Dünya Ahıska Türklerinden medya çalıştayı - Son Dakika

Dünya Ahıska Türklerinden medya çalıştayı

28.05.2022 23:39
Dünya Ahıska Türklerinden medya çalıştayı

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB), 9 ülkeden gelen katılımcılarla medya çalıştayı düzenledi.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği (DATÜB), 9 ülkeden gelen katılımcılarla medya çalıştayı düzenledi. Programda farklı ülkelerden gelen katılımcılar, Ahıska Türklerinin medyada yer alması ile ilgili görüşlerini aktardı.

Dünya Ahıska Türkleri Birliği, 9 ülkeden gelen katılımcılarda İstanbul Küçükçekmece'de medya çalıştayı düzenledi. Küçükçekmece'deki bir otelde düzenlenen çalıştaya Genel Başkan Ziyatdin Kassanov, Genel Sekreter Fuat Uçar, akademisyenler ve 9 ülkeden gelen misafirler katıldı. Çalıştayda; Ahıska Türklerinin medyada yer alması, yapılan çalışmaların anlatılması ve Ahıska Türkleri hakkında doğru haberlerin aktarılması konuları görüşüldü.

Program sonunda açıklama yapan DATÜB Genel Sekreteri Fuat Uçar, "Bugüne kadar birçok alanda faaliyetlerimizi yürütürken, yine ilk defa DATÜB'ün 9 ayrı ülkesinden basın medya çalıştayını düzenlemiş olduk. Amacımız halkımıza yaptığımız hizmetleri daha çok insanlarımıza ulaştırmak, halkımızın doğru haber almasına yardımcı olmak. 9 ayrı ülkeden 20'ye yakın medya temsilcisi arkadaşımızı bir araya getirdik. İki gündür devam eden programda medya üzerinde çok önemli çalışma yapmış, akademisyenlerimizi ve değişik kurumun basın medya uzmanlarıyla görüştük. Yurt dışı akraba toplulukları başkanlığının da verdiği uzmanlarla bu çalıştayı sürdürüyoruz. 3 gün sürecek çalıştayda arkadaşlarımız medyada nasıl yer almak gerekir ile ilgili gerekli teknik bilgileri alarak ilk defa DATÜB'ün medya bölümünü oluşturmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

Programın sonunda DATÜB tarafından katılımcılara çeşitli hediyeler verilerek, birlikte toplu fotoğraf çekildi. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
Polislere pencereden ateş eden adam, uyarı ateşiyle yaşamını yitirdi Polislere pencereden ateş eden adam, uyarı ateşiyle yaşamını yitirdi Son dakika haberleri: Üsküdar'da su alarak batan teknedeki kazazedeler kurtarıldı Son dakika haberleri: Üsküdar'da su alarak batan teknedeki kazazedeler kurtarıldı Yerel Medya Meclisi Adıyaman'da toplantı Yerel Medya Meclisi Adıyaman'da toplantı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dünya Ahıska Türklerinden medya çalıştayı - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement