İkbal-der, Mavi Marmara Programı Düzenledi - Son Dakika
Yerel

İkbal-der, Mavi Marmara Programı Düzenledi

İkbal-der, Mavi Marmara Programı Düzenledi

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde İkbal Kültür ve Yardımlaşma Derneği (İKBAL-DER), Şubat ayı Şahadet Ayı etkinlikleri kapsamında Mavi Marmara Şehitlerini anlama programı düzenledi.

01.03.2015 18:36

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde İkbal Kültür ve Yardımlaşma Derneği (İKBAL-DER), Şubat ayı Şahadet Ayı etkinlikleri kapsamında Mavi Marmara Şehitlerini anlama programı düzenledi.

Kahta Kültür Merkezi'nde düzenlenen programa, Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tünçmen, Kahta Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mustafa Çiçek, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Mavi Marmara şehidi Fahri Yaldız'ın annesi, kardeşleri, Mavi Marmara gazisi Abdullah Keskin ve vatandaşlar katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, Hayatını İmanına Şahit Kılanlar video slaytıyla devam etti. Slaytta, sadece öldürülmekle şehit olunmadığı, hayatını imanına şahit kılacak fedakarlık ve samimiyetle çalışmalarda bulunarak ahrete intikal edenlerin de şehit olduğu vurgulandı.

Ardından Mavi Marmara gazisi Abdullah Keskin, şehadet konulu konuşması ve Mavi Marmara gemisinde yaşadıklarıyla ilgili paylaşımlarda bulundu. Mavi Marmara ile ilgili duygu yüklü paylaşımlarda bulunan Keskin'in, şehitlerle ilgili anılarını anlatırken duygulandığı görüldü.

Kahta Bilgi Evi'nin Tiyatro Kulübü'nün sergilediği skeç ilgiyle izlendi. Kur'an'ın indirilme sebebi üzerine sergilenen skece izleyiciler olumlu geri bildirimlerde bulundular. Haftalık Kur'an Halkası öğrencileri ise ayet ve hadisler seslendirdiler.

Programda Şehit Fahri Yaldız'ın annesi ve kardeşlerine gösterilen ilgi gözlerden kaçmadı.

İzleyicilerin, şehidin annesine, oğlunun şehadetini tebrik etmeleri ve kardeşine sarılmaları duygu dolu anlar yaşanmasına sebep oldu. - ADIYAMAN

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İkbal-der, Mavi Marmara Programı Düzenledi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement