Engelli Öğrencilere Jest - Son Dakika

Engelli Öğrencilere Jest

13.12.2015 13:30
Engelli Öğrencilere Jest

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, engelli öğrencilere malzeme yardımı yaptı.

Öğrencilere materyal desteği

Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Özel Eğitim Sınıfları ve Destek Eğitim Odalarına malzeme dağıtıldı.

Rehberlik ve Araştırma Merkezi konferans salonunda gerçekleşen malzeme dağıtımına, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan ve okullarında özel eğitim sınıfları ve destek eğitim odaları olan okul müdürleri katıldı.

Malzeme dağıtımında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan, "Akranlarından anlamlı düzeyde farklılık gösteren, özel eğitim öğrencilerimiz için sağlanan bu eğitim materyalleri, öğrencilerimizin daha kaliteli bir eğitim almalarına katkı sağlayacak. Özel eğitime ihtiyacı olan bu öğrencilerimizin hayata uyumunu kolaylaştırıcı ve kaliteli bir eğitim almaları için, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerekli hassasiyeti her zaman göstermekteyiz. Ayrıca 2016 yılı içinde, 18 özel eğitim sınıfımızın bir kısım eğitim malzemelerini, RAM'ın koordinasyonunda yürüttüğümüz, 'Engelleri Aşarak Hayata Bağlanıyoruz' projesiyle karşılayacağız" dedi.

Batman'daki özel eğitim sınıflarından TÜPRAŞ, Metin Bostancıoğlu ve Kültür İlkokullarının yanı sıra Bakanlığın kaynaştırma öğrencileri için 2015 yılında zorunlu kıldığı destek eğitim odalarının bulunduğu İMKB, TOKİ Dumlupınar ve Vakıfbank ilkokullarının eğitim materyalleri ve bir kısım donatım malzemesi ihtiyacı Bakanlığın sağladığı bütçeyle karşılandı.

YORUMLAR
500
Süleymanpaşa Belediyesinin ücretsiz deneme sınavları devam ediyor Süleymanpaşa Belediyesinin ücretsiz deneme sınavları devam ediyor Üniversitede bahar şenlikleri coşkuyla başladı Üniversitede bahar şenlikleri coşkuyla başladı 'Antrakt: Hayatın Perde Arasındakiler' sergisi Belgrad'da sanatseverlerle buluşacak. 'Antrakt: Hayatın Perde Arasındakiler' sergisi Belgrad'da sanatseverlerle buluşacak.
Kaynak: Temsilci

Son Dakika Yerel Engelli Öğrencilere Jest - Son Dakika


Advertisement