Son dakika Gençlik haberleri, Gençlik son dakika, son dakika Gençlik

Son Dakika Gençlik Haberleri

 • Bafra Gençlik Merkezi, Bafra Sürmeli Ortaokulunda 'merkezim her yerde' etkinliği düzenledi
  15:50 Bafra Gençlik Merkezi, Bafra Sürmeli Ortaokulunda 'merkezim her yerde' etkinliği düzenledi

  Bafra Gençlik Merkezi, Bafra Sürmeli Ortaokulunda 'merkezim her yerde' etkinliği gerçekleştirdi. Gençlik Merkezi çalışanları, etkinlikte yüzlerini boyadığı öğrencilerle çeşitli parkur ve sokak oyunları oynadı. Etkinlikte öğrenciler ok atarak keyifli vakit geçirdi. Bafra Gençlik Merkezi Müdürü Selim Erdoğan, kent merkezinden uzaktaki köy okullarındaki öğrencilerin gençlik merkezi faaliyetlerinden yararlanmasını sağlamak istediklerini, bu kapsamda 'merkezim her yerde' etkinliğini başlattıklarını bildirdi.

 • AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: 'Hareketi daha da güçlendirmeliyiz'
  15:42 AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş: 'Hareketi daha da güçlendirmeliyiz'

  AK Parti Genel Başkanvekili Mustafa Elitaş, 31 Mart yerel seçimlerinde hareketi güçlendirmek için her birimizin Kadın Kolları ve Gençlik Kolları gibi hareket etmesi gerektiğini söyledi. Elitaş, 28 Şubat sürecinde millet iradesinin yok sayıldığını ve AK Parti'nin bu süreçte darbecilere karşı mücadele ettiğini belirtti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başörtülü eşini Çankaya Köşkü'nde ağırlamaktan imtina ettiğini ifade etti.

 • Spora İlk Adım projesiyle 479 bin öğrenci sporla tanıştı
  14:25 Spora İlk Adım projesiyle 479 bin öğrenci sporla tanıştı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Spora İlk Adım' projesiyle ilkokul öğrencileri sporla buluşturuluyor. 81 ilde uygulanan proje çerçevesinde 479 bin öğrencinin 26 branşta spor yapması sağlandı. Proje ile ilkokul öğrencilerine düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması, spor branşlarıyla tanışması, spor aracılığıyla sosyal hayata katılımlarının artırılması amaçlandı.

 • EDGED Başkanı 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı
  13:35 EDGED Başkanı 28 Şubat'ın 27. yılında mesaj yayımladı

  Edirne 15 Temmuz Demokratik Gençlik Derneği (EDGED) Başkanı Veysel Güner, 28 Şubat "postmodern darbe"sinin 27'nci yılı dolayısıyla mesaj yayımladı.

 • Siirt'te Esmehan Sultan Kız Öğrenci Yurdu tedbir amaçlı boşaltıldı
  12:53 Siirt'te Esmehan Sultan Kız Öğrenci Yurdu tedbir amaçlı boşaltıldı

  Siirt'te Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Esmehan Sultan Kız Öğrenci Yurdu, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından yapılan inceleme sonucunda tedbir amaçlı boşaltıldı. Yurtta kalan öğrencilerin mağdur olmaması için Kurtalan ve merkez ilçedeki yurtlarda kontenjan açıldı ve öğrencilerin taşınma sürecine başlandı. Siirt Üniversitesi Senatosu ise tedbir amaçlı boşaltılan yurtta kalan öğrencilerin derslerinde devam şartı aranmaması kararı aldı.

 • Batman Üniversitesi Öğrencileri, Köy Okullarındaki Çocuklara Örgü Hediyeler Verdi
  12:30 Batman Üniversitesi Öğrencileri, Köy Okullarındaki Çocuklara Örgü Hediyeler Verdi

  Batman Üniversitesinde okuyan kız öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan 'Isıtan Eller Projesi' kapsamında kendi imkanlarıyla ördükleri atkı, bere ve eldivenleri Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol ve Akalın İlkokullarında okuyan çocuklara hediye etti. Programa, Batman Yurt Hizmetleri Müdürü, KYK Şube Müdürü, Hasankeyf Gençlik ve Spor Müdürü ve üniversite öğrencileri katıldı.

 • Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 'Spora İlk Adım' Projesiyle İlkokul Öğrencileri Sporla Buluşuyor
  12:14 Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 'Spora İlk Adım' Projesiyle İlkokul Öğrencileri Sporla Buluşuyor

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Spora İlk Adım' projesiyle ilkokul öğrencileri sporla buluşturuluyor. Proje kapsamında 81 ilde 479 bin öğrenci 26 farklı branşta spor yapma imkanı buldu. Proje, ilkokul öğrencilerine düzenli fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırmayı, spor branşlarıyla tanıştırmayı ve spor kültürünü oluşturmayı amaçlıyor.

 • Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'ndan madalyayla dönen Vanlı sporcular kentte çiçeklerle karşılandı
  11:56 Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'ndan madalyayla dönen Vanlı sporcular kentte çiçeklerle karşılandı

  Portekiz'in Lizbon kentinde gerçekleştirilen Avrupa Kulüpler Kros Şampiyonası'na milli takım formasıyla katılan Vanlı sporcular, kentlerine döndüklerinde büyük bir karşılama ile karşılaştılar. Sporcular çiçekler ve alkışlarla karşılanırken, yetkililer sporcuların başarılarının kentteki diğer sporculara örnek olduğunu belirtti. Sporcuların ileride Dünya ve Olimpiyat şampiyonu olmaları temennisiyle desteklerin devam edeceği ifade edildi.

 • Samsun'da Okullar Arası Oryantring İl Birinciliği Yarışmaları Gerçekleştirildi
  11:18 Samsun'da Okullar Arası Oryantring İl Birinciliği Yarışmaları Gerçekleştirildi

  Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 19 Mayıs ilçesinde düzenlenen Okullar Arası Oryantring İl Birinciliği yarışmalarına 6 okuldan 120 sporcu katıldı. Rıdvan Çelikel Fen Lisesi, Genç Kızlar B ve Genç Erkekler B kategorilerinde birincilik elde ederken, Genç Kızlar A ve Genç Erkekler A kategorilerinde de birincilikleri kazandı. Yarışmaların final bölümü 15 Temmuz Meydanı'nda gerçekleştirildi ve dereceye giren sporculara ödülleri verildi. 19 Mayıs Kaymakamı İbrahim Civelek, bu tür sportif etkinliklere destek vereceklerini belirtti.

 • Bilecikli Sporcu Abdulkerim Akdaş Türkiye 3.'sü Olarak Bronz Madalyayla Kentte Döndü
  11:08 Bilecikli Sporcu Abdulkerim Akdaş Türkiye 3.'sü Olarak Bronz Madalyayla Kentte Döndü

  İstanbul'da düzenlenen Turkcell Türkiye U-18 Salon Şampiyonası'nda Bilecikli sporcu Abdulkerim Akdaş, gülle atma branşında 15.30 metre derecesiyle Türkiye 3.'sü olarak bronz madalya kazandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, sporcu ve antrenörünü tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 • Erzincan Gençlik Merkezleri Arası Spor Lig Turnuvası Başladı
  10:46 Erzincan Gençlik Merkezleri Arası Spor Lig Turnuvası Başladı

  Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Gençlik Merkezleri arası Spor Lig Turnuvası, Geleneksel Türk Okçuluğu turnuvası ile başladı. Yarışmada kızlar kategorisinde Sibel Özkaya birinci olurken erkekler kategorisinde Yusuf Çullu birinci oldu. Derece alan gençler Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar. Turnuva, gençler arasında dostluk ve dayanışmayı pekiştirirken, sporun birleştirici gücünü de ortaya koyacak.

 • Kırklareli'nde Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
  09:17 Kırklareli'nde Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

  Kırklareli'nde Vali Birol Ekici başkanlığında düzenlenen Acil Çağrı Hizmetleri İl Koordinasyon Kurulu toplantısında, gündem maddeleri görüşüldü ve İl Sağlık Müdürü Çiğdem Cerit tarafından çalışmalar hakkında bilgi verildi. Ayrıca, Kırklareli Gençlik ve Spor Müdürü Emrah Yüksel Babuşcu, U-17 Serbest Güreş Türkiye Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Nil Aktaş'ı tebrik etti. Vergi Haftası kapsamında ise Defterdar Satılmış Cem Öksüz, Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Soner Ilık'ı ziyaret ederek vergi bilincinin önemini vurguladı.

 • Niğde'de 3. sınıf öğrencilerine yetenek taraması yapıldı
  08:42 Niğde'de 3. sınıf öğrencilerine yetenek taraması yapıldı

  Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında Niğde'de 3. sınıf öğrencilerine yetenek taraması testleri yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa hayata geçirdiği proje, çocukların sporla tanıştırılması, spor kültürünün aşılanması ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesini amaçlıyor. Test ve ölçümlere katılan öğrencilerin bir bölümü Sporcu Kimliği Geliştirme Eğitim Programına davet edilecek.

 • 'Yurdum Spor Yapıyor Projesi'nde eski futbolcular sahaya indi
  22:42 'Yurdum Spor Yapıyor Projesi'nde eski futbolcular sahaya indi

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından 'Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri İşlevselliği ve Farkındalığı' ve 'Yurdum Spor Yapıyor Projesi' başlıklı organizasyon Güngören Fatih Sultan Mehmet Erkek Yurdu'nda bulunan spor sahasında gerçekleştirildi. Etkinliğe eski futbolcular, spor dünyasının önde gelen isimleri ve sağlık uzmanları katıldı. Organizasyonun amacı, sporu tabana yaymak, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve sağlıklı bir yaşam bilincini oluşturmaktı.

 • Eski Futbolcular İstanbul'da Gençlere Örnek Oldu
  22:40 Eski Futbolcular İstanbul'da Gençlere Örnek Oldu

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen 'Yurdum Spor Yapıyor' projesi kapsamında eski futbolcular, gençlere sporun önemini anlatmak için sahaya çıktı. Etkinliğe katılan sporcular ve yetkililer, gençleri kötü alışkanlıklardan korumak ve sporu yaygınlaştırmak amacıyla projeler düzenlendiğini vurguladılar. Ayrıca, sağlıklı bir yaşam için sporun önemine dikkat çekildi ve spor yapmanın teşvik edilmesi gerektiği vurgulandı.

 • İstanbul'da Spor ve Ruh Sağlığı Etkinliği Düzenlendi
  21:52 İstanbul'da Spor ve Ruh Sağlığı Etkinliği Düzenlendi

  İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Toplum Ruh Sağlığı Merkezleri İşlevselliği ve Farkındalığı' ve 'Yurdum Spor Yapıyor Projesi' başlıklı organizasyon, Güngören Fatih Sultan Mehmet Erkek Yurdu'nda gerçekleştirildi. Etkinliğe, birçok spor dünyasının önde gelen isimleri de katıldı. İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Özbay, sporun tabana yayılması ve gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması amacıyla yapılan projeler hakkında konuştu. İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu ise bedenin sağlığına dikkat çekerek, sporun önemini vurguladı. Etkinlikte ayrıca eski futbolcular Hami Mandıralı ve Ali Eren Beşerler de konuşma yaptılar ve sporun faydalarını anlattılar.

 • Şahinbey'den yeni evlenen çiftlere düğün hediyesi
  21:03 Şahinbey'den yeni evlenen çiftlere düğün hediyesi

  Şahinbey Belediyesi'ne bağlı Mimar Sinan Gençlik Merkezi'nde kuaförlük eğitimi alan kursiyerler, maddi imkanı olmayan gelin adaylarının saçlarını yaparak düğüne hazırlıyor.

 • Van Devlet Tiyatrosu Sanatçıları, Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Genç Tiyatro Ekibiyle Buluştu
  20:49 Van Devlet Tiyatrosu Sanatçıları, Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne Bağlı Genç Tiyatro Ekibiyle Buluştu

  Van Devlet Tiyatrosu sanatçıları, Hakkari Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı genç tiyatro ekibiyle Van Kültür Merkezi Sahnesinde bir araya gelerek, oyunculuk kariyerlerine ilişkin tecrübelerini paylaştı.

 • Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Hüyük İlçesini Ziyaret Etti
  17:29 Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Hüyük İlçesini Ziyaret Etti

  Konya İl Tarım ve Orman Müdürü Duran Seçen, Hüyük İlçesi'nde incelemelerde bulundu. İlçe Tarım ve Orman Müdürü ve Hüyük Belediye Başkanı ile görüşen Seçen, tarım ve hayvancılık konularında desteklerini dile getirdi. Ayrıca, Hüyük Tarım ve Gençlik Kampı'nda organik çilek üretimi hakkında bilgi aldı.

 • Şahinbey Belediyesi'nden gelin adaylarına destek
  17:09 Şahinbey Belediyesi'nden gelin adaylarına destek

  Şahinbey Belediyesi'ne bağlı Mimar Sinan Gençlik Merkezi'nde kuaförlük eğitimi alan kursiyerler, maddi imkanı olmayan gelin adaylarının saçlarını yaparak düğüne hazırlıyor.

 • Milli kayakçı Seher Kaçmaz, son 4 yarışta 9 madalya kazandı
  17:05 Milli kayakçı Seher Kaçmaz, son 4 yarışta 9 madalya kazandı

  Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki Sporcu Eğitim Merkezi'nde yetişen milli kayakçı Seher Kaçmaz, son 4 yarışta 9 madalya kazanarak büyük bir başarıya imza attı. Kaçmaz, antrenörü Erhan Dursun ile birlikte katıldığı yarışlarda gösterdiği performansla Ağrı'yı ve Türkiye'yi gururlandırdı. Hedefi 2026'da İtalya'nın Milano kentinde düzenlenecek olan olimpiyatlarda ülkesini temsil etmek olan Kaçmaz, destek verenlere teşekkür etti.

 • Bitlis'te Gençlik Merkezi tarafından açılan kort tenis kursu yoğun ilgi görüyor
  16:02 Bitlis'te Gençlik Merkezi tarafından açılan kort tenis kursu yoğun ilgi görüyor

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Gençlik Merkezi, gençleri zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve spor dallarına yönlendirmek amacıyla açtığı kort tenis kursuna yoğun talep alıyor. Ücretsiz olarak verilen kurslara her yaştan vatandaş katılım sağlıyor. Tenis Antrenörü Saffet Aksoy, kursun başarılı geçtiğini ve hedeflerinin Türkiye finaline ve okul sporlarında finale gitmek olduğunu belirtti.

 • Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetimi ve Spor Kulüpleri Gençlik ve Spor Erzurum İl Müdürü'nü Ziyaret Etti
  15:55 Türkiye Buz Pateni Federasyonu Yönetimi ve Spor Kulüpleri Gençlik ve Spor Erzurum İl Müdürü'nü Ziyaret Etti

  Türkiye Buz Pateni Federasyonu yönetimi ve spor kulüplerinin başkanları, Gençlik ve Spor Erzurum İl Müdürü Levent Çakmur'u tebrik etmek ve başarı dileğinde bulunmak için ziyaret etti. Ziyaret sırasında, Erzurum'un kış sporları alanında önemli bir gelişim içerisinde olduğu vurgulandı. İl Müdürü Çakmur da ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek federasyon ve spor kulüpleri ile işbirliği içinde olacaklarını ifade etti.

 • Niğde Ramazan Konuş Gençlik Merkezi, çocuk ve gençlere faydalı etkinlikler sunuyor
  15:31 Niğde Ramazan Konuş Gençlik Merkezi, çocuk ve gençlere faydalı etkinlikler sunuyor

  Niğde Ramazan Konuş Gençlik Merkezi, sanat, spor, bilim eğitimlerinin verildiği onlarca atölye ile çocuklar ve gençlerin okul dışı zamanlarını faydalı etkinliklerle geçirmelerini sağlıyor. Merkez, kişisel gelişimi destekleyici atölyelerin yanı sıra köy okullarına da atölyeleri taşıyarak merkeze gelemeyenlere de hizmet veriyor. Gençlik merkezi, gençlerin kendini geliştirebileceği, eksik hissettiği bir konuda destek alabileceği birçok atölyeye sahip olmasının yanı sıra kütüphane, internet ve sınıf ortamıyla da 7-24 açık bir hizmet sunuyor.

 • Kırklareli Gençlik Merkezi'nden 90 öğrenci TEKNOFEST'e başvurdu
  15:12 Kırklareli Gençlik Merkezi'nden 90 öğrenci TEKNOFEST'e başvurdu

  Kırklareli Gençlik Merkezi Deneyap Teknoloji Atölyesi'nden 90 öğrenci, 41 proje ile Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST'e başvurdu. TEKNOFEST'te insanlık yararına teknoloji, akıllı ulaşım, sanayide dijital teknolojiler, tarım teknolojileri, çevre ve enerji teknolojileri, eğitim teknolojileri, engelsiz yaşam teknolojileri ve robolig kategorilerinde 41 proje hazırlandığını ifade eden Deneyap Teknoloji Atölyesi sorumlusu Yıldız Girgin, yarışmalarda birçok proje ile başarı sağlanacağını kaydetti. Öğrencilerin her geçen gün gelişen ve değişen teknolojiye uyum sağlaması için çalışmalar yürüttüklerini anlatan Girgin, öğrencilere TEKNOFEST'te başarı diledi.

 • Eskişehirli Yüzücü İsmail Kerem Kurtoğlu, Bulgaristan'da 2. oldu
  13:49 Eskişehirli Yüzücü İsmail Kerem Kurtoğlu, Bulgaristan'da 2. oldu

  Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü'nün başarılı yüzücüsü İsmail Kerem Kurtoğlu, Bulgaristan'ın Burgas kentinde düzenlenen Sharks Swimming Cup yüzme yarışlarında 18 yaş üstü kategorisinde 2. olarak büyük bir başarı elde etti.

 • Niğde'de İlkokul Öğrencilerine Spor Yetenek Taraması Yapılıyor
  13:13 Niğde'de İlkokul Öğrencilerine Spor Yetenek Taraması Yapılıyor

  Niğde'de Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında ilkokul 3. sınıf öğrencilerine spor yetenek taraması yapılıyor. Test ve ölçümler sonucunda yetenekli öğrenciler spora yönlendirilecek.

 • Çay İmamhatip Ortaokulu Okul Sporları Floor Curling Yıldızlar Bölge müsabakalarında ikinci oldu
  11:32 Çay İmamhatip Ortaokulu Okul Sporları Floor Curling Yıldızlar Bölge müsabakalarında ikinci oldu

  Adana'da düzenlenen Okul Sporları Floor Curling Yıldızlar Bölge müsabakalarında Çay İmamhatip Ortaokulu, heyecan verici bir mücadele sonucunda ikinci olarak Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, okulun başarısını kutlayarak Türkiye Şampiyonası'nda da başarılı olacaklarına inandığını belirtti.

 • Afyonkarahisar'da Okul Sporları Basketbol Müsabakaları Tamamlandı
  11:31 Afyonkarahisar'da Okul Sporları Basketbol Müsabakaları Tamamlandı

  Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Okul Sporları faaliyet programı kapsamındaki küçük erkekler ve küçük kızlar basketbol müsabakaları tamamlandı. Yavuzoğlu Ortaokulu küçük erkeklerde birinci olurken, Yunus Emre Ortaokulu küçük kızlar kategorisinde birinci oldu. Dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen takdim etti. Kasapoğlu, tüm sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi ve Afyonkarahisar'da yetenekli sporcuların olduğunu vurguladı.

 • Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı
  11:23 Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı

  Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi bünyesinde yaşama geçirilen Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi törenle hizmete açıldı. Merkezde ücretsiz eğitim verilecek.

 • Aydın'da Bilek Güreşi Gençler Grup Yarışmaları Gerçekleştirildi
  11:15 Aydın'da Bilek Güreşi Gençler Grup Yarışmaları Gerçekleştirildi

  Aydın'ın Nazilli ilçesinde düzenlenen Bilek Güreşi Gençler Grup Yarışmaları'nda, demir bilekler şampiyonluk için mücadele etti. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürü Cenap Fillikçioğlu da yarışmaları takip etti ve genç sporcuları tebrik etti. Şampiyona sonunda dereceye giren sporcular ödüllerini aldı.

 • Bilecikli sporcu Abdulkerim Akdaş Türkiye 3'üncüsü oldu
  10:43 Bilecikli sporcu Abdulkerim Akdaş Türkiye 3'üncüsü oldu

  Mersin'de düzenlenen Seyfi Alanya Atmalar U-18 Ferdi Atletizm Şampiyonası'nda Bilecikli sporcu Abdulkerim Akdaş, gülle atmada 15.75 metre, cirit atmada 55.09 metre atarak Türkiye 3'üncüsü oldu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, sporcu Abdulkerim Akdaş ve antrenörü Sercan Ocak'ı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 • Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi Büyükçekmece'de Hizmete Açıldı
  09:38 Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi Büyükçekmece'de Hizmete Açıldı

  Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi bünyesinde yapılan Muazzez İlmiye Çığ Gençlik Merkezi, 4 derslik ve bin adet kitap kapasitesiyle hizmete açıldı. Merkezde ücretsiz eğitim veren öğretmenler, 315 öğrenciye eğitim sağlıyor.

 • Hocalı Soykırımının 32. Yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Anma Konferansı Düzenlendi
  09:34 Hocalı Soykırımının 32. Yılında İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesinde Anma Konferansı Düzenlendi

  İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi'nde Hocalı Soykırımının 32. yılında anma konferansı düzenlendi. Prof. Dr. Hacısalihoğlu, konferansta yaptığı konuşmada soykırımın insanlık tarihindeki karanlık bir sayfa olduğunu vurgulayarak, yaşanan kayıpların unutulmaması gerektiğini belirtti. Konferansa Gençlik ve Spor Bakanlığı Heyeti, TBMM Üyeleri, Bürokratlar ve Türk Dünyasından katılım sağlandı.

 • Düzce Judo Takımı Sırbistan'da 6 Madalya Kazandı
  09:25 Düzce Judo Takımı Sırbistan'da 6 Madalya Kazandı

  Düzce Judo takımı, Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ta düzenlenen Uluslararası Judo Turnuvasında 6 madalya kazandı. Sporcular Ayaz Alayıldız, Rojin Karaboğa, Erva Eren, Neris Güler, Nezihe Duru Kaya ve Elçin Yılmaz, farklı kilolarda dereceye girerek kürsüde yer aldılar.

 • AKP'li Belediye Başkanı CHP Adayının Afişlerini Toplattı
  26 Şub AKP'li Belediye Başkanı CHP Adayının Afişlerini Toplattı

  AKP'li başkan yönetimindeki Bahçelievler Belediyesi'ne ait bir araç gece yarısı, CHP'nin Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Emine Gülizar Emecan'ın afişlerini tek tek sökerek topladı. O anları CHP İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Barış Genç cep telefonuyla kaydetti.

 • Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Ege Bölge Finali Manisa'da Başladı
  26 Şub Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Ege Bölge Finali Manisa'da Başladı

  Manisa Sanayi ve Ticaret Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen Gençler Arası Kültür ve Sanat Yarışmaları Ege Bölge Finali başladı. Manisa, İzmir, Muğla, Aydın, Denizli, Uşak, Afyonkarahisar ve Kütahya'dan gelen öğrencilerin yer aldığı finalde, bilgi yarışmasında Muğla Gençlik Merkezi'nden Yelda Dural, Elif Gökçe Temelli ve Büşra Koyuncu lise kategorisinde birinci oldu. Üniversite kategorisinde ise Aydın Gençlik Merkezi'nden Elif Bostancı, Eren Umutcan Atsız ve Can Ayköse birincilik elde etti. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Tuncay Ulusan, katılımcılara başarılar dileyerek bakanlığın gençliğin olduğu her yerde çalışmalar yürüttüğünü belirtti. Birinci olan takımdan Eren Umutcan Atsız, iyi hazırlandıkları yarışmada birincilik elde etmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Elif Bostancı ise mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, finalde de başarılı olmayı hedeflediklerini söyledi.

 • Gaziantep'li Sporcu Furkan Kanlı, Türkiye Atletizm Salon Şampiyonası'nda Birinci Oldu
  26 Şub Gaziantep'li Sporcu Furkan Kanlı, Türkiye Atletizm Salon Şampiyonası'nda Birinci Oldu

  Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün sporcusu Furkan Kanlı, İstanbul'da düzenlenen U18 Türkiye Atletizm Salon Şampiyonası'nda 3 bin metre koşarak Türkiye birincisi oldu. Kanlı, Avrupa Şampiyonası'nda ülkemize madalya kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor.

 • FIFA Kokartlı Hakem Atilla Karaoğlan, UEFA Gençlik Ligi'nde Maç Yönetecek
  26 Şub FIFA Kokartlı Hakem Atilla Karaoğlan, UEFA Gençlik Ligi'nde Maç Yönetecek

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yapılan açıklamaya göre, FIFA kokartlı hakem Atilla Karaoğlan, Almanya'nın Mainz ile İngiltere'nin Manchester City takımları arasında oynanacak UEFA Youth League Son 16 Turu müsabakasını yönetecek. Karaoğlan'ın yardımcılıklarını Ceyhun Sesigüzel ve Cevdet Kömürcüoğlu yapacak.

 • Ankara'da düzenlenen Kadın Liderler Zirvesi gençleri bir araya getirdi
  26 Şub Ankara'da düzenlenen Kadın Liderler Zirvesi gençleri bir araya getirdi

  Ankara Kent Konseyi (AKK) Başkent Gençlik Meclisi, '3. Kadın Liderler Zirvesi'nde siyasetten sanata, sivil toplumdan girişimciliğe kadar alanında lider kadınları, yaklaşık 850 genç ile bir araya getirdi. Zirvede, kadın liderlerin deneyim ve tecrübeleri paylaşıldı ve gençlere ilham verildi.

 • İstanbul'da düzenlenen U18 Türkiye Salon Şampiyonası'nda Aydınlı genç sporcular başarılı performans sergiledi
  26 Şub İstanbul'da düzenlenen U18 Türkiye Salon Şampiyonası'nda Aydınlı genç sporcular başarılı performans sergiledi

  İstanbul'da düzenlenen U18 Türkiye Salon Şampiyonası'nda Aydın'ı temsil eden genç atletler, büyük bir başarı elde ederek performanslarıyla göz doldurdu. Kadınlar kategorisinde mücadele eden Öykü Ceylin Tekdal, 60 metre engelli branşında Türkiye Şampiyonu oldu. Erkekler kategorisinde ise Baturalp Bostan, 200 metre branşında Türkiye Şampiyonu olarak Avrupa barajını geçti. Koray Uygun ise 60 metre engelli branşında Türkiye Şampiyonu oldu. Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 • Bozdoğan'da Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yatırımı Tamamlanıyor
  26 Şub Bozdoğan'da Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yatırımı Tamamlanıyor

  Aydın'ın Bozdoğan ilçesine yapılan yarı olimpik yüzme havuzu yatırımı, bu yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Gençlik Spor Bakanlığı'nın yatırım projeleri arasında yer alan bu çalışma, genç sporcuların yüzme becerilerini geliştirmelerine imkan sağlayacak modern tesislerin önemine dikkat çekiyor.

 • Cumhuriyet Orkestrası 'Ustalara Saygı' Konseri Verdi
  26 Şub Cumhuriyet Orkestrası 'Ustalara Saygı' Konseri Verdi

  Kemer Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Antalya Üstün Kent Orkestrası'nın oluşturduğu 112 kişilik Cumhuriyet Orkestrası, 'Ustalara Saygı' konseri verdi. Konserin geliri SMA hastası Yusuf Yiğit Bakırdağ'ın ailesine gönderilecek.

 • AK Parti Aziziye Gençlik Kolları 'Bizim Semtin Gençleri' Programı Düzenledi
  26 Şub AK Parti Aziziye Gençlik Kolları 'Bizim Semtin Gençleri' Programı Düzenledi

  AK Parti Aziziye Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Seçim koordinasyon Merkezinde 'Bizim Semtin Gençleri' adlı söyleşi programı düzenlendi. Organizasyona ev sahipliği yapan Aziziye Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Akif Dorman, AK Parti Erzurum Milletvekili Mehmet Emin Öz, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Polat ve Aziziye Belediye Başkan Adayı Eyüp Tavlaşoğlu'nun katıldığı toplantıda gençlerin yoğun ilgisi dikkatlerden kaçmadı.

 • Denizli'de Okul Sporları Karate Yıldızlar ve Küçükler Grup Şampiyonası Tamamlandı
  26 Şub Denizli'de Okul Sporları Karate Yıldızlar ve Küçükler Grup Şampiyonası Tamamlandı

  Denizli'nin ev sahipliğinde gerçekleşen Okul Sporları Karate Yıldızlar ve Küçükler Grup Şampiyonası, Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda yapılan yarışmalarla tamamlandı. Müsabakalar sonunda düzenlenen törende dereceye giren sporculara ödülleri takdim edildi. Şampiyonada derece elde eden sporcular, Karate Türkiye Şampiyonası'nda illerini temsil etme hakkı kazandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, Denizli'yi sporda marka kent yapma hedefiyle çalışmaların devam ettiğini belirtti.

 • Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı 5 Yılda 58 Bin 500 Çocuğa Eğitim Verdi
  26 Şub Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı 5 Yılda 58 Bin 500 Çocuğa Eğitim Verdi

  Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı, 5 yıl boyunca kent sporuna ve sporcuya tam destek verdi. 16 branşta bin 125 lisanslı sporcuya eğitim verildi, 23 farklı noktada 20 bin çocuğa yüzme eğitimi sağlandı ve birçok spor etkinliği düzenlendi.

 • Ağrı'da Okul Sporları Badminton Gençler Grup Müsabakaları Tamamlandı
  26 Şub Ağrı'da Okul Sporları Badminton Gençler Grup Müsabakaları Tamamlandı

  Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen Okul Sporları Badminton Gençler Grup Müsabakaları, final karşılaşmalarının ardından tamamlandı.

 • Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'ne Gençlik ve Spor Merkezi Kazandırdı
  26 Şub Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'ne Gençlik ve Spor Merkezi Kazandırdı

  Bursa Büyükşehir Belediyesi, Yıldırım'ın Millet Mahallesi'nde gençlere yönelik bir gençlik ve spor merkezi açtı. 800 metrekare inşaat alanına sahip olan merkezde güreş salonu, kütüphane, sessiz salon, sesli alan, aktivite odası ve ikram alanı bulunuyor. Merkez, haftanın her günü 09.00-21.00 saatleri arasında ücretsiz hizmet verecek.

 • Lüleburgazlı Sporcu Bülent Döçler, Gülle Atmada Türkiye Şampiyonu Oldu
  26 Şub Lüleburgazlı Sporcu Bülent Döçler, Gülle Atmada Türkiye Şampiyonu Oldu

  Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından düzenlenen Masterler Salon Atletizm Şampiyonası'nda Lüleburgazlı sporcu Bülent Döçler, gülle atmada büyük bir başarı elde ederek Türkiye şampiyonu oldu. 55 yaşındaki tecrübeli sporcu, Lüleburgaz Gençlik Spor Kulübü adına yarıştığı şampiyonada birincilik elde etti.

 • Ağrı Valisi Mustafa Koç'un eşi Neslihan Gül Koç, Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü'nün futbol maçını izledi
  25 Şub Ağrı Valisi Mustafa Koç'un eşi Neslihan Gül Koç, Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü'nün futbol maçını izledi

  Ağrı Valisi Mustafa Koç'un eşi Neslihan Gül Koç, Türkiye Futbol Federasyonu Kadınlar 3. Lig 2. Grup 6'ıncı hafta müsabakasında Ağrı Aile ve Sosyal Politikalar Gençlik ve Spor Kulübü ile Van İki Nisan Şengençler Spor arasındaki futbol maçını tribünden izledi. Müsabaka öncesi takım oyuncularıyla buluşan Neslihan Gül Koç, sporculara başarılar diledi. Ev sahibi takım, müsabakayı 5-0 kazanarak galip ayrıldı. Müsabakayı Ağrı Valisi Mustafa Koç'un eşi Neslihan Gül Koç'un yanı sıra diğer yetkililer de izledi.

 • Germencik Gençlik Merkezi, Aydın'da Yeni Bir Cazibe Merkezi Olacak
  25 Şub Germencik Gençlik Merkezi, Aydın'da Yeni Bir Cazibe Merkezi Olacak

  Aydın'ın dört bir yanında spor yatırımları yükselmeye devam ederken, Germencik ilçesinde yapılan Gençlik Merkezi, açılmak için gün sayıyor. Gençlik merkezi, gençlerin sportif, sanatsal ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri bir mekan olarak hizmet verecek. Germencik Gençlik Merkezi'nde derslikler, tiyatro, konferans salonu, kütüphane gibi birçok alan bulunacak ve her katta engelli dostu tuvalet ve asansör yer alacak.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gençlere Yatırım Yapılmasını İstiyor
  25 Şub Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Gençlere Yatırım Yapılmasını İstiyor

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Düzce Valiliği ziyareti sırasında gençlere yapılan yatırımların önemini vurgulayarak, gençlerin araştırmacı olmasını, teknolojiye yaklaşmasını ve vatanlarını sevmelerini istediklerini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin Gazze'deki soykırıma sessiz kalmayacağını ve gençlerin uluslararası arenada başarı elde etmesine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

 • Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk Gençlerle Buluştu
  25 Şub Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk Gençlerle Buluştu

  Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 'Gençlik Aşkıyla Yalova' isimli etkinlikte gençler ile bir araya geldi. Başkan Tutuk, gençlerin fikirlerine ve desteğine güvendiğini belirterek, Yalova'nın daha güzel bir geleceğe taşınması için birlikte çalışacaklarını söyledi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı: Türkiye'de Spor Tesisleri Devrim Yaşıyor
  25 Şub Gençlik ve Spor Bakanı: Türkiye'de Spor Tesisleri Devrim Yaşıyor

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde çok sayıda spor tesisi yapıldığını ve Türkiye'nin bu anlamda devrim yaşadığını ifade eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Milyonlarca gencimize hizmet ediyoruz.

 • AK Parti Gençlik Kolları Başkanı: 'Bu toplantıyı yaparken dahi Gazze'de her 10 dakikada, bir çocuk ölüyor'
  25 Şub AK Parti Gençlik Kolları Başkanı: 'Bu toplantıyı yaparken dahi Gazze'de her 10 dakikada, bir çocuk ölüyor'

  AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve İzmir Milletvekili Eyyüp Kadir İnan, Asya Siyasi Partileri Uluslararası Konferansı'nın (ICAPP) 7'nci toplantısında yaptığı konuşmada, Gazze'de yaşanan insanlık suçlarına dikkat çekerek, İsrail'in soykırım uyguladığını ve her 10 dakikada bir çocuğun öldüğünü belirtti. İnan, Filistin ve Gazze için aksiyon alınması gerektiğini vurguladı ve İsrail'in savaş suçlarının hesabının verilmesi gerektiğini söyledi.

 • Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personeline Psikolog Destekli Eğitim Veriliyor
  25 Şub Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Personeline Psikolog Destekli Eğitim Veriliyor

  Bilecik Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Pazaryeri Genlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personeline 'İletişim Becerileri' konulu eğitim sağlıyor. Psikolog Yasemin Tekin tarafından uygulamalı olarak verilen eğitimde, personellere kendilerini ifade etme ve iletişim kurma konularında temel kavramlar gösteriliyor.

 • Hollanda'da Gençler Filistin İçin Dua Etti
  25 Şub Hollanda'da Gençler Filistin İçin Dua Etti

  Hollanda'nın Schiedam kentinde bulunan Milli Görüş Teşkilatlarına bağlı Yıldız İslam Merkezi Camisi'nde yüzlerce genç, Filistin için sabah namazında buluşarak dua etti. Etkinlikte Kur'an-ı Kerim okundu ve gençlere ikramlarda bulunuldu. IGMG Genel Merkez Gençlik Başkanı Furkan Kahraman, konuşmasında Gazze'deki kardeşlerin sıkıntılarının sona ermesini diledi ve doğruluk ve adalet için daha çok çalışacaklarını belirtti.

 • Mersin Yenişehir'de 1250 Kişilik Öğrenci Yurdu Tamamlandı
  25 Şub Mersin Yenişehir'de 1250 Kişilik Öğrenci Yurdu Tamamlandı

  Mersin'in Yenişehir ilçesinde, Gençlik ve Spor Bakanlığınca yaptırılan 1250 kişilik öğrenci yurdunun inşası tamamlandı. Vali Ali Hamza Pehlivan, yurtta incelemede bulunarak öğrenci barındırma kapasitesinin 18 bine ulaştığını bildirdi.

 • Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu: Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüzyılında sporda başarı için büyük çaba sarf ediyoruz
  25 Şub Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu: Türkiye Cumhuriyeti'nin ikinci yüzyılında sporda başarı için büyük çaba sarf ediyoruz

  Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Enes Eminoğlu, Hareket Spor Kulübü tarafından hayata geçirilen 'Gençlik İçin Spor, Spor İçin Hareket' projesi kapsamında düzenlenen Spor Zirvesi'ne katıldı. Eminoğlu, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı olan Türkiye Yüzyılı'nın, sporun ve gençliğin yüzyılı olması için çaba sarf ettiklerini belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları'nda elde ettiği başarıya vurgu yaparak, Paris 2024 Olimpiyat Oyunları'nda da zirveye tırmanışlarını sürdüreceklerini ifade etti. Hareket Spor Kulübü Başkanı Serkan Demirel ise projenin amacının sporu toplumda daha görünür kılmak ve sahadaki sorunlara çözümler üretmek olduğunu belirtti.

 • Şanlıurfa'da Öğrenciler Teknoloji Öğreniyor
  25 Şub Şanlıurfa'da Öğrenciler Teknoloji Öğreniyor

  Şanlıurfa'da Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından açılan DENEYAP Teknoloji Atölyesi sayesinde öğrenciler, robotik kodlama, tasarım ve üretim, nanoteknoloji gibi alanlarda kendilerini geliştirme imkanı buluyor. Atölyelerin yaygınlaşmasıyla gençlerin teknolojiye ulaşma imkanı artıyor. Öğrencilere detaylı eğitim verilerek donanım kazanmaları ve teknoloji yarışmalarına hazırlanmaları sağlanıyor.

 • Kozanlı Kadın Güreşçiler, Olimpiyat Madalyasını İlçeye Getirmek İçin Çalışıyor
  25 Şub Kozanlı Kadın Güreşçiler, Olimpiyat Madalyasını İlçeye Getirmek İçin Çalışıyor

  Olimpiyat ve dünya şampiyonu İsmet Atlı'nın memleketinde kadın güreşçiler, olimpiyat madalyasını yeniden Kozan'a getirmek için sıkı bir çalışma yürütüyor. Hatice Nur Sarı ve Tülin Öztürk gibi başarılı sporcular, 2028 olimpiyatlarında madalya almayı hedefliyor. Kozan İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Kürşat Gültekin, gençlerin spor sayesinde büyük başarılara imza attığını belirtti.

 • Kars'ta 'Okullar arası Satranç Turnuvası' sona erdi
  25 Şub Kars'ta 'Okullar arası Satranç Turnuvası' sona erdi

  Kars'ta düzenlenen 'Okullar arası Satranç Turnuvası'nda minikler, küçükler, yıldızlar ve gençler kategorilerinde yarışan 103 okul takımı ve 504 sporcu büyük ilgi gördü. Türkiye Satranç Federasyonu Kars İl Temsilcisi Prof. Dr. Emine Atakişi, turnuvaya katılan tüm okullara teşekkür ederek başarılar diledi. Dereceye giren sporcular ise Kars'ı bölge turnuvalarında temsil edecek.

 • Erzurum'da Devlet Korumasındaki Çocuklar Kızakla Eğlendi
  25 Şub Erzurum'da Devlet Korumasındaki Çocuklar Kızakla Eğlendi

  Erzurum'da devlet koruması altındaki çocuklar, Palandöken Kayak Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte kızakla kayarak eğlenceli anlar yaşadı. Proje kapsamında 70 öğrenciye yönelik düzenlenen etkinliğe Erzurum Valisi Mustafa Çiftçi de katıldı. Çocuklarla birlikte kızakla kayan Vali Çiftçi, etkinlikte başarılı olan çocuklara ödüller verdi. Programa Vali Yardımcısı Mustafa Berk Çelik, Palandöken Kaymakamı Uğur Tutkan, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hasan Aykut ile Gençlik ve Spor İl Müdürü Levent Çakmur da katıldı.

 • Çankırı'da AK Parti Gençlik Kolları Berat Kandilini kutladı
  24 Şub Çankırı'da AK Parti Gençlik Kolları Berat Kandilini kutladı

  Çankırı'da AK Parti Gençlik Kolları, Kurşunlu AK Parti Gençlik Kolları Merkez Camisi ve ilçedeki diğer camilerde yatsı namazı sonrası Berat Kandili dolayısıyla stant açarak cemaatin kandilini kutladı. Partililer, kolonya ve lokum ikramında bulundu.

 • Alper Gezeravcı Uzay Yolculuğu Sonrası İlk Gençlik Buluşmasını Konya Bilim Merkezi'nde Yaptı
  24 Şub Alper Gezeravcı Uzay Yolculuğu Sonrası İlk Gençlik Buluşmasını Konya Bilim Merkezi'nde Yaptı

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, uzay misyonunu tamamlayıp dünyaya döndükten sonra ilk söyleşini Konya Bilim Merkezi'nde gençlerle gerçekleştirdi.

 • Türkiye'de ilk defa düzenlenen 'Kar Ragbi Şampiyonası' Isparta'da başladı
  24 Şub Türkiye'de ilk defa düzenlenen 'Kar Ragbi Şampiyonası' Isparta'da başladı

  Türkiye'de ilk defa düzenlenen 'Kar Ragbi Şampiyonası', Isparta'daki Davraz Kayak Merkezi'nde başladı. Şampiyonaya yaklaşık 200 sporcu katıldı. Şampiyonanın kentin tanıtımı açısından önemli olduğunu belirten yetkililer, gelecek sene plaj ragbisi için de Isparta'yı düşündüklerini ifade etti.

 • AXA Sigorta Efeler Ligi'nde TÜRŞAD, Galatasaray HDI Sigorta'ya 3-1 yenildi
  24 Şub AXA Sigorta Efeler Ligi'nde TÜRŞAD, Galatasaray HDI Sigorta'ya 3-1 yenildi

  AXA Sigorta Efeler Ligi'nin 2. haftasında Şehit Aileleri ve Gaziler Gençlik Spor Kulübü Derneği (TÜRŞAD), konuk ettiği Galatasaray HDI Sigorta'ya 3-1 yenildi.

 • Alper Gezeravcı uzay yolculuğu sonrası ilk gençlik buluşmasını Konya Bilim Merkezi'nde yaptı
  24 Şub Alper Gezeravcı uzay yolculuğu sonrası ilk gençlik buluşmasını Konya Bilim Merkezi'nde yaptı

  Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'nda geçirdiği 14 günün ardından Konya Bilim Merkezi'nde öğrencilerle bir araya gelerek gençlik buluşması gerçekleştirdi. Gezeravcı, gençlere hayallerinin peşini bırakmamaları tavsiyesinde bulundu ve Türkiye'nin uzay alanındaki hedeflerinden bahsetti.

 • Gençlik ve Spor Bakanı: Türkiye'de en modern stadyumlar ve spor salonları bulunuyor
  24 Şub Gençlik ve Spor Bakanı: Türkiye'de en modern stadyumlar ve spor salonları bulunuyor

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Türkiye'nin dört bir yanında devasa spor tesisleri inşa ettiklerini ve Türkiye'nin en modern stadyumlarına ve spor salonlarına sahip olduğunu belirtti. Ayrıca, Türkiye'nin sporda gençlere yönelik vizyonuyla başarılara imza attığını ve bağımlılıkla mücadeleye destek verdiklerini ifade etti.

 • Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çocuklara bocce sporunu sevdirmek için çalışıyor
  24 Şub Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, çocuklara bocce sporunu sevdirmek için çalışıyor

  Muğla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Ula Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından bocce antrenörü Yasemin Miski çocuklara bu sporu sevdirerek spor yoluyla çocukların akademik başarılarına destek oluyor. Haftanın 7 günü antreman yapan çocuklar Yasemin hocalarına sevgilerini yapmış oldukları resim çalışmalarıyla anlatıyorlar. Ula Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Yağmur Küçük, çocukların bocce sporunu sevdirerek bu branşı sevdiren antrenörlerine teşekkür ettiğini belirtti.

 • Tuzla'da gençlerin yeni adresi: Çınar Gençlik Eğitim ve Spor Kompleksi
  24 Şub Tuzla'da gençlerin yeni adresi: Çınar Gençlik Eğitim ve Spor Kompleksi

  Tuzla Belediyesi, gençlerin ve ailelerin spor, sanat ve eğitim faaliyetlerine katılabileceği Çınar Gençlik Eğitim ve Spor Kompleksi'ni hizmete açtı. Kompleks, ilçeye yeni bir cazibe merkezi kazandırdı.

 • Mudanya'ya sportif yatırım desteği istendi
  24 Şub Mudanya'ya sportif yatırım desteği istendi

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın katılımıyla gerçekleştirilen sporcu buluşmasında Mudanya'nın muhteşem bir spor potansiyeline sahip olduğunu söyleyen AK Parti Mudanya Belediye Başkan Adayı Gökhan Dinçer, Bakan Bak'tan ilçeye sportif yatırım desteği isterken, yatırımların sözünü de aldı.

 • Sakarya'da özel gereksinimli bireylerin gelişimi için 'Spor ile +1' projesi başlatıldı
  24 Şub Sakarya'da özel gereksinimli bireylerin gelişimi için 'Spor ile +1' projesi başlatıldı

  Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ve Gen Otizm Gençlik ve Spor Kulübü Derneği tarafından hazırlanan 'Spor ile +1' projesi, özel gereksinimli bireylerin sporla gelişimini sağlamayı hedefliyor. Proje kapsamında 18-30 yaş arasında 30 kişiye spor eğitimi verilecek ve aileler de dahil olmak üzere 3 bin kişiye ulaşılması planlanıyor. Sakarya genelinde uygulanacak olan proje, özel gereksinimli bireylere destek sunacak nitelikli eğitmenlerin yetiştirilmesini amaçlıyor.

 • Düzce'deki öğrenciler Ninemin Tarifleri Atölyesinde yöresel yemekler öğrendi
  24 Şub Düzce'deki öğrenciler Ninemin Tarifleri Atölyesinde yöresel yemekler öğrendi

  Gençlik ve Spor Bakanlığı Düzce yurtlarında kalan öğrenciler, Ninemin Tarifleri Atölyesinde mısır ekmeği, karalahana sarması ve çorbası ile klasik mantı tarifini öğrendi. Düzce Üniversitesi öğrencileri, boş zamanlarında hem öğrenip hem eğleniyorlar. Yaptıkları yöresel yemekleri Gençlik ve Spor İl Müdürü İsa Yazıcı ve Yurt Hizmetleri Müdürü Ahmet Karaarslan'ın katılımıyla afiyetle yediler.

 • Afyonkarahisar'da Badminton Gençler Grup Müsabakaları Başladı
  24 Şub Afyonkarahisar'da Badminton Gençler Grup Müsabakaları Başladı

  Afyonkarahisar'da Okul Sporları faaliyet programı çerçevesinde düzenlenen Badminton Gençler Grup müsabakaları, görkemli bir seremoniyle başladı. 120 sporcunun katıldığı turnuva, heyecan dolu anlara sahne oldu. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporun önemini vurgulayarak sporculara başarılar diledi. Müsabakaların sonunda dereceye giren sporculara ödülleri takdim edilecek.

 • SANKO Okulları Genç Kız ve Erkek Tenis Takımları İl Birincisi Oldu
  24 Şub SANKO Okulları Genç Kız ve Erkek Tenis Takımları İl Birincisi Oldu

  SANKO Okulları Genç Kız ve Erkek Tenis Takımları, Gaziantep Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Okul Sporları Genç Kız ve Erkek İl Tenis Müsabakası'nda birinci oldu. Müsabakada SANKO Okulları Genç Kız Tenis Takımı ve Genç Erkek Tenis Takımı il birincisi olarak büyük bir başarı elde etti. SANKO Okulları Genel Müdürü Fırat Mümtaz Asyalı, öğrencilerini ve emeği geçen öğretmenini kutlayarak bölge şampiyonasında başarılar diledi.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben konuştu
  23 Şub Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben konuştu

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, Türkiye'nin gençlerin yüzyılı olduğunu ve spora yapılan yatırımların devam ettiğini belirtti. Bak, kendi hayatından örnekler vererek gençlere hedeflerini takip etmelerini ve mücadele etmelerini tavsiye etti. Ayrıca, Türkiye'nin savunma sanayisindeki başarılarına da değindi ve gençlerin Türkiye'nin geleceği olduğunu vurguladı.

 • Yüksekova'da Model Uçak Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi
  23 Şub Yüksekova'da Model Uçak Kursu Sertifika Töreni Düzenlendi

  Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen model uçak kursu tamamlandı. Kursu başarıyla tamamlayan 160 öğrenciye sertifikaları Kitap Kafe'de düzenlenen törenle teslim edildi. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Ömer Çimşit, öğrencilere yaptığı konuşmada, aldıkları sertifikaların kendilerine rehberlik edeceğini ve daha büyük kapıları açacağını belirtti.

 • Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Mudanya'ya modern spor kompleksi kazandırılacağını açıkladı
  23 Şub Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Mudanya'ya modern spor kompleksi kazandırılacağını açıkladı

  Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Mudanya ilçesine modern bir spor kompleksi kazandırmak için çalışacaklarını bildirdi. Bakan Bak, ailelerle beraber bağımlılıkla mücadele edeceklerini ve çocuklar için spor tesisleri yapmaya devam edeceklerini belirtti. Türkiye'nin spor devrimine devam ettiğini vurgulayan Bak, Türkiye'nin birçok organizasyona ev sahipliği yaptığını ve sporun her dalında zirveye doğru ilerlediğini söyledi.

 • Ümraniye Belediyesi Şehbal Diyanet Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı
  23 Şub Ümraniye Belediyesi Şehbal Diyanet Gençlik Merkezi Hizmete Açıldı

  Ümraniye Belediyesi bünyesinde yapılan Şehbal Diyanet Gençlik Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Merkezde çocuklar için Kur'an kursları ve gençler için eğitim imkanları sunulacak.

Advertisement