Son dakika Memur Sen haberleri, Memur Sen son dakika, son dakika Memur Sen

Son Dakika Memur Sen Haberleri

 • Hamza Dağ, İzmir'deki Kütüphane Sayısını Arttırmayı Hedefliyor
  14:27 Hamza Dağ, İzmir'deki Kütüphane Sayısını Arttırmayı Hedefliyor

  AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hamza Dağ, seçilmesi halinde yapacağı ilk işlerden birisinin kentteki kütüphane sayısını arttırmak olduğunu belirtti. Dağ, ayrıca eğitimde vizyoner ve güçlü projeler hazırladıklarını ve çocuklara destek bursu vereceklerini açıkladı.

 • Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız: Ülkemizin kritik süreçlerinde elimizi taşın altına koyuyoruz
  22:13 Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız: Ülkemizin kritik süreçlerinde elimizi taşın altına koyuyoruz

  Diyanet-Sen Genel Başkanı Ali Yıldız, Amasya'nın Suluova ilçesinde yaptığı konuşmada, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanlarına sahip çıktıklarını ve ülkemizin yaşadığı felaketlerde destek verdiklerini belirtti. Ayrıca Filistin'e destek platformu oluşturduklarını ve İslam ülkesi yöneticilerini daha duyarlı olmaya çağırdıklarını ifade etti.

 • Siirt ve Batman'da Filistin'e destek amacıyla düzenlenen etkinliklerde İsrail'in Gazze'ye saldırıları kınandı
  19:19 Siirt ve Batman'da Filistin'e destek amacıyla düzenlenen etkinliklerde İsrail'in Gazze'ye saldırıları kınandı

  Siirt'in Kurtalan ilçesinde hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail'in saldırılarına tepki göstermek için 'sessiz yürüyüş' yaptı. Kurtalan Devlet Hastanesi önünde toplanan grup, 15 Temmuz Demokrasi Parkı'na kadar yürüdü. İslami Sivil Toplum Kuruluşları tarafından, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları kınandı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı: Gazze'deki Katliamın 28 Şubat ile Bağlantısı Var
  15:01 Memur-Sen Genel Başkanı: Gazze'deki Katliamın 28 Şubat ile Bağlantısı Var

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Gazze'de yaşanan katliamın, 28 Şubat döneminde ülkeye zarar verenlerle bir bağlantısı olduğunu söyledi. Yalçın, Gazze'deki olayların Siyonizm planının bir sonucu olduğunu belirtti ve İsrail'in Büyük İsrail hedefine dikkat çekti. Ayrıca, Gazze meselesini Türkiye'nin bağımsızlığından ayrı düşünmeyen bir teşkilat olduklarını vurgulayan Yalçın, Gazze'ye desteklerinin süreceğini ifade etti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceğiz
  01 Mar Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceğiz

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kocaeli'de düzenlenen toplantıda ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceklerini söyledi. Yalçın, Türkiye'nin savunma sanayisi ve teknolojisi yüksek ürünleri konuştuğunu belirtirken, örgütlenmenin önemine vurgu yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise üretim yapabilen bir ülkenin Gazze ve diğer masum coğrafyalardaki olaylara müdahale edebileceğini ifade etti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Türkiye'nin omurgası her geçen gün sertleşsin
  01 Mar Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Türkiye'nin omurgası her geçen gün sertleşsin

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Türkiye'nin korku tüneline bir daha girmemesi ve içeride kısır tartışmalarla vakit kaybetmemesi gerektiğini belirterek, üretim ekonomisine, savunma sanayisine, bilişim sektörüne ve nitelikli teknolojiye yönelmesi gerektiğini söyledi. Yalçın ayrıca, emek mücadelesinin kundaklandığını ve emekçilere sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

 • Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Havacılık Güvenliği Günü Etkinliği Düzenlendi
  01 Mar Ankara Esenboğa Havalimanı'nda Havacılık Güvenliği Günü Etkinliği Düzenlendi

  Ankara Esenboğa Havalimanı'nda 1 Mart Havacılık Güvenliği Günü dolayısıyla Güvenlik-İş Sendikası ve Havalimanları Güvenlik Memurları Derneği (SİHAGÜVDER) işbirliğinde etkinlik düzenlendi. Etkinlikte, havalimanlarında çalışan özel güvenlik görevlilerinin önemi vurgulandı. Türkiye'de 356 bin aktif özel güvenlik görevlisi bulunurken, havacılık güvenliği alanında görev yapan 20 bin özel güvenlik görevlisinden 4 bini sendikaya üye. Etkinlikte konuşan sendika ve dernek başkanları, özel güvenlik görevlilerinin gece gündüz demeden fedakarca çalıştığını ve havalimanlarının güvenliğini sağlamak için büyük bir sorumlulukla görev yaptığını vurguladılar. Etkinliğe, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı yetkilileri, havalimanı yöneticileri ve özel güvenlik görevlileri katıldı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Emekçilere Sahip Çıkın, Kundaklayana Değil
  01 Mar Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Emekçilere Sahip Çıkın, Kundaklayana Değil

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Yalova Şubesi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP ve İYİ Parti'nin önceki yerel seçimlerde emekçileri kapının önüne koyduğunu belirterek, emek mücadelesini kucaklayanlara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı. Yalçın, sözleşmeli memurların hala işten çıkarılma tehlikesi olduğunu da dile getirdi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 28 Şubat'ın 28. yılında aynı konuları konuşmayız
  29 Şub Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 28 Şubat'ın 28. yılında aynı konuları konuşmayız

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Giresun İl Özel İdaresi konferans salonunda düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, 28 Şubat'ın 28. yılında aynı konuların konuşulmayacağını ve mağdurların haklarının iade edileceğini belirtti. Yalçın, Türkiye'nin demokratikleştiğini ve üreten bir ülke haline geldiğini vurgulayarak, gençlere yönelik okuma projelerinin başarısından bahsetti.

 • 28 Şubat mağduru öğrenciler yaşadıklarını anlattı
  28 Şub 28 Şubat mağduru öğrenciler yaşadıklarını anlattı

  Türkiye'de tarihe 'postmodern darbe' olarak geçen 28 Şubat'ın 27'nci yıl dönümünde mağdur öğrenciler, yaşadıklarını İHA'ya anlattı. Öğrenciler, darbe sebebiyle mezuniyetlerinin geç olmasından dolayı birçok mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Ayrıca, başörtüsü yasağının kalkmasıyla birlikte birçok mağduriyetin devam ettiği vurgulandı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurları için kurulun tesis edilmesi gerektiğini söyledi
  28 Şub Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurları için kurulun tesis edilmesi gerektiğini söyledi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurlarının haklarının iadesi ve mali haklarının tazminine yönelik bir kurulun tesis edilmesi gerektiğini belirtti. Yalçın, yapılan çalıştay sonucunda ortaya çıkan raporda mağduriyetlerin giderilmesi için çeşitli önerilerin sunulduğunu ifade etti. Ayrıca, oluşturulacak komisyonun Cumhurbaşkanlığına bağlı ve tarafsız bir kuruluş olması gerektiğini vurguladı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için komisyon kurulmasını önerdi
  28 Şub Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için komisyon kurulmasını önerdi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için komisyon kurulmasını önerdi. Yalçın, 28 Şubat mağdurları ve mağduriyetleriyle ilgili çalışmalar yürüten STK'ler, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Kamu Denetçiliği Kurumu ve Memur-Sen'e bağlı sendika temsilcileri ve akademisyenlerin katıldığı çalıştay sonrasında hazırlanan raporu ve raporda yer alan önerileri paylaştı. Yalçın, mağduriyetlerin makul ölçülerde giderilmesinin gerektiğine işaret ederek, devletin mağdurların maruz kaldıkları ihlalleri ve failleri tespit etmek, sorumluları yargılamak, mağduriyetleri tazmin etmek, zararı telafi etmek ve hak ihlallerinin tekrarlanmaması için gerekli adımları atmak yükümlülüğü olduğunu belirtti. Yalçın, eğitim hayatına ara vermek durumunda kalanlara pozitif ayrımcılık tanınması, iptal edilen sınavlar nedeniyle hak ettiği kadro ve pozisyonlara giremeyenlere atanma hakkı tanınması gibi önerilerde bulundu. Ayrıca, mağdurların açıkta geçen sürelerinin kamuda geçmiş sayılması, iadeyi itibarlarının tesis edilmesi ve uğradıkları zararların tanzim edilmesi gibi uygulamaların gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Yalçın, bu konuda bağlayıcı kararlar alabilecek bir komisyonun kurulmasını ve komisyonda STK'lerin temsil edilmesini önerdi.

 • 28 Şubat Mağdurları İHA'ya Konuştu
  28 Şub 28 Şubat Mağdurları İHA'ya Konuştu

  Türkiye'de tarihe 'postmodern darbe' olarak geçen 28 Şubat'ın 27'nci yıl dönümünde mağdur öğrenciler, yaşadıklarını İHA'ya anlattı. Memur-Sen ve birçok sivil toplum kuruluşunun işbirliğinde gerçekleştirilen '27. Yılında 28 Şubat Mağdurlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı'nın sonuç raporu, Memur-Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. 28 Şubat'ta mağduriyet yaşayan öğrenciler, toplantı sonrasında İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulundu.

 • Bakan Işıkhan: 'Sağlık sektöründe başarı ortak amaçlar doğrultusunda ilerleyerek olacaktır'
  27 Şub Bakan Işıkhan: "Sağlık sektöründe başarı ortak amaçlar doğrultusunda ilerleyerek olacaktır"

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası'nın 10'uncu yıl açılış ve kuruluş yıldönümü programında yaptığı konuşmada, sağlık sektöründe başarının ancak birlikte hareket ederek, ortak amaçlar doğrultusunda ilerleyerek elde edileceğini belirtti.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sağlık Sektöründe Birlik ve Başarıyı Vurguladı
  27 Şub Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Sağlık Sektöründe Birlik ve Başarıyı Vurguladı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, HAK-İŞ Konfederasyonu'na bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası'nın 10'uncu yıl açılış ve kuruluş yıldönümü programında yaptığı konuşmada, sağlık sektöründe başarının ancak birlikte hareket ederek, ortak amaçlar doğrultusunda ilerleyerek elde edilebileceğini vurguladı.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Öz Sağlık-İş Sendikası'nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı
  27 Şub Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Öz Sağlık-İş Sendikası'nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Öz Sağlık-İş Sendikası'nın yeni hizmet binasının açılış törenine katıldı.

 • Büro Memur-Sen Genel Başkanı: Gıda ve tüketim malzemelerine de kira sınırı getirilmeli
  27 Şub Büro Memur-Sen Genel Başkanı: Gıda ve tüketim malzemelerine de kira sınırı getirilmeli

  Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, gıda ve tüketim malzemelerindeki fiyat artışlarına önlem alınması ve tavan fiyat uygulamasının getirilmesi gerektiğini söyledi. Yazgan, enflasyonla mücadele ve alım gücünün korunması için tavan fiyat uygulamasının şart olduğunu belirtti.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de defnedildi
  25 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de defnedildi

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak, sağlık sorunları nedeniyle hayatını kaybetti. Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de düzenlenen törenle defnedildi.

 • TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi
  25 Şub TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı Pevrul Kavlak'ın cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi

  TÜRK-İŞ Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Metal Sendikası Onursal Genel Başkanı Pevrul Kavlak'ın geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybetmesinin ardından cenazesi Kırıkkale'de toprağa verildi. Cenaze törenine, ailesi, yakınları, siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Birinci dereceye yükselen memurlara 3600 ek gösterge verilmeli
  25 Şub Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Birinci dereceye yükselen memurlara 3600 ek gösterge verilmeli

  Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Ankara'da gerçekleştirilen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, birinci dereceye yükselen tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi gerektiğini belirtti. Yalçın, bu konunun ötelemeden harekete geçirilmesi gerektiğini vurguladı ve ayrıca diğer düzenlemelerin de adil ve makul bir şekilde yapılması gerektiğini ifade etti.

 • Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Kalkınma Yolu Koridoru ile Yük Taşıma Süresi 21 Güne İnecek
  25 Şub Ulaştırma ve Altyapı Bakanı: Kalkınma Yolu Koridoru ile Yük Taşıma Süresi 21 Güne İnecek

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Süveyş Kanalı'ndaki sıkıntılar nedeniyle yük taşıma süresinin arttığını belirterek, Kalkınma Yolu Koridoru'nun tamamlanmasıyla bu sürenin 21 güne ineceğini söyledi. Bakan Uraloğlu, ayrıca ulaşım alanında yapılan ve yapılacak yatırımları ve hedefleri paylaştı.

 • Memur Sen ve Eğitim Bir Sen, 3600 ek gösterge için adım atılmasını bekliyor
  25 Şub Memur Sen ve Eğitim Bir Sen, 3600 ek gösterge için adım atılmasını bekliyor

  Memur Sen Antalya Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Eyüp Bülent Miran, 5,3 milyon kamu görevlisi ve emekliyi ilgilendiren 3600 ek gösterge konusunda bir an önce adım atılmasını beklediklerini söyledi. Miran, 3600 ek göstergenin tüm kamu çalışanlarına uygulanması ve tazminat yansıtma oranlarının artırılması gerektiğini belirtti.

 • Emeklilerle ilgili seyyanen zam çağrısı! Rakam vererek seslendi
  24 Şub Emeklilerle ilgili seyyanen zam çağrısı! Rakam vererek seslendi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin altında emekli maaşı olmaması gerektiğini belirtti. Yalçın, emeklilerin alım gücünün yükseltilmesi için asgari ücretin altında emekli maaşı verilmemesi ve emeklilere seyyanen zam yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Yalçın, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değişmesi gerektiğini söyledi.

 • Memur-Sen 8'inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara'da gerçekleştirildi
  24 Şub Memur-Sen 8'inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara'da gerçekleştirildi

  Memur-Sen'in 8'inci Büyük Türkiye Buluşması Ankara'da yapıldı. Programda, sendikanın çalışmaları ve geleceği ele alındı. Genel Başkan Ali Yalçın, sendikacılığın kitabını yazdıklarını belirtti. Ayrıca, emekle kurulan adil bir dünyanın önemine vurgu yaptı. Yalçın, emeklilerin gelirlerinin artırılması ve toplu sözleşme kanununun tadil edilmesi gerektiğini de dile getirdi.

 • TBMM Başkanı Kurtulmuş: 'Katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir Anayasa ihtiyacı olduğu ortadadır'
  24 Şub TBMM Başkanı Kurtulmuş: "Katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir Anayasa ihtiyacı olduğu ortadadır"

  Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) 8'inci Türkiye Buluşmasına katılan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin ikinci aslında yeni, çağdaş, katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir Anayasa bir ihtiyaç olduğunu belirtti. Kurtulmuş, Anayasa yapım sürecinin yegane ortamının Türkiye Büyük Millet Meclisi olduğunu vurguladı.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa yapım sürecinin yegane merciidir
  24 Şub TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş: Türkiye Büyük Millet Meclisi Anayasa yapım sürecinin yegane merciidir

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, "Anayasa yapım sürecinin yegane merci, yegane yeri, ortamı Türkiye Büyük Millet Meclisi'dir, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin çatısıdır.

 • Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması: Yeni Anayasa bir ihtiyaç
  24 Şub Memur-Sen 8. Türkiye Buluşması: Yeni Anayasa bir ihtiyaç

  Memur-Sen'in 8'inci Büyük Türkiye Buluşması'na katılan TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin yeni, çağdaş, katılımcı, demokratik, kapsayıcı, milli bir Anayasa'ya ihtiyaç duyduğunu belirtti. Kurtulmuş, kamu görevlilerinin liyakat, ehliyet ve millete sadakat prensipleriyle hareket etmeleri gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Anayasa değişikliğinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde demokratik yollarla çözülmesi gerektiğini ifade etti.

 • Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu Memur-Sen ev sahipliğinde gerçekleştirildi
  23 Şub Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu Memur-Sen ev sahipliğinde gerçekleştirildi

  Memur-Sen'in çağrısıyla 25 ülkeden 33 konfederasyonun katılımıyla kurulan Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu, Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Programda, dünyadaki ekonomik krizler, gelir dağılımındaki uçurum ve uluslararası hukukun zayıflığı gibi konular ele alındı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, insanı merkeze alan bir sistem ve dayanışma çağrısı yaptı.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu'nda konuştu
  23 Şub Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu'nda konuştu

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Uluslararası Emek Örgütü'nün 1'inci Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, örgütün varlığını değerli bulduğunu ve birlikte faydalı işlere imza atacaklarına inandığını belirtti. Bakan Işıkhan, sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırıldığını ve memurların sendikal haklarının iyileştirilmesi için önemli adımlar atıldığını ifade etti.

 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sendikaların çalışma hayatının güvencesi olduğunu belirtti
  23 Şub Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sendikaların çalışma hayatının güvencesi olduğunu belirtti

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Memur-Sen Genel Merkezinde düzenlenen Uluslararası Emek Örgütü'nün 1. Olağan Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada, sendikaların demokrasinin ve çalışma hayatının güvencesi olduğunu vurguladı. Işıkhan, Türkiye'nin çalışma hayatına ilişkin atılan adımların başarıyla gerçekleştirildiğini ve sendikal örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırıldığını ifade etti.

 • Samsun'da Müdürün Darp Edilmesi Okul Bahçesinde Protesto Edildi
  22 Şub Samsun'da Müdürün Darp Edilmesi Okul Bahçesinde Protesto Edildi

  Samsun'da görev yapan bir okul müdürünün okul çıkışında 2 kişi tarafından darp edilmesi, eğitimciler tarafından şiddet olayının yaşandığı okul bahçesinde protesto edildi. Eğitimciler, şiddet olayına tepki göstererek, eğitim öğretim hizmetinin olumsuz etkilendiğini ve eğitimcilerin verimliliğinin düştüğünü belirtti. Basın açıklamasına okul müdürleri, öğretmenler, sendika temsilcileri ve eğitimciler katılarak destek verdi.

 • Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Memur-Sen Manisa İl Temsilciliğini ziyaret etti
  21 Şub Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Memur-Sen Manisa İl Temsilciliğini ziyaret etti

  Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, AK Parti Grup Başkanvekili Bahadır Yenişehirlioğlu ile birlikte Memur-Sen Manisa İl Temsilciliğini ziyaret etti. Başkan Çerçi, ilçe için STK'larla önemli çalışmalara imza atacaklarını belirtti.

 • AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve İl Başkanı Engin Pehlivanlı, Memur-Sen İl Temsilcisi Yasin Pekuz ve yönetimiyle bir araya geldi
  21 Şub AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve İl Başkanı Engin Pehlivanlı, Memur-Sen İl Temsilcisi Yasin Pekuz ve yönetimiyle bir araya geldi

  AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mustafa Kaplan, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve İl Başkanı Engin Pehlivanlı, Memur-Sen İl Temsilcisi Yasin Pekuz ve yönetimiyle bir araya geldi. Belediye Başkanı Saygılı, Kırıkkale'yi sanayi kentine çevirmeye çalıştıklarını belirtti. Ziyarette kamu görevlileriyle fikir alışverişinde bulunuldu ve Kırıkkale'nin problemlerinin çözümü için işbirliği yapılacağı vurgulandı.

 • Vali Çakır: Muş'un ismi uzayda bile konuşuldu
  20 Şub Vali Çakır: Muş'un ismi uzayda bile konuşuldu

  Muş Valisi Avni Çakır, öğrencilerle bir araya geldiği 'Kariyer Günleri' etkinliğinde, Muş'un eğitimdeki başarılarından ve uluslararası uzay istasyonunda denenen bir projeden bahsetti.

 • Muş Valisi Avni Çakır, Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kariyer günleri programına katıldı
  20 Şub Muş Valisi Avni Çakır, Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kariyer günleri programına katıldı

  Muş Valisi Avni Çakır, Yaygın Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen kariyer günleri programına katıldı. Programda öğrencilerle bir araya gelen Çakır, hedef belirleme ve çalışma konularında öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Ayrıca, Muş'un eğitimdeki başarıları ve gençlere olan ihtiyaç üzerine konuşan Çakır, Muş'un bilim merkezi olarak adından söz ettirmeye başladığını belirtti.

 • Elazığ'da İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki yürüyüşü düzenlendi
  18 Şub Elazığ'da İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki yürüyüşü düzenlendi

  Elazığ'da, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki göstermek amacıyla bir yürüyüş düzenlendi. Programda hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı ve dua edildi. Katılımcılar Türk ve Filistin bayraklarıyla Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü ve İsrail aleyhine sloganlar attı. Memur-Sen Elazığ İl Temsilcisi İbrahim Bahşi, İsrail'in Gazze'de soykırım yaptığını ve İslam ülkelerinde İsrail menşeili markaların daha güçlü bir şekilde boykot edilmesi gerektiğini belirtti.

 • Elazığ'da binlerce kişi Filistin için yürüdü
  18 Şub Elazığ'da binlerce kişi Filistin için yürüdü

  Elazığ'da STK'lar tarafından Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi. İsrail'in Gazze'yi işgali ve uyguladığı zulmü protesto etmek amacıyla binlerce kişi 15 Temmuz Demokrasi Meydanı ve Elazığ Atatürk Stadyumu'ndan Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Programda konuşmalar ve dualar yapıldı.

 • Elazığ'da STK'lar tarafından Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi
  18 Şub Elazığ'da STK'lar tarafından Filistin'e destek yürüyüşü düzenlendi

  İsrail'in Gazze'yi işgali ve uyguladığı zulmü protesto etmek amacıyla Elazığ'da STK'lar tarafından binlerce kişinin katılımıyla destek yürüyüşü düzenlendi. Yürüyüşte tekbir ve sloganlar eşliğinde konuşmalar ve dualar yapıldı.

 • TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: Türkiye'nin istikrarını bozmak için Erdoğan'ı durdurmaktan geçiyor
  17 Şub TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ: Türkiye'nin istikrarını bozmak için Erdoğan'ı durdurmaktan geçiyor

  TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ, Türkiye'nin güçlendiğini belirterek, Türkiye'nin istikrarını bozmak, yükselişini durdurmak için Erdoğan'ı durdurmaktan geçtiğini söyledi. Bozdağ, başörtüsü zulmüne, eğitim ve çalışma hakkının önündeki engellere son verdiklerini belirtti. Ayrıca, İsrail'in Filistin'e saldırılarını büyük bir zulüm olarak nitelendirdi ve destek veren devletleri lanetledi.

 • Ankara Merasim Sokak'ta düzenlenen terör saldırısında şehit olanlar için anma etkinliği düzenlendi
  17 Şub Ankara Merasim Sokak'ta düzenlenen terör saldırısında şehit olanlar için anma etkinliği düzenlendi

  Büro Memurları Sendikası (Büro Memur-Sen), Ankara Merasim Sokak'ta gerçekleşen bombalı terör saldırısında hayatını kaybeden 29 kişi için anma etkinliği düzenledi. Etkinlikte, sendika üyeleri terörü lanetledi, saygı duruşunda bulundu ve dua etti. Saldırının üzerinden 8 yıl geçti.

 • AB'ye aday ülkelerden Türkiye'den 15 kişi AB Ekonomik ve Sosyal Komitesi'ne seçildi
  15 Şub AB'ye aday ülkelerden Türkiye'den 15 kişi AB Ekonomik ve Sosyal Komitesi'ne seçildi

  Avrupa Birliği (AB) Ekonomik ve Sosyal Komitesi, AB'ye aday ülkelerden sivil toplum temsilcilerini (STK) çalışmalarına dahil etme kararı uyarınca Türkiye'den 15 kişi Komitenin uzman ekibine seçildi. Komitenin çalışmalarına katılacak STK uzmanları havuzunu oluşturmak üzere toplam 131 üye seçildi. Aday ülkelerin temsilcileri, AB Ekonomik ve Sosyal Komitesinin Genel Kuruluna, çalışma gruplarına katılacak ve birlikte proje üretecek.

 • Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kocaispir, Belediye Çalışanlarının Özlük Haklarını Memnun Edecek
  15 Şub Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kocaispir, Belediye Çalışanlarının Özlük Haklarını Memnun Edecek

  Cumhur İttifakı'nın Adana Büyükşehir Belediye Başkan adayı Fatih Mehmet Kocaispir, Adana'da hizmet seferberliği başlatmak için belediye çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili bütün imkanları zorlayacaklarını açıkladı. Kocaispir, projelerini yakında basın lansmanıyla duyuracağını belirtti ve Adana'ya hizmet etmek için yola çıktıklarını vurguladı.

 • Sağlık-Sen Genel Başkanı: Hemşirelerin iş yükü azaltılmalı, atamalar hızlandırılmalı
  14 Şub Sağlık-Sen Genel Başkanı: Hemşirelerin iş yükü azaltılmalı, atamalar hızlandırılmalı

  Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, hemşirelerin sağlık sisteminde iş yükünün çok fazla olduğunu belirterek, atama bekleyen hemşirelerin bir an önce atanmasını beklediklerini söyledi. Doğan ayrıca, hemşirelerin nöbet ücretlerinin artırılması ve ücret adaletinin sağlanması gerektiğini vurguladı.

 • Sağlık-Sen Genel Başkanı: Hemşirelerin iş yükü azaltılmalı, atama bekleyenler atanmalı
  14 Şub Sağlık-Sen Genel Başkanı: Hemşirelerin iş yükü azaltılmalı, atama bekleyenler atanmalı

  Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Faruk Doğan, hemşirelerin sağlık sisteminde iş yükünün çok fazla olduğunu belirterek, atama bekleyen hemşirelerin bir an önce atanmasını beklediklerini söyledi. Doğan ayrıca, hemşirelik mesleğinde ücret adaletinin sağlanması gerektiğini ve 35 bin sağlık personeli atamasının yeterli olmadığını ifade etti.

 • Hemşirelik Mesleğine İnovatif Yaklaşımlar Çalıştayı Düzenlendi
  14 Şub Hemşirelik Mesleğine İnovatif Yaklaşımlar Çalıştayı Düzenlendi

  Sağlık-Sen tarafından hemşirelerin özlük, sosyal ve ekonomik haklarına ilişkin atılacak adımların değerlendirilmesi amacıyla düzenlenen çalıştayda, hemşirelik mesleğinin özlük haklarının geri planda tutulduğu vurgulandı. Hemşirelerin iş yükünün azaltılması ve yeni bir Hemşirelik Meslek Kanunu'nun ortaya konulması gerektiği belirtildi.

 • Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak'ı ziyaret etti
  14 Şub Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak'ı ziyaret etti

  Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş, Memur-Sen Bitlis Şube Başkanı Cabir Durak'ı ziyaret ederek iş birliğinin önemine vurgu yaptı. Durak ise iş birliğini güçlendirerek üyelerin ve eğitim camiasının yararına çalışmalar yapacaklarını belirtti.

 • Memur-Sen, 3600 ek gösterge çalışmasının başlamasını bekliyor
  13 Şub Memur-Sen, 3600 ek gösterge çalışmasının başlamasını bekliyor

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlileri ve emeklilerinin hayata geçmesini beklediği birinci dereceye 3600 ek gösterge çalışmasının bir an önce başlamasını ve çalışmanın ivedi olarak TBMM'ye sunulmasını beklediklerini belirtti. Yalçın ayrıca, diğer konularla ilgili olarak da görüşmelerin devam edeceğini ifade etti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 1'inci Dereceye 3600 Ek Gösterge İçin Bakan Işıkhan ile Görüştü
  13 Şub Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 1'inci Dereceye 3600 Ek Gösterge İçin Bakan Işıkhan ile Görüştü

  Memur Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan ile 1'inci Dereceye 3600 Ek Gösterge verilmesi konusunda görüştü. Görüşmede, çalışmaların bir an önce başlaması ve hayata geçirilmesi gerektiği vurgulandı. Ayrıca, diğer talepler ve sorunların da ele alındığı toplantıda, Bakan Işıkhan, Memur-Sen ile diyalog mekanizmasının süreceğini belirtti.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: 'Bizim yol arkadaşlarımız davasını bir promosyona değişmez'
  11 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: "Bizim yol arkadaşlarımız davasını bir promosyona değişmez"

  AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: "Bizim yol arkadaşlarımız davasını bir promosyona değişmez" "Memurlarımız için İstanbul'da yaşamayı külfet olmaktan çıkaracağız" "Biz daima memurumuzun hak arama mücadelesine destek verdik" "Birliğimizi, beraberliğimizi, kararlılığımızı koruyacağız.

 • AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: 'Bizim yol arkadaşlarımız davasını bir promosyona değişmez'
  11 Şub AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum: "Bizim yol arkadaşlarımız davasını bir promosyona değişmez"

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Küçükçekmece'de düzenlenen Eğitim-Bir-Sen 12. Bölge 7. Dönem 1. Teşkilat Eğitim Programı'na katıldı.

 • İBB Başkan adayı Kurum, Eğitim-Bir-Sen üyeleriyle bir araya geldi Açıklaması
  11 Şub İBB Başkan adayı Kurum, Eğitim-Bir-Sen üyeleriyle bir araya geldi Açıklaması

  Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Eğitim-Bir-Sen'in 12. Bölge 7. Dönem 1. Teşkilat Eğitim Programı'nda yaptığı konuşmada, İBB'nin promosyon ve vaatlerinin Eğitim-Bir-Sen üyelerini etkilemeyeceğini belirtti. Kurum, ayrıca silahlı saldırıyı kınadı ve hayatını kaybeden AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Fatma Sevim Baltacı'ya başsağlığı diledi.

 • Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 75 Zam Yaptı
  09 Şub Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İşçilere Yüzde 75 Zam Yaptı

  Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz; HAK-İŞ Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan ve Bem-Bir-Sen Başkanı Levent Uslu ile birlikte "İşçi ve Memur Sendikaları Toplu İş Sözleşmesi Ek Protokolünü imzaladı.

 • Genç Fenerbahçeliler Genç STK'lar Arası Futsal Turnuvasının Şampiyonu Oldu
  09 Şub Genç Fenerbahçeliler Genç STK'lar Arası Futsal Turnuvasının Şampiyonu Oldu

  Bilecik'te düzenlenen Genç STK'lar Arası Futsal Turnuvası'nda Genç Fenerbahçeliler, final maçında Genç Memur-Sen'i 7-3 yenerek şampiyon oldu. Turnuvaya 8 takım katıldı ve takım şampiyonluk kupasını Bilecik Belediyeler Birliği aynı zamanda AK Parti'den Bilecik Belediye Başkan adayı gösterilen Mustafa Yaman'ın elinden aldı.

 • Diyanet-Sen 6 Bin 406 Diyanet Görevlisine Sordu. Rapor, Ali Erbaş'a Sunuldu: Din Görevlilerinin Yüzde 48,2'si Diyanet'in Özerk Olmasını İstiyor
  08 Şub Diyanet-Sen 6 Bin 406 Diyanet Görevlisine Sordu. Rapor, Ali Erbaş'a Sunuldu: Din Görevlilerinin Yüzde 48,2'si Diyanet'in Özerk Olmasını İstiyor

  Memur-Sen'e bağlı Diyanet-Sen'in yaptığı ankete göre, Diyanet çalışanlarının yüzde 48,2'si kurumun özerk olması gerektiğini belirtti. Yüzde 1,7'si ise Başkanlığın görevlerinin cemaatlere devredilmesi gerektiğini ifade etti. Ayrıca, Diyanet çalışanlarının yüzde 60,1'i cemevlerini ibadethane olarak görmediğini belirtti.

 • AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Memur-Sen İstanbul İl Temsilciliği'ni ziyaret etti
  07 Şub AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Memur-Sen İstanbul İl Temsilciliği'ni ziyaret etti

  AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Memur-Sen İstanbul İl Temsilciliği'ni ziyaret ederek 31 Mart seçimleriyle ilgili fikir alışverişinde bulundu. Kurum, sendikaların konut sıkıntısına çözüm üretecek projelere destek vereceklerini belirtti.

 • Hak-İş Genel Başkanı Arslan: 'Deprem bölgesindeki 11 ilin coğrafi sınırları Avrupa'daki pek çok ülkeden çok daha fazla'
  06 Şub Hak-İş Genel Başkanı Arslan: "Deprem bölgesindeki 11 ilin coğrafi sınırları Avrupa'daki pek çok ülkeden çok daha fazla"

  Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılında Malatya'da düzenlenen anma programında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin deprem bölgesindeki 11 ilin coğrafi sınırlarının Avrupa'daki pek çok ülkeden daha fazla olduğunu belirtti. Arslan, Hollanda gibi bir ülkenin tamamının yıkıldığını düşünülmesi gerektiğini ifade etti ve Hak-İş olarak deprem bölgesine yardımlarını sürdüreceklerini vurguladı.

 • Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: Türkiye'nin deprem bölgesi Avrupa'dan daha büyük
  06 Şub Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan: Türkiye'nin deprem bölgesi Avrupa'dan daha büyük

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin birinci yılında Malatya'da düzenlenen anma programında konuşan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye'nin deprem bölgesindeki 11 ilin coğrafi sınırlarının Avrupa'daki pek çok ülkeden daha fazla olduğunu belirtti. Arslan, Hollanda gibi bir ülkenin tamamının yıkıldığını düşünülmesi gerektiğini ifade etti.

 • Nebi Hatipoğlu, Seyitgazi'de muhtarlar ve vatandaşlarla buluştu
  03 Şub Nebi Hatipoğlu, Seyitgazi'de muhtarlar ve vatandaşlarla buluştu

  Cumhur İttifakı'nın Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nebi Hatipoğlu, Seyitgazi ilçesinin muhtarları ve vatandaşlarla bir araya geldi. Hatipoğlu, Eskişehir'de bekleyen yatırım planlarının olduğunu ve bu yatırımların uygulanmasının kentteki sorunların çözümü için önemli olduğunu belirtti. Programa, AK Parti Eskişehir Milletvekili Ayşen Gürcan, Yükseköğretim ve Yurt Dışı Eğitim Genel Müdürü Fethi Fahri Kaya, TCDD Taşımacılık Yolcu Dairesi Başkanı Erhan Tepe, MHP İl Başkanı İsmail Candemir, Memur-Sen Eskişehir Şube Başkanı İbrahim Akar, Cumhur İttifakı'nın Odunpazarı Belediye Başkan adayı Özkan Alp ve Tepebaşı Belediye Başkan adayı Hamid Yüzügüllü ile partililer katıldı.

 • AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, STK Temsilcileriyle Buluştu
  02 Şub AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, STK Temsilcileriyle Buluştu

  AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, seçim çalışmaları kapsamında çeşitli sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle bir araya geldi. Arvas, hizmet kalitesini artırmak ve kentin geleceğini şekillendirmek için büyükşehir belediyesinin kurumsal kapasitesini güçlendireceklerini belirtti. Ayrıca, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak ve adalet anlayışıyla belediyecilik hizmetleri sunmak için çalışacaklarını ifade etti. Arvas, yeni sosyal donatı alanları, caddeler ve bulvarlar yaparak Van'ı cazibe merkezi haline getireceklerini ve örnek bir belediyecilik anlayışıyla hareket edeceklerini vurguladı.

 • OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti
  31 Oca OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti. Ankara'da gerçekleşen ziyarette, sendikal çalışmalar ve görüşler ele alındı. Rektör Ünal, kurumlar arası işbirliğine önem verdiklerini ve çalışanların haklarını önceleyerek faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti.

 • Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok, MEMUR-SEN'i ziyaret etti
  30 Oca Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Turgut Altınok, MEMUR-SEN'i ziyaret etti

  Cumhur İttifakı Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Turgut Altınok, MEMUR-SEN'i ziyaret etti. MEMUR-SEN Genel Başkanı Ali Yalçın, ziyaretinden memnuniyet duyduğunu belirterek Altınok'a başarılar diledi. Altınok, Ankara'yı ortak akılla, sivil toplum kuruluşları ile istişare içinde yöneteceklerini ifade etti.

 • Turgut Altınok: Ankara'da problemler çığ gibi büyüyor
  30 Oca Turgut Altınok: Ankara'da problemler çığ gibi büyüyor

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'da ciddi bir trafik ve ulaşım problemi olduğunu belirtti. Altınok, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada, Ankara'daki memur ve bürokratların sorunlarını dinlediklerini ve taleplerini aldıklarını söyledi.

 • AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara'daki Problemleri Değerlendirdi
  30 Oca AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara'daki Problemleri Değerlendirdi

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'da ciddi bir trafik ve ulaşım problemi olduğunu belirterek, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret ederek Ankara'daki memurların ve bürokratların sorunlarını konuştuklarını açıkladı.

 • Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, AK Parti ve MHP ilçe başkanlıklarını ziyaret etti
  26 Oca Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Turgut Altınok, AK Parti ve MHP ilçe başkanlıklarını ziyaret etti

  Cumhur İttifakı'nın Ankara Büyükşehir Belediye Başkan (ABB) adayı Turgut Altınok, AK Parti ve MHP'nin Çankaya ilçe başkanlıklarını ziyaret etti. Altınok, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi, projelerini anlattı. Ayrıca Eğitim-Bir-Sen Ankara 1 No'lu Şubesini de ziyaret eden Altınok, eğitimcilerin sorunlarını dinledi ve çözüm önerilerinde bulundu.

 • Bakan Işıkhan: Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık ve indirim sağlanacak
  26 Oca Bakan Işıkhan: Emeklilerimize birçok hizmette ayrıcalık ve indirim sağlanacak

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, 2024 yılının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 'Emekliler Yılı' ilan edilmesiyle ilgili olarak, 'Türkiye Yüzyılı'nın Emektarları Programı'nı hayata geçireceklerini açıkladı. Program kapsamında emeklilere birçok hizmette ayrıcalık, öncelik, indirim ve benzeri uygulamaların yapılması sağlanacak. Ayrıca, emeklilere yapılan ek zamla ilgili bilgiler de paylaşıldı.

 • Bakan Işıkhan: 'Emekli aylıklarında farklar Resmi Gazete'de yayınlandıktan 1 hafta sonra yatacak'
  26 Oca Bakan Işıkhan: "Emekli aylıklarında farklar Resmi Gazete'de yayınlandıktan 1 hafta sonra yatacak"

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Zam oranları Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra oluşan aylık farkları, yaklaşık bir hafta içerisinde emeklilerimizin hesabına yatmış olacaktır inşallah" dedi.

 • Gazeteci Can Ataklı'ya şehit babasına yönelik sözlerinden dolayı dava açıldı
  26 Oca Gazeteci Can Ataklı'ya şehit babasına yönelik sözlerinden dolayı dava açıldı

  Gazeteci Can Ataklı hakkında şehit babasına yönelik olduğu iddia edilen sözleri gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Ataklı'nın sözlerinin kışkırtıcı tutum ve davranışlar sergilemeye yönelik ifadeler içerdiği belirtildi. Ataklı hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 • Gazeteci Can Ataklı'ya şehit babasına hakaret davası açıldı
  26 Oca Gazeteci Can Ataklı'ya şehit babasına hakaret davası açıldı

  Gazeteci Can Ataklı hakkında şehit babasına yönelik olduğu iddia edilen sözleri gerekçesiyle 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. İddianamede, Ataklı'nın sosyal medya platformu YouTube'da yayınladığı videonun incelendiği ve sözlerinin kışkırtıcı nitelikte olduğu belirtildi. Ataklı hakkında 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

 • KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile görüştü
  26 Oca KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile görüştü

  Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali'ne dair iş birliği protokolünü imzaladı. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentte son 15 yılda 287 eser kazandırıldığını belirtti. Safranbolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı.

 • Gazeteci Mustafa Can Ataklı Hakkında İddianame Düzenlendi
  26 Oca Gazeteci Mustafa Can Ataklı Hakkında İddianame Düzenlendi

  Gazeteci Mustafa Can Ataklı hakkında 'halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçundan başlatılan soruşturma kapsamında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenlendi. İddianamede, Ataklı'nın sosyal medya hesaplarında paylaştığı videoda kullandığı ifadelerin kışkırtıcı ve nefrete yönlendirici nitelikte olduğu belirtildi. Ataklı, 19 Mart'ta hakim karşısına çıkacak.

 • Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan: 'Seçim öncesinde 3600 ek gösterge verilsin ve kamu çalışanları bayram etsin'
  26 Oca Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yazgan: 'Seçim öncesinde 3600 ek gösterge verilsin ve kamu çalışanları bayram etsin'

  Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 3600 ek gösterge düzenlemesinin seçim öncesinde yasalaşması gerektiğini belirterek, tüm kamu çalışanlarına bu düzenlemenin verilmesini ve seçim öncesinde bayram havası yaşanmasını istedi. Yazgan, düzenlemenin halen eksiklikler içerdiğini ve mücadelelerinin devam ettiğini ifade etti. Ayrıca, 3600 ek göstergenin bir an önce yasalaşması için çaba gösterdiklerini ve seçim öncesinde bu düzenlemenin hayata geçmesinin önemli olduğunu vurguladı.

 • Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan: Seçim öncesinde 3600 ek gösterge verelim ve kamu çalışanları bayram etsin
  26 Oca Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan: Seçim öncesinde 3600 ek gösterge verelim ve kamu çalışanları bayram etsin

  Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, 3600 ek gösterge düzenlemesinin seçim öncesinde yasalaşması gerektiğini belirtti. Yazgan, düzenlemenin birinci dereceye gelen tüm kamu çalışanlarına verilmesi ve seçim öncesinde bayram havası yaratılması gerektiğini söyledi.

 • AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Menteşe ilçesinde ziyaretlerde bulundu
  25 Oca AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Aydın Ayaydın, Menteşe ilçesinde ziyaretlerde bulundu

  AK Parti'nin Muğla büyükşehir belediye başkanı adayı Aydın Ayaydın, seçim çalışmaları kapsamında, Menteşe ilçesinde bazı oda ve sivil toplum kuruluşlarını ziyaret etti. Ayaydın, muhtarlarla bir araya gelerek, muhtarlık ofisi yapma projesi olduğunu ve Muğla'da büyükşehir belediyesinin çözülmesi gereken sorunları olduğunu belirtti. Ayrıca, şehit aileleri ve gazilere destek sözü verdi ve sendikaların sandık görevliliklerine katılımını istedi.

 • Van'da Kar Yağışıyla Çocuklar Kayak Yaptı
  25 Oca Van'da Kar Yağışıyla Çocuklar Kayak Yaptı

  Van'ın merkez Edremit ilçesinde dün itibariyle etkili olan kar yağışı sonrası çocuklar kızaklarını alarak kayak yapmanın keyfini çıkardı. Ebeveynler de çocuklara eşlik etti ve kardan adam yapmayı ihmal etmedi.

 • Mehmet Uyanık: Amasya'mızı birlikte, ortak akıl ile yöneteceğiz
  25 Oca Mehmet Uyanık: Amasya'mızı birlikte, ortak akıl ile yöneteceğiz

  AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, Amasya'yı hep birlikte, ortak akıl ile yöneteceklerini söyledi. Uyanık, Amasya'ya huzur, barış, kardeşlik ve hoşgörü getireceklerini belirtti.

 • AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, Amasya'yı ortak akıl ile yöneteceğini söyledi
  25 Oca AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, Amasya'yı ortak akıl ile yöneteceğini söyledi

  AK Parti Amasya Belediye Başkan Adayı Mehmet Uyanık, Memur-Sen Amasya il temsilciliğini ziyaret ederek Amasya'yı ortak akıl ile yöneteceklerini ve hizmetlerin geri kazandırılması için çaba göstereceklerini belirtti. Ziyarette AK Parti İl Başkanı Ekrem Toto, Merkez İlçe Başkanı Galip Uzun ve Kadın Kolları Başkanı Mesudiye Altun Gürlevik de yer aldı.

 • Davutoğlu: Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceğiz
  24 Oca Davutoğlu: Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceğiz

  Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi ile 100 seçim bölgesinde ortak seçimlere gireceklerini açıkladı. Davutoğlu ayrıca yerel seçim çalışmaları, Diyarbakır Kulp Kaymakamı'nın imamı darp etmesi ve Merkez Bankası Hafize Gaye Erkan ile ilgili tartışmaları değerlendirdi.

 • Memur-Sen'den '28 Şubat Paneli'
  13 Oca Memur-Sen'den "28 Şubat Paneli"

  Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: '28 Şubat'ta yaşanan mağduriyetler giderilmeli'. Memur-Sen tarafından düzenlenen '28 Şubat Buluşması' konulu panelde, 28 Şubat döneminde yaşanan mağduriyetler ve sıkıntılar vurgulandı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bu mağduriyetlerin giderilmesi için hukuki boyutuyla derin tartışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

 • Kütahya'da terör örgütü PKK, İsrail ve ABD protesto edildi
  13 Oca Kütahya'da terör örgütü PKK, İsrail ve ABD protesto edildi

  Kütahya Sivil Toplum Kuruluşları Dayanışma Platformu (KÜSİDAP) üyeleri, Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit olan askerler ve işgal altındaki Filistin için bir araya geldi.

 • Memur-Sen Kadınlar Komisyonu ve 28 Şubat Öğrenci Derneği tarafından gerçekleştirilen Büyük Buluşma Paneli
  13 Oca Memur-Sen Kadınlar Komisyonu ve 28 Şubat Öğrenci Derneği tarafından gerçekleştirilen Büyük Buluşma Paneli

  Memur-Sen Kadınlar Komisyonu ile 28 Şubat Öğrenci Derneği tarafından "Sabır, Mücadele ve Zafer" temasıyla 28 Şubat Büyük Buluşma Paneli gerçekleştirildi.

Advertisement