Depremde Evi Yıkılan Osmaniyeli Depremzede: "Hayallerimiz Gitti, Son Taksiti Kalmıştı" - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Depremde Evi Yıkılan Osmaniyeli Depremzede: "Hayallerimiz Gitti, Son Taksiti Kalmıştı"

01.04.2023 12:25

Osmaniye’de satın aldığı evi 6 Şubat depremlerinde yıkılan Tuğba Bazılı, "Hayallerimiz gitti, son 1 taksiti kalmıştı zaten. Son 1 taksitten sonra rahat edeceğimizi düşünürken daha zor durumlardayız. Devletin ev yapacağını biliyorum, evet yapacak ama ben zaten evimi tam bitirmişken tekrar aynı şeyleri ödemek zorunda kalıyorum buna karşıyım" dedi.

BURHAN DEMİRCİOĞLU

Osmaniye'de satın aldığı evi 6 Şubat depremlerinde yıkılan Tuğba Bazılı, "Hayallerimiz gitti, son 1 taksiti kalmıştı zaten. Son 1 taksitten sonra rahat edeceğimizi düşünürken daha zor durumlardayız. Devletin ev yapacağını biliyorum, evet yapacak ama ben zaten evimi tam bitirmişken tekrar aynı şeyleri ödemek zorunda kalıyorum buna karşıyım" dedi.

Osmaniye Esenevler Mahallesi'nde yaşayan Tuğba Bazılı'nın 2 katlı evi depremde yıkıldı. İşsiz ve 3 çocuk annesi Tuğba Bazılı, evinin borcunun bitmesine 1 taksit kala yıkıldığını belirterek şunları söyledi:

"HAYALLERİMİZ GİTTİ"

"Deprem anında evdeydik sabaha karşı olmuştu zaten. Evimizden ayrılırken merdivenler ayrılıyordu arkamızdan yıkıldı. Çok üzgünüm, hala çadırdayım, 3 oğlum var. Hayallerimiz gitti son 1 taksiti kalmıştı zaten. Son 1 taksitten sonra rahat edeceğimizi düşünürken daha zor durumlardayız. Devletin ev yapacağını biliyorum, evet yapacak ama ben zaten evimi tam bitirmişken tekrar aynı şeyleri ödemek zorunda kalıyorum buna karşıyım. Şu anda hani ödeme imkanım yok artık yani, zaten dişimizden tırnağımızdan arttırıp yapıyoruz burayı ve son 1 taksiti kalasıya tekrar, yani ben bu eve tekrar ödediğimde 60 yaşında olacağım yani bitirdiğimde. Hayallerimizin gittiğini düşünüyorum. Çalışmıyorum şu anda iş arıyorum zaten ödeme imkanım da yok yani. İşim olduğumuzu farz edelim bir asgari ücretle tekrar nasıl bu evi yapacağım ben? Yapılan evin taksitini tekrar nasıl ödeyeceğim ben? Bir asgari ücret ve 3 evlada sahipken."

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Depremde Evi Yıkılan Osmaniyeli Depremzede: 'Hayallerimiz Gitti, Son Taksiti Kalmıştı' - Son Dakika


Advertisement