Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Son dakika Adnan Menderes haberleri, Adnan Menderes son dakika, son dakika Adnan Menderes

Son Dakika Adnan Menderes Haberleri

Son dakika Adnan Menderes haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son adnan menderes haberleri anında burada.


 • 28.11.2023 28 Kas 14:54 Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinliği

  Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Etkinliği Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü etkinliğinde kadına yönelik şiddetin karşısında olduklarını belirtti. Kadınların toplumun her alanında baş tacı olduğunu vurgulayan Bıyık, kadınların hak ettiği yere ulaşması için engellerin kalkması gerektiğini söyledi.

 • 28.11.2023 28 Kas 11:11 Kuran kursu öğreticileri Gençlik Merkezi'nde bir araya geldi

  Kuran kursu öğreticileri Gençlik Merkezi'nde bir araya geldi Efeler İlçe Müftülüğü Gençlik Koordinatörlüğü tarafından düzenlenen program çerçevesinde Adnan Menderes Gençlik Merkezi'nde Kur'an Kursu öğreticileri bir araya geldi.

 • 12.11.2023 12 Kas 14:55 Koçarlı Kavşağı Trafiğe Kapatıldı

  Koçarlı Kavşağı Trafiğe Kapatıldı Aydın-Muğla Karayolu üzerinde bulunan Koçarlı Kavşağı, trafik yoğunluğunu azaltmak amacıyla kapatıldı. Yapılan düzenleme ile girişinde bulunan Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nin de bulunduğu yola Aydın istikametinden gelenler direk dönebilecekken, müzeden ana yola çıkmak isteyenler Muğla istikametine dönüp daha ilerideki kavşaktan dönüş yapabilecek. Muğla tarafından gelenler ise Yenipazar sapağından dönerek Koçarlı yoluna giriş yapacak. Düzenleme, trafik kazalarını önlemek adına yapılmış olsa da bazı vatandaşlar sinyalizasyon sistemi kurulmasının daha doğru bir karar olacağını savunuyor.

 • 02.11.2023 02 Kas 17:30 Öğrencilerden anlamlı kan bağışı etkinliği

  Öğrencilerden anlamlı kan bağışı etkinliği Ordu'nun Ünye ilçesinde Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencileri tarafından Kızılay Haftası münasebetiyle kan bağışı organizasyonu düzenlendi. Öğrenciler, bin 200 vatandaşa telefonla ulaşarak kan bağışı konusunda destek olmaları için davet etti. Düzenlenen kampanya, okullarında 6 yıldır devam etmekte olup, öğrencilerin toplum hizmeti çalışması olarak değerlendirilmektedir.

 • 11.10.2023 11 Eki 11:39 Alman turist, havalimanında cinsel organına sakladığı uyuşturucularla yakalandı

  Alman turist, havalimanında cinsel organına sakladığı uyuşturucularla yakalandı İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda gerçekleştirilen operasyonda, vücutlarında gizledikleri uyuşturucuyla yakalanan yabancı uyruklu 2 şüpheli tutuklandı. Operasyonda Almanya'dan gelen 2 kişiye yapılan iç beden muayenesinde, prezervatifler içinde yutulmuş ve vücut boşluklarına gizlenmiş uyuşturucu ele geçirildi.

 • 09.10.2023 09 Eki 11:34 Kütahya Belediye Başkanı Gençlerle Buluştu

  Kütahya Belediye Başkanı Gençlerle Buluştu Kütahya'nın Gediz ilçesinde Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, Adnan Menderes Yaşam Parkı'ndaki kütüphaneyi ziyaret ederek gençlerle bir araya geldi. Başkan Akçadurak, gençlerin belediyecilik ve yerel yönetimlerle ilgili sorularını cevapladı ve beklenti ve taleplerini dinledi. Gençlerle yapılan bu sohbetlerin belediye hizmetlerine güç kazandırdığını belirten Akçadurak, gençlerin iyi yetiştirilmesi ve donatılmasıyla ülkenin daha iyi bir geleceğe ulaşabileceğini ifade etti.

 • 24.09.2023 24 Eyl 11:03 Adnan Menderes Çalıştayı'nda merhum başvekilin naif kişiliği tartışıldı

  Adnan Menderes Çalıştayı'nda merhum başvekilin naif kişiliği tartışıldı Adnan Menderes Çalıştayı'nda yer alan Araştırmacı Yazar Sevilay Demirpençe, merhum başvekilin naif kişiliği hakkında önemli bilgiler paylaştı. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlüğü tarafından düzenlenen çalıştaya 16 bilim insanı katıldı. Dış İşleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu Oturumu'nda 'Adnan Menderes'in Naif Kişiliği' üzerine yapılan değerlendirmeler büyük ilgi gördü. Çalıştay sonuç raporunun hazırlanmasında da Demirpençe ve diğer akademisyenler görev aldı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 17:57 Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde Adnan Menderes Çalıştayı düzenlendi

  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde Adnan Menderes Çalıştayı düzenlendi Aydın Adnan Menderes Üniversitesi'nde gerçekleştirilen Adnan Menderes Çalıştayı'nda, merhum Başbakan Adnan Menderes ve bakanları Hasan Polatkan ile Fatin Rüştü Zorlu'nun siyasi politikaları ele alındı. Çalıştaya, siyasi parti temsilcileri, belediye başkanları, akademisyenler ve davetliler katıldı. Rektör Prof.Dr.Bülent Kent, açılış konuşmasında Adnan Menderes'in Türk toplumuna demokrasiyi gösterdiğini ve ülkenin ekonomik gelişimine katkı sağladığını vurguladı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 11:04 Darıca Belediyesi, Gençlere Demokrasi ve Özgürlükler Adası Gezisi Düzenledi

  Darıca Belediyesi, Gençlere Demokrasi ve Özgürlükler Adası Gezisi Düzenledi Darıca Belediyesi, Demokrasi ve Özgürlükler Adası'na düzenlediği gezi ile gençlere Eski Başbakan Adnan Menderes ve dava arkadaşlarının hatıralarını tanıttı. Geziye katılan gençler, Adnan Menderes'in yargılandığı mahkeme salonunu ziyaret ederek duygusal anlar yaşadı. Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, gençlere demokrasi yolculuğuna katılmaları için çağrıda bulundu ve gezilerin devam edeceğini belirtti.

 • 17.09.2023 17 Eyl 23:44 Milletvekili Yücel Arzen Hacıoğulları, Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını andı

  Milletvekili Yücel Arzen Hacıoğulları, Adnan Menderes ve yol arkadaşlarını andı AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen Hacıoğulları, idam edilişlerinin 62. yılında merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı andı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 22:26 Adnan Menderes'in sesi 'yapay zeka' kullanılarak yeniden hayat buldu

  Adnan Menderes'in sesi 'yapay zeka' kullanılarak yeniden hayat buldu Adnan Menderes'in sesi 'yapay zeka' kullanılarak yeniden hayat buldu Menderes'in 'son mektubu' kendi sesi ile seslendirildi Türk siyasi tarihinde iz bırakan önemli isimlerden biri olan Adnan Menderes'in ölümünün 62.

 • 17.09.2023 17 Eyl 20:58 Adnan Menderes ve arkadaşları mezarı başında anıldı

  Adnan Menderes ve arkadaşları mezarı başında anıldı Adnan Menderes ve arkadaşları mezarı başında anıldı Adan Menderes ve arkadaşları idamlarının 62'nci yıl dönümünde mezarları başında anıldılar Merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, idam edilişlerinin 62.

 • 17.09.2023 17 Eyl 17:47 Altun, Menderes ve dava arkadaşlarını anarak vesayetçilere tepki gösterdi

  Altun, Menderes ve dava arkadaşlarını anarak vesayetçilere tepki gösterdi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başbakan Adnan Menderes ve dava arkadaşları Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan'ı vefatlarının 62. yılında rahmet, minnet ve saygıyla anarak, vesayetçilere ve milli iradeyi kısıtlayanlara tepki gösterdi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 16:24 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz; Menderes, Zorlu ve Polatkan'ı idam edilişlerinin 62. yılında andı Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz; Menderes, Zorlu ve Polatkan'ı idam edilişlerinin 62. yılında andı Açıklaması Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın idam edilişlerinin 62'nci yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 16:02 KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, idam edilişlerinin 62. yılında Menderes, Zorlu ve Polatkan'ı andı

  KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, idam edilişlerinin 62. yılında Menderes, Zorlu ve Polatkan'ı andı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, idam edilişlerinin 62. yılında merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı andı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 15:38 Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Erzurum İl Kongresi'nde konuştu Açıklaması

  Demokrat Parti Genel Başkanı Uysal, partisinin Erzurum İl Kongresi'nde konuştu Açıklaması Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilmesine ilişkin, "Maalesef üç kişiyi idam ederek, sadece o üç kişiyi değil milletin hayallerini, memleketin de geleceğini gasbettiler.

 • 17.09.2023 17 Eyl 15:27 Başvekil Adnan Menderes, Demokrasi Çınarı altında anıldı

  Başvekil Adnan Menderes, Demokrasi Çınarı altında anıldı Koçarlı Belediyesi tarafından Demokrasi Şehidi Merhum Başvekil Adnan Menderes'in vefatının 62. yıldönümü nedeniyle lokma hayrı düzenlendi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 15:24 DP Genel Başkanı Uysal: 62 yıl önce 3 yiğide kıydılar

  DP Genel Başkanı Uysal: 62 yıl önce 3 yiğide kıydılar DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, eski Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı idam edilişlerinin 62'nci yılında rahmetle andı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 14:10 Aydın Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes'i lokma hayrıyla andı

  Aydın Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes'i lokma hayrıyla andı Aydın Büyükşehir Belediyesi, merhum Başbakan Adnan Menderes'in vefatının 62. yıl dönümünde kentin birçok noktasında lokma hayrı gerçekleştirdi. Başkan Özlem Çerçioğlu, Menderes'i saygı ve rahmetle anarak vatandaşların ilgisine teşekkür etti.

 • 17.09.2023 17 Eyl 13:47 Adnan Menderes ve arkadaşları mezarı başında anıldı

  Adnan Menderes ve arkadaşları mezarı başında anıldı Merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, idam edilişlerinin 62. yılında Topkapı'daki anıt mezarda düzenlenen törenle anıldı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 13:35 Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adnan Menderes'i anma paylaşımı yaptı

  Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Adnan Menderes'i anma paylaşımı yaptı Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, merhum Başbakan Adnan Menderes'in idam edilişinin 62'nci yıldönümünde sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Menderes'i anma ve saygıyla anma mesajı verdi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 12:15 İSTİKLAL MADALYASINDAN İDAM SEHPASINA - Cemal Gürsel'in mektubundaki "Cumhurbaşkanlığına Sayın Adnan Menderes getirilmelidir" ifadesi, Resmi...

  İSTİKLAL MADALYASINDAN İDAM SEHPASINA - Cemal Gürsel'in mektubundaki 'Cumhurbaşkanlığına Sayın Adnan Menderes getirilmelidir' ifadesi, Resmi... 27 Mayıs 1960 darbesinden önce dönemin Kara Kuvvetleri Komutanı Cemal Gürsel'in, dönemin Milli Savunma Bakanı Ethem Menderes'e gönderdiği mektup Resmi Gazete'de değişikliklere uğratılarak yayımlandı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 11:53 Menderes, Polatkan ve Zorlu'yu anma töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okundu Açıklaması

  Menderes, Polatkan ve Zorlu'yu anma töreninde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı okundu Açıklaması Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "16-17 Eylül 1961 tarihinde yaşanan idamlar, milletimizin hafızasında derin yaralar açmıştır.

 • 17.09.2023 17 Eyl 11:25 Adnan Menderes'in sesi 'yapay zeka' kullanılarak yeniden hayat buldu

  Adnan Menderes'in sesi 'yapay zeka' kullanılarak yeniden hayat buldu Türk siyasi tarihinde iz bırakan önemli isimlerden biri olan Adnan Menderes'in ölümünün 62. yıl dönümünde Menderes'in son mektubu Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol'un rol aldığı klipte yapay zeka kullanılarak yeniden seslendirildi.

 • 17.09.2023 17 Eyl 11:22 Buharkent Belediye Başkanı Adnan Menderes'in idamını hatırlattı

  Buharkent Belediye Başkanı Adnan Menderes'in idamını hatırlattı Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, merhum Başbakan Adnan Menderes'in idamının Türk milletinin hafızasına silinmez bir acı olarak kazındığına dikkat çekerek, Menderes'in Türk milletinin gönlünde silinmez bir iz bıraktığını belirtti. Erol, Menderes'in demokratikleşme sürecinde önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı ve onun özgürlükler için verdiği mücadelenin Türkiye'nin demokratikleşme sürecindeki önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.

 • 17.09.2023 17 Eyl 11:16 TBMM Başkanı Kurtulmuş, Başbakan Menderes ve arkadaşlarını idam edilişlerinin 62. yılında andı

  TBMM Başkanı Kurtulmuş, Başbakan Menderes ve arkadaşlarını idam edilişlerinin 62. yılında andı TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, merhum Başbakan Adnan Menderes'in 17 Eylül 1961'de idam edilişinin 62'nci yılı dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

 • 17.09.2023 17 Eyl 10:48 Programlara davet edilmediğini ima etmişti! İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu günler sonra aynı karede

  Programlara davet edilmediğini ima etmişti! İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu günler sonra aynı karede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun son günlerdeki İstanbul programlarına katılmayan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, etkinliklere davet edilmediğini ima etmişti. Bu gelişmenin ardından Kılıçdaroğlu'nun bugünkü İstanbul programında İmamoğlu da hazır bulundu.

 • 17.09.2023 17 Eyl 10:44 Kılıçdaroğlu, Menderes ve Özal'ın Anıt Mezarlarını Ziyaret Etti

  Kılıçdaroğlu, Menderes ve Özal'ın Anıt Mezarlarını Ziyaret Etti CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes ve Turgut Özal'ın anıt mezarlarını ziyaret ederek çelenk bıraktı.

 • 16.09.2023 16 Eyl 19:45 Aydın Valisi Yakup Canbolat'tan Adnan Menderes Mesajı

  Aydın Valisi Yakup Canbolat'tan Adnan Menderes Mesajı Aydın Valisi Yakup Canbolat, Başvekil Adnan Menderes'in 62. ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Canbolat mesajında, Adnan Menderes'in ülkemize ve milletimize hizmetleriyle her zaman hayırla yad edildiğini belirtti ve Adnan Menderes Müzesi'nin tamamlanarak hizmete sunulduğunu duyurdu.

 • 16.09.2023 16 Eyl 15:30 Adnan Menderes ve dava arkadaşları idam edilişlerinin 62. yılında anıldı

  Adnan Menderes ve dava arkadaşları idam edilişlerinin 62. yılında anıldı İYİ Parti İstanbul İl Başkanlığı, merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ı idam edilişlerinin 62. yılında törenle andı.

 • 16.09.2023 16 Eyl 15:26 Koçarlı Belediye Başkanı Adnan Menderes ve Arkadaşlarını Anma Mesajı Paylaştı

  Koçarlı Belediye Başkanı Adnan Menderes ve Arkadaşlarını Anma Mesajı Paylaştı Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan, Koçarlılı Merhum Başbakan Adnan Menderes ve arkadaşlarının vefatının 62. yıldönümü nedeniyle duygusal bir mesaj paylaştı. Başkan Kaplan, sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, Menderes ve dava arkadaşlarını rahmet, minnet ve hürmetle anarak, onları asla unutmayacaklarını belirtti.

 • 16.09.2023 16 Eyl 15:00 Adnan Menderes ve Arkadaşları Nazilli'de Anıldı

  Adnan Menderes ve Arkadaşları Nazilli'de Anıldı Türkiye Cumhuriyeti'nin dokuzuncu Başbakanı Adnan Menderes ve arkadaşları, vefatının 62. yılında Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan'ın ev sahipliğinde düzenlenen programda anıldı. Nazilli Adnan Menderes Parkı'nda başlayan anma programı, Koçarlı Adnan Menderes Demokrasi Müzesi ziyareti ile devam etti. Başkan Özcan, müzede düzenlenen anma etkinliğiyle Adnan Menderes'in aziz hatırasını yaşatmaktan gurur duyduklarını ifade etti. Anma programı, Nazilli Belediye Meydanı'nda 10 bin kişilik tavuklu pilav hayrı ile sona erdi.

 • 16.09.2023 16 Eyl 11:27 DOSYA HABER - İSTİKLAL MADALYASINDAN İDAM SEHPASINA - Menderes, Türkiye'nin dönüşümle geçen 10 yılına 3 seçim zaferi sığdırdı

  DOSYA HABER - İSTİKLAL MADALYASINDAN İDAM SEHPASINA - Menderes, Türkiye'nin dönüşümle geçen 10 yılına 3 seçim zaferi sığdırdı Adnan Menderes, 17 Eylül 1961'de idamıyla noktalanan süreçte 10 yıllık iktidarı boyunca üç seçim zaferi kazandı, Türkçe ezan zorunluluğunun kaldırılmasından Türkiye'nin NATO üyeliğine kadar ülkenin iç ve dış politikasına yön veren onlarca değişim hamlesine imza attı.

 • 15.09.2023 15 Eyl 11:07 DOSYA HABER/İSTİKLAL MADALYASINDAN İDAM SEHPASINA - Menderes'e "Atnan" adıyla İstiklal Madalyası verilmesine ilişkin kararname Meclis Kütüphanesi'nin...

  DOSYA HABER/İSTİKLAL MADALYASINDAN İDAM SEHPASINA - Menderes'e 'Atnan' adıyla İstiklal Madalyası verilmesine ilişkin kararname Meclis Kütüphanesi'nin... Kurtuluş Savaşı'na katılması dolayısıyla Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün imzasıyla İstiklal Madalyası'yla onurlandırılan merhum Başbakanlardan Adnan Menderes'in demokrasiye kara bir leke olarak geçen 17 Eylül 1961'deki idamının üzerinden 62 yıl geçti.

 • 15.09.2023 15 Eyl 10:12 Başkan Özcan, Menderes'i anma programlarına tüm vatandaşları davet etti

  Başkan Özcan, Menderes'i anma programlarına tüm vatandaşları davet etti Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Türkiye Cumhuriyeti'nin 9'uncu Başbakanı Merhum Adnan Menderes'in vefatının 62'nci yıldönümü dolayısıyla ilçe genelinde düzenlenecek programlara tüm siyasileri ve hemşehrilerini davet etti.

 • 13.09.2023 13 Eyl 09:11 İETT Otobüsüne Motosiklet Çarptı: Hamile Kadın Hayatını Kaybetti

  İETT Otobüsüne Motosiklet Çarptı: Hamile Kadın Hayatını Kaybetti FATİH'te meydana gelen trafik kazasında, Yasin Levent'in kullandığı motosiklet İETT otobüsüne çarptı. Kazada motosiklet sürücüsü yaralanırken, motosikletin arkasında bulunan 4 buçuk aylık hamile Meryem Büşra Levent, otobüsün altına savrularak hayatını kaybetti.

 • 11.09.2023 11 Eyl 10:21 Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişinin 62. yılında çalıştay düzenlenecek

  Adnan Menderes ve arkadaşlarının idam edilişinin 62. yılında çalıştay düzenlenecek Adnan Menderes Üniversitesi tarafından adını taşıdığı merhum Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşları için idam edilişinin 62. yılında çalıştay düzenlenecek.

 • 09.09.2023 09 Eyl 19:50 Aydın'da çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı

  Aydın'da çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı Aydın'ın Efeler ilçesinde arazi anlaşmazlığı nedeniyle çıkan silahlı kavgada 3 kişi yaralandı. Olay sonrası jandarma şüpheliyi gözaltına aldı.

 • 22.08.2023 22 Ağu 16:20 AK Parti'li Güler "Aydın'da Şehir Buluşmaları" etkinliğinde konuştu Açıklaması

  AK Parti'li Güler 'Aydın'da Şehir Buluşmaları' etkinliğinde konuştu Açıklaması AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler, Aydın'da büyükşehir ve ilçe belediye başkanlıklarını kazanacaklarına inandığını söyledi.

 • 16.08.2023 16 Ağu 11:30 Eskişehirli Varol Alkılıçgil, Babasının Fotoğraf Arşivine 20 Yıldır Sahip Çıkıyor

  Eskişehirli Varol Alkılıçgil, Babasının Fotoğraf Arşivine 20 Yıldır Sahip Çıkıyor Eskişehirli Varol Alkılıçgil, gazeteci babası İsmail Alkılıçgil'in 2 bin kare fotoğraf koleksiyonuna 20 yıldır sahip çıkıyor. İsmail Alkılıçgil'in objektifinden çıkanlar arasında Turgut Özal, Süleyman Demirel, Adnan Menderes gibi isimler yer alıyor. Varol Alkılıçgil, babasının fotoğraflarının bir müzede sergilenmesini ve arşivin yok olmamasını istiyor.

 • 08.08.2023 08 Ağu 15:39 Menderes'e büyük saygısızlık günler sonra düzeltildi

  Menderes'e büyük saygısızlık günler sonra düzeltildi Fatih'te bir otobüs durağında merhum eski Başbakan Adnan Menderes'e yönelik hakaret içerikli yazılar günler sonra temizlenerek ortadan kaldırıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin müdahale etmemesi üzerine vatandaşlar tepki gösterdi. Menderes'in bu saygısızlığı hak etmediğini belirten vatandaşlar, yazıların bir an önce silinmesi konusunda uyarıda bulundu. Hakaretler, vatandaşların tepkileri sonucunda günler sonra kaldırıldı.

 • 06.08.2023 06 Ağu 16:56 Samsun'da Çevik Kuvvet Polisine Çocukların Sevgi Gösterisi

  Samsun'da Çevik Kuvvet Polisine Çocukların Sevgi Gösterisi Samsun'da sahilde devriye gezen çevik kuvvet polisine çocukların sevgi gösterisi cep telefonu kamerasına yansıdı. Polislerin şefkatle yaklaşmasının, çocuklara polise olan güven ve sevgi duygusunu aşıladığını belirten vatandaşlar, çocuklara ilgilerinden dolayı polislere teşekkür ettiler.

 • 29.07.2023 29 Tem 09:20 Gediz'de Sünnet Şöleni

  Gediz'de Sünnet Şöleni Kütahya'nın Gediz ilçesinde düzenlenen Geleneksel Tarhana Festivali etkinlikleri kapsamında 20 çocuk için sünnet şöleni gerçekleştirildi. Gediz Kaymakamı, Belediye Başkanı ve protokol üyelerinin katıldığı törende çocuklara sünnet elbiseleri giydirildi ve palyaçolar eşliğinde eğlenceli bir gün geçirildi. Sünnet olan çocuklara hediyeler takdim edildi ve aileleri bu törenin düzenlenmesinden memnuniyetlerini dile getirdi.

 • 28.07.2023 28 Tem 22:53 Elektrik Akımına Kapılan Anne ve Kızı Yan Yana Toprağa Verildi

  Elektrik Akımına Kapılan Anne ve Kızı Yan Yana Toprağa Verildi AYDIN'ın Bozdoğan ilçesinde sulama kanalından bahçe sulamak için pompayla su çekmeye çalışırken elektrik akımına kapılıp hayatını kaybeden anne Nezahat Telef (45) ile kızı Ceylin Telef (18) yan yana toprağa verilirken; yaralanan oğlu Yunus Emre Telef'in ise hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Olay, dün saat 20.00 sıralarında kırsal Çamlıdere Mahallesi Bulaylı mevkisinde meydana geldi. Anne Nezahat Telef, kızı Ceylin Telef ve oğlu Yunus Emre Telef ile birlikte bahçe sulamak için sulama kanalından su pompası ile su çekmek istedikleri sırada, bir anda elektrik akımına kapıldı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde anne ve kızın hayatını kaybettiği belirlendi. Ağır yaralanan Yunus ise olay yerine gelen ambulansla önce Nazilli Devlet Hastanesi'ne oradan da Aydın Adnan Menderes Üniversite Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybeden anne Nezahat ile kızı Ceylin Telef'in cenazeleri hastane morgundan alınarak Çamlıdere Mahallesi'ndeki evlerinin önüne getirildi. Burada helallik alınmasının ardından anne kızın cenazesi Merkez Camisi'ne getirildi. Eşini ve kızını kaybeden baba Feray Telef taziyeleri kabul etti. Anne kızın cenazeleri ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Yaralı Yunus Emre Telef'in ise sevk edildiği Aydın Adnan Menderes Üniversite Hastanesi'nde tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Cenaze namazına Bozdoğan belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • 28.07.2023 28 Tem 21:22 Sulama Kanalında Elektrik Akımına Kapılan Anne ve Kızı Toprağa Verildi

  Sulama Kanalında Elektrik Akımına Kapılan Anne ve Kızı Toprağa Verildi Aydın'ın Bozdoğan ilçesinde sulama kanalından bahçe sulamak için pompayla su çekmeye çalışırken elektrik akımına kapılan anne Nezahat Telef (45) ile kızı Ceylin Telef (18) yan yana toprağa verilirken; yaralanan oğlu Yunus Emre Telef'in ise hastanede tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Olay, dün saat 20.00 sıralarında kırsal Çamlıdere Mahallesi Bulaylı mevkisinde meydana geldi. Anne Nezahat Telef, kızı Ceylin Telef ve oğlu Yunus Emre Telef ile birlikte bahçe sulamak için sulama kanalından su pompası ile su çekmek istedikleri sırada, bir anda elektrik akımına kapıldı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve jandarma ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde anne ve kızın hayatını kaybettiği belirlendi. Ağır yaralanan Yunus ise olay yerine gelen ambulansla önce Nazilli Devlet Hastanesi'ne oradan da Aydın Adnan Menderes Üniversite Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Elektrik akımına kapılarak hayatlarını kaybeden anne Nezahat ile kızı Ceylin Telef'in cenazeleri hastane morgundan alınarak Çamlıdere Mahallesi'ndeki evlerinin önüne getirildi. Burada helallik alınmasının ardından anne kızın cenazesi Merkez Camisi'ne getirildi. Eşini ve kızını kaybeden baba Feray Telef taziyeleri kabul etti. Anne kızın cenazeleri ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından mahalle mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Yaralı Yunus Emre Telef'in ise sevk edildiği Aydın Adnan Menderes Üniversite Hastanesi'nde tedavisinin sürdüğü öğrenildi. Cenaze namazına Bozdoğan belediye Başkanı Ufuk Altıntaş, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 • 22.07.2023 22 Tem 12:55 Sakarya'da Otomobil Çarpışması: 3 Kişi Yaralandı

  Sakarya'da Otomobil Çarpışması: 3 Kişi Yaralandı Sakarya'nın Adapazarı ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, iki otomobil çarpıştı ve 3 kişi yaralandı. Kaza sonucunda yaralananlar ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

 • 26.06.2023 26 Haz 14:27 Ankara'nın Nallıhan ilçesinde Adnan Menderes Seyir Terası hizmete girdi

  Ankara'nın Nallıhan ilçesinde Adnan Menderes Seyir Terası hizmete girdi Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş'ın girişimleriyle yeniden düzenlenen Menderes Köşkü ve çevresinde yapılan Adnan Menderes Seyir Terası hizmete girdi. Sarıyar Hasan Polatkan Barajı kenarında bulunan teras, bölge turizmine katkı sağlayacak.

 • 26.06.2023 26 Haz 10:54 Sarıyar Barajına Adnan Menderes Seyir Terası İnşa Edildi

  Sarıyar Barajına Adnan Menderes Seyir Terası İnşa Edildi Ankara'nın Nallıhan ilçesinde bulunan Türkiye'nin ilk HES barajı olan Sarıyar Barajı'na Adnan Menderes'in izlediği alana seyir terası inşa edildi. Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş'ın girişimleriyle yeniden düzenlenen Menderes Köşkü ve çevresi turizme kazandırılmayı hedefliyor. Barajın gövde hacmi 568.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 90 m'dir ve 1956 yılında açılışı gerçekleştirilmiştir.

 • 18.06.2023 18 Haz 16:13 Bursa'da Kayınpeder Tarafından Boğazından Bıçaklanarak Öldürülen Damadın Cenazesi Kaldırıldı

  Bursa'da Kayınpeder Tarafından Boğazından Bıçaklanarak Öldürülen Damadın Cenazesi Kaldırıldı Bursa'da kayınpederi tarafından sokak ortasında boğazından bıçaklanarak öldürülen damadın cenazesi, öğle namazını müteakip kaldırıldı. Cenazeye Babalar Günü'nde katılan acılı baba, duygulu anlar yaşadı. Olayda hayatını kaybeden Ali Gürbüz'ün kayınpederi İ.H.Ö. ifadesinde, damadının başka bir kadınla dini nikah yaparak birlikte yaşadığını ve boşanmaları için kızına baskı yaptığını, tehditler yağdırdığını söyledi. Cenaze namazının ardından Ali Gürbüz'ün cenazesi Mudanya ilçesine bağlı Hocahasan mezarlığına defnedildi.

 • 11.06.2023 11 Haz 17:12 Erzurum Aziziye Adnan Menderes Anadolu Lisesi öğrencileri deprem bölgesindeki okullar için tiyatro turnesi düzenledi

  Erzurum Aziziye Adnan Menderes Anadolu Lisesi öğrencileri deprem bölgesindeki okullar için tiyatro turnesi düzenledi Erzurum Aziziye Adnan Menderes Anadolu Lisesi öğrencileri, depremde etkilenen okullara yardım toplamak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı koordinesinde 'Çevreye Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum (ÇEDES) Projesi' kapsamında tiyatro turnesi düzenledi. İlk oyununu Erzurum'da sergileyen öğrencilerin ikinci durağı Kars oldu. Oyundan elde edilen bağışlar deprem bölgesindeki çocuklara aktarılacak.

Advertisement