Malatya'da 1 Mayıs Kutlamaları - Son Dakika

Malatya'da 1 Mayıs Kutlamaları

01.05.2016 18:01
Malatya'da 1 Mayıs Kutlamaları

1 Mayıs İşçi Bayramı Malatya’da siyasi parti ve sendikaların katılımı ile kutlandı.

1 Mayıs İşçi Bayramı Malatya'da siyasi parti ve sendikaların katılımı ile kutlandı. Yüzüncü yıl kavşağında gerçekleşen kutlamalar olaysız sona erdi.

1 Mayıs İşçi Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Malatya'da da kutlandı. Öğlen saatlerinde Milli Egemenlik Caddesi üzerinde toplanan siyasi parti ve sendikalar flama ve sloganlarla kutlamaların yapılacağı yüzüncü yıl kavşağına yürüdü. Kutlama alanına kadar iki arama noktasından oluşturulurken cadde ve kutlama alanı çelik bariyerlerle kapatılarak geniş güvenlik önlemleri alındı. Çok sayıda polisin görev aldığı 1 Mayıs kutlaması katılımcıların meydanda yerlerini alması ile başladı. 10 Ekim'de Ankara'da tren garında yaşanan patlamada hayatını kaybedenlerin ailelerinin de katıldığı 1 Mayıs kutlamasında ölenlerin isimleri tek tek anons edildi. Bu sırada çocuklarını patlamada kaybeden aileler gözyaşlarına boğuldu. CHP İl Başkanı Enver Kiraz'ın yanı sıra HDP, DTP, EMEP, ÖSP gibi partiler ile KESK, DİSK ve bir çok sendikanın yer aldığı alanda 1 Mayıs İşçi Bayramı ile ilgili konuşmalar yapıldı.

Yapılan konuşmaların ardından sanatçı Servet Kocakaya sahne alarak konser verdi. - MALATYA

Malatya'da şiddetli fırtına etkili oluyor Malatya'da şiddetli fırtına etkili oluyor Özel yetenek sınavında zamana karşı yarış Özel yetenek sınavında zamana karşı yarış Resim merakı gelir kapısı oldu Resim merakı gelir kapısı oldu
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Malatya'da 1 Mayıs Kutlamaları - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement