Son dakika Ali Yalçın haberleri, Ali Yalçın son dakika, son dakika Ali Yalçın

Son Dakika Ali Yalçın Haberleri

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 28 Şubat'ın 28. yılında aynı konuları konuşmayız
  19:47 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 28 Şubat'ın 28. yılında aynı konuları konuşmayız

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Giresun İl Özel İdaresi konferans salonunda düzenlenen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, 28 Şubat'ın 28. yılında aynı konuların konuşulmayacağını ve mağdurların haklarının iade edileceğini belirtti. Yalçın, Türkiye'nin demokratikleştiğini ve üreten bir ülke haline geldiğini vurgulayarak, gençlere yönelik okuma projelerinin başarısından bahsetti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurları için kurulun tesis edilmesi gerektiğini söyledi
  14:49 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurları için kurulun tesis edilmesi gerektiğini söyledi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurlarının haklarının iadesi ve mali haklarının tazminine yönelik bir kurulun tesis edilmesi gerektiğini belirtti. Yalçın, yapılan çalıştay sonucunda ortaya çıkan raporda mağduriyetlerin giderilmesi için çeşitli önerilerin sunulduğunu ifade etti. Ayrıca, oluşturulacak komisyonun Cumhurbaşkanlığına bağlı ve tarafsız bir kuruluş olması gerektiğini vurguladı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için komisyon kurulmasını önerdi
  13:36 Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için komisyon kurulmasını önerdi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 28 Şubat mağdurlarının mağduriyetlerinin giderilmesi için komisyon kurulmasını önerdi. Yalçın, 28 Şubat mağdurları ve mağduriyetleriyle ilgili çalışmalar yürüten STK'ler, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu, Kamu Denetçiliği Kurumu ve Memur-Sen'e bağlı sendika temsilcileri ve akademisyenlerin katıldığı çalıştay sonrasında hazırlanan raporu ve raporda yer alan önerileri paylaştı. Yalçın, mağduriyetlerin makul ölçülerde giderilmesinin gerektiğine işaret ederek, devletin mağdurların maruz kaldıkları ihlalleri ve failleri tespit etmek, sorumluları yargılamak, mağduriyetleri tazmin etmek, zararı telafi etmek ve hak ihlallerinin tekrarlanmaması için gerekli adımları atmak yükümlülüğü olduğunu belirtti. Yalçın, eğitim hayatına ara vermek durumunda kalanlara pozitif ayrımcılık tanınması, iptal edilen sınavlar nedeniyle hak ettiği kadro ve pozisyonlara giremeyenlere atanma hakkı tanınması gibi önerilerde bulundu. Ayrıca, mağdurların açıkta geçen sürelerinin kamuda geçmiş sayılması, iadeyi itibarlarının tesis edilmesi ve uğradıkları zararların tanzim edilmesi gibi uygulamaların gerçekleştirilmesi gerektiğini vurguladı. Yalçın, bu konuda bağlayıcı kararlar alabilecek bir komisyonun kurulmasını ve komisyonda STK'lerin temsil edilmesini önerdi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Birinci dereceye yükselen memurlara 3600 ek gösterge verilmeli
  25 Şub Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Birinci dereceye yükselen memurlara 3600 ek gösterge verilmeli

  Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Ankara'da gerçekleştirilen bir etkinlikte yaptığı konuşmada, birinci dereceye yükselen tüm memurlara 3600 ek gösterge verilmesi gerektiğini belirtti. Yalçın, bu konunun ötelemeden harekete geçirilmesi gerektiğini vurguladı ve ayrıca diğer düzenlemelerin de adil ve makul bir şekilde yapılması gerektiğini ifade etti.

 • Emeklilerle ilgili seyyanen zam çağrısı! Rakam vererek seslendi
  24 Şub Emeklilerle ilgili seyyanen zam çağrısı! Rakam vererek seslendi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, asgari ücretin altında emekli maaşı olmaması gerektiğini belirtti. Yalçın, emeklilerin alım gücünün yükseltilmesi için asgari ücretin altında emekli maaşı verilmemesi ve emeklilere seyyanen zam yapılması gerektiğini ifade etti. Ayrıca Yalçın, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değişmesi gerektiğini söyledi.

 • Manisa'da kaybolan Alzheimer hastası bulundu
  22 Şub Manisa'da kaybolan Alzheimer hastası bulundu

  Manisa'nın Salihli ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki Alzheimer hastası Ali Yalçın, zabıta ekipleri tarafından bulundu. Ailesi tarafından kayıp olarak bildirilen Yalçın, Razlı Mahallesi'nde bulunarak ailesine teslim edildi. Aile, zabıta ekiplerine teşekkür etti.

 • Manisa'da kaybolan alzheimer hastası bulundu
  22 Şub Manisa'da kaybolan alzheimer hastası bulundu

  Manisa'nın Salihli ilçesinde kaybolan 75 yaşındaki alzheimer hastası Ali Yalçın, Zabıta ekipleri tarafından bulunarak ailesine teslim edildi. Ailesi, Zabıta Müdürü ve ekiplerine teşekkür etti.

 • Memur-Sen, 3600 ek gösterge çalışmasının başlamasını bekliyor
  13 Şub Memur-Sen, 3600 ek gösterge çalışmasının başlamasını bekliyor

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlileri ve emeklilerinin hayata geçmesini beklediği birinci dereceye 3600 ek gösterge çalışmasının bir an önce başlamasını ve çalışmanın ivedi olarak TBMM'ye sunulmasını beklediklerini belirtti. Yalçın ayrıca, diğer konularla ilgili olarak da görüşmelerin devam edeceğini ifade etti.

 • OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti
  31 Oca OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti

  Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret etti. Ankara'da gerçekleşen ziyarette, sendikal çalışmalar ve görüşler ele alındı. Rektör Ünal, kurumlar arası işbirliğine önem verdiklerini ve çalışanların haklarını önceleyerek faaliyetlerini sürdüreceklerini belirtti.

 • Turgut Altınok: Ankara'da problemler çığ gibi büyüyor
  30 Oca Turgut Altınok: Ankara'da problemler çığ gibi büyüyor

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'da ciddi bir trafik ve ulaşım problemi olduğunu belirtti. Altınok, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret ettikten sonra yaptığı açıklamada, Ankara'daki memur ve bürokratların sorunlarını dinlediklerini ve taleplerini aldıklarını söyledi.

 • AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara'daki Problemleri Değerlendirdi
  30 Oca AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok, Ankara'daki Problemleri Değerlendirdi

  AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Turgut Altınok, Ankara'da ciddi bir trafik ve ulaşım problemi olduğunu belirterek, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ı ziyaret ederek Ankara'daki memurların ve bürokratların sorunlarını konuştuklarını açıkladı.

 • KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile görüştü
  26 Oca KBÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile görüştü

  Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile Türkiye'nin ilk ulusal ve uluslararası Sosyal Bilimler Festivali'ne dair iş birliği protokolünü imzaladı. Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, kentte son 15 yılda 287 eser kazandırıldığını belirtti. Safranbolu Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı.

 • Memur-Sen'den '28 Şubat Paneli'
  13 Oca Memur-Sen'den "28 Şubat Paneli"

  Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: '28 Şubat'ta yaşanan mağduriyetler giderilmeli'. Memur-Sen tarafından düzenlenen '28 Şubat Buluşması' konulu panelde, 28 Şubat döneminde yaşanan mağduriyetler ve sıkıntılar vurgulandı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bu mağduriyetlerin giderilmesi için hukuki boyutuyla derin tartışmalar yapılması gerektiğini belirtti.

 • Felçli Kedi, Yürüteç Yardımıyla Adım Atmaya Başladı
  08 Oca Felçli Kedi, Yürüteç Yardımıyla Adım Atmaya Başladı

  Muğla'nın Fethiye ilçesinde sokakta felçli halde bulunan bir kedi, bir hayvanseverin su boruları ve tekerlekten yaptığı yürüteç sayesinde adım atmaya başladı. Engelli kediye uzun süre fizik tedavi uygulayan hayvansever, sonunda bir arkadaşının yardımıyla yürüteç buldu. Yürüteç sayesinde kedi artık bahçede dolaşabiliyor ve diğer kedilerle yemek yiyebiliyor. Hayvanseverler, belediyelere engelli hayvan barınakları yapılması çağrısında bulunuyor.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değiştirilmesi için çalışmalara başladıklarını açıkladı
  06 Oca Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değiştirilmesi için çalışmalara başladıklarını açıkladı

  Memur-Sen 2'inci Kadınlar Komisyonu Türkiye Buluşması'nda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu'nun değiştirilmesi için çalışmalara başladıklarını belirtti. Yalçın, ayrıca 3600 Ek Gösterge ve emekli maaşları konularında da çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.

 • Bakan Göktaş: Kadın ve erkek arasında fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımızı artıracağız
  06 Oca Bakan Göktaş: Kadın ve erkek arasında fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmalarımızı artıracağız

  Memur-Sen 2'inci Kadınlar Komisyonu Türkiye Buluşması, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla gerçekleşti. Bakan Göktaş, kadınların eğitim ve sağlık hizmetlerine erişimlerini ve hayatın her alanında kadın ve erkek arasında fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmaların artırılacağını belirtti. Ayrıca, Türkiye'de Kadın-Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Projesiyle merkezi ve yerel yönetimlerde kadınları gözeten bir anlayışla plan ve programların geliştirilmesinin sağlandığı ifade edildi.

 • Bakan Göktaş: Kadınların eğitim ve sağlık hizmetlerine erişimini artıracağız
  06 Oca Bakan Göktaş: Kadınların eğitim ve sağlık hizmetlerine erişimini artıracağız

  Memur-Sen Kadınlar Komisyonu tarafından düzenlenen 2'inci Kadınlar Komisyonu Türkiye Buluşması, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş'ın katılımıyla gerçekleşti. Bakan Göktaş, kadınların eğitim ve sağlık hizmetlerine erişimini ve kadın-erkek arasında fırsat eşitliğini sağlamaya yönelik çalışmaların artırılacağını belirtti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan zam oranlarına ilk yorum
  03 Oca Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan zam oranlarına ilk yorum

  Memur ve memur emeklileri için açıklanan yüzde 49.25'lik zam oranının ardından Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan ilk yorum geldi. İyileştirilme yapılması gerektiğini vurgulayan Yalçın, "Kamu görevlilerinin gelir vergilerinin yüzde 15'e sabitlenmesi, alım güçlerinin korunması, kayıplarının önlenmesi gerekmektedir." dedi.

 • Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu sistematiğindeki adaletsizlikleri masaya yatırmak için yeni bir çalışma başlattıklarını açıkladı.
  21 Ara Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu sistematiğindeki adaletsizlikleri masaya yatırmak için yeni bir çalışma başlattıklarını açıkladı.

  Ali Yalçın, Antalya Eğitim Bir-Sen Teşkilat Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Gazze'ye yönelik saldırılara tepki gösterdiklerini ve Memur-Sen olarak üyelerinin haklarını iyileştirmek için mücadele ettiklerini belirtti. Yalçın, kamu personel sisteminin yeniden ele alınması için derin bir mutfak çalışması yapacaklarını ve hükümete bir yol haritası sunacaklarını ifade etti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın 'Memur-Sen Tez Ödülleri' töreninde konuştu Açıklaması
  08 Ara Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın "Memur-Sen Tez Ödülleri" töreninde konuştu Açıklaması

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Üniversitelerle işbirliği anlaşması yaparak, akademik bilgiyle sendikal birikimi harmanlayarak daha yeni yolculuklara, yeni heyecanlara, yeni seferlere, yeni zaferlere vesile kılmak istiyoruz.

 • Memur-Sen'den Gazze için yardım kampanyası
  24 Kas Memur-Sen'den Gazze için yardım kampanyası

  Memur-Sen ve Kızılay, Gazze için yardım kampanyası başlattı. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Gazze'deki insanların temel ihtiyaçlarının karşılanması için yardım seferberliği başlattıklarını belirtti. Kampanyaya katılmak isteyenler, ortak IBAN numarası ya da SMS yoluyla bağış yapabilirler.

 • Şanlıurfa'da traktör kaza sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı
  05 Kas Şanlıurfa'da traktör kaza sonucu 1 kişi öldü, 1 kişi yaralandı

  Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinde meydana gelen traktör kazasında, traktör sulama kanalına devrildi. Kazada baba Mehmet Yalçın hayatını kaybederken, oğlu Ali Yalçın ise yaralandı. Olay yerine itfaiye, AFAD ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Traktör iş makinesi yardımıyla sudan çıkarıldı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: İsrail Dünya Barışı İçin En Büyük Tehdittir
  24 Eki Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: İsrail Dünya Barışı İçin En Büyük Tehdittir

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarını kınayarak dünya barışı için en büyük tehdit olduğunu belirtti. Yalçın, İzmir'de düzenlenen Filistin'e destek mitinginde yaptığı konuşmada, İsrail'in Gazze'yi açık hava hapishanesine çevirdiğini ve soykırım uyguladığını ifade etti.

 • Antalya'da Filistin'e Destek Yürüyüşü
  22 Eki Antalya'da Filistin'e Destek Yürüyüşü

  Antalya'da binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen 'Filistin'e Destek, İsrail'e Lanet' yürüyüşünde vatandaşlar İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etti. Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Filistin'de insanlık öldüğünü belirterek, korunaklı alanlarda bile bombalama yapıldığını söyledi. Yürüyüşe AK Parti Antalya milletvekilleri ve il başkanı da destek verdi.

 • Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Filistin Tarihin En Büyük Soykırımını Yaşıyor
  21 Eki Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Filistin Tarihin En Büyük Soykırımını Yaşıyor

  Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Filistin'in tarihin en büyük soykırımını yaşadığını belirterek, Gazze'nin Batılı ülkelerin alkışları arasında soykırıma uğradığını söyledi. Yalçın, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına değinerek, uluslararası anlaşmaların ve insan hakları belgelerinin anlamını yitirdiğini vurguladı. Ayrıca, İslamofobi ve ırkçılığın derinleştiği bir dönemde olduğumuzu ifade etti.

 • Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, üyelerin mali ve sosyal haklarını iyileştirmek için olağanüstü gayret gösterdiklerini söyledi
  10 Eki Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, üyelerin mali ve sosyal haklarını iyileştirmek için olağanüstü gayret gösterdiklerini söyledi

  Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, üyelerin mali ve sosyal haklarını iyileştirmek için olağanüstü gayret gösterdiklerini belirtti. Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Kocaeli 2 No'lu Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen 'Birlik Beraberlik ve Dayanışma' yemeğine katıldı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Erzurum'da Ziyaretlerde Bulundu
  29 Eyl Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Erzurum'da Ziyaretlerde Bulundu

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Erzurum'da çeşitli ziyaretlerde bulundu. Yalçın, Palandöken Dağı'nda bir kafede Memur-Sen Hizmet Kolu Şube Başkanlarıyla kahvaltıda buluştu. Daha sonra Erzurum Valiliğini ziyaret eden Yalçın, Vali Mustafa Çiftçi ile görüştü. Yalçın ve beraberindeki heyet, İl Milli Eğitim Müdürlüğünü de ziyaret etti.

 • Son Dakika: Memur-Sen'den memur ve emekliye yapılan zamma ilk tepki: Kurul, hakemlik yerine noterlik yaptı
  31 Ağu Son Dakika: Memur-Sen'den memur ve emekliye yapılan zamma ilk tepki: Kurul, hakemlik yerine noterlik yaptı

  Son dakika: Memur-Sen'den Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun kararıyla memur ve memur emeklilerine 2024'te yüzde 15+10, 2025'te ise yüzde 6+5 zam verilmesine ilk tepki geldi. Kararın hükümetin teklifiyle aynı olmasını eleştiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Hakemin hükümetin teklifini oylayıp geçmiş olması Kamu Görevlileri Hakem Kurulu'nun aslında adının Kamu İşvereni Hakem Kurulu olarak değiştirilmesini teyit ediyor. Hakem Kurulu, hakemlik yapmak yerine noterlik yaptı" dedi.

 • Kamu Çalışanları ve Emeklileri Arasında Zam Uzlaşması Sağlanamadı
  23 Ağu Kamu Çalışanları ve Emeklileri Arasında Zam Uzlaşması Sağlanamadı

  Kamu çalışanları ve emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı. Ancak zam oranında uzlaşma sağlanamadı. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşmenin oransal kısmının hakeme gideceğini ve tahkim sürecinin başlayacağını açıkladı. Bununla birlikte, toplu sözleşmenin diğer başlıklarında önemli kazanımlar olduğu ve 11 hizmet kolunda mutabakat sağlandığı belirtildi.

 • 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi'nde son kararı Hakem Kurulu verecek
  23 Ağu 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi'nde son kararı Hakem Kurulu verecek

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmesi ardından, 11 hizmet kolunda anlaşma sağlandığını fakat oransal zamda mutabakata varılmadığını, son kararın Hakem Kurulu tarafından vereceğini belirtti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: '7. Dönem Toplu sözleşmede oransal kısımda anlaşma sağlayamadık. Hakem Kuruluna gideceğiz.'
  23 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "7. Dönem Toplu sözleşmede oransal kısımda anlaşma sağlayamadık. Hakem Kuruluna gideceğiz."

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "7. Dönem Toplu sözleşmede oransal kısımda anlaşma sağlayamadık.

 • Memur-Sen ve yetkili sendikalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına geldi
  22 Ağu Memur-Sen ve yetkili sendikalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına geldi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve yetkili sendikaların genel başkanları, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına geldi. Toplu sözleşme görüşmeleri, 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisini ilgilendiren süreçte sona ermek üzere. Memur-Sen heyeti ile Kamu İşveren Heyeti, sözleşmenin genelini ilgilendiren zam teklifi ve hizmet kollarına ait talepleri son kez müzakere edecek.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi çerçevesinde görüşmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na giriş yaptı.
  22 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi çerçevesinde görüşmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na giriş yaptı.

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi çerçevesinde görüşmek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'na giriş yaptı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Refah payı isteğimiz alım gücümüzü koruyacak güçlü bir enstrümandır
  21 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Refah payı isteğimiz alım gücümüzü koruyacak güçlü bir enstrümandır

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7'nci Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleriyle ilgili açıklama yaparak, refah payının alım gücünü korumanın güvencesi olduğunu belirtti. Yalçın, kamu görevlilerine adil bir şekilde yansıtılmasını ve yeni bir teklifle gelinmesini beklediklerini ifade etti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu İşveren Heyetine yeni zam teklifi için beklentilerini açıkladı
  21 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu İşveren Heyetine yeni zam teklifi için beklentilerini açıkladı

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu İşveren Heyetinin yapacağı yeni zam teklifine dair, 'Yüzdelik zamda iyileştirici bir irade, refah payında ise olumlu bir adım bekliyoruz.' ifadelerini kullandı. Yalçın, memur ve memur emeklisinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde gelinen aşamayla ilgili basın toplantısı düzenledi. Yalçın, toplu sözleşme tekliflerini Türkiye'nin içinde bulunduğu durumu ve bu sürece dair sorumluluklarını gözeterek hazırladıklarını belirterek, 'Yaşanan fiyat istikrarsızlığını ve ekonomik koşulları göz önüne alarak zam teklifimizi üçer aylık dönemler halinde sunmuştuk. Merkez Bankasının öngördüğü enflasyon beklentileri, tekliflerimizin doğruluğunu teyit etmiştir. Bu süreçte, Türkiye'nin büyüme rakamlarını ve hükümetin seçim beyannamesindeki refah payı vaadini Kamu İşverenine hatırlattık. Kamu İşvereninin, birinci ve ikinci teklifinde getirdiği rakamlar ne ifade ettiğimiz gerçekliğe uygun ne de beklentileri karşılayacak niteliktedir. Yüzdelik teklif, toplu sözleşmenin esası, enflasyon farkı, kayıpların telafisi, refah payı ise alım gücünü korumanın güvencesidir. Ama bugün görüyoruz ki 6 ay boyunca yaşayacağımız sıkıntılar sonrası alacağımız enflasyon farkı zam gibi sunuluyor. Halbuki enflasyon farkı Kamu İşverenin jesti değil, toplu sözleşme kazanımımız ve geçmişe dönük alacağımızdır.' şeklinde konuştu.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'Memurların ve memur emeklilerinin mağdur olmaması için masanın çözüm kapasitesi artırılmalı'
  17 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Memurların ve memur emeklilerinin mağdur olmaması için masanın çözüm kapasitesi artırılmalı"

  Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Memurların ve memur emeklilerinin mağdur olmaması için masanın çözüm kapasitesi artırılmalı"Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi üçüncü toplantısının ardından, "Şu anı konuşmuyoruz, 2024-2025 yıllarının toplu sözleşmesini yapıyoruz.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu görevlilerinin beklentileri anlaşılmıyor
  17 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu görevlilerinin beklentileri anlaşılmıyor

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu İşveren Heyetinin yeni zam teklifine ilişkin, kamu görevlilerinin beklentilerinin ve sendikanın tekliflerinin anlaşılmadığını belirtti. Yalçın, toplu sözleşme görüşmelerinde masanın kesintisiz işlemesine ihtiyaç olduğunu ve refah payının gündemden çıkarılmaması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, hükümetin teklifinde refah payının olmadığını ve taleplerin yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini vurguladı.

 • Son Dakika: Memurlar hükümetin yeni zam teklifinden de memnun olmadı: Revize edilmeli
  17 Ağu Son Dakika: Memurlar hükümetin yeni zam teklifinden de memnun olmadı: Revize edilmeli

  Son dakika: Teklifin revize edilmesi gerektiğini belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Gelen teklife baktığımızda, bir önceki tekliften 2 puan yukarı çıkarılması bizim anlaşılmadığımızı ifade ediyor. Bu açıdan hayretlerimi ifade ediyorum. Teklif revize edilmeli" dedi.

 • Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 'Kamu İşveren Heyetinden Teklif, 21 Gün Sonra Beklemediğimiz Bir Şekilde Geldi, Olumlamamız Mümkün Değil'
  15 Ağu Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Kamu İşveren Heyetinden Teklif, 21 Gün Sonra Beklemediğimiz Bir Şekilde Geldi, Olumlamamız Mümkün Değil"

  Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kamu işveren heyetinden beklediğimiz teklif 21 gün sonra beklemediğimiz bir şekilde geldi. Gelen teklifi bu anlamda olumlamamız mümkün değil. Merkez Bankası'nın 2024 için enflasyon hedefini 33'e güncellediği bir yerde gelen teklif 23. Bunu kabul etmek mümkün değil. Bu açıdan kamu işveren heyetine tavsiyemiz hiç vakit kaybetmeden teklifi revize etmek ve yeni bir teklifle gelerek sıkışmış olan zamanı çok daha verimli kullanarak takvimin sonunda mutabakatı mümkün kılacak zemine taşımak için olağanüstü gayret göstermesidir" dedi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'Kamu işveren heyetinden beklemediğimiz bir teklif geldi'
  14 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'Kamu işveren heyetinden beklemediğimiz bir teklif geldi'

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7'nci Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde kamu işveren heyetinden gelen teklifin beklemedikleri bir teklif olduğunu belirterek, teklifin güncellenmesi gerektiğini ifade etti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu Toplu Sözleşmesi teklifini eleştirdi
  14 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu Toplu Sözleşmesi teklifini eleştirdi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7'nci Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde kamu işveren heyetinden gelen teklifin beklemedikleri bir teklif olduğunu belirterek, teklifin güncellenmesi gerektiğini ifade etti. Yalçın, ayrıca işverenin sadece yüzdelik zam teklifiyle gelmesini eleştirerek, diğer sosyal haklara ilişkin tekliflerin de beklediklerini söyledi.

 • Teklifin Revize Edilmesi Gerekiyor
  14 Ağu Teklifin Revize Edilmesi Gerekiyor

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, bakanlık önünde yaptığı açıklamada, gelen teklifi olumlamamız mümkün değil. Kamu işveren heyetine tavsiyemiz; teklifi revize etmeleri ve yeni bir teklifle gelmeleridir. Yalçın, refah payından bahsedilmediğini belirterek, teklifin gözden geçirilmesi gerektiğini söyledi. Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci ise teklifin kamu çalışanlarının taleplerini karşılamadığını belirterek, rakamların revize edilerek müzakere edilebilir hale gelmesi gerektiğini ifade etti. KESK Eş Genel Başkanı Şükran Kablan Yeşil ise taleplerin karşılanmaması durumunda grev çağrısı yaparak, kamu emekçilerini iş bırakmaya çağırdı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Zam Teklifinin Yetersiz Olduğunu Belirterek Yeni Bir Teklif İstedi
  14 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Zam Teklifinin Yetersiz Olduğunu Belirterek Yeni Bir Teklif İstedi

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Kamu İşveren Heyeti'nin zam teklifinin yetersiz olduğunu belirterek, zaman kaybedilmeden yeni bir teklifte bulunulmasını talep etti. Yalçın, 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal hakların belirleneceği toplu sözleşme görüşmeleri kapsamında yapılan toplantıda Kamu İşveren Heyeti'nin teklifini değerlendirdi. Yalçın, heyete tavsiyesinin teklifi revize etmeleri ve daha verimli bir şekilde zamanı kullanarak mutabakat sağlamak olduğunu belirtti. Ayrıca, kira yardımı taleplerinin de karşılanmasını beklediklerini ifade etti.

 • Son Dakika: Memur-Sen'den hükümetin zam teklifine ilk tepki: Kabul etmiyoruz, revize edilmeli
  14 Ağu Son Dakika: Memur-Sen'den hükümetin zam teklifine ilk tepki: Kabul etmiyoruz, revize edilmeli

  Son dakika: Memur-Sen'den hükümetin memurlara yaptığı 2024'te yüzde 23, 2025'de yüzde 11'lik zam teklifine ilk tepki gecikmedi. Teklifin revize edilmesini isteyen Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Kiralara ilişkin kamu görevlileri zorlanmakta. Masaya bu konuda bir teklifin de gelmesini bekliyorduk. Bayram ikramiyesinden diğer sosyal haklara ilişkin henüz cümle kurulmadı. Merkez Bankası'nın enflasyon tahmininin 10 puan gerisinde olan teklifle masanın açılmasını yadırgıyoruz." dedi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu işvereni, piyasa gerçekleri üzerinden teklif sunmalı
  03 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu işvereni, piyasa gerçekleri üzerinden teklif sunmalı

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerine ilişkin yaptığı açıklamada, kamu işvereninin, enflasyon hedefleri yerine piyasa gerçeklerini dikkate alarak teklif sunması gerektiğini belirtti. Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan enflasyon verileri ve Merkez Bankasının tahminlerine atıfta bulunarak, Memur-Sen'in 7. Dönem Toplu Sözleşme teklifinin haklı ve makul olduğunu vurguladı. Yalçın, kamu işvereninin 14 Ağustos'ta sunacağı teklifte Memur-Sen'in öngörülerini dikkate almasını istedi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'Ücret makasının kapatılması konusunda Toplu Sözleşmeyi fırsat olarak görüyoruz'
  01 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Ücret makasının kapatılması konusunda Toplu Sözleşmeyi fırsat olarak görüyoruz"

  Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Ücret makasının kapatılması konusunda Toplu Sözleşmeyi fırsat olarak görüyoruz" Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Toplu Sözleşme süresi memur kesimi açısından dezavantajdır"Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, 7.

 • 7'nci Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı
  01 Ağu 7'nci Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi Görüşmeleri Başladı

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, görüşmelerin yoğun bir tempoda geçeceğini belirtti. Yalçın, toplu sözleşme süresinin dezavantaj olduğunu ve 30 gün içinde tüm sürecin tamamlanmasının zorluğunu vurguladı. Gelir adaletinin sağlanması ve ücret skalasının düzeltilmesi konusunda toplu sözleşmenin bir fırsat olduğunu ifade etti. Görüşmelerin 31 Ağustos'ta tamamlanması planlanıyor.

 • Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 'Sonuçların Kamu Görevlilerini Rahatlatmasını, Enflasyonist Ortamda Kamu Görevlilerini Ayakta Tutacak Bir Toplu...
  01 Ağu Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "Sonuçların Kamu Görevlilerini Rahatlatmasını, Enflasyonist Ortamda Kamu Görevlilerini Ayakta Tutacak Bir Toplu...

  Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, tolu sözleşme görüşmelerini birinci gün toplantısının ardından “2024 yılı için beklenen enflasyon ve ekonomik verilen özellikle Merkez Bankası’nın güncellemelerinin altını çizdik. Enflasyonist ortamda dikkate alındığında tekliflerimizin abartılı olmadığını bir kez daha ifade ettik. Kamu personel sisteminde bozulan ücret skalasına özellikle dikkat çektik” açıklamasını yaptı. 14 ve 17 Ağustos’ta iki ara toplantı daha yapılacağını belirten Yalçın, “Sonuçların kamu görevlilerini rahatlatmasını, enflasyonist ortamda kamu görevlilerini ayakta tutacak bir toplu sözleşme ile bu işin bitmesini arzu ediyorum” dedi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu Toplu Sözleşmesi Görüşmeleri Devam Ediyor
  01 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu Toplu Sözleşmesi Görüşmeleri Devam Ediyor

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yalçın, toplantıda yapılan tekliflerin abartılı olmadığını ve enflasyonist ortam dikkate alındığında mütevazı olduğunu belirtti. Ayrıca, toplu sözleşmenin kamu personel sistemindeki sorunları çözeceğini vurguladı ve sürecin 31 Ağustos'ta tamamlanacağını ifade etti.

 • Toplu Sözleşme Süresi Memur Kesimi Açısından Dezavantajdır
  01 Ağu Toplu Sözleşme Süresi Memur Kesimi Açısından Dezavantajdır

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, toplu sözleşme süresinin memur kesimi açısından dezavantaj olduğunu belirtti. Yalçın, görüşmelerin yoğun bir tempoda geçeceğini ve 12 sözleşmenin tamamının bir ay içinde tamamlanacağını ifade etti. Ayrıca, gelir adaletinin sağlanması ve ücret skalasının düzeltilmesi konusunda toplu sözleşmenin bir fırsat olduğunu vurguladı. Toplu sözleşme sürecinin 31 Ağustos'ta tamamlanması planlanıyor.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'Ücret makasının kapatılması konusunda Toplu Sözleşmeyi fırsat olarak görüyoruz'
  01 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Ücret makasının kapatılması konusunda Toplu Sözleşmeyi fırsat olarak görüyoruz"

  Memur Sendikaları Konfedarasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme birinci toplantısına ilişkin "Çalışanlar arasındaki ücret makasları bu anlamda şu an en büyük tartışma konusu.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: '(7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri) Takvimi Sayın Bakan ile netleştirdik'
  01 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "(7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri) Takvimi Sayın Bakan ile netleştirdik"

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: "(7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri) Takvimi Sayın Bakan ile netleştirdik"

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu Toplu Sözleşmesi Uzlaşmayla Tamamlanacak
  01 Ağu Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Kamu Toplu Sözleşmesi Uzlaşmayla Tamamlanacak

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinin uzlaşmayla tamamlanacağına ve tekliflerinin kabul göreceğine inandığını söyledi. Yalçın, kamu görevlilerinin ve memur emeklilerinin yüksek enflasyonun olumsuz etkilerini yaşadığını belirterek, ücret artışlarının düzenli olması gerektiğini vurguladı. Ayrıca vergi artışlarının masanın sorumluluklarını artırdığını ifade eden Yalçın, toplu sözleşme masasının eksikliklerin ve eşitsizliklerin giderilmesi için en etkili mekanizma olduğunu belirtti. Yalçın, emeğin değerinden tasarruf olmayacağını ve emekçinin alın terinden artırılanlarla bütçenin büyümeyeceğini vurguladı. 2024'te maaş/ücret artışlarının üçer aylık dönemlerle yansıtılmasını teklif ettiklerini söyleyen Yalçın, sözleşme masasında genel hükümler bakımından 129, hizmet kollarıyla ilgili toplam 936 teklifi görüşeceklerini ifade etti.

 • Memur-Sen, 2024-2025 için yüzde 110 oranında maaş artışı talep ediyor
  24 Tem Memur-Sen, 2024-2025 için yüzde 110 oranında maaş artışı talep ediyor

  MEMUR-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2024 yılı için 3'er aylık dönemde refah payı dahil yüzde 70, 2025 yılı için 6'şar aylık dönemde toplam yüzde 40 artış istediklerini belirterek, '2 yıllık süreçte toplamda yüzde 110 oransal artış teklif ediyoruz' dedi. Yalçın, ayrıca sosyal yardımlar ve emekli aylıklarının artırılmasını da talep etti.

 • Memur-Sen Başkanı Yalçın: 2 yıl için yüzde 110 maaş artışı talep ediyoruz
  24 Tem Memur-Sen Başkanı Yalçın: 2 yıl için yüzde 110 maaş artışı talep ediyoruz

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2024 yılı için 3'er aylık dönemde refah payı dahil yüzde 70, 2025 yılı için 6'şar aylık dönemde toplam yüzde 40 artış istediklerini belirterek, '2 yıllık süreçte toplamda yüzde 110 oransal artış teklif ediyoruz' dedi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'İki yıllık süreçte toplamda yüzde 110 oransal artış teklif ediyoruz'
  24 Tem Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "İki yıllık süreçte toplamda yüzde 110 oransal artış teklif ediyoruz"

  Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın, Toplu Sözleşme teklifleri çerçevesinde "İki yıllık süreçte toplamda yüzde 110 oransal artış teklif ediyoruz.

 • Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile görüştü
  20 Tem Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile görüştü

  Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, eğitimcilerin sorunları ve çözüm önerilerini Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e iletti. Yalçın, ziyarette ayrıca 7. dönem toplu sözleşmeye ilişkin talepleri de görüştü. Ayrıca, depremzede öğretmenlerin çocuklarına yönelik bir proje yürüten Mehmet Akif İnan Vakfı'nın hak sahiplerine ulaşabilmesi için Bakanlığın desteğini istedi. Yalçın, Anayasa Mahkemesi'nin Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun bazı maddelerini iptal etmesi üzerine aday öğretmenlik ve kariyer basamakları sürecinin düzenlenmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, öğretmen atamalarında mülakatın kaldırılması gerektiğini belirtti. Kadroya geçen sözleşmeli öğretmenlerin yer değişikliği hakları konusunda da belirsizlik olduğunu ifade eden Yalçın, bu konuda çözüm bulunmasını talep etti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Ücret artışları kaybı karşılamaktan uzak
  10 Tem Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: Ücret artışları kaybı karşılamaktan uzak

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, en düşük devlet memuru maaşının 22 bin liraya yükseltildiğini hatırlatarak, memur maaş skalasının yeniden düzenlenmesini ve çalışma barışının düzeltilmesini istediklerini belirtti. Yalçın, enflasyonun sabit gelirlilerin alım gücünü düşürdüğüne dikkat çekerek, emeğin karşılığının peşinde olduklarını ve maaş ya da ücret yarışı içinde olmadıklarını vurguladı.

 • Memur-Sen, en düşük kamu görevlisinin maaşının düzenlenmesini talep etti
  06 Tem Memur-Sen, en düşük kamu görevlisinin maaşının düzenlenmesini talep etti

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a en düşük kamu görevlisinin maaşının kamu işçisinden az olmayacak şekilde düzenlenmesi ve seyyanen ilave ödemenin emekli kamu görevlilerine de yansıtılması taleplerini ilettiklerini bildirdi. Yalçın, ayrıca kamu görevlilerinin maaş artışlarını içeren kanun teklifinin kapsamının genişletilmesi, eksikliklerin giderilmesi ve ücret adaletsizliğinin sona erdirilmesi beklentilerini de aktardıklarını belirtti.

 • Memur-Sen, yapılan zammı yeterli bulmadı: En düşük kamu görevlisi maaşı 25.860 lira olmalıdır
  05 Tem Memur-Sen, yapılan zammı yeterli bulmadı: En düşük kamu görevlisi maaşı 25.860 lira olmalıdır

  Enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından memur zammı yüzde 17.55 enflasyon farkına ek 8 bin TL seyyanen zam olarak belirlendi. En düşük memur maaşının 22 bin lira olması için de hazırlanan kanun teklifi Meclis'e sunuldu. Bunun üzerine yeni zam talebinde bulunan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "En düşük kamu görevlisi maaşı/ücreti 25,860 TL'ye yükseltilmesi halinde adil, doğru ve hakkaniyetli olan hayata geçmiş olacaktır." dedi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret etti
  11 Haz Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret etti

  Memur-Sen Konfederasyonu 1. Teşkilat Eğitim toplantısı için Afyonkarahisar'a gelen Genel Başkan Ali Yalçın, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek'i ziyaret etti. Yalçın, Zeybek'in öğrencilerin eğitimine verdiği önemi vurgulayarak, belediyenin çalışan personel konusundaki gayretlerini takdir etti. Zeybek ise çocukları kitap okumaya yönlendirmeyi hedeflediklerini ve okullara yaptıkları ziyaretlerde eksiklikleri gidermeye çalıştıklarını belirtti.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ı ziyaret etti
  08 Haz Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ı ziyaret etti

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ve heyeti, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyarette, memur maaşlarına yapılacak zam ve 7. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri ele alındı. Yalçın, kamu görevlilerinin çalışma barışının sarsıldığını ve ücret dengesinin bozulduğunu savundu. Ayrıca, mülakatın kaldırılması ve Görevde Yükselme sınavlarının periyodik olarak yapılması talepleri de iletilirken, Kamu Personeli Danışma Kurulu'nun toplantılarının kanunda belirtildiği gibi yapılması gerektiği vurgulandı.

 • Cumhurbaşkanı Erdoğan memur zammı için temmuzu işaret etti, Memur-Sen'den jet itiraz geldi: Kamudaki ücret adaletsizliği hemen giderilmelidir
  09 May Cumhurbaşkanı Erdoğan memur zammı için temmuzu işaret etti, Memur-Sen'den jet itiraz geldi: Kamudaki ücret adaletsizliği hemen giderilmelidir

  Kamu işçisine yüzde 45 zam yapılması memurları ayağa kaldırdı. Yaşanan gelişme sonrası temmuz ayını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Memurlarımız müsterih olsunlar, onların haklarını teslim etmek de bizim boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı. Erdoğan'ın sözlerine Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan yanıt geldi. Yazılı bir açıklama yayınlayan Yalçın, "Kamudaki ücret adaletsizliği temmuz ayı beklenmeden hemen giderilmelidir" dedi.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 'Çeyrek asrı geride bıraktık'
  06 May Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 'Çeyrek asrı geride bıraktık'

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikanın çeyrek asrı geride bıraktığını ve Türkiye'nin en büyük örgütlü yapısına dönüştüğünü belirtti. Yalçın, Zonguldak Şubesi İl Binası açılışı ve İl Divan Kurulu Toplantısı'na katıldı ve burada Memur-Sen'in Türkiye'nin en büyük emek hareketi örgütlü gücü olduğunu söyledi. Programlara AK Parti Zonguldak Milletvekili adayı Muammer Avcı, Memur-Sen'e bağlı sendikaların Zonguldak temsilcileri ve üyeler katıldı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 'Ülkemizi seviyoruz ve karşılıksız seviyoruz'
  05 May Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın: 'Ülkemizi seviyoruz ve karşılıksız seviyoruz'

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikal hareketlerinde sosyal mali hakların iyileştirilmesi, özlük ve özgürlük haklarının genişletilmesi, insanca ücret alınması için mücadele edildiğini söyledi. Yalçın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın attığı her adımda sonuna kadar yanlarında olduklarını belirtti. Ayrıca, kamu görevlilerinin alım gücünün düştüğünü ve düşük memur maaşlarının yukarı doğru çıkarılmasına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

 • Bir Bilenle Bilge Nesil Kompozisyon Yarışmasının Kazananlarına Ödül
  03 May Bir Bilenle Bilge Nesil Kompozisyon Yarışmasının Kazananlarına Ödül

  Samsun'da düzenlenen Bir Bilenle Bilge Nesil Lise Öğrencileri Arası Kompozisyon Yarışması'nın kazananlarına ödülleri verildi. Yarışmada öğrenciler Güray Süngün'ün 'İnsanın Acayip Kısa Tarihi' kitabını okuyarak kompozisyon yazdı. Programda konuşan Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, çalışmanın kaybedeni olmadığını belirtti. Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı da gençliğe yönelik çalışmaların önemine vurgu yaptı.

 • Samsun'da Yanlış Kişiyi Vuran Şahıs, Hedefindeki Kişiyi de Yaraladı
  02 May Samsun'da Yanlış Kişiyi Vuran Şahıs, Hedefindeki Kişiyi de Yaraladı

  Samsun'un İlkadım ilçesinde yanlış kişiyi vurduktan sonra hedefindeki Savaş Hündür'ü de yaralayan Sonercan K. tutuklu yargılandığı davada pişman olduğunu söyledi.

 • Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Konya İl Divan Toplantısına Katıldı
  26 Nis Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Konya İl Divan Toplantısına Katıldı

  Eğitim Bir Sen ve Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendikanın Konya İl Divan Toplantısına katıldı. Toplantıda Yalçın, Memur-Sen'in Türkiye'nin en büyük örgüt hareketi olduğunu söylerken, kamu çalışanları arasında gelir adaletinde bir bozulma olduğunu öne sürdü. Yalçın ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın samimiyetine inandığını ve AK Parti iktidarını yıkmak için mücadele etmeyeceklerini belirtti.

 • Memur-Sen'den zam talebi: Enflasyon maaşları eritti, iyileştirme yapılmalı
  03 Nis Memur-Sen'den zam talebi: Enflasyon maaşları eritti, iyileştirme yapılmalı

  Maaşların enflasyon karşısında eridiğine dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kayıpların önlenmesi için iyileştirme yapılmasını istedi. Devletin enflasyon kayıplarını telafi edecek güçte olduğunu belirten Yalçın, "En düşük devlet memuru maaşı göz önünde bulundurularak kamu görevlilerimizin haklı beklentisi görülmeli, seyyanen iyileştirme hayata geçirilmelidir" dedi.

 • Memur-Sen zam talebinde bulundu: Enflasyon maaşları eritti, iyileştirme yapılmalı
  03 Nis Memur-Sen zam talebinde bulundu: Enflasyon maaşları eritti, iyileştirme yapılmalı

  Maaşların enflasyon karşısında eridiğini belirten Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kayıpların önlenmesi için iyileştirme yapılmasını talep etti. Devletin enflasyon kayıplarını telafi edecek güçte olduğunu belirten Yalçın, "En düşük devlet memuru maaşı göz önünde bulundurularak kamu görevlilerimizin haklı beklentisi görülmeli, seyyanen iyileştirme hayata geçirilmelidir" ifadelerini kullandı.

 • Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi
  20 Mar Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi

  Eğitim-Bir-Sen 7'nci Olağan Genel Kurulu sona erdi.

 • Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi
  20 Mar Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığı'na yeniden seçildi

  Eğitim-Bir-Sen 7'nci Olağan Genel Kurulu sona erdi.

 • Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığına yeniden seçildi
  19 Mar Ali Yalçın, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanlığına yeniden seçildi

  Eğitim-Bir-Sen'in 7. Olağan Genel Kurulu'nda Ali Yalçın, genel başkanlığa yeniden seçildi.

 • Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: Çözülmez denilen sorunları çözdük
  18 Mar Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Yalçın: Çözülmez denilen sorunları çözdük

  Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "8 yıldan bu yana Eğitim Bir-Sen olarak, çözülmez denilen sorunları çözdük, tarihe kayıtlar düştük.

 • EĞİTİM BİR-SEN GENEL BAŞKANI YALÇIN: ÇÖZÜLMEZ DENİLEN SORUNLARI ÇÖZDÜK
  18 Mar EĞİTİM BİR-SEN GENEL BAŞKANI YALÇIN: ÇÖZÜLMEZ DENİLEN SORUNLARI ÇÖZDÜK

  Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "8 yıldan bu yana Eğitim Bir-Sen olarak, çözülmez denilen sorunları çözdük, tarihe kayıtlar düştük.

 • Memur-Sen'den yüzde 30'luk zam oranına ilişkin ilk açıklama: Güvenimizde yanılmadık
  04 Oca Memur-Sen'den yüzde 30'luk zam oranına ilişkin ilk açıklama: Güvenimizde yanılmadık

  Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) Genel Başkanı Ali Yalçın memur ve emekli maaşlarına yapılacak zam oranı yüzde 25'lik artışın yüzde 30'a çıkarılmasına ilişkin, "Mücadelemizle kamu görevlileri için ocak zammı yüzde 30'a yükseltilmiştir. Ne talebimizde ne güvenimizde yanılmadık. Memur-Sen varsa çözüm her zaman vardır. Hayırlı uğurlu olsun" paylaşımında bulundu.

 • Ali Yalçın: 'Kamu görevlilerini ve emeklerini rahatlatacak ek zam talebini buradan iletiyorum'
  03 Oca Ali Yalçın: "Kamu görevlilerini ve emeklerini rahatlatacak ek zam talebini buradan iletiyorum"

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın konuşması ANKARA - Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, ATO Congresium'da "Sözleşmeliye Kadro Şöleni" programına katıldı.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'Kamu görevlilerimize verilecek ek zam olmalıdır'
  03 Oca Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Kamu görevlilerimize verilecek ek zam olmalıdır"

  Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Aralık ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından kamu görevlilerine ek zam talebinde bulundu.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan 'ek zam' talebi Açıklaması
  03 Oca Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın'dan "ek zam" talebi Açıklaması

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "2023 yılının ilk müjdesi, 2022 yılındaki kararlı iradeyi devam ettirir nitelikte kamu görevlilerimize verilecek 'ek zam' olmalıdır.

 • Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: 'En düşük devlet memuru maaşına dikkat çektik'
  27 Ara Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "En düşük devlet memuru maaşına dikkat çektik"

  Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "En düşük devlet memuru maaşına dikkat çektik. Bu konuda tatmin edecek, tamir edecek bir ek zammın yapılması gerektiğini de ifade ettik" dedi.

Advertisement