Bilecikli Besicilere Şap Eğitimi - Son Dakika

Bilecikli Besicilere Şap Eğitimi

26.04.2012 13:20
Bilecikli Besicilere Şap Eğitimi

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, köylüleri şap hastalığı hakkında bilgilendiriyor.

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, köylüleri şap hastalığı hakkında bilgilendiriyor.

Bilecik'teki hayvanların aşılanarak hastalıklardan korunması hedefleniyor. Çukurören'de aşılama çalışmalarının yanı sıra eğitim faaliyeti de yapıldı. Veteriner Mehmet Ali Öztürk, şap hastalığına yakalanan hayvanlarda görülen belirtileri, hastalığın bulaşma yollarını anlattı. Öztürk, şap hastalığından korunma yöntemleri ile aşılamanın önemi, hayvan hareketlerinin kontrolü, hayvan alım satımlarında dikkat edilecek hususlar hakkında da bilgiler verdi.

Öte yandan 425 küçükbaş, 89 büyükbaş hayvan aşılandı. - BİLECİK

YORUMLAR
500
Milletvekili Yağcı ve İl Başkanı Yıldırım'dan pazar ziyareti Milletvekili Yağcı ve İl Başkanı Yıldırım'dan pazar ziyareti Yaşar Tüzün'den CHP'den İhraç Edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'e 11 Soru Yaşar Tüzün'den CHP'den İhraç Edilen Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'e 11 Soru Geleneksel şenliğe yoğun ilgi gösterildi Geleneksel şenliğe yoğun ilgi gösterildi
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bilecikli Besicilere Şap Eğitimi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement