Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceğiz - Son Dakika
Güncel

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceğiz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceğiz

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kocaeli'de düzenlenen toplantıda ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceklerini söyledi. Yalçın, Türkiye'nin savunma sanayisi ve teknolojisi yüksek ürünleri konuştuğunu belirtirken, örgütlenmenin önemine vurgu yaptı. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise üretim yapabilen bir ülkenin Gazze ve diğer masum coğrafyalardaki olaylara müdahale edebileceğini ifade etti.

01.03.2024 21:43  Güncelleme: 21:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceklerini söyledi.

Yalçın, Kocaeli Kongre Merkezinde Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın katılımıyla düzenlenen "Geniş Kapsamlı Memur-Sen İl Toplantısı"nda, darbelerin karşındaki duruşlar sayesinde Türkiye'nin artık savunma sanayisini ve teknolojisi yüksek ürünleri konuştuğunu belirtti.

Türkiye'nin ayağa kalkmasıyla beraber mazlum coğrafyaların ona tutunmaya çalıştığını ifade eden Yalçın, bugünlere çok büyük kaygılar içinden geldiklerini anlattı.

Yalçın, örgütlenmenin önemine değinerek, "Eğer örgütlü olmazsak, eğer örgütlü gücümüzle güçlü olmazsak, sayımızda Türkiye'nin en büyüğü olmayı devam ettirmezsek, 28 Şubat'ta 5'li çetelerin, topuk selamıyla ihale alıp milletin iradesine çöküldüğü zeminde 'mikser' görevi görüp sokağı karıştırdıkları o durumlar çok uzak değil. Çünkü onların genetik kodlarında bu var." ifadelerini kullandı.

Türkiye'de 2000'li yıllardan sonra 9 defa darbe girişiminde bulunulduğunu aktaran Yalçın, Memur-Sen'in, bu durumları deşifre ettiğini, millet iradesinin yanında olduğunu her fırsatta göstermeyi başardığını söyledi.

Yalçın, Memur-Sen'in kalitesinin 15 Temmuz gecesi çok net olarak ortaya çıktığını dile getirerek, "Emek için, ekmek için üyenin özlük ve özgürlük mücadelesi için ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceğiz. Toplu sözleşme hakkını alarak, memurların, kamu görevlilerinin hakları konusunda adım adım kazanımları üreterek getirdiğimiz skalayı daha da büyütme noktasında gayretimiz sürecek." dedi.

Kendilerine iletilen taleplerin çözümleri için çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Yalçın, şimdiye kadar gösterdikleri gayreti bundan sonra da göstereceklerini sözlerine ekledi.

"Sendikal faaliyetiniz de sadece memurun hakkını almasından ibaret bir faaliyet değil"

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise katma değeri yüksek sektörlerde üretim yapabilen ve bunu dünyaya satabilen, rekabet edebilen bir ülkeye ihtiyaç olduğunu belirterek, "Bunu başardığımız zaman Gazze'de olup bitenleri, dünyanın başka masum coğrafyalarında olup bitenlere de 'dur' deme şansımız o zaman daha güçlü bir şekilde olacak." ifadesini kullandı.

Büyük ülke evlatlarının, büyük oyunları görüp ona göre yol izlediğini dile getiren Büyükakın, kendilerinin de belediyeleri bu tempoya uydurmaları gerektiğine işaret etti.

Şehirlerde yetiştirdikleri insan gücüyle yarının dünyasına üretim yapabilen nesillerin olması gerektiğini belirterek, "Allah razı olsun, vesayet makamlarının, içeride olsun dışarıda olsun Türkiye'ye yönelik bütün eylemlerinde, operasyonlarında biz sizleri hep yanımızda gördük. 28 Şubat'ta da böyleydi. Siz sadece sendikacılık yapmadınız. Türkiye nasıl Türkiye'den ibaret değil, Türkiye, Türkiye'den büyükse sizin sendikal faaliyetiniz de sadece memurun hakkını almasından ibaret bir faaliyet değil." diye konuştu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Ülkenin demokratikleşmesi için irade koymaya devam edeceğiz - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kahramanmaraş'ta Silahlı Saldırı: 1 Ölü, 1 Yaralı
  13:15 Kahramanmaraş'ta Silahlı Saldırı: 1 Ölü, 1 Yaralı

  Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesinde, aralarında husumet bulunan bir kişi, okul bahçesine çağırdığı arkadaşlarına silahla ateş açarak 1 kişinin ölümüne, 1 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Olayın ardından kaçan şüpheli polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

 • İran Genelkurmay Başkanı İsrail'e düzenlenen saldırıyı değerlendirdi
  13:11 İran Genelkurmay Başkanı İsrail'e düzenlenen saldırıyı değerlendirdi

  İran Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bagheri, İsrail'e düzenledikleri askeri operasyonun başarıyla sonuçlandığını öne sürerek, devamını amaçlamadıklarını söyledi. Bagheri, operasyonun devamına yönelik bir düşüncelerinin olmadığını belirtti.

 • Survivor'da Yunus Emre ile Ogeday Arasında Kavga Çıktı
  13:10 Survivor'da Yunus Emre ile Ogeday Arasında Kavga Çıktı

  Survivor'da haftanın ilk dokunulmazlık oyununda Yunus Emre ile Ogeday Girişken arasında yaşanan kavga büyük bir gerginliğe sebep oldu. Yarışmacılar ve yapım ekibi müdahale etmek zorunda kaldı. Acun Ilıcalı konseyde cezaları açıkladı. Yunus Emre'ye 8 oyun oynamama ve 8 ödülden men cezası verildi. Ogeday ise ceza almadı. Kıran kırana geçen dokunulmazlık oyununu Mavi takım kazandı.

 • Suavi Bey'in Ötanaziden Vazgeçmesi ve Tekkeye Gitmesi
  13:09 Suavi Bey'in Ötanaziden Vazgeçmesi ve Tekkeye Gitmesi

  Suavi Bey'in ötanaziden vazgeçerek tekkeye gidip Meryem için izin alması, Levent ve Meryem için bayram sevinci olur. Ancak Meryem'in yeni hayata alışamayacağının işaretleri tarikatta rahatsızlık sesleriyle birlikte ortaya çıkar. Sadi Hüdayi, tarikat mensuplarını Affan'ın yardımıyla es yolunda kararlar alırken, Beste Meryem'i evden göndermek için kocasına baskı yapar. Levent ise Zeynep'i kurtarmak için Cüneyd'in annesiyle ilgili sır perdesini aralamaya çalışır. Meryem'in korkularına rağmen Cüneyd'le Levent arasındaki bağ güçlenirken, bu görüşme tehlikeli anıların ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca, gün yüzüne çıkacak başka bir sır da Levent ve Meryem'in ilişkisini sonsuza dek değiştirecektir.

 • Motorola Edge 50 Ultra: Snapdragon 8s Gen 3 işlemcili özellikler sızdırıldı
  13:09 Motorola Edge 50 Ultra: Snapdragon 8s Gen 3 işlemcili özellikler sızdırıldı

  Motorola Edge 50 serisinin en üst modeli Edge 50 Ultra'nın özellikleri bugün sızıntılarla karşımıza çıktı. Snapdragon 8s Gen 3 işlemcili cihaz, 144Hz kavisli OLED ekran, 50 Megapiksel ana kamera ve 68W hızlı şarj gibi özelliklerle dikkat çekiyor. 16 Nisan'da piyasaya çıkacak olan Edge 50 Ultra, liderlik iddiasıyla geliyor.

 • Lunaparkta yaşanan korku dolu anlar güvenlik kamerasına yansıdı
  13:06 Lunaparkta yaşanan korku dolu anlar güvenlik kamerasına yansıdı

  Avcılar'da ailesiyle lunaparka giden bir çocuk, trambolin salıncağa bindi. Ancak çocuğu eğlendirmek için salıncağın halatını çeken baba, kemerin açılması sonucu çocuğun savrulmasına ve trambolinin üzerine düşmesine neden oldu. Korku dolu anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Aile, işletme görevlilerinin kemerleri yeterince sağlam bağlamadığını öne sürerken, görevliler ailenin suçlu olduğunu iddia etti.


Advertisement