CHP Niğde'de Ön Seçim Yaptı - Son Dakika

CHP Niğde'de Ön Seçim Yaptı

29.03.2015 19:15
CHP Niğde'de Ön Seçim Yaptı

CHP’nin 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde yarışacak adaylarını belirlemek üzere sandık kurduğu 55 ilden biri olan Niğde’de ön seçim heyecanı yaşandı.

CHP'nin 7 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde yarışacak adaylarını belirlemek üzere sandık kurduğu 55 ilden biri olan Niğde'de ön seçim heyecanı yaşandı. Sandığa giden CHP'liler hakim huzurunda yapılan seçimde 7 aday adayı arasından, milletvekili adayı olarak görmek istediği 3 ismi belirledi.

7 aday adayının yarıştığı ön seçimde 2 bin 403 oy alan mevcut milletvekili ve milletvekili aday adayı Doğan Şafak birinci sırada, Sevgi Özbek aldığı bin 963 oy ile ikinci, Ramazan Ertan ise bin 474 oy ile üçüncü sırada yer aldı. Bu sıralamayı üyelerden bin 48'inin oyunu almayı başaran Mümin Akgül, 650 oy alan Durmuş Songur, 404 oyla Nail Gündüz ve aldığı 339 oyla Ali İhsan Angı takip etti.

CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem, 4 bin 850 üyenin oy kullandığı seçimin demokratik bir ortamda geçtiğini söyledi. Başkan Adem, "Seçimimiz merkezde 8 sandıkta, Çiftlik'te 1, Ulukışla 2, Çamardı'nda 2 ve diğer ilçelerde de ikişer sandıkta gerçekleştirildi. Aday adaylarımız gayet güzel çalıştılar ve demokratik bir şekilde yarıştılar. Niğde'ye örnek bir seçim gösterdik. Umarım Niğde'miz için, hepimiz için ve ülkemiz için hayırlı olur" diye konuştu. - NİĞDE

CHP Niğde'de Ön Seçim Yaptı
CHP Niğde'de Ön Seçim Yaptı
CHP Niğde'de Ön Seçim Yaptı

YORUMLAR
500
Niğde'de Engelliler Askerlik Heyecanı Yaşadı Niğde'de Engelliler Askerlik Heyecanı Yaşadı Kırşehir ve Niğde'de engelliler askerlik heyecanı yaşadı Kırşehir ve Niğde'de engelliler askerlik heyecanı yaşadı Niğde'nin son saraçcısı, baba mesleğini sürdürüyor Niğde'nin son saraçcısı, baba mesleğini sürdürüyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel CHP Niğde'de Ön Seçim Yaptı - Son Dakika


Advertisement