Kahramankazan'daki gençlik merkezleri ve mahalle kültür evlerine yoğun ilgi - Son Dakika

Kahramankazan'daki gençlik merkezleri ve mahalle kültür evlerine yoğun ilgi

27.05.2022 12:08
Kahramankazan'daki gençlik merkezleri ve mahalle kültür evlerine yoğun ilgi

Kahramankazan Belediyesi gençlik merkezleri ve mahalle kültür evleri geleceğin sanatçıları ve bilim insanlarının yetişmesine katkı sunuyor.

Kahramankazan Belediyesi gençlik merkezleri ve mahalle kültür evleri geleceğin sanatçıları ve bilim insanlarının yetişmesine katkı sunuyor. Sanatın birçok dalından teknoloji ve zeka geliştirici aktivitelere kadar çok sayıda alanda kursların verildiği merkezlere ilçedeki çocuk ve gençler yoğun ilgi gösteriyor.

Kahramankazan Belediyesi gençlik merkezi ve mahalle kültür evlerinde düzenlenen kurslarda satrançtan resme, işaret dilinden gitar ve teknolojiye kadar birçok farklı alanda eğitim veriliyor. Gençlerin ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği kurslarda geleceğin sanatçıları ve bilim insanları yetişiyor. Gençler ve çocuklar kurslarda hem öğreniyor hem de eğlenceli bir ortamda güzel dostluklar kurma fırsatı yakalıyor. Resim, gitar, bağlama, akıl oyunları, hızlı okuma, teknoloji ve okuma yazma kursları en çok ilgi gören branşlar arasında yer alıyor. Gençlik merkezi ve mahalle kültür evlerinde bu eğitimlerin yanı sıra öğrencilerin derslerine yardımcı olacak etüt çalışmaları ve kurslar da düzenleniyor.

"Elimizden geleni yapıyoruz"

Kahramankazan Belediye Başkanı Serhat Oğuz, gençlik merkezi ve kültür evlerine gençlerin yoğun ilgi göstermesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, "Belediye olarak ilçemizdeki kültür, sanat ve eğitim alanlarına özel bir önem veriyoruz. Bu alanda önemli çalışmalara imza atıyoruz" dedi.

Kurslara katılan gençlerin mutluluk ve azimlerinin kendilerini de motive ettiğini ifade eden Oğuz, "Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz, çocuklarımız burada satranç oynuyor, resim yapıyor, bağlama ve gitar çalıyorlar. Birçok alanda düzenlenen kurslara katılıyorlar. Uzman eğitmenlerimiz kendileriyle birebir ilgileniyor. Gençlerimizin sanat ve kişisel gelişim alanındaki bu heyecanlarını görmek bizim için ayrı bir mutluluk. Merkezimizde geleceğin sanatçılarının, bilim insanlarının yetişmesine katkı vermek için elimizden geleni yapıyoruz" diye konuştu. - ANKARA

YORUMLAR
500
ABB'den öğrencilere 'Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi' ABB'den öğrencilere 'Dikkat Geliştirme ve Odaklanma Eğitimi' Tematik Gençlik Kampına Mardin'den 41 genç katıldı Tematik Gençlik Kampına Mardin'den 41 genç katıldı Uluslararası Yaz Kupası Satranç Turnuvası başladı Uluslararası Yaz Kupası Satranç Turnuvası başladı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kahramankazan'daki gençlik merkezleri ve mahalle kültür evlerine yoğun ilgi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement