Darp Edilen Öğretmene Destek - Son Dakika
Yerel

Darp Edilen Öğretmene Destek

Darp Edilen Öğretmene Destek

Şanlıurfa’da Memursen üyeleri, öğrenci ve sivil kişiler tarafından darp edilen öğretmene destek için eylem yaptılar.

27.02.2015 15:35

Şanlıurfa'da Memursen üyeleri, öğrenci ve sivil kişiler tarafından darp edilen öğretmene destek için eylem yaptılar.

Şanlıurfa'nın Karaköprü ilçesinde bulunan Karaköprü Sosyal Bilimler Lisesi Müdür Başyardımcısı Mustafa Canpolat'ın, ders saatinde okul dışındaki öğrencilere uyarıda bulunması nedeniyle okul öğrencileri ve sivil kişiler tarafından darp edilmiş, olayın ardından polis, 2'si öğrenci olmak üzere 5 kişiyi gözaltına almıştı. Memursen ve bağlı Eğitim Birsen üyeleri eylem yaparak, Müdür Yardımcısı Canpolat'a destek oldu. Eylemde açıklama yapan Coşkun, "Ülkemizin girdiği seçim sürecindeki hesaptan dolayı ülkeyi karıştırmak, kardeşi kardeşe kırdırmak çabası var. Böyle bir oyuna gelmeyeceğiz" diye konuştu.

Coşkun, Canpolat'ın mücadelesinde yanlarında olduklarını belirterek, saldırıyı kınadıklarını kaydetti. Benzer provokasyonlara izin vermeyeceklerini vurgulayan Coşkun, şöyle devam etti:

"Seçim sürecine girdiğimiz bu günlerde, geçmiş seçim dönemlerinde olduğu gibi sokakları ve üniversiteleri karıştırmak, kardeşi kardeşe kırdırmak, yeni Fıratları toprağa gömmenin hesapları yapılmaktadır. Uyanık olunmazsa Allah korusun her darbe dönemi öncesi tezgahlanan oyunlara çok benzer bir tabloyla karşı karşıyayız. Ama unutmamak gerekir ki böyle bir sonun faturası hepimize çıkacaktır. Bu minvalde dün gerçekleştirilen bu saldırıyı kınıyor, kamu kurumuna ve kamu görevlisine tasarlanarak yapılan bu saldırının hukuk karşısında cezasız kalmayacağına inanıyoruz."

Coşkun son olarak, olayın takipçisi olacaklarını belirtti. - ŞANLIURFA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Darp Edilen Öğretmene Destek - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement