Son dakika Buca Belediyesi haberleri, Buca Belediyesi son dakika, son dakika Buca Belediyesi

Son Dakika Buca Belediyesi Haberleri

 • Buca Belediyesi Arama Kurtarma Birimi AFAD akreditasyonu aldı
  21 Şub Buca Belediyesi Arama Kurtarma Birimi AFAD akreditasyonu aldı

  Kahramanmaraş depremlerinden etkilenen illerde çalışmalar yapan Buca Belediyesi Arama Kurtarma Birimi BUCAKUT, orta seviye arama kurtarma akreditasyonunu alarak AFAD koordinasyonunda müdahale yetkisi kazandı.

 • İYİ Partili başkan adayı, CHP rozetli seçim afişi için açıklama yaptı
  19 Şub İYİ Partili başkan adayı, CHP rozetli seçim afişi için açıklama yaptı

  İYİ Parti'nin Buca Belediye Başkan adayı Suat Nezir'in seçim afişlerinde CHP rozeti takılı olan fotoğrafının kullanıldığı ortaya çıktı. Daha önce CHP'den aday olup, adaylığını geri çeken Nezir, İYİ Parti'nin Buca Belediye Başkan adayı olarak gösterilmişti. Yaşanan afiş olayının ardından Nezir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, teknik ve sehven yapılan hatanın linç kampanyasına dönüştürülmesini üzülerek izlediğini belirtti.

 • İzmir Buca Belediyesi Meclis Üyesi Taner Kazanoğlu Veda Etti
  19 Şub İzmir Buca Belediyesi Meclis Üyesi Taner Kazanoğlu Veda Etti

  Yerel seçimlere kısa bir süre kala İzmir Buca Belediyesi Meclis Üyesi Avukat Taner Kazanoğlu, meclis toplantısında üyelere veda etti. Kazanoğlu, siyasetin devam edeceğini belirterek, her bitişin yeni bir başlangıç olduğunu söyledi.

 • Özgür Özel'den Erdoğan'a Hatay Tepkisi: 'Siyasi Şantaj Yapıyor.
  04 Şub Özgür Özel'den Erdoğan'a Hatay Tepkisi: "Siyasi Şantaj Yapıyor.

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir’de saldırı sonucu yaşamını yitiren taksi şoförü Oğuz Erge'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Özel, “İnsan, insanlığından utanıyor. Bu vahşice, zalimce cinayet hepimizi kahretti. Onun kalbinin yerinde taş olsa yumuşardı” dedi. Özel, gazetecilerin soruları üzerine, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Hatay’daki "Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” sözlerini; “Siyasi şantaj yapıyor. Bununla oy istiyor. Ona en iyi cevabı 31’inde bütün siyasi partilerden Hataylılar verir. Ama ben bunu bütün milletimize şikayet ediyorum. Bilhassa ben bunu AK Parti’ye oy veren, irfan, vicdan sahibi insanlara havale ediyorum. 28 Mayıs’ta ona oy veren herkese şikayet ediyorum. Bu olur mu ya? Depremde siyaset olur mu? Depremzedeye tehdit, şantaj olur mu? Böyle vicdan olur mu? ‘Bizi seçmezseniz, size hizmet getirmeyiz.’ Olmaz olsun senden gelecek hizmet. Olmaz olsun senin yapacağın. Senin kalbin bu kadar kötü olduktan sonra olmaz olsun senin siyasetin. Yazıklar olsun. Muhatap alıp da sana sarf edilen cevap için her kelimeye, verilen her nefese yazık. Ben, onu, ona oy verenlere şikayet ediyorum. Varsa yaşayan öğretmenlerine, hocalarına şikayet ediyorum. Bir insanın gözü nasıl bu kadar döndü? Gerçekten inanmıyorum. Kalbinin yerinde taş var demek ki bu adamın. Kalbi malbi yok” diyerek eleştirdi.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Taksici Oğuz Erge'nin Ailesini Ziyaret Etti
  04 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Taksici Oğuz Erge'nin Ailesini Ziyaret Etti

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, geçtiğimiz günlerde müşterisi tarafından silahla vurularak öldürülen taksici Oğuz Erge'nin ailesinin ve meslektaşlarının bulunduğu taziye evini ziyaret etti.

 • CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Oğuz Erge'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu
  04 Şub CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Oğuz Erge'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, İzmir'de aracına aldığı kişi tarafından silahla yaralanıp hastanede yaşamını yitiren taksi şoförü Oğuz Erge'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Özel, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, taksicilerin yaşadığı sıkıntıları ve güvenlik önlemlerini ele aldıklarını belirtti. Ayrıca, bireysel silahlanma ve ruhsatsız silahlarla ilgili ciddi tedbirlerin alınması gerektiğini vurguladı.

 • İzmir'de taksiciyi silahla vuran saldırgan tutuklandı
  02 Şub İzmir'de taksiciyi silahla vuran saldırgan tutuklandı

  İzmir'in Gaziemir ilçesinde, taksi sürücüsünü tabancayla 3 el ateş ederek vuran ve şoförü gasp eden saldırgan tutuklandı.

 • Soğukta üşümesin diye aracına aldığı müşterisi tarafından vurulan taksi şoförü hayatını kaybetti
  01 Şub Soğukta üşümesin diye aracına aldığı müşterisi tarafından vurulan taksi şoförü hayatını kaybetti

  İzmir'in Gaziemir ilçesinde soğukta üşümesin diye aracına aldığı müşterisi tarafından tabancayla vurulan taksi şoföründen acı haber geldi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taksi şoförünün hayatını kaybettiğini duyurdu. Taksi içi kamerasına yansıyan olayda saldırganın şoföre, "Bazı insanlara güvenmeyeceksin" dediği görülmüştü.

 • İzmir'de taksi sürücüsüne saldıran ve gasp eden saldırgan yakalandı
  01 Şub İzmir'de taksi sürücüsüne saldıran ve gasp eden saldırgan yakalandı

  İzmir'in Gaziemir ilçesinde bir taksi sürücüsünü tabancayla vuran ve gasp eden saldırgan, polis ekipleri tarafından yakalandı. Saldırganın, taksi şoförünü oyaladığı anlar güvenlik kamerasına yansımıştı. Saldırgan, emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilecek.

 • İzmir'de taksi şoförü müşterisi tarafından vuruldu
  01 Şub İzmir'de taksi şoförü müşterisi tarafından vuruldu

  İzmir'in Gaziemir ilçesinde bir taksi sürücüsü, soğukta üşümesin diye aldığı müşterisi tarafından tabancayla vuruldu. Saldırganın araç içinde dakikalarca bir şeyler araması ve yaralı şoföre tokat atması kameralara yansıdı. Olayın ardından saldırgan kaçarken, polis ekipleri tarafından yakalanması için çalışma başlatıldı.

 • Buca Belediyesi, Sömestir Tatili Boyunca Çocuklara Eğlenceli Etkinlikler Sunuyor
  26 Oca Buca Belediyesi, Sömestir Tatili Boyunca Çocuklara Eğlenceli Etkinlikler Sunuyor

  Buca Belediyesi, sömestir tatili boyunca çocukların eğlenip dinleneceği birbirinden farklı etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi'nde (BEM) hazırlanan 'Neşeli Günler' etkinliğine katılan çocuklar, soğuk kış günlerinde merkezin sıcacık atmosferinde sosyalleşip yeni şeyler öğrenirken, Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu'ndaki 'Sihirli Dünya' oyununu izleyen yüzlerce çocuk doyasıya eğlenme fırsatı yakalıyor. Buca Belediyesi, sömestir tatilinde çocukların ücretsiz olarak katılabilecekleri yoğun bir tatil programı hazırladı. Aziz Nesin Bilgi ve Eğitim Merkezi'nde iki hafta boyunca sürecek 'Neşeli Günler' etkinliğinde animasyon film gösteriminden İngilizce eğitimine kadar pek çok faaliyet çocukları bekliyor. Merkeze gelen minikler yarıyıl tatillerini verimli bir şekilde değerlendirirken, yeni şeyler öğrenip yeni dostluklar kurma fırsatı da elde ediyorlar. Her sene yarıyıl tatilinde farklı tiyatro oyunlarını çocuklar ile buluşturan belediye, bu sene çocukları 'Sihirli Dünya' isimli çocuk oyunu ile buluşturuyor. 25 Ocak'ta Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu'nda düzenlenen gösterime katılan çocuklar doyasıya gülüp eğleniyor.

 • Buca Belediyesi, 60 yaş ve üzeri vatandaşlar için Ata Evi'ni hizmete açtı
  24 Oca Buca Belediyesi, 60 yaş ve üzeri vatandaşlar için Ata Evi'ni hizmete açtı

  Buca Belediyesi, kentin 60 yaş ve üzeri vatandaşlarının sosyalleşip kaliteli zaman geçirecekleri Ata Evi'ni hizmete açtı. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, emeklilerin nefes alabilecekleri, sosyalleşebilecekleri ve el becerilerini artırabilecekleri çeşitli etkinliklere katılabilecekleri bir merkez oluşturduklarını belirtti. Ata Evi'nde kuaför hizmeti, çeşitli kurslar ve sağlık hizmetleri gibi pek çok imkan ücretsiz olarak sunulacak. Buca Belediyesi ayrıca yakın zamanda ikinci bir Ata Evi'nin de açılacağını duyurdu.

 • Buca Belediyesi, 60 yaş ve üzeri vatandaşlar için Ata Evi'ni hizmete açıyor
  23 Oca Buca Belediyesi, 60 yaş ve üzeri vatandaşlar için Ata Evi'ni hizmete açıyor

  Buca Belediyesi, kentin yaşlılarının sosyalleşip kaliteli zaman geçirebilmeleri için Ata Evi'ni hizmete açıyor. Buca'nın çınarları, merkezde sağlık hizmetlerinden kuaföre kadar birçok ihtiyacını ücretsiz olarak karşılayabilecek. Ata Evi'nde ayrıca çeşitli el sanatları etkinlikleri düzenlenecek ve sağlık hizmetleri sunulacak.

 • Buca Belediyesi, 60 yaş ve üzeri vatandaşlar için Ata Evi'ni hizmete açıyor
  23 Oca Buca Belediyesi, 60 yaş ve üzeri vatandaşlar için Ata Evi'ni hizmete açıyor

  Buca Belediyesi, kentin 60 yaş ve üzeri vatandaşları için sosyalleşme ve kaliteli zaman geçirme imkanı sunan Ata Evi'ni hizmete açıyor. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, büyükler için yapılan çalışmalara bir yenisini eklemenin mutluluğunu dile getirdi.

 • Buca Belediyesi, Ege Bölgesi'nde afet koordinasyon merkezini hizmete açtı
  20 Oca Buca Belediyesi, Ege Bölgesi'nde afet koordinasyon merkezini hizmete açtı

  Buca Belediyesi, Yıldız Mahallesi'nde kurduğu Afet Koordinasyon Merkezi'ni hizmete açtı. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, merkezin olası bir afet durumunda kentin tüm çalışmalarını koordine edebileceğini belirtti. Merkez, tüm İzmir'e hizmet verecek şekilde tasarlandı. Açılış törenine birçok yetkili ve vatandaş katıldı. Buca Belediyesi Arama Kurtarma Birimi (BUCAKUT) ekibine yeni üyeler sertifikaları takdim edildi.

 • Buca Belediyesi, Ege Bölgesi'nde Afet Koordinasyon Merkezi'ni Hizmete Açtı
  20 Oca Buca Belediyesi, Ege Bölgesi'nde Afet Koordinasyon Merkezi'ni Hizmete Açtı

  Buca Belediyesi, Yıldız Mahallesi'nde kurduğu Afet Koordinasyon Merkezi'ni hizmete açarak, muhtemel bir afet durumunda kentin mülki idare amirlerinin çalışmalarını koordine etme imkanı sağladı.

 • Buca Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'ni açıyor
  18 Oca Buca Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'ni açıyor

  Buca Belediyesi, olası afet durumlarına hızla müdahale etmek için Afet Koordinasyon Merkezi'ni kurdu. Merkezde kriz masası oluşturulacak, eğitimler verilecek ve arama kurtarma köpekleri barınakları bulunacak.

 • Buca'da Demiryolu Kültürü Yeniden Canlanıyor
  10 Oca Buca'da Demiryolu Kültürü Yeniden Canlanıyor

  Buca Belediyesi'nin hayata geçireceği projeyle, Bucalılar yeni bir yaşam alanı kazanacak. İzmir-Aydın demiryolu hattındaki atıl durumdaki Buca Tren İstasyonu ve hat boyu için hazırlanan projede çalışmalar hızla ilerliyor. Yapılacak düzenlemelerle kentte yeni bir turizm rotası oluşturulurken, Bucalılar da yürüyüş yolları, yeşil alanlar ve parkların bulunduğu yeni bir yaşam alanına kavuşacak. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, projenin yakın zamanda tamamlanacağını belirterek, Buca'nın tarihi dokusunu yeniden canlandıracaklarını söyledi.

 • Buca Belediye Lokantası Açıldı: Öğrenci Menü 45, 4 Çeşit Yemek 90 TL
  04 Oca Buca Belediye Lokantası Açıldı: Öğrenci Menü 45, 4 Çeşit Yemek 90 TL

  İzmir'de Buca Belediyesi, öğrencilere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verecek Belediye Lokantasını açtı. Lokantada 4 çeşit yemek 90 liradan satışa sunulurken, öğrenciler ise aynı menüden 45 liraya yararlanacak. Buca Belediyesi, sosyal dayanışma alanında farkındalık oluşturacak yeni bir projeye daha imza attı. Belediye, kent merkezinde; ihtiyaç sahipleri, esnaf ve öğrencilerin düşük ücretlerle sağlıklı gıdaya ulaşabilmelerini sağlamak amacıyla, Demokrasi Meydanı'na çok yakın bir nokta olan Uğur Mumcu Caddesi'nde, Belediye Lokantasını hayata geçirdi.

 • Buca Belediyesi, öğrencilere ve dar gelirli vatandaşlara hizmet verecek Belediye Lokantası'nı açtı
  04 Oca Buca Belediyesi, öğrencilere ve dar gelirli vatandaşlara hizmet verecek Belediye Lokantası'nı açtı

  Buca Belediyesi, Demokrasi Meydanı'na yakın bir noktada Belediye Lokantası'nı hizmete açtı. Lokantada 4 çeşit yemek 90 liradan satışa sunulurken öğrenciler ise aynı menüden 45 liraya yararlanacak. Bu hizmetle öğrenciler ve maddi imkansızlıklar içerisindeki vatandaşlar sağlıklı ve dengeli beslenme imkanı bulacaklar.

 • İzmir'de Belediye Lokantası Hizmete Açıldı
  04 Oca İzmir'de Belediye Lokantası Hizmete Açıldı

  İzmir'in Buca ilçesinde, öğrencilere ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verecek Belediye Lokantası açıldı. Lokantada 4 çeşit yemek 90 liradan satışa sunulurken, öğrenciler ise aynı menüden 45 liraya yararlanacak. Bu hizmetle, düşük ücretlerle sağlıklı gıdaya ulaşma imkanı sağlanacak.

 • Başkan Kılıç: 'Kent Merkezinde Bulunan 25 Kilometrekarelik Alanın 20 Kilometresinin Planları Hazır '
  26 Ara Başkan Kılıç: "Kent Merkezinde Bulunan 25 Kilometrekarelik Alanın 20 Kilometresinin Planları Hazır "

  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, basın mensupları ile biraraya geldi. Görevdeki 4,5 yılını anlatan Başkan Kılıç, gelecek hedeflerini de paylaştı. En çok önem verdikleri konulardan biri olan kentsel dönüşüm konusunu da masaya yatıran Başkan Kılıç çalışmalarının büyük bir bölümünü buna ayırdıklarını belirterek, “Merkezde olan 25 kilometrekarenin 20 kilometresinin planlarını yeniden hazırladık” dedi.

 • ÖZGÜR ÖZEL 'HERKES YEREL SEÇİMDEKİ ADAYLIKLARI MERAK EDİYOR'
  24 Ara ÖZGÜR ÖZEL 'HERKES YEREL SEÇİMDEKİ ADAYLIKLARI MERAK EDİYOR'

  Özgür Özel, Menemen'de Kubilay Anması'na katıldı (2)CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Menemen'deki programının ardından CHP İl Başkanlığını ziyaret etti.

 • CHP Genel Başkanı Özel, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya'nın Annesi İçin Düzenlenen Cenaze Törenine Katıldı
  23 Ara CHP Genel Başkanı Özel, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya'nın Annesi İçin Düzenlenen Cenaze Törenine Katıldı

  CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP Buca İlçe Başkanı Çağdaş Kaya’nın hayatını kaybeden annesi Halise Kaya için Buca Cemevi’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

 • Buca Belediyesi Borçsuz Hale Geldi
  23 Ara Buca Belediyesi Borçsuz Hale Geldi

  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, Bucalı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle buluşmasında, borçla devraldıkları belediyeyi 5 yılın sonunda borçsuz hale getirdiklerini söyledi. Belediyeye ait benzinliklerle ilgili davayı da kazandıklarını müjdeleyen Başkan Kılıç, akaryakıt ruhsatı alarak istasyonları belediye olarak işletmek istediklerini belirterek, 'Bu davayı Bucalı kazandı' dedi.

 • Hz. Mevlana, 750'nci vuslat yıl dönümünde Buca'da Şeb-i Arus töreni ile anıldı
  18 Ara Hz. Mevlana, 750'nci vuslat yıl dönümünde Buca'da Şeb-i Arus töreni ile anıldı

  Buca Belediyesi, Mevlana Celaleddin-i Rümi'nin 750. vuslat yıl dönümünde Şeb-i Arus töreni düzenledi. Törende sunucu Mehmet Bozdağ'ın şiirleri ve semazenlerin gösterileri büyük ilgi gördü.

 • Buca Belediyesi Sarı Masa Çözüm Merkezi 76 Bin 807 Talebi Yerine Getirdi
  14 Ara Buca Belediyesi Sarı Masa Çözüm Merkezi 76 Bin 807 Talebi Yerine Getirdi

  Buca Belediyesi Sarı Masa Çözüm Merkezi, vatandaşların talep, öneri ve şikayetlerini değerlendirerek 2 yılda 76 bin 807 talebi yerine getirdi. Başkan Erhan Kılıç, katılımcı yönetim anlayışıyla kurulan merkezin başarılı çalışmalarıyla ilgili olumlu geri dönüşler aldıklarını belirtti.

 • Buca Belediyesi'nden 6 Bin Çocuğa Ücretsiz Okul Öncesi Eğitim
  10 Ara Buca Belediyesi'nden 6 Bin Çocuğa Ücretsiz Okul Öncesi Eğitim

  Buca Belediyesi'nin okul öncesi eğitime her çocuğun ulaşması amacıyla hayata geçirdiği yarı zamanlı okul öncesi eğitim merkezlerinden bugüne kadar ilçede yaşayan 6 bin çocuk faydalandı. Ücretsiz olarak hizmet sunan merkezlerle ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Erhan Kılıç, 'Her bir çocuğumuzun en iyi şartlarda yetişmesi tek dileğimiz' diye konuştu.

 • Buca Belediyesi Kent Gezileri Düzenliyor
  09 Ara Buca Belediyesi Kent Gezileri Düzenliyor

  Buca Belediyesi, kentin tarihi ve turistik noktalarına ücretsiz olarak düzenlediği gezilerde yetişkinlere moral depolarken, çocuklar ve ebeveynleri Gümüldür Tabiat Parkı'nda deniz ve güneşle buluştu. Toplamda 12 bin 486 Bucalı bu gezilere katıldı.

 • Buca Belediyesi Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı'na katıldı
  08 Ara Buca Belediyesi Uluslararası Turizm Ticaret Fuarı'na katıldı

  Buca Belediyesi, Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi'nde kente sağladıkları katkıları ve projeleri tanıttı. Başkan Erhan Kılıç, tüm ziyaretçileri Buca Belediyesi standına davet etti.

 • Eskişehirli öğrenciler sığırkuyruğu bitkisi ile pankreas kanserini iyileştirdi
  08 Ara Eskişehirli öğrenciler sığırkuyruğu bitkisi ile pankreas kanserini iyileştirdi

  Eskişehirli öğrenciler sığırkuyruğu bitkisi ile pankreas kanserini iyileştirdi Eskişehirli lise öğrencileri uluslararası birincilik elde etti Kimya öğretmeni olan Halime Avcı Bölek: "Kanserli hücreleri öldürürken sağlıklı hücre de zarar vermiyor" "Pankreas kanseri üzerinde ciddi anlamda...

 • Buca'da Fen İşleri Karnesi Açıklandı
  06 Ara Buca'da Fen İşleri Karnesi Açıklandı

  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, son 4 buçuk yılda yapılan çalışmaları açıkladı. Buca'da 160 bin metrekare asfalt serme, 125 bin metrekare asfalt yama, 265 bin metrekare parke taşı döşendi ve 73 yeni otopark alanı yapıldı.

 • İzmir Buca Metrosu'nda çalışmalar hızlandı
  06 Ara İzmir Buca Metrosu'nda çalışmalar hızlandı

  İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kendi kaynaklarıyla inşa edeceği Buca Metrosu'nda tünel açma makineleri hazırlıklarının tamamlanması için istasyonların inşa edilebilmesi için şantiye alanlarındaki ağaçlar koruma altına alınıyor. Buca Metrosu, Üçyol-Dokuz Eylül Üniversitesi Tınaztepe Kampüsü-Çamlıkule arasında 13,5 kilometrelik hatta hizmet verecek ve günlük 400 bin yolcu taşıması hedefleniyor.

 • Buca'da Temizlik Devrimi: 28 Yeni Temizlik Aracı ve Artan Çöp Konteyneri Sayısı
  04 Ara Buca'da Temizlik Devrimi: 28 Yeni Temizlik Aracı ve Artan Çöp Konteyneri Sayısı

  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle ilçeye 28 adet temizlik aracı kazandırarak temizlik filosunu büyüttü. Bu sayede taşeron araçlara harcanan 1 milyar liranın Buca'nın kasasında kalmasını sağladı. Ayrıca, çöp konteyneri sayısı 8100'e çıkartıldı ve mahallelerde temizlik timleri kuruldu. Buca Belediyesi, her gün 400 ton evsel atık topluyor.

 • Buca Belediyesi, minik öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi
  27 Kas Buca Belediyesi, minik öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi

  Buca Belediyesi, Yarı Zamanlı Okul Öncesi Eğitim Merkezleri'ndeki minik öğrencilere ağız ve diş sağlığı eğitimi verdi. Eğitimlerin yıl boyunca aralıksız olarak süreceği belirtildi.

 • İzmir Üçyol-Buca Metro Hattı'nda TBM'ler Yeraltına İnmeye Hazırlanıyor
  24 Kas İzmir Üçyol-Buca Metro Hattı'nda TBM'ler Yeraltına İnmeye Hazırlanıyor

  İzmir tarihinin en büyük raylı sistem yatırımı olan Üçyol-Buca Metro hattında çalışmalar hızla devam ediyor. Dev tünel açma makinesi TBM'ler bu ayın sonunda yeraltına girecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, tesisin temel atıldıktan sonra 4 yıl içinde bitirileceğini söyledi.

 • Buca IMSEF Bilim ve Sanat Fuarı Başladı
  23 Kas Buca IMSEF Bilim ve Sanat Fuarı Başladı

  Buca Belediyesi'nin düzenlediği Buca IMSEF Bilim ve Sanat Fuarı başladı. 12 farklı ülkeden 96 proje yarışacak olan organizasyon, genç bilim insanlarını bir araya getiriyor. Fuar, 25 Kasım'a kadar devam edecek.

 • İzmir Kısa Film Festivali'nde sinemanın gücü konuşuldu
  20 Kas İzmir Kısa Film Festivali'nde sinemanın gücü konuşuldu

  İzmir Kısa Film Festivali kapsamında düzenlenen söyleşide, sinemanın toplumsal katılım ve dönüşüm için gücü tartışıldı. Marmara Belediyeler Birliği Eğitim ve Projeler Uzmanı Nazlıcan Akıcı, Sinemasal'dan İlkay Bilgiç ve Berk Hızlıateş'in konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte, sinemanın çocuklar ve dezavantajlı bölgelerdeki aileler üzerindeki etkisi vurgulandı. Ayrıca, sosyal demokrat belediyelerin kültür ve sanat politikalarında ortak strateji geliştirmesi gerektiği vurgulandı.

 • Buca Belediyesi Yol ve Kaldırım Çalışmalarını Sürdürüyor
  20 Kas Buca Belediyesi Yol ve Kaldırım Çalışmalarını Sürdürüyor

  Buca Belediyesi, kentin sokaklarında yol, kaldırım ve iyileştirme çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Son 4 buçuk yılda 160 bin metrekare asfalt serme, 125 bin metrekare asfalt yama, 265 bin metrekare parke taşı çalışması gerçekleştiren ekipler, ilçeye 73 yeni otopark alanı kazandırdı.

 • Buca Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere sosyal market hizmeti sunuyor
  17 Kas Buca Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelere sosyal market hizmeti sunuyor

  Buca Belediyesi, ihtiyaç sahibi ailelerin temel ihtiyaçlarını karşılamak için sosyal market uygulamasını başlattı. Üzüm Kart dağıtarak dar gelirli ailelere destek olan belediye, dayanışma ruhunu büyütmekten mutluluk duyduklarını belirtti.

 • Merdiven boşluğuna düşen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'ın bacakları kırıldı
  14 Kas Merdiven boşluğuna düşen Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'ın bacakları kırıldı

  İzmir'de Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tadilatı devam etmekte olan müştemilatının kontrolünü yaptığı esnada koruyucu zemin plakanın yerinden oynaması sonucu merdiven boşluğuna düştü. Kılıç'ın her iki bacağında da kırık tespit edildi.

 • İzmir Kısa Film Festivali Sinemaseverleri Buluşturuyor
  14 Kas İzmir Kısa Film Festivali Sinemaseverleri Buluşturuyor

  İzmir Kısa Film Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da sinemaseverlerle buluşacak. Festivalde 5 farklı kategoride 38 kısa film yarışacak ve Altın Kedi ödülleri sahiplerini bulacak. Ayrıca İzmir Film Lab bölümünde eğitimler ve sunumlar gerçekleştirilecek. Festival, Fransız Kültür Merkezi, Karaca Sineması, İstinye ParkTeras Renk Sineması, Buca Belediyesi Tarık Akan Gençlik Merkezi ve online gösterimlerle İzmir'in her yerine yayılacak.

 • Ali Fethi Okyar'ın Makedonya'da düzenlenen etkinlikle anılması
  13 Kas Ali Fethi Okyar'ın Makedonya'da düzenlenen etkinlikle anılması

  Ali Fethi Okyar, Türkiye Cumhuriyeti'nin yüzüncü yılı dolayısıyla Makedonya'nın Pirlepe kentinde düzenlenen etkinliklerle anıldı. Pirlepe Enstitüsü ve Müzesi tarafından düzenlenen sergide Okyar'ın hayatı, Makedonya'daki bağları ve Atatürk ile birlikte yaptığı çalışmalar ziyaretçilerle paylaşıldı. Etkinliğe Türkiye'den katılan konuklar, Türkiye-Makedonya ilişkilerinin güçlü olduğunu vurguladılar.

 • Buca'da Atatürk'ü Anma Törenleri Düzenlendi
  10 Kas Buca'da Atatürk'ü Anma Törenleri Düzenlendi

  Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 85'inci yıl dönümünde Buca'da anma törenleri düzenlendi. Buca Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşen resmi törene birçok katılımcı, Atatürk Anıtı önündeki anma törenine ise belediye çalışanları ve vatandaşlar katıldı. Saatler 09.05'i gösterdiğinde Buca'da hayat durdu ve tüm Bucalılar Ata'ya saygı duruşunda bulundu.

 • Buca Belediyesi Engelsiz Tamir İstasyonu ile 10 Bin 300 Kişiye Hizmet Verdi
  08 Kas Buca Belediyesi Engelsiz Tamir İstasyonu ile 10 Bin 300 Kişiye Hizmet Verdi

  Buca Belediyesi, tekerlekli veya akülü sandalyesi bozulan engellilerin imdadına koştuğu Engelsiz Tamir İstasyonu ile 10 bin 300 kişiye hizmet verdi. Türkiye'nin birçok iline referans olan merkez, teknik personel eğitimi desteği de vererek yeni istasyonlar açılmasına öncülük etti. Buca Engelliler Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen projenin başarısı, Ankara ve İstanbul Büyükşehir Belediyeleri tarafından da dikkat çekti ve benzer projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalar başlatıldı.

 • Buca Belediyesi Engelsiz Tamir İstasyonu ile 10 Bin 300 Kişiye Hizmet Verdi
  08 Kas Buca Belediyesi Engelsiz Tamir İstasyonu ile 10 Bin 300 Kişiye Hizmet Verdi

  Buca Belediyesi, tekerlekli veya akülü sandalyesi bozulan engellilerin imdadına koştuğu Engelsiz Tamir İstasyonu ile 10 bin 300 kişiye hizmet verdi. Türkiye'nin birçok iline referans olan merkez, teknik personel eğitimi desteği de vererek yeni istasyonlar açılmasına öncülük etti. Buca Engelliler Derneği iş birliğiyle hayata geçirilen örnek projeyi inceleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi de benzer bir uygulama için çalışma başlattı.

 • Buca Belediyesi, Fen İşleri Çalışmalarını İnceledi
  03 Kas Buca Belediyesi, Fen İşleri Çalışmalarını İnceledi

  Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, vatandaşların talepleri doğrultusunda yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Buca Belediyesi, 2024 yılı bütçesinden ayrılan payla sokak iyileştirme çalışmalarını sürdürüyor. Yeni otopark alanları, yol ve spor sahaları kazandırılan mahallelerde yapılan çalışmaları ziyaret eden Başkan Kılıç, vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan Kılıç, atıl alanları değerlendirmek ve hizmet sunmak için bütçeyi kullanacaklarını belirtti.

 • Buca Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarında Ceza'yı ağırladı
  29 Eki Buca Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarında Ceza'yı ağırladı

  Buca Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında rap müziğin dev ismi Ceza'yı ağırladı. Binlerce İzmirlinin katıldığı konserde Cumhuriyet coşkusu alana sığmadı.

 • Buca Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarında Ceza'yı ağırladı
  29 Eki Buca Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamalarında Ceza'yı ağırladı

  Buca Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları çerçevesinde rap müziğin önemli ismi Ceza'yı ağırladı. Binlerce İzmirlinin katıldığı konserde, Cumhuriyet coşkusu alana sığmadı.

 • Buca Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır bir kutlama programı hazırladı
  23 Eki Buca Belediyesi, Cumhuriyet'in 100. yılına yakışır bir kutlama programı hazırladı

  Buca Belediyesi, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı için özel bir kutlama programı düzenliyor. Program, 28 Ekim Cumartesi günü zeybek gösterisi ve meşaleli fener alayı ile başlayacak ve Ceza konseri ile sona erecek. 29 Ekim Pazar günü ise Cumhuriyet Resepsiyonu düzenlenecek. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tüm İzmirlileri bu coşkuya ortak olmaya davet etti.

 • Buca Balkan Festivali İzmirlilere Unutulmaz Anlar Yaşattı
  16 Eki Buca Balkan Festivali İzmirlilere Unutulmaz Anlar Yaşattı

  Buca Belediyesi tarafından bu yıl 11'incisi düzenlenen Uluslararası Buca Balkan Festivali, İzmirlilere renkli etkinliklerle unutulmaz saatler yaşattı. Festivalde birlik ve beraberlik mesajı veren Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, kardeşlik duygusunu yükseltmek ve dünyaya 'artık acılar ve dramlar yaşanmasın' mesajını vermek istediklerini belirtti. Festivalde Balkan kültürü yaşatıldı, kardeşlik bağları güçlendirildi ve birbirinden keyifli etkinlikler gerçekleştirildi.

 • Buca Belediyesi Gençleri Doğa Kampında Buluşturdu
  09 Eki Buca Belediyesi Gençleri Doğa Kampında Buluşturdu

  Buca Belediyesi, üniversiteli gençlere yönelik düzenlediği 'Gençler Bu Kampta' etkinliği ile gençleri Kaynaklar bölgesinin doğal güzellikleriyle buluşturdu. Üç günlük kamp boyunca gençler çeşitli aktivitelere katıldı ve keyifli dakikalar geçirdi. Etkinlikte yapılan kamp oyunları, 80'ler - 90'lar partisi, yogadan heykel yapımına kadar birçok etkinlik yer aldı. Gençler, Color-Fest etkinliğinde renk cümbüşü altında dans ederek eğlendi. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, gençleri ağırlamaktan onur duyduklarını belirtti ve öğrencilere 'hoş geldin' dedi. Gençler ise Buca Belediyesi'ne teşekkür ederek unutulmaz anlar yaşadıklarını ifade etti.

 • Suriye'den İzmir'e şehit ateşi düştü
  06 Eki Suriye'den İzmir'e şehit ateşi düştü

  İzmir Özel Harekat Şube Müdürlüğünde görevliyken geçici olarak Suriye Görev Gücünde görevlendirilen polis memuru Hüseyin Şimşek, teröristler tarafından açılan ateş sonucu kaldırıldığı hastanede şehit düştü.

 • Buca Belediyesi 2024 Yılı Bütçesini 2.7 Milyar TL Olarak Belirledi
  06 Eki Buca Belediyesi 2024 Yılı Bütçesini 2.7 Milyar TL Olarak Belirledi

  Buca Belediyesi, 2024 yılı mali bütçesini 2 milyar 700 milyon lira olarak belirledi. Fen İşleri Müdürlüğüne en büyük pay ayrıldı. Buca Belediyesi Başkanı Erhan Kılıç, görev süresi boyunca yapılan çalışmalara değinerek, kentin dönüşümünün zaman alan bir süreç olduğunu belirtti.

 • Buca Belediyesi, 50 yaş üzeri vatandaşlar için ücretsiz turistik gezilere başladı
  03 Eki Buca Belediyesi, 50 yaş üzeri vatandaşlar için ücretsiz turistik gezilere başladı

  Buca Belediyesi, ilçede ikamet eden 50 yaş üzeri vatandaşlar için ücretsiz turistik gezilere başladı. Ekim ayı boyunca haftada 3 gün sürecek gezilerin ilk durağı, Selçuk'un dünyaca ünlü turizm merkezi Şirince oldu. Gezi boyunca keyifli dakikalar geçiren Bucalılar, 'Belediye Başkanımız Erhan Kılıç'a bize bu imkanı sağladığı için teşekkür ederiz' dedi. Buca Belediyesi, pazartesi günleri Şirince'ye, çarşamba günleri Birgi'ye ve cuma günleri Nazarköy'e ücretsiz turistik geziler düzenleyecek.

 • İzmirli Hayvanseverler FestpatiBuca'da Buluşuyor
  28 Eyl İzmirli Hayvanseverler FestpatiBuca'da Buluşuyor

  Buca Belediyesi'nin düzenleyeceği FestpatiBuca etkinliğinde, İzmirli hayvanseverler bir araya gelecek. Festivalde can dostları için güzellik ve yetenek yarışması, tiyatro gösterisi, atölyeler, köpek performans gösterileri ve konserler yer alacak. Ayrıca, festivalde yaklaşık 3 ton mama bağışı yapılacak.

 • Buca Belediyesi, 8 ayrı kurs merkezinde 34 farklı alanda hobi ve meslek edindirme kursları açıyor
  27 Eyl Buca Belediyesi, 8 ayrı kurs merkezinde 34 farklı alanda hobi ve meslek edindirme kursları açıyor

  Buca Belediyesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitimi Merkezi iş birliği ile 8 ayrı kurs merkezinde 34 farklı alanda hobi, sanat ve meslek edindirme kurslarını açıyor. Belediye Başkanı Erhan Kılıç, kurslardan bu yıl 5 bin kişinin yararlanmasını beklediklerini söyledi. Kurslar, çocuklar ve yetişkinler için çeşitli alanlarda düzenleniyor ve başvurular merkezlere şahsen yapılıyor.

 • Buca Belediyesi, depremden etkilenen gençleri ağırladı
  22 Eyl Buca Belediyesi, depremden etkilenen gençleri ağırladı

  Buca Belediyesi, Seyhan Belediyesi ve Habitat Derneği iş birliğiyle Buca Belediyesi İzcilik ve Doğa Sporları Merkezi'nde depremzede gençler için yaz kampı düzenledi. Gençler, Buca'nın tarihi sokaklarını gezip farklı lezzetlerini keşfederken, çeşitli eğitimlere katıldı ve renkli etkinliklere katıldı. Etkinlik, depremden etkilenen gençlere psikolojik ve akademik destek sağlamayı amaçlıyor.

 • Buca bağlarında hasat başladı: Toplanan üzümler ücretsiz dağıtılacak
  15 Eyl Buca bağlarında hasat başladı: Toplanan üzümler ücretsiz dağıtılacak

  Buca Belediyesi, bağ bozumuna başlayarak topladığı üzümleri ücretsiz olarak Bucalıların sofralarına ulaştıracak. Buca'da bağcılığı canlandırmak için tarım projeleri gerçekleştiren belediye, kendi bağlarında ürettiği 13 çeşit üzümü Bucalılara dağıtacak. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, tarımın canlanması ve bu toprakların korunması için çalıştıklarını belirtti.

 • Buca Belediyesi Bağ Bozumuna Başladı
  15 Eyl Buca Belediyesi Bağ Bozumuna Başladı

  Buca Belediyesi, bağcılık kültürünü canlandırmak için kendi bağlarında ürettiği üzümleri toplamaya başladı. Bu yıl aşırı sıcaklar nedeniyle Ege Bölgesi'ndeki bağlarda ortaya çıkan bağ mildiyösü hastalığına rağmen belediyenin bağlarından 8 ton ürün alınacak. Başkan Erhan Kılıç, toplanan ürünleri Bucalılarla paylaşacaklarını belirtti ve Buca'da tarımın canlanması ve çiftçilerin kazanması için çalıştıklarını söyledi.

 • Buca'da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri
  13 Eyl Buca'da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri

  Buca, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Seminerler, paneller, bilimsel proje sunumları, bilim ve drama etkinlikleri ile spor ve dans faaliyetleri Buca Belediyesi Bilim Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerle Buca halkı hareketlilik ve çevre konularında bilinçlendirilecek.

 • Buca'da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri
  13 Eyl Buca'da Avrupa Hareketlilik Haftası Etkinlikleri

  Buca, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında birbirinden renkli etkinliklere ev sahipliği yapacak. Seminerler, paneller, bilimsel proje sunumları, spor ve dans faaliyetleri Buca Belediyesi Bilim Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Hafta boyunca düzenlenecek etkinliklerle insanların hareketliliği artırılacak ve sürdürülebilir şehirler yaratma amacı güdülecek.

 • Buca Belediyesi ve Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaklaşa Açılan Okuma Yazma Kursları Kadınların Hayatını Değiştiriyor
  12 Eyl Buca Belediyesi ve Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ortaklaşa Açılan Okuma Yazma Kursları Kadınların Hayatını Değiştiriyor

  Buca Belediyesi ve Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi'nin ortaklaşa açtığı okuma yazma kursları, kadınların hayatını değiştirmeye devam ediyor. Kurslar sayesinde hayatlarında hiç okula gidemeyen kadınlar, ilk kez okul sıralarına oturmanın mutluluğunu yaşıyor. Kursları başarıyla tamamlayan kadınlar, sınava katılma hakkı kazanacak ve başarılı olanlar Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika sahibi olacak. Kursun öğrencilerinden 76 yaşındaki Arzu Altay, kimseye muhtaç kalmadan hareket etmek istediğini belirterek, eleştirilere aldırmadığını söylüyor. Diğer kursiyerler ise okuma yazma öğrenmenin hayallerini gerçekleştirmek ve çocuklarına yardımcı olmak için büyük bir fırsat olduğunu ifade ediyor.

 • İzmir'de Dev Tünel Açma Makinesi Buca Metrosu İçin Çalışacak
  08 Eyl İzmir'de Dev Tünel Açma Makinesi Buca Metrosu İçin Çalışacak

  İzmir tarihinin en büyük raylı sistem yatırımı olan Üçyol-Buca metro hattında çalışmalar hızla devam ediyor. Narlıdere Metrosunda görevini tamamlayan dev tünel açma makinesi (TBM), Buca Metrosu için kullanılacak.

 • Buca, İzmir Enternasyonal Fuarı'nda büyük ilgi gördü
  04 Eyl Buca, İzmir Enternasyonal Fuarı'nda büyük ilgi gördü

  Bu yıl 92. kez kapılarını açan İzmir Enternasyonal Fuarı'nda Buca'nın eşsiz tarihi ve kültürel dokusunun tanıtıldığı stant ziyaretçilerden büyük ilgi görürken Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, 'İEF'ye gelen herkesi standımıza bekliyoruz' dedi.

 • Buca'da artan şiddet olaylarına tepki: Bireysel silahlanmaya son
  01 Eyl Buca'da artan şiddet olaylarına tepki: Bireysel silahlanmaya son

  İZMİR'in Buca ilçesinde yaşanan şiddet olaylarına karşı önlem alınması gerektiği vurgulanıyor. İlçede artan şiddet olaylarına tepki gösteren dernek, STK temsilcileri ve muhtarlar, bireysel silahlanmaya son verilmesini istiyor.

 • Buca Belediyesi, Dumlupınar Mahallesi'ni turizm merkezi haline getirecek
  29 Ağu Buca Belediyesi, Dumlupınar Mahallesi'ni turizm merkezi haline getirecek

  Buca Belediyesi, tarih kokan sokaklarıyla ünlü Dumlupınar Mahallesi'ni kentin turizm merkezi haline getirecek. Sokak Sağlıklaştırma Projesi'nde son aşamaya gelindiğini belirten Belediye Başkanı Erhan Kılıç, mahallenin tarihi ve kültürel birikimini gün yüzüne çıkarmak için çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 • Buca Belediyesi İşçileri İş Bırakmayı Sonlandırdı
  23 Ağu Buca Belediyesi İşçileri İş Bırakmayı Sonlandırdı

  Buca Belediyesinde çalışan ve maaşlarında iyileştirme taleplerinin karşılıksız bırakıldığı gerekçesiyle iş bırakma eylemi yapan DİSK'e bağlı Genel-İş Sendikası 5 Nolu Şubesi'ne üye işçiler, anlaşma sağlanması üzerine eylemi sonlandırdı. DİSK Genel İş Sendikası 5 Nolu Şube Başkanı Savaş Aras, yaptığı açıklamada, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile yaptıkları görüşmelerin olumlu sonuçlandığını belirtti. Buna göre en düşük işçi maaşının 19 bin 600 liraya, günlük yemek ücretlerinin 110 liraya, gıda kartı ücretinin ise 1500 liraya çıktığını aktaran Aras, anlaşmanın sağlanması üzerine işçilerin yeniden işlerine döndüklerini ifade etti. İşçilerin söz konusu eylemi sonrası çöplerin toplamaması nedeniyle ilçenin bazı cadde ve sokaklarında çöp yığınları oluşmuştu.

 • Buca Belediyesi, Emekçilere Borcu Olmadığını Açıkladı
  22 Ağu Buca Belediyesi, Emekçilere Borcu Olmadığını Açıkladı

  Buca Belediyesi, emekçilere her zaman olduğu gibi yasal ödeme süresi içerisinde ücret ödemelerini yapmıştır. Emekçilerimize bugün itibarıyla herhangi bir ücret ödemesi borcumuz yoktur. Emekçilerimizin Toplu İş Sözleşmesi dışında ek zam talepleri ise ülkemizin tüm kurumlarında geçerli olan 'ekonomik kriz' sebebiyle olumlu sonuçlandırılamamaktadır.

 • Buca Belediyesi, Tıbbi Adaçayı İhracatına Hazırlanıyor
  21 Ağu Buca Belediyesi, Tıbbi Adaçayı İhracatına Hazırlanıyor

  Buca Belediyesi, tarımsal kalkınma projeleri kapsamında tıbbi adaçayı üretimine başladı. 26 dönümlük arazide dikimi yapılan adaçayının hasadının ardından 6,5 ton ürün elde edilmesi planlanıyor. Üretimde herhangi bir zirai ilaç kullanılmadan faydalı bir bakteri türü olan 'pseudomonas fluorescens' uygulanıyor. Buca Belediyesi, tarımsal üretimi özendirmek amacıyla çiftçilere eğitim vererek adaçayı üretimini teşvik edecek.

 • Buca Belediyesi Marmara Depremi'ni Anma Etkinlikleri Düzenledi
  18 Ağu Buca Belediyesi Marmara Depremi'ni Anma Etkinlikleri Düzenledi

  Buca Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (BUCAKUT), 17 Ağustos Marmara Depreminin 24. yıl dönümünde çeşitli etkinlikler düzenleyerek deprem gerçeği konusunda farkındalık oluşturdu.

 • İzmir Buca'da Parklara Zarar Verildi
  08 Ağu İzmir Buca'da Parklara Zarar Verildi

  İzmir Buca'da, daha önce Yıldız Mahallesi'ndeki çocuk parkının yakılmasının ardından, ilçedeki bazı parklardaki fıskiyelere de zarar verildi. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, 'Tüm bu hizmetler vatandaşlarımızın vergileri ile yapılıyor. Burada hepimizin kazançlarından kesilen vergiler var. Yani hepimizin alın teri var. İnsan kendi malına zarar verir mi?' diye tepki gösterdi.

 • Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023 Buca'da sona erdi
  05 Ağu Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023 Buca'da sona erdi

  Buca Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023, Türkiye'de ilk kez yapılan bir organizasyon olarak sona erdi. Kamp, 'Yeni Nesil Tıp, Teknoloji ve Yapay Zeka' temasıyla gerçekleştirildi ve 13 farklı ülkeden gençleri ağırladı. Katılımcılara bilimsel eğitimler, laboratuvar uygulamaları ve kültür gezileri sunuldu. Kampın kapanış töreninde öğrencilere sertifika verildi ve organizasyona katkılarından dolayı teşekkür belgesi sunuldu.

 • Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023 Buca'da sona erdi
  05 Ağu Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023 Buca'da sona erdi

  Dünya çapında organizasyonlar gerçekleştiren bilim kurumu MILSET Avrupa'nın projelerinden biri olan ve Türkiye'de ilk kez Buca Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Bilim Yaz Kampı 2023, sona erdi. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, kampın geleceğe umutla bakmamızı sağlayacak genç bilim insanlarının yetişmesine vesile olduğunu ifade etti. Kamp boyunca konuk öğrenciler, bilimsel eğitimler, laboratuvar uygulamaları ve kültür gezileriyle dolu dolu bir hafta geçirdi. Buca Belediyesi, BUCA Bilim Sanat Merkezi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi ve BUCAMAR'ın ortak çalışmasıyla gerçekleştirilen organizasyon, Türkiye'de ilk kez yapıldı.

 • Kolon ve Tiroit Kanserini Yenen Kadın: Hastalıklar Bize Ders Vermek İçin Başımıza Geliyor
  02 Ağu Kolon ve Tiroit Kanserini Yenen Kadın: Hastalıklar Bize Ders Vermek İçin Başımıza Geliyor

  İzmir'de 1 çocuk annesi Nazife Selçuk, kolon kanseri tedavisinin ardından tiroit kanserini de yendi. Selçuk, hastalıkların bize ders vermek için başımıza geldiğini söyleyerek kanser hastalarına motivasyon ve umut olmayı hedeflediğini belirtti.

 • Kolon ve Tiroit Kanserini Yenen Kadın: Bu Mücadelem Motivasyon ve Umut Olsun
  02 Ağu Kolon ve Tiroit Kanserini Yenen Kadın: Bu Mücadelem Motivasyon ve Umut Olsun

  İzmir'de 1 çocuk annesi Nazife Selçuk, kolon ve tiroit kanserini yenerek başarılı bir tedavi süreci geçirdi. Selçuk, hastalıkların bize ders vermek için başımıza geldiğini söyleyerek, kanseri 2 kez yenmesinin diğer kanser hastalarına motivasyon ve umut olmasını diledi. Selçuk, pozitif düşüncenin tedaviye önemli bir katkısı olduğunu vurguladı ve yeni bir hayat kurarak kendi işini kurduğunu belirtti.

 • Uluslararası Bilim Yaz Kampı Buca'da Gerçekleştiriliyor
  31 Tem Uluslararası Bilim Yaz Kampı Buca'da Gerçekleştiriliyor

  Buca Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Uluslararası Bilim Yaz Kampı, 13 farklı ülkeden gençleri ağırlıyor. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç'ın bilimsel düşünme ve yaratıcılık becerilerini artırmak amacıyla hayata geçirdiği projeler devam ediyor. Kamp, Tınaztepe Üniversitesi yerleşkesinde açılış töreniyle başladı ve 30 Temmuz-5 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yılki kamp teması ise 'Yeni Nesil Tıp, Teknoloji ve Yapay Zeka' olarak belirlendi.

 • Buca Belediyesi, YKS tercih günlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor
  30 Tem Buca Belediyesi, YKS tercih günlerinde ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor

  Buca Belediyesi, 8 Ağustos'a kadar sürecek YKS Tercih Günleri kapsamında öğrencilere ücretsiz danışmanlık hizmeti sunuyor. Aziz Nesin Bilgi Eğitim Merkezi (BEM) ile Buca Belediyesi önündeki stantlarda alanında uzman eğitimciler tarafından gençlere danışmanlık hizmeti veriliyor. Öğrenciler, randevu almak ve sınav sonuç belgelerini getirmek için belirtilen telefon numaralarını arayabilirler. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, gençlere destek olmayı sürdüreceklerini belirtti.

 • İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Metrosu için ağaçları koruma altına alıyor
  21 Tem İzmir Büyükşehir Belediyesi, Buca Metrosu için ağaçları koruma altına alıyor

  İzmir tarihinin en büyük raylı sistem yatırımı olan Buca Metrosu için İzmir Büyükşehir Belediyesi, çalışmaları hızlandırdı. Hasanağa Bahçesi, Çamlıkule ve Dokuz Eylül istasyonlarının yapım çalışmalarının yapılacağı yeşil alanlardaki ağaçları korumaya alan belediye, Atatürk Parkı'ndaki ilk ağacı özel tekniklerle yerinden sökerek Barış Manço Ağaçlandırma Alanı'na dikti. Ağaçlar, inşaat tamamlandığında eski yerlerine dikilecek ve istasyon alanına yeni fidanlar da dikilerek daha fazla yeşil alan oluşturulacak.

 • Buca Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, Türkiye'nin dört bir yanına koşabilecek
  17 Tem Buca Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi, Türkiye'nin dört bir yanına koşabilecek

  Kahramanmaraş depremindeki özverili çalışmalarından dolayı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Üstün Fedakarlık Madalyasına layık görülen Buca Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (BUCAKUT), birbiri ardına aldıkları eğitimlerle çok daha donanımlı hale gelerek her türlü afette ve acil durumda Türkiye'nin dört bir yanına koşabilecek duruma geldi.

Advertisement