Bü'de Erol Güngör Anıldı - Son Dakika
Bü'de Erol Güngör Anıldı

Bü'de Erol Güngör Anıldı

24.02.2016 18:30

Bartın Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler” panelinde önemli düşünürlerden Sosyal Psikolog Prof. Dr. Erol Güngör farklı yaklaşımlarla anlatıldı.

Bartın Üniversitesi'nde gerçekleştirilen "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler" panelinde önemli düşünürlerden Sosyal Psikolog Prof. Dr. Erol Güngör farklı yaklaşımlarla anlatıldı.

Bartın Üniversitesi ile Bartın Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliğinde "Şehir-İnsan Medeniyet Köprüsü: Örnek Kişilikler Erol Güngör" paneli gerçekleştirildi. Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Kaplan, şehirleri ve kültürleri oluşturan insan üzerine yapılan düşünce faaliyetlerinin önemine vurgu yaptı. Rektör Kaplan, "İnsan, kültür ve medeniyet bağlamında söylenen her şey çok önemlidir. Ancak, mekan dediğimiz olgu insanın varlığıyla güzellik kazanmaktadır. Bazı insanlar vardır, insan üzerine düşünmüş ve eserler ortaya koymuşlardır. Erol Güngör de bunlardan biri olarak sadece öğrencilerine hocalık yapmamış, aynı zamanda bütün insanların hocası olmuştur. Onun için bu insanlar her zaman anılmaya layık bir hatıra bırakmışlardır" dedi.

Kültür Turizm İl Müdürü Fuat Dursun ise gerçekleştirilen panelin önemine vurgu yaparak, "Kültür, medeniyet, şehirleşme aslında aynı kavramlardır. Şehirleri biz insanları yormayan, estetik kaygı taşıyan, büyük binaların altında ezilmeyen, geleneksel mimari tarzımızı yansıtan yerler olarak tarif edebiliriz. Şehirlerimizi kültürel yozlaşmadan kurtarmak için düşünce dünyamızda önemli roller üstlenmiş kişileri anmamız gerekmektedir. Bu noktada yapılan bu etkinliklerle kültürümüzü yozlaşmadan kurtarabilmek için Erol Güngör gibi kişileri gençlerimizle buluşturmamız oldukça önemlidir." diye konuştu.

EROL GÜNGÖR FARKLI BAKIŞ AÇILARIYLA KONUŞULDU

Oturum başkanlığını Rektör Kaplan'ın yaptığı panelde, Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Köksal Alver "Türk Sosyolojisinde Erol Güngör", Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın "Bir Düşünür Olarak Erol Güngör" ve İstanbul 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tahsin Görgün ise "Erol Güngör Perspektifinden Kültür ve İlim Meselesi" konularında konuşuldu.

Panele, Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Ulus Belediye Başkanı Hasan Hüseyin Uzun, il müdürleri, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. - BARTIN

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Bü'de Erol Güngör Anıldı - Son Dakika


Advertisement