Malatya Bodrum'u Bağrına Bastı - Son Dakika
Yerel

Malatya Bodrum'u Bağrına Bastı

Malatya Bodrum\'u Bağrına Bastı

Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı, Anadolu Turu kapsamında uğradığı Malatya’da yoğun ilgi ile karşılaştı.

02.05.2017 15:17
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı, Anadolu Turu kapsamında uğradığı Malatya'da yoğun ilgi ile karşılaştı. Malatya Park AVM önünde Malatyalılar ile buluşan Bodrum Tanıtım Tırı ekibine Malatyalılar tarafından kaysı ikram edilip Malatya spor forması hediye edildi.

Malatya'da, Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ekipleri tarafından karşılanan Bodrum ekibinin çalışmalarına müdürlük yetkilileri ve TURSAB Fırat Bölgesel Yürütme Kurulu yetkilileri de eşlik etti. Güzel bir havada Malatyalılar ile buluşan Bodrum Tanıtım Tırı ekibi, vatandaşlara Bodrum hakkında bilgiler verdi.

Sabah erken saatlerde yoğun ilgi gören Bodrum Tanıtım Tırını Malatya İl Kültür ve Turizm Müdürü Levent İskenderoğlu, TURSAB Fırat BYK Yürütme Kurulu Başkanı Mehmet Selçuk Kendirci, İl Kültür ve Turizm müdürlüğü çalışanları, TURSAB Fırat BYK Genel Sekreteri Bünyamin Özdemir, Ufuk Baran başta olmak üzere çok sayıda Malatyalı ziyaret etti.

Bodrum'da yaşayan Malatyalı iş adamı güler steak house sahibi Murat Gümüşoğlu ise Bodrum'da gelen ekibe Malatya spor forması hediye etti. Ekibe Malatya'yı gezdiren Gümüşoğlu ailesi Malatya kaysısı ikram etmeyi de ihmal etmedi.

Gümüşoğlu ailesinin yanı sıra Bodrum'da yaşayan birçok Malatyalının akrabaları ve dostları da Bodrum Tanıtım Standını ziyaret ederek ekibe hediyeler verdi.

Standı ziyaret eden basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Eşsiz Bodrum Tanıtım Tırı Koordinatörü Fikret Hıdır, "Bu proje Eşsiz Bodrum konseptinde Bodrum'un Anadolu halkı ile buluşma projesi. Malatya 21'inci ilimiz. Toplamda 30 ili dolaşacağız. Anadolu halkı Bodrum'a inanılmaz ilgi gösteriyor ve çok seviyor. Biz de Anadolu halkını seviyoruz. Her sıkıntımızda, sıkıştığımızda Anadolu halkı Bodrum'a ilgi göstererek Bodrum'un ayakta kalmasını sağladı. Bodrum Belediye Başkanımız Mehmet Kocadon bu nedenle Anadolu halkına teşekkür etmek ve onlarla bir arada olabilmek için böyle bir proje hayata geçirdi. Projeye birçok kurum destek veriyor. Bodrum Kaymakamlığı himayesinde çıktık yola. Yerel yönetimler var, sivil toplum örgütleri var. Yoğunda bir ilgi var Bodrum'a. Burada satış yapmıyoruz ama bilgilendirme amaçlı broşür ve kitapçıklarımız var. Ayrıca tırda fotoğraf sergimiz ve üç boyutlu filmimizle vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz" dedi.

Malatya halkının çok yoğun ilgisinin olduğunu belirten Hıdır, "Malatya'da hem yerel yönetimler hem de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü çok destek oldular. Onlara çok teşekkür ediyorum. Malatya halkının çok yoğun ilgisi var. Buradaki amaç, insanlara Bodrum'u anlatmak. Bilenlere hatırlatmak, bilmeyenlere Bodrum hakkında bilgiler vermek" şeklinde konuştu.

Tırı ziyaret eden misafirlere Bodrum'un simgesi olan Bodrum mandalinasından üretilen kolonya, lokum ve gazoz ikram edilerek, tanıtım broşürleri ve kitapçıkları verildi. - MUĞLA

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Malatya Bodrum'u Bağrına Bastı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Konya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi
  10 Nis Konya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi

  Konya Valiliği ve Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen bayramlaşma programı Taş Bina Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapıldı. Programda, protokol üyeleri bayramlaştı.

 • AK Parti Antalya İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi
  10 Nis AK Parti Antalya İl Başkanlığı Bayramlaşma Programı Düzenledi

  AK Parti Antalya İl Başkanlığı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenledi. İl Başkanı Ali Çetin, Gazze'deki Müslümanları ve Filistin halkını unutmamaları gerektiğini belirtti. Çetin, seçimlerde Antalya halkının kendilerine muhalefet görevi verdiğini ve belediye başkanlarının vaatlerini takip edeceklerini söyledi. Programa AK Parti milletvekilleri, MKYK üyeleri ve partililer katıldı.

 • Güney Kore'de Ulusal Meclis Üyeleri İçin Seçimler Yapıldı
  10 Nis Güney Kore'de Ulusal Meclis Üyeleri İçin Seçimler Yapıldı

  Güney Kore'de halk, 4 yıl boyunca görev yapacak Ulusal Meclis üyelerini belirlemek üzere bugün sandık başına gitti. Seçime yaklaşık 29.4 milyon kişi katıldı ve oy kullanma işlemi sona erdi. Resmi sonuçların ilerleyen saatlerde kesinleşmesi bekleniyor.

 • Konyaaltı Belediye Başkanı Esnafı Ziyaret Etti
  10 Nis Konyaaltı Belediye Başkanı Esnafı Ziyaret Etti

  Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, ilçede bulunan esnafı ziyaret ederek Ramazan Bayramlarını kutladı. Görevi süresince esnafı her zaman ziyaret edeceğini söyleyen Başkan Kotan, yerel seçimlerde kendisine destek veren esnafa da teşekkür etti.

 • Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta Bayramlaşma Törenleri
  10 Nis Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta Bayramlaşma Törenleri

  Sakarya, Düzce, Bolu, Bartın, Karabük ve Zonguldak'ta kent protokolünün yoğun katılımıyla Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma törenleri yapıldı.

 • Tokat'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programı düzenlendi
  10 Nis Tokat'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programı düzenlendi

  Tokat'ta Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlenen bayramlaşma programında Vali Numan Hatipoğlu, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşları kabul ederek, bayramlarını kutladı. Programa AK Parti Tokat milletvekilleri, Garnizon ve 48. Piyade Alay Komutanı, Belediye Başkanı, üniversite rektörü, emniyet müdürü, jandarma komutanı ve diğer daire müdürleri de katıldı.

 • Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü vatandaşlarla karşıladı
  10 Nis Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününü vatandaşlarla karşıladı

  Bayraklı Belediye Başkanı İrfan Önal, Ramazan Bayramı'nın ilk gününde ilçe sakinleriyle bir araya geldi. Merkez Camisi'nde bayram namazını kılan ve vatandaşlarla sohbet edip bayramlaşan Başkan Önal, Bayraklı'nın çınarlarını da unutmadı. Önal, Şehit Asteğmen Adem Dertsiz Huzurevi'ni ziyaret ederek huzurevi sakinlerine karanfil dağıttı. Ayrıca, Şehit Uygar Yalçınkaya'nın ailesini de ziyaret ederek bayramlarını kutladı.

 • Sinop'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programları düzenlendi
  10 Nis Sinop'ta Ramazan Bayramı dolasıyla bayramlaşma programları düzenlendi

  Sinop'ta Vali Mustafa Özarslan önderliğinde gerçekleştirilen bayramlaşma programında birlik ve beraberlik vurgusu yapıldı. Boyabat ilçesinde ise AK Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş'in konuşmasıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.

 • Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket
  10 Nis Çin Jiamusi Hanjiang Festivali: Nehre Dua ve Bereket

  Çin'in kuzeydoğusundaki Heilongjiang eyaletinin Jiamusi kentinde, 2024 Çin Jiamusi Hanjiang Festivali başladı. Festivalde, yerel halkın nehre bağırarak yeni yılın bereketi ve iyi balık hasadı için dua ettiği eski bir gelenek olan 'Hanjiang' ritüeli gerçekleştiriliyor. Ayrıca festivalde Şaman dansları, hikaye anlatıcılığı ve diğer performanslar da sergileniyor. Hanjiang Festivali, balıkçı ve avcı toplulukları tarafından kutlanan geleneksel bir kutsama törenidir.

 • Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı
  10 Nis Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, Hatay'a ziyaret gerçekleştirerek Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının bayramını kutladı. Bakan Bayraktar, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk'ü tebrik etti ve Hatay'ın hızlı bir şekilde yaralarını saracağını söyledi.

 • Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor
  10 Nis Düzce'de 4. dönemini kazanan Hanife Gür, mahalle sakinlerinin takdirini kazanıyor

  Düzce'de yaşadığı mahalle sakinlerinin ısrarlarıyla 15 yıl önce adaylığını koyduğu muhtarlığı 4. döneminde de kazanan 63 yaşındaki Hanife Gür, hizmet azmi ve her yaştan insanla kurduğu muhabbetle örnek yöneticilik sergiliyor. Gür, semt pazarı ve kadınlar için el emeği pazarının kurulması, lise ve üniversite öğrencileri için kursların açılması, oyun parkı ve spor sahalarının yapımı gibi sosyal, ekonomik, sağlık ve eğitim alanlarında hizmetlerin getirilmesi çabalarıyla mahalle sakinlerinin takdirini ve sevgisini kazandı.

 • CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu
  10 Nis CHP Çanakkale İl Teşkilatı Bayramlaşma Programında Buluştu

  CHP Çanakkale İl Teşkilatı, Ramazan Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma programında partililer ve vatandaşlarla bir araya geldi. Programda konuşan Çanakkale Belediye Başkanı Muharrem Erkek, tüm vatandaşların bayramını kutladı ve değişimin gücüyle ayağa kalkan CHP'nin Türkiye'de de ayağa kalkacağını belirtti. Programa CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, Çanakkale Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan, Çanakkale İl Başkanı Levent Gürbüz ve Merkez İlçe Başkanı İbrahim Can Ergun da katıldı.


Advertisement