Genel Sağlık Sigortası Uyarısı - Son Dakika
Yerel

Genel Sağlık Sigortası Uyarısı

Genel Sağlık Sigortası Uyarısı

Malatya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Metin Sümer, Genel Sağlık Sigortası hakkında uyarılarda bulundu.

09.01.2012 18:25
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Malatya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Metin Sümer, Genel Sağlık Sigortası hakkında uyarılarda bulundu.

Malatya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Metin Sümer, "5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun geçici 12'nci maddesi gereğince 3816 sayılı Kanun kapsamında yeşil kart verilenlerin Kurumumuza devri 01 Ocak 2012 tarihi itibarıyla yapılmış, söz konusu kişiler, yani 74 Milyon Vatandaşımız Genel Sağlık Sigortalısı sayılmışlardır. 01 Ocak 2012 tarihinden önce herhangi bir sosyal güvencesi olmayan kişiler ise; 01/01/2012 tarihi itibarıyla Kurumumuz tarafından resen Genel Sağlık Sigortalısı

olarak tescil edilerek sağlık hizmetlerinden faydalandırılacaklardır. Ayrıca bu kişilere gelir tespitini yaptırmak üzere bir ay içinde İl/İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına bizzat veya vekilleri aracılığıyla başvurmaları hususunda tebligat gönderilecek ve tebligatın yapıldığı tarihten itibaren bir ay içinde gelir tespiti yaptırmayanların gelirleri asgari ücretin iki katı olarak kabul edilerek Genel Sağlık Sigortası Primi buna göre tahsil edilecektir. Aynı şekilde gelir testine tabi tutulacak

kişilerden aile içindeki kişi başına gelirinin asgari ücretin iki katından fazla olduğunu beyan edenler için gelir testi yapılmaksızın beyan edilen gelir esas alınarak Genel Sağlık Sigortası tescili yapılacaktır" şeklinde bilgi verdi.

Malatya Sosyal Güvenlik İl Müdürü Metin Sümer, "1 Ocak 2012 tarihinden önce Yeşil Kartlı olanların

vize süresi dolana kadar Gelir testine tabi tutulmaksızın Genel Sağlık Sigortasına tabi tutularak sağlık yardımlarından yararlanacaklardır. Vize süresi dolanlar ise 1 ay içerisinde ikametgahlarının bulunduğu İl/İlçelerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gelir testi için başvuracaklardır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından Sosyal Bilgi Sistemi - MALATYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Genel Sağlık Sigortası Uyarısı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti
  00:25 HSK atama kararları yürürlükte! 148 hakim ve savcının görev yeri değişti

  Adli yargı hakim ve Cumhuriyet Savcısı adaylarının atamaları gerçekleştirildi. Adayların, Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca atanmasına ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Atama kararına göre 148 hakim ve savcının görev yeri değişti.

 • Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü
  00:11 Ukrayna Hava Kuvvetleri, Rus istihbarat uçağını düşürdü

  Ukrayna ordusu, Karadeniz yakınlarındaki Azak Denizi üzerinde uçan Rusya'ya ait A-50 tipi istihbarat uçağını düşürdü. Ukrayna sınır hattında istihbarat topladığı düşünülen uçağın havada vurulduğu ve düştükten sonra infilak ettiği anlara ait görüntüler de ortaya çıktı.

 • Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim
  00:01 Bakan Uraloğlu davet etti, İmamoğlu yanıt verdi: Pazartesi o açılışa gideceğim

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yerel seçimler öncesi Sancaktepe'de yaptığı konuşmasında ilk kez Sirkeci-Kazlıçeşme raylı sistemler açılışına Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu tarafından davet edildiğini söyledi. İmamoğlu, "Teşekkür ediyorum kendisine. Pazartesi oraya gideceğim. Şunun için gideceğim o açılışa: O bakanlık, o makamlar; onlar kadar benim. Benim makamım, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, benim kadar onların. Bunu onlara öğretene kadar, bunu her yerde anlatacağım" dedi.

 • Twitch'e erişim engeli getirildi
  23 Şub Twitch'e erişim engeli getirildi

  BTK sayfasında paylaşılan bilgilere göre, popüler canlı yayın platformları arasında yer alan Twitch'e, Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü kararıyla erişim engeli getirildi.

 • Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz
  23 Şub Abdullah Özdemir'den Ekrem İmamoğlu'na: Biz felaket zamanı tatile gitmeyiz

  Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum'un bakanlık döneminde felaket bölgelerindeki hizmetlerinden övgüyle bahsetti. Konuşmasında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na gönderme yapan Özdemir, ''Biz felaket zamanı balıkçıya, tatile gitmeyiz'' dedi.

 • Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu
  23 Şub Kendisinden haber alınamayan kadın evde uyurken bulundu

  Niğde'de kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki F.G. isimli kadın, evinde uyurken bulundu.

 • Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor
  23 Şub Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye, FATF'ın gri listesinden çıkıyor

  Mali Eylem Görev Gücü (FATF), kara para aklama ve terörizmin finansmanı konusunda belirlediği kriterleri, Türkiye'nin büyük ölçüde karşıladığı sonucuna vardı. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek FATF'ın Türkiye kararını değerlendirerek, ''Ülkemizi gri listeden çıkarmak için teknik çalışmalarımızı başarıyla tamamladık. Haziran ayında yapılacak yerinde denetimle gri listeden çıkma süreci tamamlanmış olacak.'' ifadelerini kullandı.

 • 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak
  23 Şub 6 yaşında evlendirme davasında istinaf mahkemesi cezayı az buldu, sanıklar yeniden yargılanacak

  6 yaşında evlendirilme davasında sanık Kadir İstekli, Yusuf Ziya Gümüşel ve Fatıma Gümüşel'in hapis cezası ile cezalandırıldıkları kararı istinaf mahkemesi bozdu. 20. Ceza Dairesi Kadir İstekli'nin iki suçtan cezalandırılması gerekirken tek suçtan cezalandırıldığı, anne Fatıma Gümüşel ve baba Yusuf Ziya Gümüşel'in ise anne ve baba olmalarından dolayı cezanın arttırılması gerektiğini belirterek kararın usul ve esas yönünden bozulmasına karar verdi. Sanıklar yeniden hakim karşısına çıkacak.

 • Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi
  23 Şub Mauro Icardi, MKE Ankaragücü-Galatasaray maçındaki hareketi nedeniyle PFDK'ya sevk edildi

  Galatasaray'ın Arjantinli futbolcusu Mauro Icardi, Ankaragücü maçındaki hareketi nedeniyle tedbirsiz olarak PFDK'ye sevk edildi.


Advertisement