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde ise kar kalınlığı 1 metreyi aşmış durumda ve elektrik kesintileri yaşanıyor. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri kapalı yolları açma çalışmalarını sürdürüyor.

 • Kar yağışı nedeniyle yolu kapanan köydeki hasta hastaneye ulaştırıldı
  27 Oca Kar yağışı nedeniyle yolu kapanan köydeki hasta hastaneye ulaştırıldı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Dağaltı köyünde yaşayan İskan Aşan'ın ateşi yükselince, köy yolunun kardan kapalı olması nedeniyle sağlık ekipleri 3 saatlik çalışma sonucunda hastayı Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne ulaştırdı.

 • Şırnak ve Siirt'te kar nedeniyle 15 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı
  26 Oca Şırnak ve Siirt'te kar nedeniyle 15 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı

  Şırnak ve Siirt'te etkili olan kar yağışı nedeniyle 15 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Şırnak'ın Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde 12 köy ve mezra yolunda ulaşım sağlanamazken, Siirt'in Şirvan ilçesinde ise Yamaçlı, Elmadalı ve Ormanbağı köylerine ulaşım imkansız hale geldi. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri kapalı yolları açma çalışmalarını sürdürüyor.

 • Şırnak Belediyesi, öğrencileri Ankara'ya geziye gönderdi
  26 Oca Şırnak Belediyesi, öğrencileri Ankara'ya geziye gönderdi

  Şırnak'ın Uludere Belediyesi, sosyal medyadan geziye gitmek istediklerini bildiren 20 öğrenciyi gezi için Ankara'ya gönderdi. Belediye Başkanı Sait Ürek, öğrencilerin maddi durumu olmadığı için daha önce Şırnak dışına çıkamadıklarını belirtti ve belediye olarak gençlerin yanında olduklarını söyledi.

 • Şırnak Valiliği, kar ve buzlanma uyarısında bulundu
  25 Oca Şırnak Valiliği, kar ve buzlanma uyarısında bulundu

  Şırnak Valiliği, kent merkezi ile 6 ilçe için yarın öğle saatlerinden itibaren yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışı beklendiğini duyurdu. 2 gün boyunca sürecek olan yağışlar sebebiyle buzlanma, tipi, don, ulaşımda aksama ve çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması istendi.

 • Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde kar kalınlığı 3 metreyi geçti
  25 Oca Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde kar kalınlığı 3 metreyi geçti

  Beytüşşebap ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle kapanan yollarda kar kalınlığı 3 metreyi aştı. İş makinelerinin kar kütleleri arasında çalışmaları devam ederken, Şırnak Valiliği vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

 • Bakan Bayraktar: 'Yeni bir dağıtım altyapısına ihtiyacımız var'
  25 Oca Bakan Bayraktar: "Yeni bir dağıtım altyapısına ihtiyacımız var"

  Bakan Bayraktar: "Yeni bir dağıtım altyapısına ihtiyacımız var" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar: "7 bin 500 megavatı 2024 yılı içinde sanayicilere tahsis edeceğiz" "Hedefimiz, Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nde ilk lisansı alan ilk reaktörü bu yıl içinde devreye almak"...

 • Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Elektrikli araçların artması yeni bir dağıtım altyapısına ihtiyaç doğuruyor
  25 Oca Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı: Elektrikli araçların artması yeni bir dağıtım altyapısına ihtiyaç doğuruyor

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, trafikte elektrikli araçların artmasının yeni bir dağıtım altyapısına ihtiyaç doğurduğunu belirtti. Bayraktar, elektrikli araç sayılarının artmasıyla birlikte tüketicilerin şarj istasyonlarına olan ihtiyacının hızla artacağını söyledi. Ayrıca, Türkiye'nin 2050 yılına kadar 20 bin megavatlık bir nükleer kapasiteye ihtiyacı olduğunu da vurguladı.

 • MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı
  24 Oca MHP, 55 ilçenin daha belediye başkan adayını açıkladı

  MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimine ilişkin belediye başkan adaylarını açıklama devam ediyor. Bu çerçevede MHP, 2'si büyükşehir ilçe, 53'ü ise ilçe olmak üzere 55 belediye başkan adayını daha açıkladı. Buna göre, Kahramanmaraş Çağlayancerit Belediye Başkan adayı Hasan Onaran, Muğla Fethiye Belediye Başkan adayı ise Muhammet Kökten oldu.

 • Siirt ve Şırnak'ta Kar Nedeniyle 10 Yerleşim Biriminin Yolu Ulaşıma Kapandı
  24 Oca Siirt ve Şırnak'ta Kar Nedeniyle 10 Yerleşim Biriminin Yolu Ulaşıma Kapandı

  Siirt'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Pervari ilçesine bağlı 7 köy ve 1 mezraya ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri, yolların yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Karayolları 94. Siirt Şube Şefliği ekipleri de kar yağışının etkili olduğu Eruh-Şırnak kara yolu Birini Tepesi mevkisi ile Şirvan ilçesine bağlı Oya köyü bölgelerinde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde kar nedeniyle 2 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, kapalı 2 köy yolunu açma çalışmasını sürdürüyor. Öte yandan, Beytüşşebap ilçe merkezindeki kar kütleleri, belediye ekipleri tarafından kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor.

 • Siirt ve Şırnak'ta kar nedeniyle 10 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı
  24 Oca Siirt ve Şırnak'ta kar nedeniyle 10 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı

  Siirt'in yüksek kesimlerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Pervari ilçesine bağlı 7 köy ve 1 mezraya ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri, yolların yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Karayolları 94. Siirt Şube Şefliği ekipleri de kar yağışının etkili olduğu Eruh-Şırnak kara yolu Birini Tepesi mevkisi ile Şirvan ilçesine bağlı Oya köyü bölgelerinde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde kar nedeniyle 2 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, kapalı 2 köy yolunu açma çalışmasını sürdürüyor. Öte yandan, Beytüşşebap ilçe merkezindeki kar kütleleri, belediye ekipleri tarafından kamyonlarla ilçe dışına taşınıyor.

 • Şırnak'ta Kar ve Buzlanma Uyarısı
  23 Oca Şırnak'ta Kar ve Buzlanma Uyarısı

  Şırnak Valiliği, kent merkezi ile 2 ilçe için kar ve buzlanma uyarısında bulundu. Gece saatlerinde kent merkezi, Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde yüksek kesimler başta olmak üzere yer yer yoğun karla karışık yağmur ve kar yağışının etkili olması bekleniyor. Bölgede 2 gün boyunca aralıklarla devam etmesi beklenen yağış sebebiyle buzlanma, tipi, don, ulaşımda aksama ve yüksek kesimlerde çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 • Şırnak'ta karla mücadele devam ediyor
  23 Oca Şırnak'ta karla mücadele devam ediyor

  Şırnak ve çevresinde kış etkisini sürdürüyor. Yüksek bölgelerde kar kalınlığı 3 metre olarak ölçülürken, ekiplerin kapanan köy yollarını açma mücadelesi sürüyor. Beytüşşebap ve Uludere ilçelerindeki yüksek rakımlı yerleşim yerleri Şırnak Valiliğine bağlı İl Özel İdaresi ekiplerinin gece gündüz yoğun mesaileri devam ediyor. Ekipler kardan dolayı kapanan köy yolları bir bir açılıyor.

 • Şırnak'ta Kar ve Don Uyarısı
  21 Oca Şırnak'ta Kar ve Don Uyarısı

  Şırnak Valiliği, kent merkezi ile 3 ilçe için kar ve don uyarısında bulundu. Gece saatlerinde kent merkezi, Beytüşşebap, Uludere ve Silopi ilçelerinde yüksek kesimler başta olmak üzere yer yer yoğun karla karışık kar ve yağmurun etkili olması bekleniyor. Buzlanma, tipi, don, ulaşımda aksama ve çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

 • Bingöl ve Şırnak'ta kar nedeniyle 15 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı
  18 Oca Bingöl ve Şırnak'ta kar nedeniyle 15 yerleşim biriminin yolu ulaşıma kapandı

  Bingöl İl Özel İdaresi'nden alınan bilgilere göre, Bingöl'ün merkeze bağlı 7 köy ile Adaklı ve Karlıova ilçelerinde üçer köyün yolu kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapandı. Ekipler, kapalı yolların açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Yeşilöz ve Güneyyaka köylerine de kar yağışı sebebiyle ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ve Karayolları ekipleri, 2 köy yolunu açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

 • Bingöl, Batman ve Şırnak'ta Kar Nedeniyle 104 Yerleşim Yerine Ulaşım Sağlanamıyor
  17 Oca Bingöl, Batman ve Şırnak'ta Kar Nedeniyle 104 Yerleşim Yerine Ulaşım Sağlanamıyor

  Bingöl, Batman ve Şırnak illerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle toplamda 104 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Bingöl'de 10 köy yolu, Adaklı'da 12, Genç'te 5, Karlıova'da 27, Kiğı'da 25, Yayladere'de 9 ve Yedisu'da 3 köy yolu ulaşıma kapandı. Batman'da ise Sason ilçesinde 1 köy ve 10 mezra olmak üzere toplam 11 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde ise 2 köy yolunda ulaşım engelleniyor. Uludere ilçesinde ise 5 gündür kapalı olan Tanin Geçidi, kara yolları ekiplerince açıldı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: PKK, harekat alanlarımızı öncelikli hedef haline getirdi
  16 Oca Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler: PKK, harekat alanlarımızı öncelikli hedef haline getirdi

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada, Pençe harekatlarının terör örgütüne ağır darbeler indirdiğini ve sınırlarımızı koruduğunu belirtti. Güler, terör örgütünün sızma eylemlerinde sivil yerleşim yerlerini örtü olarak kullandığını ve harekat alanlarını hedef haline getirdiğini ifade etti.

 • Siirt ve Şırnak'ta 22 yerleşim yerinin yolu kar nedeniyle kapandı
  15 Oca Siirt ve Şırnak'ta 22 yerleşim yerinin yolu kar nedeniyle kapandı

  Siirt'in Şirvan, Eruh ve Pervari ilçelerinde aralıklarla devam eden kar yağışı nedeniyle 10 köy, 2 köy ve 3 mezraya ulaşım sağlanamıyor. Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde ise 3 köy ve 4 mezra kar nedeniyle ulaşıma kapandı.

 • Şırnak'ta Habur Çayı'na düşen otomobil vinç yardımıyla çıkartıldı
  14 Oca Şırnak'ta Habur Çayı'na düşen otomobil vinç yardımıyla çıkartıldı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde geçtiğimiz günlerde Habur Çayı'na düşen otomobil, köylüler tarafından bağlanan halatla vinç yardımıyla çıkartıldı. Otomobilde bulunan özel eşyalar kolluk kuvvetlerine teslim edildi.

 • Şırnak Beytüşşebap'ta Kar Yağışı: 20 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı
  14 Oca Şırnak Beytüşşebap'ta Kar Yağışı: 20 Köy Yolu Ulaşıma Kapandı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı yer yer 1 metreyi aşarak 20 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi. İlçe merkezinde ve ana yollarda kar temizleme çalışmaları devam ederken, Uzungeçit beldesine ulaşımın sağlanması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

 • Şırnak'ta Sağanak, Beytüşşebap'ta Kar Etkili Oldu
  14 Oca Şırnak'ta Sağanak, Beytüşşebap'ta Kar Etkili Oldu

  Şırnak kent merkezinde sabah saatlerinde başlayan sağanak ve ardından etkili olan sis nedeniyle görüş mesafesi azaldı. Yüksek kesimlerde ise sis nedeniyle görüş mesafesi zaman zaman 10 metreye kadar düştü. Ulaşımda aksamalar yaşanan kentte trafik ekipleri sürücüleri sis farlarını yakmaları konusunda uyardı. Meteoroloji yetkililerine göre, sağanak ve sisin akşam saatlerine kadar etkisini sürdüreceği öğrenildi. Beytüşşebap ilçesinde ise 3 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle 15 köy ve 8 mezra yolu ulaşıma kapandı. Kar kalınlığı ilçe merkezinde 20 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 1 metreye ulaştı. Karayolları ve İlçe Özel İdaresi ekipleri kapanan yolların açılması için çalışmalarını sürdürürken, belediye ekipleri de kar temizleme ve tuzlama çalışmaları yapıyor. Vatandaşlar evlerinin damında, esnaf ise iş yerlerinin önünde biriken karları temizliyor.

 • Irak'ta şehit düşen Giresunlu askerin naaşı memleketine getirildi
  13 Oca Irak'ta şehit düşen Giresunlu askerin naaşı memleketine getirildi

  Irak'ın kuzeyinde şehit düşen Giresunlu Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun naaşı, Ordu-Giresun Havalimanına getirildi.

 • Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun Şehit Haberi Ailesine Verildi
  13 Oca Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun Şehit Haberi Ailesine Verildi

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun ailesi cenaze için memleketleri Giresun'a giderken, evdeki diğer yakınları taziyeleri kabul etti. Şehidin akrabası, Köroğlu'nun sözleşmeyi yenilediğini ve vatan için canını feda ettiğini belirtti.

 • Bingöl, Şırnak ve Siirt'te kar nedeniyle 158 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor
  13 Oca Bingöl, Şırnak ve Siirt'te kar nedeniyle 158 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor

  Bingöl, Şırnak ve Siirt'te yoğun kar yağışı nedeniyle birçok köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. Bingöl'de 110 ekip ve çeşitli araçlarla çalışmalar sürdürülüyor. Şırnak'ta ise 18 köy yolunun ulaşımı için ekipler çalışma yapıyor. Siirt'in Şirvan ve Pervari ilçelerinde ise 28 köy yolunda ulaşım kapandı.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun ailesine dev Türk Bayrağı asıldı
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun ailesine dev Türk Bayrağı asıldı

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun ailesine askeri yetkililer tarafından acı haber verildi. Şehit Köroğlu'nun evinin karşısına dev Türk Bayrağı asıldı. Ailesi cenaze için memleketleri Giresun'a gitti. Şehidin akrabası, sözleşmeyi yenilediğini ve kopamadığı için tekrar askerlik yapmaya karar verdiğini belirtti.

 • Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun evinin karşısına dev Türk Bayrağı asıldı
  13 Oca Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun evinin karşısına dev Türk Bayrağı asıldı

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe-Kilit Harekatı'nda şehit olan Piyade Uzman Ahmet Köroğlu'nun ailesi cenaze için memleketleri Giresun'a giderken, evdeki diğer yakınları taziyeleri kabul etti. Şehidin akrabası, Köroğlu'nun sözleşmeyi yenilediğini ve vatanı için kopamadığını belirtti.

 • Şırnak'ta Ters Lale Nakışlı Ürünlere Yoğun İlgi
  13 Oca Şırnak'ta Ters Lale Nakışlı Ürünlere Yoğun İlgi

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Aile Destek Merkezi'nde kadınlar tarafından yapılan ters lale nakışlı tablo ve tepsiler, büyük ilgi görüyor. Kadınların geçim kaynağı olan bu ürünler yurt dışına da gönderiliyor.

 • Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin akrabası: Aynı aileden ikinci şehidimiz
  13 Oca Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin akrabası: Aynı aileden ikinci şehidimiz

  Pençe Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun yakın akrabası, 2008 yılında Şırnak'ta şehit düşen kuzeni Talha Köroğlu'nun da aynı aileden ikinci şehit olduğunu belirtti. Şehidin ailesine yetkililer tarafından şehadet haberi verildi.

 • Pençe Kilit Harekatı'nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun ailesine acı haber ulaştı
  13 Oca Pençe Kilit Harekatı'nda şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun ailesine acı haber ulaştı

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun ailesine askeri yetkililer tarafından şehadet haberi verildi. Köroğlu'nun kuzeni Talha Köroğlu'nun da 2008 yılında şehit olduğu öğrenildi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun ailesi, Pazar günü Giresun Çatakkırı köyünde defnedilecek.

 • Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin kuzeni de şehit düşmüştü
  13 Oca Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin kuzeni de şehit düşmüştü

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun kuzeni Talha Köroğlu'nun da 2008 yılında şehit olduğu öğrenildi. Köroğlu'nun ailesine askeri yetkililer tarafından şehadet haberi verildi. Şehit Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun ailesi, Pazar günü Giresun Çatakkırı köyünde defnedilecek.

 • Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin kuzeni de şehit düşmüştü
  13 Oca Pençe Kilit Harekatı'nda şehit olan askerin kuzeni de şehit düşmüştü

  Irak'ın kuzeyinde sürdürülen Pençe- Kilit Harekatı bölgesinde çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu'nun kuzeni Talha Köroğlu'nun da 2008 yılında şehit olduğu öğrenildi. Köroğlu'nun ailesine askeri yetkililer tarafından şehadet haberi verildi.

 • Aracı ile Habur Çayı'na düşen uzman çavuşu köylüler kurtardı
  12 Oca Aracı ile Habur Çayı'na düşen uzman çavuşu köylüler kurtardı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde lastiği patlayan bir otomobil Habur Çayı'na uçtu. Kazada yaralanan uzman çavuş, donmak üzereyken köylüler tarafından bulunduğu yerden çıkarılarak, sağlık ekiplerine teslim edildi. Olayın ardından köylüler, otomobili çıkarmak için çalışmalara başladı.

 • Şırnak'ta lastiği patlayan otomobil Habur Çayı'na uçtu, yaralı uzman çavuş kurtarıldı
  12 Oca Şırnak'ta lastiği patlayan otomobil Habur Çayı'na uçtu, yaralı uzman çavuş kurtarıldı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde lastiği patlayan bir otomobil, şarampole yuvarlanarak Habur Çayı'na düştü. Kazada yaralanan uzman çavuş, donmak üzereyken köylüler tarafından bulunduğu yerden çıkarılarak sağlık ekiplerine teslim edildi. Olayın ardından köylüler, otomobilin çıkarılması için çalışma başlattı.

 • Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 12 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor
  12 Oca Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde 12 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde dün akşam saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle 12 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri, yolun ulaşıma açılması için çalışma yürütüyor. Yüksek kesimlerde kar kalınlığı 1 metreyi aşarken, belediye ekipleri ve vatandaşlar kar küreme ve temizleme çalışmaları yapıyor.

 • Beytüşşebap'ta yüzde 50 hibeli devlet projeleri çiftçilere anlatılıyor
  12 Oca Beytüşşebap'ta yüzde 50 hibeli devlet projeleri çiftçilere anlatılıyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerlerle çiftçilere devlet destekli yüzde 50 hibeli projeler tanıtılıyor. Proje koordinatörleri tarafından yapılan seminerlerde çiftçilere projeler hakkında bilgi veriliyor ve çiftçilerin bu projelerden yararlanması bekleniyor.

 • Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde çiftçilere devlet destekli projeler tanıtılıyor
  12 Oca Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde çiftçilere devlet destekli projeler tanıtılıyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerlerde çiftçilere devlet destekli yüzde 50 hibeli projeler tanıtılıyor. Arıcılık, hayvancılık, seracılık gibi birçok alanda çiftçilere destek sağlanacak projelerin tanıtımı yapıldı.

 • Şırnak'ta kontrolden çıkan araç şarampole yuvarlandı
  12 Oca Şırnak'ta kontrolden çıkan araç şarampole yuvarlandı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Taşarası köyü komato bölgesinde kayganlaşan yolda kontrolden çıkan araç şarampole yuvarlandı. Yaralı sürücü şans eseri kurtuldu. Olay yerine çağırılan ambulans ekibi yaralıyı Beytüşşebap Devlet Hastanesine kaldırdı. Jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Şırnak'ta kaygan yolda araç şarampole yuvarlandı, sürücü kurtuldu
  12 Oca Şırnak'ta kaygan yolda araç şarampole yuvarlandı, sürücü kurtuldu

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesine bağlı Taşarası köyünde kayganlaşan yolda kontrolden çıkan araç şarampole yuvarlandı. Habur Çayı'na düşen araçtan sağ kurtulan sürücü köylüler tarafından kurtarıldı. Yaralı, ambulansla Beytüşşebap Devlet Hastanesine götürüldü. Jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

 • Şırnak'ta Kar ve Don Uyarısı
  11 Oca Şırnak'ta Kar ve Don Uyarısı

  Şırnak Valiliği, kent merkezi ile 2 ilçe için kar ve don uyarısında bulundu. Perşembe günü akşam saatlerinde başlayacak yoğun kar yağışının pazar günü akşam saatlerine kadar etkili olması bekleniyor. Buzlanma, don ve ulaşımda aksama, çığ tehlikesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması istendi.

 • Şırnak'ta arıcılar kış uykusunda arıları koruyor
  09 Oca Şırnak'ta arıcılar kış uykusunda arıları koruyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde kış aylarında kışlaklara bırakılan binlerce bal arısı için arıcılar nöbet tutuyor. Arıcılar, karla mücadele ederek arıların ölümlerini önlemeye çalışıyor.

 • Şırnak'ta çocuklar kar yağışı sonrası buz pistinde kaymanın keyfini çıkardı
  08 Oca Şırnak'ta çocuklar kar yağışı sonrası buz pistinde kaymanın keyfini çıkardı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yoğun kar yağışı sonrası bazı yerler adeta buz pistine döndü. Başara köyünde bir grup çocuk, evlerinden aldıkları tepsi ve leğenlerle karda kaymanın keyfini çıkardı. Çocuklar, uzun süredir bekledikleri bu anı eğlenceli bir şekilde geçirdi.

 • Şırnak'ta leğen ve tepsisini alan çocuklar kayak yapmanın keyfini çıkardı
  08 Oca Şırnak'ta leğen ve tepsisini alan çocuklar kayak yapmanın keyfini çıkardı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde çocuklar, kar yağışı sonrası buz pistine dönüşen yerlerde leğen ve tepsi alarak kayak yapmanın keyfini çıkardı. Başara köyünde bir grup çocuk, evlerinden aldığı tepsi ve leğenlerle gün boyu karda kaymanın keyfini çıkardı. Çocuklardan Efe Alperen Gökçe, kar yağışını beklediklerini belirterek, buz gibi hava olmasına rağmen kayak yapmanın keyfini çıkardıklarını söyledi. Çimen Gökçe ise, kar yağışı sonrası kaymaya çalıştıklarını ifade ederek, uzun süredir bu anı beklediklerini ve eğlendiklerini dile getirdi.

 • Şırnak'ta Kar Yağışı Nedeniyle 7 Köy ve 7 Mezra Yolu Ulaşıma Kapandı
  05 Oca Şırnak'ta Kar Yağışı Nedeniyle 7 Köy ve 7 Mezra Yolu Ulaşıma Kapandı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle 7 köy ve 7 mezra yolu ulaşıma kapandı. Ekiplerin, yol açma çalışmaları sürüyor.

 • Şırnak'ta teröristlere yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor
  02 Oca Şırnak'ta teröristlere yönelik operasyonlar hız kesmeden devam ediyor

  Beytüşşebap ilçesinde teröristlerin barınabileceği düşünülen bölgelere helikopter destekli operasyon düzenlendi. Yurt içi ve yurt dışında Mehmetçiğin kararlı operasyonları kar kış demeden devam ediyor. Beytüşşebap bölgesindeki birçok mağara imha edildi. Teröristlerin barınabilecekleri düşünülen karlı dağlar didik didik aranıyor.

 • Şırnak'ın Beytüşşebap Kaymakamı Mehmetçikle Yeni Yılı Kutladı
  31 Ara Şırnak'ın Beytüşşebap Kaymakamı Mehmetçikle Yeni Yılı Kutladı

  Şırnak'ın Beytüşşebap Kaymakamı Kemal Ülkü, Kato Dağı'nda görevli Mehmetçikle bir araya gelerek, yeni yıllarını kutladı. Kaymakam Ülkü, Kato Dağı'nda mangal yaparak Mehmetçikle birlikte yeni yıla girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

 • Karla kaplı Şırnak'ta yol açma çalışmaları devam ediyor
  25 Ara Karla kaplı Şırnak'ta yol açma çalışmaları devam ediyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle kapalı köy yollarını açma çalışmaları devam ediyor. İlçede etkili olan kar yağışı nedeniyle 4 grup köy yolunu ulaşıma kapandı. İlçe özel idare ekipleri yolları açmak için 4 koldan yol açma çalışması başlattı. Karla mücadele çalışmaları gece geç saatlere kadar sürdü. Köy yolları, yoğun çalışma sonucu ulaşıma açıldı.

 • Şırnak'ta besiciler kış şartlarında hayvanlarını kızakla besliyor
  25 Ara Şırnak'ta besiciler kış şartlarında hayvanlarını kızakla besliyor

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde besiciler, zorlu kış şartlarında hayvanlarını kızak yardımıyla taşıdığı saman balyalarıyla besliyor. Evlerine yakın ahır inşa eden besiciler, eşeklerin yardımıyla kızaklarla samanları karda taşıyıp hayvanlara yem olarak veriyor.

 • İçişleri Bakanı: 10 ilde terör örgütüne ait 58 mağara imha edildi
  24 Ara İçişleri Bakanı: 10 ilde terör örgütüne ait 58 mağara imha edildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 10 ilde düzenlenen operasyonlarda bölücü terör örgütüne ait 58 mağara, sığınak ve deponun imha edildiğini duyurdu. Operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

 • TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Ayşegül Doğan: 'Türkiye'nin Temel Sorunlarını Diyalog ve Müzakere Yoluyla Çözmeliyiz'
  24 Ara TBMM'de Bütçe Görüşmeleri... Ayşegül Doğan: "Türkiye'nin Temel Sorunlarını Diyalog ve Müzakere Yoluyla Çözmeliyiz"

  DEM Partisi Sözcüsü Ayşegül Doğan, TBMM Genel Kurulu'nda, Şırnak'tan her bir yaşanmışlık örneğinin Kürt meselesine değdiğini belirterek, "Türkiye'nin temel sorunlarını diyalog ve müzakere yoluyla çözmeliyiz. Şimdi bu Meclis, iktidarı ve muhalefetiyle, 'Bu sorun hepimizin sorunudur' diyebilmeli ve bu sorunun çözümü için kınama, lanetleme, bizi hedef gösterme, hakaret içerikli bir dil ve yöntem yerine, hiçbir genç bedenin toprağa düşmemesi için sorumluluk almalıdır" dedi.

 • Şırnak'ta sağanak ve sis etkili oldu, Beytüşşebap'ta kar hayatı olumsuz etkiledi
  23 Ara Şırnak'ta sağanak ve sis etkili oldu, Beytüşşebap'ta kar hayatı olumsuz etkiledi

  Şırnak kent merkezinde sağanak ve sis nedeniyle görüş mesafesi azaldı, ulaşımda aksama yaşandı. Beytüşşebap ilçesinde ise kar yağışı ilçe merkezinde 20, yüksek kesimlerde 30 santimetreyi aştı. Ev sahipleri ve belediye ekipleri kar temizleme çalışmaları yaptı, karayolları ekipleri ise köy yollarını açmak için çalışmalara başladı.

 • Şırnak Valisi ve Heyeti Askeri Birlikleri Ziyaret Etti
  19 Ara Şırnak Valisi ve Heyeti Askeri Birlikleri Ziyaret Etti

  Şırnak Valisi Cevdet Atay ve beraberindeki heyet, Beytüşşebap ilçesinde bulunan askeri birlikleri ziyaret etti. Vali Atay, Mehmetçikle bir araya gelerek şeref defterine imza attı.

 • Yüksek kesimlerde kar yağarken, alçak bölgelerde ise çiçek açtı
  18 Ara Yüksek kesimlerde kar yağarken, alçak bölgelerde ise çiçek açtı

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yüksek kesimler kar altında kalırken, alçak bölgelerde ise çiçekler açtı. Doğa severler yeşile bürünen bölgelerde treking yapıp kamplar kurmaya başladı. Kato Rafting ve Doğa Sporları Kulübü Başkanı Serdar Gökçe, kardelen çiçeklerinin açmasıyla birlikte doğaseverleri bölgeye davet etti.

 • Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu
  16 Ara Göçerlerin zorlu dönüş yolculuğu

  Şırnak'ta bulunan yaylalara gelen göçerler, kış aylarının başlamasıyla birlikte memleketlerine dönüş yolculuğuna başladı. Binlerce kuzu ve koyunla birlikte gece geç saatlerde Cizre ilçe merkezinden geçen göçerler, Nusaybin, Midyat ve İdil tarafına gidiyor. Göçerler, ekmek parası için zorlu bir yolculuk yapıyor.

 • Şırnak'ta terörle mücadelede aktif rol oynayan korucubaşının cenazesi toprağa verildi
  16 Ara Şırnak'ta terörle mücadelede aktif rol oynayan korucubaşının cenazesi toprağa verildi

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde yıllarca terörle mücadelede aktif rol oynayan korucubaşı Hıdır Tarhan'ın cenazesi, albayın elleriyle toprağa atılarak son yolculuğuna uğurlandı. Tarhan'ın vefat haberini duyan çok sayıda vatandaş, düzenlenen törene katıldı. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin de taziye mesajı yayımladı.

 • Şırnak'ta göçerlerin dönüş yolculuğu
  16 Ara Şırnak'ta göçerlerin dönüş yolculuğu

  Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesindeki yaylalarda yaz mevsimini geçiren göçerler, kış aylarının başlamasıyla memleketlerine dönmek için yola çıktı. Göçerler, uzun bir yolculuktan sonra evlerine ulaşacaklarını belirtti.

 • Kar kalınlığı 2 metreyi geçti, ekipler gece gündüz çalışarak yolları açıyor
  14 Ara Kar kalınlığı 2 metreyi geçti, ekipler gece gündüz çalışarak yolları açıyor

  Şırnak'ta karla kaplı yolları açmak için seferber olan ekipler, iş makineleri ile kar kalınlığının yer yer 2 metreyi aştığı bölgelerde yolları yeniden ulaşıma açıyor. Beytüşşebap ilçesindeki yayla ve köy yolları ekipler tarafından açılıyor. Kaymakam Ülkü, ilçede herhangi bir olumsuz durumun yaşanmadığını belirtti.

 • Şırnak'ta bazı alanlar 15 gün özel güvenlik bölgesi ilan edildi
  12 Ara Şırnak'ta bazı alanlar 15 gün özel güvenlik bölgesi ilan edildi

  Şırnak Valiliği, milli güvenlik ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla Şırnak merkez ile Cizre, Silopi, Güçlükonak, Uludere ve Beytüşşebap ilçeleri sınırlarında bulunan bazı bölgeleri 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan etti.

 • Terör örgütlerine 12 ilde ağır darbe! 78 mağara imha edildi, çok sayıda silah ele geçirildi
  10 Ara Terör örgütlerine 12 ilde ağır darbe! 78 mağara imha edildi, çok sayıda silah ele geçirildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, terör örgütlerine karşı 12 ilde gerçekleştirilen ''Kahramanlar-33'' operasyonlarında 78 barınma alanının imha edilerek çok sayıda anti-tank, obüs ve top mühimmatı ile tanksavar silahının ele geçirildiğini duyurdu.

 • Kahramanlar-33 Operasyonlarında BTÖ'ye Ait Mühimmat Ele Geçirildi
  10 Ara Kahramanlar-33 Operasyonlarında BTÖ'ye Ait Mühimmat Ele Geçirildi

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 12 ilde düzenlenen Kahramanlar-33 operasyonlarında bölücü terör örgütüne ait çok miktarda mühimmat ele geçirildiğini bildirdi. Operasyonlarda 78 barınma alanı imha edildi ve 29 roketatar antitank mühimmatı, 5 obüs mühimmatı, 155 mm top mühimmatı, AT-4 tanksavar, RPG-7 roketatar ile 57 RPG-7 roketatar mühimmatı, 120 kilogram amonyum nitrat patlayıcı madde, 13 el bombası, 10 EYP, antipersonel mayın, makineli tüfek, 40 mm otomatik bomba atar, ısı güdümlü füze namlusu, 6 AK-47 piyade tüfeği, G-3 piyade tüfeği, M-1 piyade tüfeği, M-16 piyade tüfeği, 84 tüp, 34 pil, 3 akü, 815 metre kablo, 709 çeşitli çap ve ebatlarda mühimmat ile çok sayıda fünye, sağlık ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

 • İçişleri Bakanı Yerlikaya: 'Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla 12 ilde mağara ve sığınaklara...
  10 Ara İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla 12 ilde mağara ve sığınaklara...

  İçişleri Bakanı Yerlikaya: "Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlerin kırsalda kış aylarında eylem yapmak amacıyla 12 ilde mağara ve sığınaklara sakladıkları çeşitli silah, mühimmat ve patlayıcıların yok edilmesine yönelik gerçekleştirilen 'Kahramanlar-33' operasyonlarında 78 barınma alanı imha.

Advertisement