Gönen'den Kısa Kısa... - Son Dakika

Gönen'den Kısa Kısa...

15.02.2012 18:40
Gönen'den Kısa Kısa...

Gönen Belediyesinin yeni araç alımlarına devam ettiği bildirildi.

Gönen Belediyesinin yeni araç alımlarına devam ettiği bildirildi.

Gönen Belediye Başkanı Hüseyin Yakar, araç parkuruna bir cenaze ve bir binek araç kazandırdıklarını söyledi.

Araç parkurunun tamamen yenileceğini belirten Yakar, "Araçların yeni ve bakımlı olması, yoğun çalışmaları hızlandıracak" dedi.

2012 yılının belediye ve genel hizmetler açısından yoğun geçeceğini anlatan Yakar, cenaze aracının 3 naaş taşıyabilecek kapasitede ve soğutuculu olduğunu, diğer aracın ise genel hizmetlerde kullanılabilecek bir binek araç olduğunu kaydetti.

-İnşaat ve tesisat sektöründe çalışanların eğitimi için protokol imzalandı-

Gönen Madeni İşleri Sanatkarları Odası ile Mesleki Eğitim Merkezi arasında, 16 Kasım 2011'de çıkan yasayla inşaat ve tesisat sektöründe çalışanların 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren belgesiz çalışamayacak olmaları dolayısıyla eğitim verilmesi amacıyla protokol imzalandı.

İnşaat ve tesisat sektöründe çalışan işçiler için geçici ustalık yetki belgesine sahip olanlara, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurum ve kuruluşlar tarafından 32 ve 40 saatlik eğitim sonucunda belge verilmesi amacıyla Gönen Madeni İşler Sanatkarları Odası ile Mesleki Eğitim Merkezi arasında protokol imzalandı.

Protokol'ü Gönen Madeni İşler Sanatkarları Odası adına Başkan İlhan Aydın ve Başkan Yardımcısı Mehmet Ekin ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Mesut Can imzaladı.

-Kooperatiflere bilgilendirme toplantısı-

Gönen İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından kooperatiflere yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Konferans Salonunda yapılan toplantıda, 48 adet kurulu ve 1 adette yeni kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve tarımsal amaçlı örgütlerin yönetim ve denetim kurulu üyelerinin yetki görev ve sorumlulukları hakkında bilgi verildi.

Veteriner Hekim İbrahim Yılmaz, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren

'Yurtiçinde Canlı Hayvan ve Hayvansal Ürünlerin Nakilleri Hakkında Yönetmelik' hakkında, Veteriner Hekim Ramazan Alan ise, 2012 yılı hayvancılık desteklemeleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ertan Soylu da, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 'Sebze ve Meyve Ticareti Hal Kayıt Sistemi Hakkında Tebliğ' hakkında bilgi verdi.

- BALIKESİR

Kaynak: AA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Gönen'den Kısa Kısa... - Son Dakika


Advertisement