Karşıyaka'da Judo Heyecanı - Son Dakika
Yerel

Karşıyaka'da Judo Heyecanı

Karşıyaka\'da Judo Heyecanı

Türkiye Judo Federasyonu ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen “Minikler Judo Türkiye Şampiyonası” yarın başlıyor.

21.07.2016 10:25

Türkiye Judo Federasyonu ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen "Minikler Judo Türkiye Şampiyonası" yarın başlıyor. Üç günlük dev organizasyon, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda yapılacak. 81 ilden yüzlerce sporcu, madalya için mindere çıkacak.

Karşıyaka'yı sporun başkenti haline getirme iddiasıyla her branşta önemli organizasyonlara imza atan Karşıyaka Belediyesi, bu kez de "Minikler Judo Türkiye Şampiyonası"na ev sahipliği yapacak. Şampiyona 22-24 Temmuz tarihleri arasında, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda gerçekleşecek. Yarın saat 16.00'da, Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Türkiye Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal ve yönetim kurulu üyelerinin de katılımıyla açılış töreni düzenlenecek.

Şampiyonada; 81 ilden minik judocular, antrenör ve hakemlerle birlikte toplam bin 150 kişi yer alacak. 2004-2005 doğumlu kız ve erkek sporcular, kiloya göre 10 kategoride madalya için mücadele verecek. Turnuvada Karşıyaka'yı ise Mehmet Emin Avşar, Arda Hasret ile Cemal Aydın temsil edecek. Üç gün boyunca 09.30-19.00 saatleri arasında devam edecek müsabakalar, Türkiye Judo Federasyonu'nun internet sitesinden canlı olarak yayınlanacak.

Turnuvaya katılan tüm sporculara başarı dileklerini ileten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen yüzlerce çocuğumuz bu şampiyonada yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak; başarıları madalyayla taçlanacak. Geleceğin olimpiyat ve dünya şampiyonlarını izlemek, heyecanlarını paylaşmak için herkesi müsabakalara bekliyoruz" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Karşıyaka'da Judo Heyecanı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement