Denizli merkezli 7 ilde kara para aklama operasyonu: 2 tutuklu - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Denizli merkezli 7 ilde kara para aklama operasyonu: 2 tutuklu

25.03.2023 17:10

Denizli merkezli 7 ilde kara para aklama operasyonu: 2 tutuklu Denizli merkezli 7 ilde DEAŞ'a yönelik yapılan 'Terörizmin finansmanı ve kara para aklama' operasyonunda yakalanan 7 şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denizli merkezli 7 ilde kara para aklama operasyonu: 2 tutuklu

DENİZLİ - Denizli merkezli 7 ilde DEAŞ'a yönelik yapılan 'Terörizmin finansmanı ve kara para aklama' operasyonunda yakalanan 7 şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

DEAŞ Silahlı Terör Örgütüne yönelik "Terörizmin finansmanı ve kara para aklama" faaliyetlerinin tespit ve deşifresine yönelik gerçekleştirilen titiz çalışmalarda; örgüt üyelerinin, Suriye'de PKK/KCK/PYD/ YPG terör örgütü tarafından, kampta sözde esir tutulan DEAŞ terör örgütü yanlısı kadın ve çocuklar için maddi yardım topladığı ve yasa dışı yollardan örgüte gönderildiği tespit edildi. Şüphelilerin yakalanmasına yönelik Denizli merkezli 7 ilde eş zamanlı olarak operasyon düzenlendi. Yapılan operasyon sonucu, toplamda 12 şüpheli kıskıvrak yakalandı.

"DEAŞ silahlı terör örgütüne üye olmak, terörizmin finansmanı ve kara para aklama" suçlarından adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 2'si tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Denizli merkezli 7 ilde kara para aklama operasyonu: 2 tutuklu - Son Dakika


Advertisement