Bilim Adamları Beyşehir Göl'ünü Ele Aldı - Son Dakika

Bilim Adamları Beyşehir Göl'ünü Ele Aldı

21.09.2014 17:08
Bilim Adamları Beyşehir Göl'ünü Ele Aldı

Ankara Üniversitesi ve Kuvaterner Araştırma Grubunun ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Büyük Göllerin İnsan Yaşamı ve Medeniyetleri üzerine etkisi konulu toplantı kapsamında, Beyşehir Gölü’nün mevcut durumu ve sorunları ele alındı.

Ankara Üniversitesi ve Kuvaterner Araştırma Grubunun ortaklaşa düzenlediği Uluslararası Büyük Göllerin İnsan Yaşamı ve Medeniyetleri üzerine etkisi konulu toplantı kapsamında, Beyşehir Gölü'nün mevcut durumu ve sorunları ele alındı.

Farklı ülkelerden bilim adamlarının katıldığı toplantı kapsamında Ankara'da yapılan sunumların ardından yerinde inceleme yapılmak üzere Konya'nın Beyşehir ilçesinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya çok sayıda akademisyen ve Beyşehir Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri katıldı.

Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nizamettin Kazancı, yaptığı konuşmada, toplantının açılışında dünyanın değişik bölgelerinde edinilen bilgilerin yerel halk ile paylaşılmasının hedeflendiğini söyledi.

Bu bilgiler ışığında bölge halkıyla iş birliği içerisinde Beyşehir Gölü'ne sahip çıkılması için farkındalık oluşturmayı hedeflediklerini belirten Kazancı, "Bu toplantıların asıl amacı uzun vadede Tuz Gölü ve Beyşehir Gölü'nü dünya miras listesine ekleyebilmektir" dedi. - Konya

YORUMLAR
500
Yunak'ta sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı Yunak'ta sıcak asfalt çalışmaları tamamlandı Konya'da sıcaktan bunalan hayvanlara buzlu meyveler verildi Konya'da sıcaktan bunalan hayvanlara buzlu meyveler verildi Konya'da kimyasal gazdan zehirlenen 3 kişi hastaneye kaldırıldı Konya'da kimyasal gazdan zehirlenen 3 kişi hastaneye kaldırıldı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Bilim Adamları Beyşehir Göl'ünü Ele Aldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement