Bucalılar Kadir Gecesi İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi - Son Dakika

Bucalılar Kadir Gecesi İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi

28.04.2022 11:56

Buca Belediyesi’nin Kadir Gecesi’nde düzenlediği iftar yemeği binlerce vatandaşı bir araya getirdi. Oruçlarını dualar eşliğinde açan Bucalılar, ramazan ayının manevi güzelliğini ve bereketini paylaştı. Semazenlerin ilahiler eşliğinde düzenlediği gösteri ise büyük ilgi gördü.

Buca Belediyesi'nin Kadir Gecesi'nde düzenlediği iftar yemeği binlerce vatandaşı bir araya getirdi. Oruçlarını dualar eşliğinde açan Bucalılar, ramazan ayının manevi güzelliğini ve bereketini paylaştı. Semazenlerin ilahiler eşliğinde düzenlediği gösteri ise büyük ilgi gördü.

Buca Belediyesi'nin Işılay Saygın Meydanı'nda düzenlediği Kadir Gecesi programına binlerce Bucalı katıldı. Ramazan ayının birlik ve beraberlik ruhunun can bulduğu iftar sofrasında, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç vatandaşlarla sohbet etti.

"KUZEYİMİZDE SAVAŞ, GÜNEYİMİZDE SAVAŞ; BEKLEMEDİĞİMİZ, İSTEMEDİĞİMİZ BİR DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ"

Kadir Gecesi'nin Kuran-ı Kerim'in Cebrail melek aracılığıyla Hz. Muhammed'e vahiy edilmeye başlandığı gece olduğunu hatırlatan Kılıç, "Hepimizin Kadir Gecesi mübarek olsun. Bugün kuzeyimizde savaş, güneyimizde savaş; beklemediğimiz, istemediğimiz bir durumla karşı karşıyayız. Bugün yapacağımız dualar, ibadetler inşallah bu dünyaya barış getirecek, huzur getirecek ve en önemlisi sağlık getirecek. Şimdiden hepinizin Ramazan Bayramı'nı kutluyorum. Nice ramazanlarda bu güzel sofralarda buluşmak dileğiyle" diye konuştu.

Daha sonra dualar eşliğinde oruçlar açıldı. Semazenlerin tasavvuf müziği eşliğinde yaptığı gösteri de izleyenlerin beğenisini topladı.

YORUMLAR
500
Sancaktepe'de 5 otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı Sancaktepe'de 5 otomobilin karıştığı kazada 2 kişi yaralandı İstanbul'da çekiçli eski çalışan dehşeti kamerada: Ortalığı savaş alanına çevirdi İstanbul'da çekiçli eski çalışan dehşeti kamerada: Ortalığı savaş alanına çevirdi Ukrayna Başbakanı Şmıgal, ülkenin kalkınması için 750 milyar dolar gerektiğini söyledi Ukrayna Başbakanı Şmıgal, ülkenin kalkınması için 750 milyar dolar gerektiğini söyledi
Kaynak: ANKA

Son Dakika Yerel Bucalılar Kadir Gecesi İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement