Didim AK Parti'de İki Hilmi Başkanlık İçin Yarışacak - Son Dakika

Didim AK Parti'de İki Hilmi Başkanlık İçin Yarışacak

10.01.2012 10:37
Didim AK Parti'de İki Hilmi Başkanlık İçin Yarışacak

AK Parti Didim İlçe Teşkilatı'nın Şubat ayında yapılacak olan olağan genel kurulu iki Hilmi'nin çekişmesine sahne olacak.

AK Parti Didim İlçe Teşkilatı'nın Şubat ayında yapılacak olan olağan genel kurulu iki Hilmi'nin çekişmesine sahne olacak.

Geçtiğimiz hafta Perşembe günü AK Parti Genel Merkezince Didim İlçe Başkanlığı için çağrılan 5 aday içerisinde yapılan görüşme ve mülakatlar sonucunda Genel Merkezin kararı doğrultusunda Olağan Genel Kurula Hilmi Yıldırım ile tek liste olarak gidilmesi kararı alınmıştı. Genel Merkezin Mevcut İlçe Başkanı Abdurrahim Öztürk'ün yanı sıra İlçe Başkanlığını daha öncede açıklayan Hilmi Erbaş,

Kurucu İlçe Başkanı ve 2009 yerel seçimlerinde Belediye Başkan adayı Hilmi Yıldırım, İbrahim Önal ve Ferhat Yıldız'ı ile görüşmüş yapılan görüşmelerin neticesinde Hilmi Yıldırım isminde uzlaşılmıştı.

Genel Merkezin Didim'e yönelik aldığı Hilmi Yıldırım kararına rağmen yaklaşık 3 ay önce İlçe Başkanlığına aday olan Hilmi Erbaş 9 Ocak 2012'de parti üyelerine çektiği mesajda İlçe Başkanlığına aday olduğunu bir kez daha yineledi. Erbaş tarafından çekilen mesajda "Sevgili kardeşim, Aylar önce sizlerle başlattığımız ve her aşamasında birlikte emek verdiğimiz AK Partiyi büyütme ve yerelde iktidara taşıma amacı taşıyan kutlu yürüyüşümüz devam etmektedir.

Ben ve arkadaşlarım Şubat ayında yapılacak olan kongrede daha önce söz verdiğimiz gibi adayız. Çalışmalarımız aynı kararlılıkla devam etmekte olup, hepinize sevgi ve saygılarımı sunarım" İfadelerine yer verdi.

Kongrede aday olacağını belirten, Erbaş'ın Genel Merkeze karşı takındığı bu durumun nasıl değerlendirileceğini ise önümüzdeki günler gösterecek. Hilmi Yıldırım'ın Genel Merkezce aday gösterilmesine rağmen Hilmi Erbaş'ın da aday çıkması akıllara 2004 yılındaki iki Hilmi'nin belediye başkanlığındaki rekabetini akıllara getirdi. - AYDIN

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Didim AK Parti'de İki Hilmi Başkanlık İçin Yarışacak - Son Dakika


Advertisement