Bursa Şelaleli Meydanına Kavuşuyor - Son Dakika

Bursa Şelaleli Meydanına Kavuşuyor

14.02.2012 14:57
Bursa Şelaleli Meydanına Kavuşuyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Altıparmak Stadyum Meydanı'nı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) yapacak.1,5 yılda tamamlanacak şelaleli meydan 4 milyon TL'ye mal olacak.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Altıparmak Stadyum Meydanı'nı Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) yapacak. 1,5 yılda tamamlanacak şelaleli meydan 4 milyon TL'ye mal olacak.

Bursa'nın ana arterlerinden olan Altıparmak'ta stadyum meydanı için geri sayım başladı. Altıparmak Caddesi Stadyum Kavşağı'nda Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve 18 bin metrekarelik alana sahip şelaleli meydan projesini BTSO hayata geçirecek. Bursa'nın bir Avrupa şehri olması için yoğun faaliteyetler yaptıklarını ifade eden Başkan Altepe, Bursa'da eksikliği fazla olan meydanları şehrin her yerinde yaygınlaştırmak istediklerini kaydetti.

Bursa'da daha yapılacak çok iş olduğunu söyleyen Altepe, "Belediyelerimizin kendi imkanlarının yanında kent dinamikleri iler birlikte birçok projeyi ortak yapıyoruz. Bunlardan birisi de Altıparmak meydanıdır. Kentlerdeki en önemli mekanlar meydanlardır. Bizim de en fakir olduğumuz konu meydanlardır. Biz bu dönemde meydanlara önem veriyoruz. Yeni yeni meydanlar oluşturuyoruz. Önümüzdeki dönemde stadyum projesi bittikten sonra meydan çalışmaları daha da genişleyecek" dedi.

Meydan için 10 binanın yıkıldığını söyleyen Altepe, "Burayı BTSO'ya tahsis edeceğiz. Orada 10 kadar bina yıkıldı. Şelale ve sosyal tesis inşaatı yapılacak. Bu bölgeye değer katacak. Meydanda da iki heykel olacak. Şelalesi, kafeteryalarıyla birlikte Bursa'nın merkezine hava katacak" şeklinde konuştu.

BTSO Başkanı Celal Sönmez, odanın Bursa'ya her alanda büyük katkı sağladığını hatırlatarak, "Ekonomisiyle ön planda olan şehrimizin daha da güzelleşmesi için çabalarımız sürecek. Bize bu şansı verdiklerinden ötürü sevinçliyiz. Bursa için hayırlı uğurlu olsun. Bu meydan Bursa'nın yüzük taşı olacak" ifadelerini kullandı.

Sönmez, projenin yaklaşık 4 milyon TL'ye mal olacağını ve 1,5 yıl içinde tamamlanacağını kaydetti. Sönmez, meydanda hizmet birimleri bulunacağını, bin 609 metrekarelik binayı BTSO'nun 25 yıl boyunca kullanacağını kaydetti. Konuşmaların ardından Altepe ve Sönmez protokol imzaladı. - BURSA

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Bursa Şelaleli Meydanına Kavuşuyor - Son Dakika


Advertisement