Dünyaca Ünlü Tenor Ünüşan Kuloğlu'ndan Diplomatik Konser ve Masterclass - Son Dakika
Yerel

Dünyaca Ünlü Tenor Ünüşan Kuloğlu'ndan Diplomatik Konser ve Masterclass

Dünyaca Ünlü Tenor Ünüşan Kuloğlu\'ndan Diplomatik Konser ve Masterclass

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) dünyaca ünlü isimleri öğrencileri ile buluşturmaya devam ediyor.

12.12.2014 11:33

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) dünyaca ünlü isimleri öğrencileri ile buluşturmaya devam ediyor. Fransa'da yaşayan Devlet Sanatçısı Hüseyin Sermet'ten sonra dünyaca ünlü opera sanatçısı Ankara Devlet Opera ve Balesi Solist sanatçısı Tenor Ünüşan Kuloğlu ÇÜ Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları Bölümü Opera-Şan Anasanat Dalı öğrencileri ile masterclass çalışması çerçevesinde bir araya geldi.

Öğrenciler ve öğretim elemanları şan masterclassına büyük ilgi gösterdi. Tenor Ünüşan Kuloğlu da Opera-Şan öğrencilerinin yetenekleri karşısında hayranlığını gizleyemedi.

Eğitim-Öğretimin başladığı eylül ayından buyana dünyaca ünlü sanatçıları Devlet Konservatuvarı öğrencileri ile bir araya getiren Konservatuvar Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık, eğitim öğretim yılından bu yana 4 dünyaca ünlü sanatçıyı davet ettiklerini belirtti.

Finlandiya ile Türkiye arasında imzalanan dostluk antlaşmasının 90. yılı nedeniyle Finlandiya Büyükelçiliği, Finlandiya Adana Fahri Konsolosluğu organizasyonunda ve desteğinde Adana'ya konser için gelen Tenor Ünüşan Kuloğlu ayrıca ÇÜ Devlet Konservatuvarı'nın masterclass davetini tereddüt etmeden kabul ettiğini belirtti. Her zaman genç yeteneklere destek olunması gerektiğinin altını çizerek bunun önemini vurgulayan Tenor Kuloğlu bundan sonrada ÇÜ Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Anasanat Dalı öğrencilerine desteğinin devem edeceğini vurguladı.

Masterclass sonunda Opera Sanatçısı Tenor Ünüşan Kuloğlu'na Konservatuvar Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Bayık desteklerinden dolayı teşekkür ederek, teşekkür belgesi takdim etti. Ünüşan Kuloğlu ise masterclassa katılan öğrencilere katılım belgelerini takdim ederek, toplu fotoğraf çekiminden sonar masterclass sona erdi. - ADANA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Dünyaca Ünlü Tenor Ünüşan Kuloğlu'ndan Diplomatik Konser ve Masterclass - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement