Halfeti dağları lavanta kokacak - Son Dakika

Halfeti dağları lavanta kokacak

28.05.2022 12:49

Halfeti dağları lavanta kokacak Halfeti'de 25 bin metrekarelik alanda lavanta ekildi Şanlıurfa'nın sakin kenti olan Halfeti ilçesinde 25 bin metrekarelik alanda lavanta ekimi gerçekleştirildi.

Halfeti dağları lavanta kokacak

Halfeti'de 25 bin metrekarelik alanda lavanta ekildi

ŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın sakin kenti olan Halfeti ilçesinde 25 bin metrekarelik alanda lavanta ekimi gerçekleştirildi.

Halfeti Belediyesi, ilçenin turizm ve ekonomik potansiyelinin daha da yükselmesi için 25 bin metrekarelik alana lavanta ekti. Lavanta ekimine katılan Belediye Başkanı Şeref Albayrak, turizm ilçesi olan Halfeti'nin ekonomik yönden de kalkınacağını belirtti. Karagül kokusunun yanı sıra ilçeyi lavanta kokusu da saracağını belirten Albayrak, özel sektörün de önünü açarak fıstık ve karagül ticaretinin yanında lavanta üretiminin de gerçekleştirilebileceğini dile getirdi. İlçenin gelişmesi için turizm potansiyelinin yanı sıra bu tür ekonomik hamleleri de gerçekleştirmeye devam edeceklerini söyleyen Albayrak, kazma ile toprağı kazdıktan sonra lavantaları toprakla buluşturdu.

YORUMLAR
500
Tekirdağ Lavanta Tarla Günleri'nde renkli görüntüler Tekirdağ Lavanta Tarla Günleri'nde renkli görüntüler 'Tekirdağ 2. Lavanta Günleri' sona erdi 'Tekirdağ 2. Lavanta Günleri' sona erdi Şanlıurfa İslam ülkeleri turizm başkenti oldu Şanlıurfa İslam ülkeleri turizm başkenti oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Halfeti dağları lavanta kokacak - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement