Kent ve Kültür Söyleşileri Devam Ediyor - Son Dakika
Yerel

Kent ve Kültür Söyleşileri Devam Ediyor

Kent ve Kültür Söyleşileri Devam Ediyor

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen, Şair Haydar Ergülen yönetimindeki Kent ve Kültür Söyleşileri’nin bu ay konuğu, eleştirmen, yazar, yönetmen Vecdi Sayar oldu.

29.03.2016 12:43

Tepebaşı Belediyesi tarafından düzenlenen, Şair Haydar Ergülen yönetimindeki Kent ve Kültür Söyleşileri'nin bu ay konuğu, eleştirmen, yazar, yönetmen Vecdi Sayar oldu.

Özdilek Sanat Merkezi Oktay Ekinci Sahnesi'nde gerçekleşen "Sanatta Güncel Sorunlar" adlı söyleşiye Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç da katıldı. Söyleşide konuşan Vecdi Sayar, Türk edebiyatı, sineması, tiyatrosu ve müziği hakkında yaşadığı tecrübelerini ve yorumlarını katılımcılar ile paylaştı. Eskişehir'de kültür ve sanat adına önemli adımlar atıldığını kaydeden Sayar, Tepebaşı Belediyesi'nin çalışmalarını yakından takip ettiğini ve örnek olacak çalışmalara imza atıldığını kaydetti. Sayar, "Bütün sanat alanlarında olduğu gibi kapitalist yayın sektöründe de gösterdi. Her alanda yıldızlaşma var. Her şeyde marka satın almak olduğu gibi edebiyatta da marka isimler ilgi görüyor. Eleştirel alanda da popüler kültüre kayış var. Edebiyat ve diğer alanlarda eleştiri yerine 'tanıtım' ön planda" iifadelerin kullandı.

Söyleşi sonunda katılımcılara teşekkür eden Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç konuklara çiçek takdim etti. - ESKİŞEHİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kent ve Kültür Söyleşileri Devam Ediyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement