Haykoop Toplantısı Hisarcık'ta Yapıldı - Son Dakika
Yerel

Haykoop Toplantısı Hisarcık'ta Yapıldı

Haykoop Toplantısı Hisarcık\'ta Yapıldı

Kütahya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) 2015 Yılı değerlendirme ve 2016 yılı vizyon toplantısı Hisarcık İlçesinde yapıldı.

22.03.2016 09:10
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Kütahya Bölgesi Hayvancılık Kooperatifleri Birliği (HAYKOOP) 2015 Yılı değerlendirme ve 2016 yılı vizyon toplantısı Hisarcık İlçesinde yapıldı.

HAYKOOP Bölge Başkanı Yusuf Çalışkan Başkanlığındaki 2015 yılı değerlendirme ve 2016 yılı vizyon toplantısı Emet ve Hisarcık ilçelerinde bulunan Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanlarının katılımı ile Hisarcık Ziraat Odası Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

HAYKOOP Başkanı Yusuf Çalışkan toplantıda yaptığı konuşmada, "Ülkemize tarım, hayvancılık ve orman alanlarında iş gücü sağlayan, köylerimizde çiftçilerimizin iş sahası, evi, marketi, gübre, yem deposu, düğün salonu, makine parkları olan konum ve durumlarına göre ürettiği ürünleri pazarlayan, çiftçilerimizin girdilerini ucuza temin eden ortak çalışma alanları oluşturan köyden şehir'e göçü önleyen, ülkemizin coğrafi yapısı, iklim şartları, doğa yapısına uygun, çiftçilerimizin kendi emekleri ile kurulan Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri tarım, hayvancılık ve orman alanlarında ciddi faaliyetlerde bulunarak köy, ilçe ve ülke ekonomisine katkıda bulunmaktadırlar. HAYKOOP Bölge Birliği Yönetim Kurulunca periyodik olarak Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ile yaptığımız toplantılarda Kooperatif Başkanları ile durum değerlendirmesi yaparak sorunlar ve çözümler konusunda ilgili kurum ve kuruluşlarla görüşmeler yapıyoruz. 5 saat süren son gerçekleştirdiğimiz toplantıda öncelikle orman iş gücü, süt fiyatları ve hayvancılığın geleceği konularında görüş alışverişinde bulunduk. Tarım ve orman alanlarımızın işçisi, bekçisi iş gücünü sağlayan köylerimizin varlığını koruyan çiftçilerimizin haklı oldukları, haklarını

emeklerinin karşılığını almak için yapılan toplantı verimli geçmiştir."dedi.

Kooperatifçiliğin, birlik, beraberlik sağlamak, aşk, sevda ve ülke sevgisi olduğunu söyleyen Çalışkan," Yaptığınız görev müstesna bir görevdir. Allah'ım yar ve yardımcınız olsun. Herkese başarılar diliyorum. Ayrıca misafir olarak toplantımıza katılan Uşak HAYKOOP Bölge Başkanı Himmet Özdemir'e ve tüm Tarımsal Kooperatif Başkanlarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum."diye konuştu.

Toplantıya Hisarcık Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Yusuf Çalışkan, Aydıncık Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa Köse, Konuş Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Kemal Ceylan, Kayı Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Ali Demirbağ, Çerte Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Muzaffer Aksu, Yarış Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mehmet Atak, Yenice Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Himmet Öztaş, Göncek Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Muammer Çakır, Küreci Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Sabri Korkmaz, Günlüce Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Şükrü Yavuz, Kabaklar Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı İbrahim Karaca, Esatlar Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mustafa Çalışkan, Subak Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Hüseyin Demirayak, Umutlu Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mehmet Kurnaz, Samrık Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Veysel Dağlı, Tokat Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Yılmaz Topal, Hasanlar Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Mehmet Tahran, Karaağıl Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Halil Taşdemir, Kurtdere Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Aydın Uygun ve Güldüren Tarımsal Kalkınma Kooperatif Başkanı Lütfi Ceylan katıldı.(MA-EFE) - KÜTAHYA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Haykoop Toplantısı Hisarcık'ta Yapıldı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı
  06 Nis Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının 104. kuruluş yıl dönümünü kutladı

  Muş Valisi Avni Çakır, Anadolu Ajansının (AA) kuruluşunun 104. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakır, AA'nın Türkiye'nin sesini dünyaya duyurmakta büyük bir rol oynadığını belirterek, kurumun başarılı çalışmalarına ve güvenilir habercilik anlayışına vurgu yaptı. Ayrıca, Anadolu Ajansının kuruluşunda emeği geçenleri şükranla anarak, tüm çalışanlara başarılar diledi.

 • Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor
  06 Nis Dublin'deki Müslümanlar Ramazan Ayında Bir Araya Geliyor

  İrlanda'nın başkenti Dublin'deki Müslümanlar, her ramazan düzenlenen iftar programlarında bir araya geliyor. Dublin'deki İslam Kültür Merkezi, iftar programlarına ev sahipliği ederek, ülkede yaşayan Müslümanların bir araya gelmesine vesile oluyor. İslam Kültür Merkezi Müdürü Ahmed Husain ve Sosyal Yardım Ofisi Temsilcisi Amilah Ali ile iftarlara katılanlar, AA muhabirine ramazan ayına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 • MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı
  06 Nis MHP Ürgüp'te seçimleri yenileme kararı aldı

  MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Ürgüp'te yapılan usulsüzlüklere yapılan itirazlar sonucunda seçimlerin yenilenmesi kararı alındığını duyurdu.

 • Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı
  06 Nis Ruanda Soykırımı: Uluslararası Güçlerin Vekalet Savaşı

  Ruanda'da 1994'te yaşanan soykırımın mağdurları, soykırımın uluslararası güçlerin vekalet savaşından kaynaklandığını ve uluslararası toplumun sessiz kaldığını eleştiriyor. Sağ kurtulanlar, soykırımın önlenebilir bir insanlık felaketi olduğuna inanıyor. Soykırımın nedeni toprak ve kaynakların kontrol altına alınması isteği olarak belirtiliyor. Ruanda hükümetinin cezalandırma, inkar ve manipülasyonlarına inanılmaması gerektiği vurgulanıyor.

 • BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak
  06 Nis BTK Akademi, Anadolu'nun farklı bölgelerinde eğitim programları açacak

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bünyesinde faaliyet gösteren BTK Akademi, lise ve üniversite öğrencilerine siber güvenlikten yapay zekaya kadar çeşitli konularda eğitimler verecek. İstanbul ve Ankara'nın ardından Anadolu'nun farklı bölgelerinde açılacak programlarla gençlerin bilgi ve birikim düzeylerini artırması hedefleniyor. Eğitimler ücretsiz olarak sunulacak ve katılımcılar sertifika almaya hak kazanacak.

 • MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk
  06 Nis MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç: Seçime gölge düşürmeye çalışanlara aman vermeyerek başarılı olduk

  MHP Genel Başkan Yardımcısı Filiz Kılıç, Ürgüp ilçesinde seçimlerin yenilenmesi kararına ilişkin yaptığı açıklamada, MHP'nin usulsüzlükleri takip ettiğini ve hukuki mücadelede başarılı olduğunu belirtti. Kılıç, seçimlerin 2 Haziran 2024'te yenileneceğini ve MHP'nin adayı Mustafa Öz ile birlikte Ürgüp için çalışacaklarını ifade etti.

 • Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti
  06 Nis Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti

  Gediz Belediye Başkanı Necdet Akel, Gediz Kaymakamı Hakan Alkan'ı ziyaret etti. Ziyarette ilçenin genel durumu ve belediyenin geleceğe yönelik projeleri üzerinde konuşuldu.

 • CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı
  06 Nis CHP'li Kadir Aydar Ceyhan Belediye Başkanı olarak göreve başladı

  Cumhuriyet Halk Partisi'nin Ceyhan'da aday gösterdiği Kadir Aydar, mazbatasını alarak görevine başladı. Aydar, binlerce Ceyhanlıya hitap ederek teşekkürlerini iletti ve 112 mahallesinde yoğun şekilde hizmet vereceklerini vurguladı.

 • Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı
  06 Nis Pütürge Belediye Başkanı Mikail Sülük mazbatasını aldı

  Malatya'nın Pütürge ilçesinde seçimleri kazanarak yeniden başkanlığa seçilen Mikail Sülük mazbatasını aldı. İkinci dönem için mazbatasını alan Sülük, çalışmalara devam edeceklerini belirtti.

 • Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi
  06 Nis Türkiye'nin İhracatında 14 İl 1 Milyar Doların Üzerinde İhracat Gerçekleştirdi

  Ticaret Bakanlığı, yılın ilk çeyreğinde 14 ilin 1 milyar doların üzerinde ihracat gerçekleştirdiğini açıkladı. Türkiye ekonomisinin büyüme gösterdiği ve ihracatın arttığı belirtilen açıklamada, illerdeki ihracat artışlarının yerel kalkınmaya katkı sağladığı ifade edildi.

 • Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı
  06 Nis Mustafakemalpaşa'nın 47. Belediye Başkanı Şükrü Erdem göreve başladı

  CHP'li Şükrü Erdem, mazbatasını alarak yeni görevine resmen başladı. Erdem, halka layık olmak için var gücüyle mücadele edeceğini belirtti.

 • Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu
  06 Nis Bilecik Pazaryeri'nde Yerel Gazeteci 1 Oy Farkla Muhtar Oldu

  Bilecik'in Pazaryeri ilçesine bağlı Gümüşdere köyünde yapılan muhtarlık seçiminde yerel gazeteci Sedat Ceylan, en yakın rakibine 1 oy fark atarak köyün yeni muhtarı seçildi. Ceylan, 6 yıldır ulusal ve yerel haber muhabiri olarak görev yapmaktadır.


Advertisement