Düzce'den Kısa Kısa - Son Dakika

Düzce'den Kısa Kısa

17.04.2013 11:35
Düzce'den Kısa Kısa

Yığılca Müftülüğü tarafından, Kutlu Doğum Haftası kapsamında "Hz."

Yığılca Müftülüğü tarafından, Kutlu Doğum Haftası kapsamında "Hz. Peygamber ve İnsan Onur" konferansı düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdinç Ahatlı, konferansta yaptığı konuşmada, 1989'da yılında Diyanet İşleri Başkanlığınca başlatılan Kutlu Doğum Haftası'nın tüm Müslümanlara hayırlara vesile olmasını diledi.

İnsanlığın topluluk halinde yaşadığını, toplulukların ailelerden oluştuğunu dile getiren Ahlatlı, şunları söyledi:

"Ailelerdeki eğitimde çocuklardan başlar, çocuklarımıza Peygamber Efendimizin hayatını öğretmeliyiz ve Peygamber Efendimizin hepimize örnek olacak hayatından numuneler sunmalıyız. Peygamberimizin hayatına hangi açıdan bakarsak bakalım, bize mutlaka benzeyen bir yönü bulunmaktadır.

Hayatımıza Peygamber Efendimizin yaşamını örnek almalıyız ve onun gibi yaşamalıyız."

-" Keremcem'le Akustik Söyleşi"-

Düzce Üniversitesinde (DÜ) "Keremcem'le Akustik Söyleşi" programı yapıldı.

Konferans salonunda düzenlenen, TRT için çekilen programın konukları Gülçin Ergün, Ceyhun Fersoy, Esin Övet ve Aşkım Kapışmak oldu.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği programa Fersoy, Ajdar ve Mahsun Kırmızıgül taklitleri ile renk kattı. DÜ Rock ve Dans Topluluğu da kısa konser verdi.

Programın sonunda Keremcem tarafından TRT Okul adına DÜ Rektörü Prof. Dr. Funda Sivrikaya Şerifoğlu'na plaket verildi.

-Bahar Spor Şenliği-

Düzce Üniversitesi (DÜ) Geleneksel Bahar Spor Şenliği, başladı.

Fakülte ve yüksekokul takımlarının katılımıyla düzenlenen şenliklerde futbol, voleybol, basketbol, yüzme ve masa tenisi branşlarında müsabakalar düzenlendi.

Futbolda 19, voleybol erkeklerde 15, bayanlarda 8, basketbolda 11 takım olmak üzere, masa tenisi ve yüzme branşlarında müsabakalara toplam 580 sporcu katılıyor. - DÜZCE

YORUMLAR
500
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Medine'de Türk Hac İşleri Ofisi'ni ziyaret etti Açıklaması Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Medine'de Türk Hac İşleri Ofisi'ni ziyaret etti Açıklaması Sakarya Üniversitesi 'tam akreditasyon' almaya hak kazandı Sakarya Üniversitesi 'tam akreditasyon' almaya hak kazandı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Düzce'den Kısa Kısa - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement