SON DAKİKA ANKARA ÜNİVERSİTESİ HABERLERİ

Son Dakika Ankara Üniversitesi Haberleri

 • 27 Mayıs 2017 11:58 Yalova Kesme Çiçek Üretiminde Kabuğunu Kırdı - Yalova Yalova Kesme Çiçek Üretiminde Kabuğunu Kırdı - Yalova Türkiye'nin önemli çiçek üretim merkezlerinden Yalova, seraların modernizasyonu, çeşit ve kalitenin artırılmasıyla kesme çiçek ve süs bitkileri alanında kabuğunu kırdı.
 • 27 Mayıs 2017 11:41 Yalova Kesme Çiçek Üretiminde Kabuğunu Kırdı Yalova Kesme Çiçek Üretiminde Kabuğunu Kırdı" Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Soner Kazaz, önemli çiçek üretim merkezlerinden Yalova'nın, seraların modernizasyonu, çeşit ve kalitenin artırılmasıyla kesme çiçek ve süs bitkileri alanında kabuğunu kırdığını söyledi.
 • 26 Mayıs 2017 23:46 Yeşil Bakış Kısa Film Yarışması Ödül Töreni Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye'nin çevre konusunda çok duyarlı bir ülke olduğunu belirterek, "Türkiye nüfusunun yüzde 81'inin dışarıya atmış olduğu atık suları arıtıp, tabiata verecek durumdayız." dedi.
 • 26 Mayıs 2017 21:39 Il Müftüsü Yılmaz: Il Müftüsü Yılmaz: "Imsak Vakitleri Hesabında Diyanet Işleri Başkanlığımıza Güvenin" - Istanbul İstanbul İl Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, birtakım insanların şov amaçlı "Diyanet yarım saat 45 dakika fazla oruç tutturuyor" şeklindeki sözlerine itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, "Ankara Üniversitesi Astronomi Bölümü ve uzman arkadaşlarla birlikte Türkiye içerisinde, dışında,...
 • 26 Mayıs 2017 20:11 İmsak Vakitleri Hesabında Diyanet İşleri Başkanlığımıza Güvenin" İstanbul İl Müftüsü Hasan Kamil Yılmaz, birtakım insanların şov amaçlı "Diyanet yarım saat 45 dakika fazla oruç tutturuyor" şeklindeki sözlerine itibar edilmemesi gerektiğini belirterek, "Ankara Üniversitesi Astronomi Bölümü ve uzman arkadaşlarla birlikte Türkiye içerisinde, dışında,...
 • 26 Mayıs 2017 13:41 Adü'nün Ev Sahipliğini Yaptığı Uluslararası Darbe Sempozyumu Başladı Adü'nün Ev Sahipliğini Yaptığı Uluslararası Darbe Sempozyumu Başladı ADÜ'nün ev sahipliğini yaptığı Uluslararası Darbe Sempozyumu başladı ADÜ Rektörü ve Sempozyum Onursal Başkanı Prof. Dr.
 • 26 Mayıs 2017 13:11 Adü, Darbeleri Uluslararası Sempozyumla Tartışmaya Açtı Adü, Darbeleri Uluslararası Sempozyumla Tartışmaya Açtı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nin (ADÜ) ev sahipliği yaptığı “27 Mayıs 1960’dan 15 Temmuz 2016’ya Darbeler, Geçmişten Günümüze Darbe Olgusu ve Millet Egemenliği Kültürü Sempozyumu”nda konuşan Mısır eski cumhurbaşkanı adayı Ayman Nour, “Bütün dünyadaki darbelere karşı durabilmek için...
 • 26 Mayıs 2017 13:01 Ankara Oyun Havaları Eşliğinde Ankara Oyun Havaları Eşliğinde "Afrika Gecesi" Ankara oyun havaları eşliğinde "Afrika Gecesi" Ankara'da düzenlenen gecede Afrikalı büyükelçilerden "Ankara'nın Bağları" Kongo'nun Ankara Büyükelçisi Mercel Mulumba Tshidimba: " Cumhurbaşkanı Erdoğan bir kaç yıl içerisinde Afrika'da neredeyse 16 ülkeyi ziyaret ederek çok güzel bir iş...
 • 26 Mayıs 2017 12:50 Çocuk İzinden Gidenler' Paneli Ankara'da Gerçekleşti Çocuk İzinden Gidenler' Paneli Ankara'da Gerçekleşti Ankara Üniversitesi Çocuk İzinden Gidenler Topluluğu (ÇİZGİ) tarafından düzenlenen “Çocuk İzinden Gidenler” paneli Ankara Üniversitesi’nde gerçekleşti.
 • 26 Mayıs 2017 12:43 Anadolu Üniversitesi'nin 'Yunus Emre' Gözlemevi Hizmete Girdi Anadolu Üniversitesi'nin 'Yunus Emre' Gözlemevi Hizmete Girdi Anadolu Üniversitesi'nin 'Yunus Emre' gözlemevi hizmete girdi Gözlemevi, Astrofizik Araştırma Modülü, Eğitim Modülü ve Gezegen Araştırmaları Simülasyon Modülü şeklinde 3 bölüm olarak tasarlandı Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.
 • 26 Mayıs 2017 11:38 Altındağ'daki Kültür Merkezleri Meyvelerini Vermeye Başladı Altındağ'daki Kültür Merkezleri Meyvelerini Vermeye Başladı Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, "Altındağ’da kültür merkezlerimiz aracılığı ile sürdürdüğümüz eğitim seferberliği meyvesini vermeye başladı.
 • 26 Mayıs 2017 11:05 Mamak, Kutludüğün Yeşilleniyor Mamak, Kutludüğün Yeşilleniyor Mamak Belediyesi ve Ankara Üniversitesi tarafından her yıl geleneksel olarak, gelecek nesillerin daha temiz hava şartlarında yaşamaları için ağaç dikme etkinliği Kutludüğün Mahallesi’nde yapıldı.
 • 25 Mayıs 2017 16:16 Geri Dönüşüm Geri Dönüşüm" Defilesi (1) Ankara Üniversitesi ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğiyle, Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü Güneş Meydanı'nda düzenlenen, öğrencilerin atık malzemeler kullanarak hazırladıkları elbiseler ve aksesuarlar "Geri Dönüşüm" defilesiyle tanıtıldı.
 • 25 Mayıs 2017 16:16 Geri Dönüşüm" Defilesi (2) Ankara Üniversitesi ve Ankara Olgunlaşma Enstitüsü işbirliğiyle, Ankara Üniversitesi Tandoğan Kampüsü Güneş Meydanı'nda düzenlenen, öğrencilerin atık malzemeler kullanarak hazırladıkları elbiseler ve aksesuarlar "Geri Dönüşüm" defilesiyle tanıtıldı.
 • 25 Mayıs 2017 13:19 1. Ulusal Sütçülük Kongresi Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Süt Teknolojisi Bölümü, Türkiye Süt, Et, Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği (SETBİR) ve Et ve Süt Kurumu'nun (ESK) desteği ile düzenlenen 1. Ulusal Sütçülük Kongresi başladı.
 • 25 Mayıs 2017 12:54 Düzce Üniversitesi'nden Kalpten Şarkılar Konseri Düzce Üniversitesi'nden Kalpten Şarkılar Konseri Düzce Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Müzik Bölümü ev sahipliğinde, Azerbaycan Cumhuriyeti’nin 99.
 • 24 Mayıs 2017 18:36 Can Kurtarmak İçin Yarıştılar Can Kurtarmak İçin Yarıştılar Can kurtarmak için yarıştılar 8 üniversiteden 12 paramedik ekibi can kurtarmak için ter döktüANKARA - Paramedik Derneği ve Ankara Üniversitesinin birlikte düzenlediği AnkaRalli'de paramedik öğrencileri 4 farklı etapta can kurtarmak için ter döktü.
 • 24 Mayıs 2017 18:24 Paramedik Adayları Paramedik Adayları "Ambulans Rallisi"Nde Yarıştı Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, "Üniversiteler Arası Ambulans Rallisi"nde, 4 etaptan oluşan parkurda hastalara en hızlı müdahaleyi yapabilmek için yarıştı.
 • 24 Mayıs 2017 17:57 Can Kurtarmak İçin Yarıştılar Can Kurtarmak İçin Yarıştılar Paramedik Derneği ve Ankara Üniversitesinin birlikte düzenlediği AnkaRalli’de paramedik öğrencileri 4 farklı etapta can kurtarmak için ter döktü.
 • 24 Mayıs 2017 17:47 Afet ve Acil Durum Yönetiminde Kurumlararası İşbirliği ve Yönetişim Çalıştayı'yı Düzenlendi. 17-18 Mayıs 2017 tarihinde Dumlupınar Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü Akademisyenleri Doç. Dr. Özgür ÖNDER ve Yrd. Doç. Dr. Murat YAMAN öncülüğünde "Afet ve Acil Durum Yönetiminde Kurumlararası İşbirliği ve Yönetişim Çalıştayı" düzenlendi.
 • 24 Mayıs 2017 17:32 Beypazarı'nda Giysi ve Takı Defilesi Düzenlendi Ankara Üniversitesi Beypazarı Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım ve Kuyumculuk Takı Tasarım öğrencilerince "Geçmişten Günümüze Anadolu" temalı giysi ve takı defilesi düzenlendi.
 • 24 Mayıs 2017 17:25 Paramedik Adayları "Ambulans Rallisi"Nde Yarıştı Sağlık Meslek Yüksekokulu öğrencileri, "Üniversiteler Arası Ambulans Rallisi"nde, 4 etaptan oluşan parkurda hastalara en hızlı müdahaleyi yapabilmek için yarıştı.
 • 24 Mayıs 2017 15:11 Yaralı Bulunan Yılkı Atı Ankara'ya Gönderildi Yaralı Bulunan Yılkı Atı Ankara'ya Gönderildi Bolu’da vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan Yılkı Atı, tedavisinin yapılması için Ankara’ya gönderildi.
 • 24 Mayıs 2017 14:22 Yaralı Yılkı Atı Ankara'da Tedavi Edilecek Bolu Dağı yaylalarında arka ayağından yaralı halde bulunan gebe yılkı atı, tedavisi için Ankara'ya gönderildi.
 • 24 Mayıs 2017 14:06 Yaralı Yılkı Atı Tedavi İçin Ankara'ya Gönderildi Yaralı Yılkı Atı Tedavi İçin Ankara'ya Gönderildi BOLU'da 4 gün önce yaylada yaralı bulunan, belediye veterinerinin tedavisi ardından bırakılan yılkı atı, yaralarının iyileşmemesi üzerine vinçle kamyona yüklenerek Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'ne gönderildi.