Bilecik'te "Şap Hastalığıyla Mücadele" Eğitimi - Son Dakika

Bilecik'te "Şap Hastalığıyla Mücadele" Eğitimi

25.04.2012 16:08
Bilecik'te "Şap Hastalığıyla Mücadele" Eğitimi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından şap hastalığı ile mücadele eğitimi verildiği bildirildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından şap hastalığı ile mücadele eğitimi verildiği bildirildi.

Merkeze bağlı Çukurören köyünde düzenlenen toplantıya muhtar Ahmet Sevinen, ziraat mühendisi Gülfem Afşin, Hayvan Sağlığı, Yetiştiriciliği ve Su Ürünleri Şube Müdür Vekili Veteriner Hekim Mehmet Ali Öztürk, veteriner hekim ve sağlık teknisyenleri ile hayvan yetiştiricileri katıldı.

Toplantıda, "şap hastalığına yakalanan hayvanlarda görülen belirtiler, hastalığın bulaşma yolları ve şap hastalığından korunma yöntemleri ile aşılamanın önemi, hayvan hareketlerinin kontrolü, hayvan alım satımlarında dikkat edilecek hususlar" hakkında bilgi verildi.

Eğitimin ardından besihaneleri ziyaret eden heyet, 425 küçükbaş ve 89 büyükbaş hayvanı aşıladı.

- BİLECİK

YORUMLAR
500
Osmaneli Belediyesi Toptancı Hali'nin tahıl alımları değerlendirildi Osmaneli Belediyesi Toptancı Hali'nin tahıl alımları değerlendirildi Pazaryeri'nde geleneksel halk toplantısı çay evinde gerçekleştirildi Pazaryeri'nde geleneksel halk toplantısı çay evinde gerçekleştirildi Osmaneli'de bir akaryakıt istasyonu mühürlendi Osmaneli'de bir akaryakıt istasyonu mühürlendi
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bilecik'te 'Şap Hastalığıyla Mücadele' Eğitimi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement