Kahramanmaraş'ta Kısa Kısa - Son Dakika
Yerel

Kahramanmaraş'ta Kısa Kısa

Kahramanmaraş\'ta Kısa Kısa

Elbistan ilçesinde Karaelbistan Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, yıl boyunca hazırladıkları kara kalem çalışmalarını sergiledi.

24.05.2013 19:19

Elbistan ilçesinde Karaelbistan Yatılı Bölge Ortaokulu öğrencileri, yıl boyunca hazırladıkları kara kalem çalışmalarını sergiledi.

Elbistan Kaymakamı Metin Maytalman, bir alışveriş merkezindeki serginin açılışında, öğrencilerin bilgi ve becerilerine göre yönlendirmek gerektiğini kaydetti.

Sergiyi hazırlayan 12 öğrenciye teşekkür eden Maytalman, "Hepsi birbirinden güzel. Bu çocuklarla özel olarak ilgilenip bu alanlara çocukları yönlendirmek gerekiyor. Öğrencileri ve bu çalışmalar için onlara önderlik eden görsel sanatlar öğretmenimizi tebrik ediyorum" dedi.

Okul Müdürü Ömer Faruk Dikici ise öğrencilerin yıl boyunca emek vererek meydana getirdiği eserleri, vatandaşlarla paylaşmak istediklerini ifade etti.

Serginin açılışına, Garnizon Komutanı Kurmay Binbaşı İbrahim Yazıcı, Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

- Türkoğlu'nda ücretsiz Çanakkale ve Bursa turu-

Türkoğlu Belediyesi ve İlçe Müftülüğü, vatandaşlara ücretsiz Çanakkale ve Bursa turu düzenledi.

Belediye Başkanı Mustafa Taşhan, yaptığı açıklamada, amaçlarının yılda en az iki defa düzenlenen bu tür etkinliklerle, tarihi bir destan olan Çanakkale Zaferi'nin ruhunu ilçe halkına yaşatmak olduğunu söyledi.

İlçe Müftüsü Hacı Bilal Polat ise her insanın ömründe bir kere Çanakkale'yi görmesi gerektiğini belirterek, tur kapsamında türbeler, camiler ve tarihi mekanların gezileceğini belirtti.

Çanakkale savaşlarının yaşandığı alanlardaki tarihi zenginliğin görülmeye değer olduğunu ifade eden Polat, "Şehitlerimizin kanıyla yoğrulmuş bu topraklarda atalarımız unutulmaz bir destan yazmıştır. Şehitlerimizin bizlere bıraktığı topraklarda yapılan mücadeleleri yerinde görüp, manevi havasını hissedeceğiz." - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kahramanmaraş'ta Kısa Kısa - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement