Depremzede çocukların dev ekranda sinema keyfi - Son Dakika
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Depremzede çocukların dev ekranda sinema keyfi

22.03.2023 13:00

Depremzede çocukların dev ekranda sinema keyfi Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan sinema tırında depremzede çocuklar için sinema gösterimi yapıldı.

Depremzede çocukların dev ekranda sinema keyfi

OSMANİYE - Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve asrın felaketi olarak adlandırılan depremlerin ardından Osmaniye Belediyesi tarafından özel olarak hazırlanan sinema tırında depremzede çocuklar için sinema gösterimi yapıldı. Dev ekranda gösterime giren sinemayı aileleri birlikte keyifle izleyen çocuklara pamuklu şeker de ikram edildi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve asrın felaketi olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen 11 kent arasında yer alan Osmaniye'de yaralar sarılmaya devam ediyor. Yaşanan yıkıcı depremlerin hemen ardından vatandaşlar için kentin belirli noktalarına kurulan çadır kentler de aileleri birlikte yaşamlarını sürdüren çocuklar da asrın felaketinde unutulmadı. Depremin ilk gününden beri çocuklara özel birçok çalışmayı ortaya koyan Osmaniye Belediyesi bu çerçevede çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Yaşanan yıkıcı depremleri, çocukların bir nebze olsun unutabilmesi ve keyifli vakit geçirebilmeleri adına özel olarak tasarlanan sinema tırı Adnan Menderes Mahallesi'nde kurulan çadır kentlerde barınan çocuklarla bir araya geldi. Aileleriyle birlikte dev ekranda gösterime giren sinemayı keyifle izleyen çocuklar bir yandan güzel vakit geçirirken bir yandan da kendilerine ikram edilen pamuklu şekerlerin tadını çıkardı.

Öte yandan belediye sinema tırı kentin belirli noktalarına kurulan çadır kentlerde çocuklarla bir araya gelmeye devam edeceği ifade edildi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Depremzede çocukların dev ekranda sinema keyfi - Son Dakika


Advertisement