Gümüşhaneli Sporcuların Başarısı - Son Dakika

Gümüşhaneli Sporcuların Başarısı

22.07.2014 17:21
Gümüşhaneli Sporcuların Başarısı

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Mersin'de düzenlenen Havalı Silahlı Zafer Kupası'nda, Gümüşhaneli sporcular bir altın ve bir bronz madalya kazandı.

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonunca Mersin'de düzenlenen Havalı Silahlı Zafer Kupası'ndan, Gümüşhaneli sporcuların bir altın ve bir bronz madalya ile döndüğü bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü İsrafil Aslan, yaptığı yazılı açıklamada, Gümüşhane'nin Havalı Silahlı Zafer Kupası'na, 2 genç bayan, 2 yıldız erkek ve 1 büyük erkek olmak üzere 5 sporcu ile katıldığını belirtti.

Müsabakalar sonunda genç bayanlar havalı tüfek disiplininde Şeymanur Koca'nın, 407,4 puanla finale ilk sırada katıldığını ifade eden Aslan, şunları kaydetti:

"Finalden de birinci olarak çıkan sporcumuz altın madalyanın sahibi olmuştur. Aynı zamanda milli takım baraj puanını da geçerek milli takım seçmelerine katılmaya hak kazanmıştır. Genç bayanlar havalı tüfek disiplininde Esra Bilgin ise 379,2 puanla ilk kez finale sekizinci sıradan adını yazdırmış, final sonunda üçüncülüğe yükselen sporcumuz bronz madalyanın sahibi olmuştur. Genel olarak sporcularımız puanlarını artırmış, mental ve fiziksel performansları en yüksek düzeyde tutmuşlardır." - Gümüşhane

YORUMLAR
500
Red Bull Half Court'ta ilk durak Mersin Red Bull Half Court'ta ilk durak Mersin Sakarya Büyükşehirli sporcular hedefi boş geçmedi Sakarya Büyükşehirli sporcular hedefi boş geçmedi Erzurum'un atletizm gururu Erzurum'un atletizm gururu
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gümüşhaneli Sporcuların Başarısı - Son Dakika


Advertisement