Şırnak'ta Faraşin Yaylası'nda Karla Mücadele Devam Ediyor - Son Dakika
Güncel

Şırnak'ta Faraşin Yaylası'nda Karla Mücadele Devam Ediyor

Şırnak\'ta Faraşin Yaylası\'nda Karla Mücadele Devam Ediyor

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, Faraşin Yaylası'nda kar kalınlığının yer yer 3 metreyi aştığı bölgelerde ekiplerin yol açma çalışmaları sürüyor. İlçe Özel İdaresi ekipleri, Yeşilöz köyünde kardan kapanan yolları temizlerken çığ riskine karşı da önlem alıyor. Dozer operatörleri, zorlu koşullarda 36 kilometrelik yolu açmak için tedbirli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

03.03.2024 15:02

Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde, kar kalınlığının yer yer 3 metreyi aştığı Faraşin Yaylası'nda ekiplerin yol açma çalışmaları devam ediyor.

Beytüşşebap Kaymakamı Kemal Ülkü'ün talimatıyla 2 bin 650 rakımlı Faraşin Yaylası'ndaki Yeşilöz köyünde, kardan kapanan yollarda İlçe Özel İdaresi ekiplerince çalışma yapılıyor.

Ekipler, hayvanlarına bakmak için kışın da 7 ailenin yaşadığı köyde, dozerlerle kar kalınlığının yer yer 3 metreyi aştığı yolu temizlerken çığ riskine karşı da önlem alıyor.

Dozer operatörü İrfan Cin, 36 kilometrelik yolu açmak için iki haftadır zorlu koşullarda çalıştıklarını ifade ederek, "Bazı yerlerde çığ tehlikesi olduğu için çalışmaları tedbirli sürdürüyoruz." dedi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Şırnak'ta Faraşin Yaylası'nda Karla Mücadele Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement