Belediyede "Mobil Personel" Dönemi - Son Dakika
Yerel

Belediyede "Mobil Personel" Dönemi

Belediyede "Mobil Personel" Dönemi

Yalova Belediyesinde "Zamandan ve Mekandan Bağımsız Kamu Yönetimi Sistemi (ZAMBAK)" uygulanmaya başladı.

03.01.2012 18:01
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Yalova Belediyesinde "Zamandan ve Mekandan Bağımsız Kamu Yönetimi Sistemi (ZAMBAK)" uygulanmaya başladı.

Yalova Belediyesinde ZAMBAK sistemi, düzenlenen törenle uygulamaya girdi. Belediye personeline ister evinden isterse bir kafeden çalışma imkanı sağlayacak olan yeni kamu sistemi için 10 personele, Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal tarafından dizüstü bilgisayarları teslim edildi.

Yalova Belediye Meclisinde konuyla ilgili meclis üyelerini bilgilendiren Koçal, daha sonra belediye bahçesinde, AK Parti Meclis Grup Başkanı Kasım Avar, CHP Grup Başkanı Kadir Ofluoğlu ve DP Grup Başkanı Cemil Aydın ile birlikte personele dizüstü bilgisayarlarını teslim etti.

Koçal, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, memurların, evden ya da bir başka mekandan çalışmasına imkan verecek sistemin iş verimini artıracağını söyledi. Koçal, "Bugün sembolik olarak personele donanımlarını, dizüstü bilgisayarlarını vereceğiz. Bugünden itibaren arkadaşlarımız mekandan bağımsız olarak çalışmaya başlamış olacak. Evlerinden de çalışabilirler, başka yerden de" dedi.

-"Keyif yapmayacaklar"-

Belediye personelinin iş veriminin bu şekilde artacağını ifade eden Koçal, şöyle konuştu:

"Belediye personeli evlerine gidecek, rahat oturup, keyif yapacaklar gibi algı var. Kesinlikle doğru değil. Tam aksine bu sistemle personel otomasyona bağlanıyor demek. Otomasyona bağlanan personelin gün içerisinde ürettiği tüm hizmet biliniyor demek. Tam disiplin, tam kontrol, sistematik bir kontrol ortaya çıkıyor. Kağıtsız-kalemsiz, zaman ve mekandan bağımsız sistem bugün 10 arkadaşımızla, verdiğimiz donanımlarla başlamış olacak. Bu sistemin ne Türkiye'de ne de Avrupa'da bir örneği var."

Yeni sistemde ilk çalışacak 10 personelden biri olan İmar ve Şehircilik İşleri Müdürlüğünde görevli Jeoloji Mühendisi Esra Fitoz, zaman içerisinde sistemin daha verimli hale geleceğini söyledi. Fitoz, şöyle dedi:

"Bu sistem içerisinde çalışabilecek miyiz- Bunu aslında zaman içerisinde göreceğiz. Bütün verilerin dijital ortamda toplanmış olması bizim verilere daha kolay ulaşmamızı sağlayacaktır. Muhakkak başlangıçta aksaklıklar olacaktır. Zaman içerisinde aksaklıklar çözüldükten sonra işleyişin daha da kolaylaşacağına inanıyorum."

Ev yerine dışarıda çalışmayı tercih edeceğini ifade eden Fitoz, "Genel olarak evde çalışmayı tercih etmem. Dışarıda çalışmayı tercih ederim. Dışarıda sosyalleşeceğimi ve daha iyi olacağımı düşünüyorum" dedi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğünde Harita Mühendisi olarak görev yapan Arzu Yele ise iş veriminin artacağını ifade ederek, "Yeni sistemin iş verimini artıracağını düşünüyorum. Her yerde çalışabiliyor olmak bence çok olumlu" diye konuştu.

- YALOVA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Belediyede 'Mobil Personel' Dönemi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement