Fethiye'de Köylülerin Kentsel Dönüşüm Sıkıntısı - Son Dakika
Yerel

Fethiye'de Köylülerin Kentsel Dönüşüm Sıkıntısı

Fethiye\'de Köylülerin Kentsel Dönüşüm Sıkıntısı

Fethiye'nin Esenköy köyü Bademlik mevkiinde yaklaşık Bin kişi 2/B olması gereken arazilerinin Kentsel Dönüşüm kapsamına alınması nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor.

23.09.2013 09:33

Fethiye'nin Esenköy köyü Bademlik mevkiinde yaklaşık Bin kişi 2/B olması gereken arazilerinin Kentsel Dönüşüm kapsamına alınması nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyor.

Esenköy sakinleri, başta AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa, Karaçulha Belediye Başkanı Ak partili Yusuf Çaylı'dan tahsisin kaldırılmasını ve tapularının verilmesini istedi.

ALİ BOĞA- BEHÇET SAATÇI AÇIKLAMALAR YAPMIŞTI

Vatandaşların tepkisi üzerine geçtiğimiz günlerde AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa bademlik halkı ile bir toplantı düzenleyerek gerekli yerlerle görüştüğünü ve en geç Çarşamba gününe kadar bu tahsisin kaldırılacağını söylemişti. Toplantıda ayrıca bademlik mevkiinin Kentsel Dönüşüm alanı olarak gösterilmesi konusunda Fethiye Belediyesi hedef gösterilince konuyla ilgili olarak bir basın toplantısı düzenleyen Fethiye Belediye Başkanı MHP'li Behçet Saatcı, bu bölgenin Fethiye Belediyesi sınırları dışında kalan bir bölge olduğunu, bahse konu Bademlik mevkiinin Karaçulha Belediyesi sınırları içerisinde kalan bir yer olduğunu ve burası ile ilgili hiçbir kurumla herhangi bir görüşmelerinin olmadığını belirtmişti. Başkan Saatcı Bademlik'in iddia edildiği gibi TOKİ'ye Fethiye Belediyesi tarafından değil, Karaçulha Belediyesi tarafından önerildiğini de elindeki belgelerle kamuoyuna açıklamıştı. Başkan Saatcı'nın bu açıklamalarının ardından Bademlik halkı ile bir araya gelen Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın belgelerle yaptığı açıklamasını yalanlayarak Karaçulha Belediyesinin bu alanı TOKİ'ye önermesi gibi bir durumun söz konusu olmadığını söyledi.

"SORUN 15 GÜN İÇİNDE ÇÖZÜMLENECEK"

Esenköy Bademlik mevkiinde vatandaşlarla bir araya gelen Karaçulha Belediye Başkanı Yusuf Çaylı, her zaman halkın yanında olduklarını belirterek, vatandaşların yanında Muğla İl Defterdarlık Müdürü Mustafa Kılıçaslan ile görüşerek bu sorunun milletvekilleri ile birlikte en geç 15 gün içerisinde çözüleceğini belirtti. Başkan Çaylı, vatandaşlarla yaptığı görüşmenin ardından basın mensuplarına konuyla ilgili olarak bir açıklama yaparak "Geçtiğimiz günlerde Milletvekilimiz Ali Boğa buraya gelerek vatandaşlarımız ile bir toplantı gerçekleştirdi ve TOKİ'ye yapılan bu tahsisin kaldırılması için gerekli çalışmanın başlatıldığını belirtti. Bizde sürekli bu tahsisin kaldırılması için Milletvekilimiz ile istişare halindeyiz. Bu tahsisin kaldırılması için yapılan çalışmaları Bademlik halkına anlatmak için bugün vatandaşlarımız ile bir araya geldik. Biz bu görüşmede vatandaşlarımıza en geç 15 gün içerisinde bu işin çözüleceğini ve rahat olmalarını söyledik. Biz Karaçulha belediyesi olarak her zaman halkımızın yanındayız. Karaçulha Belediyesi olarak anlatıldığı gibi bu alana Kentsel Dönüşüm uygulansın diye bir önerimiz yok. TOKİ Başbakanlığa bağlı olan kendi başına bir kurumdur. Bu alan tamamen TOKİ'nin kendisinin yaptığı incelemeler ve araştırmalar sonrasında belirlemiş olduğu bir yer. Bizim öyle bir öneride bulunduğumuz falan yok" diye konuştu. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Fethiye'de Köylülerin Kentsel Dönüşüm Sıkıntısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement