Son dakika 1 Mayıs haberleri, 1 Mayıs son dakika, son dakika 1 Mayıs

Son Dakika 1 Mayıs Haberleri

Son dakika 1 Mayıs haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son 1 mayıs haberleri anında burada.


 • 26.09.2023 26 Eyl 12:15 TEKNOFEST İzmir'de başlıyor TEKNOFEST İzmir'de başlıyor

  Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'in üçüncü ve son etabı yarın İzmir'de başlıyor. Festival, 1 Ekim'e kadar İzmir Çiğli Havalimanı'nda teknoloji meraklılarıyla buluşacak. Etkinlik süresince teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, söyleşiler ve bilim şovları gibi birçok etkinlik düzenlenecek. Ziyaretçiler, TEKNOFEST internet sitesi ve mobil uygulama üzerinden kayıt yaptırabilirler. Ulaşım için toplu taşıma öneriliyor ve ESHOT'un festival alanına ring seferleri düzenleyeceği belirtiliyor.

 • 24.09.2023 24 Eyl 11:09 Bu yılın son TEKNOFEST'i için geri sayım başladı Bu yılın son TEKNOFEST'i için geri sayım başladı

  Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, "SenGeleceksindiye" temasıyla her yaştan bilim ve teknoloji meraklısını buluşturmak ve yılın son etkinliğini gerçekleştirmek üzere İzmir Çiğli Havalimanı'nda kapılarını açmaya hazırlanıyor.

 • 19.09.2023 19 Eyl 00:01 ABD'nin En Büyük Müslüman Sivil Hakları Savunucusu Örgütü, FBI Terör İzleme Listesi İçin Joe Biden Hükümetini Mahkemeye Verdi ABD'nin En Büyük Müslüman Sivil Hakları Savunucusu Örgütü, FBI Terör İzleme Listesi İçin Joe Biden Hükümetini Mahkemeye Verdi

  ABD'nin en büyük Müslüman sivil hakları savunucu örgütü Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi'nin New Jersey şubesi (CAIR-NJ), 11 Eylül 2001 saldırılarından sonra uygulamaya konulan ve halen devam eden 'FBI terör izleme listesi' için Joe Biden hükümeti yetkililerini mahkemeye verdi. Dava dilekçesinde, davacılar hükümetten söz konusu listeye son vermesi çağrısı yaparak, yargısız bir şekilde ömür boyu ikinci sınıf vatandaşlığa mahkum edildiklerini belirtti. Dava, ABD Adalet, İçgüvenlik, Dışişleri, Savunma, Ulaştırma Bakanları ile Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA), Gizli Servis, Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) gibi kurumların başkanları da dahil Biden hükümetine bağlı toplam 29 üst düzey hükümet kurum ve yetkilisi davalı olarak yer aldı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 13:58 2015'te Tahliye Edilen Işid İnfazcısı Ahmet Güneş'in, Tahliyeden 2 Yıl Sonra Türkiye'de 'Sansasyonel Eylem' İçin İki Canlı Bomba Hazırladığı Ortaya... 2015'te Tahliye Edilen Işid İnfazcısı Ahmet Güneş'in, Tahliyeden 2 Yıl Sonra Türkiye'de "Sansasyonel Eylem" İçin İki Canlı Bomba Hazırladığı Ortaya...

  IŞİD infazcısı ve yöneticisi Ahmet Güneş’in 2015 yılında Gaziantep’te yargılandığı davadan tahliye olmasının ardından geçen iki yıl içinde Hatay’da yakalanan canlı bombaları hazırladığı ortaya çıktı. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 2017 tarihli iddianamesine göre sansasyonel eylem yapmak için Türkiye’ye gönderilen 2 IŞİD terör örgütü üyesinin canlı bomba düzeneğinde Güneş’in parmak izi tespit edildi. Güneş’in bu iki canlı bombayı “sansasyonel eylem yapmak için” gönderdiği değerlendirildi. Öte yandan Güneş’in kuzeni İsmail Güneş ise 1 Mayıs 2016 tarihinde Gaziantep Emniyet İl Müdürlüğü önünde kendisini patlatmış ve bu saldırıda iki polis şehit olmuştu. Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) Gaziantep’teki mahkemeye Güneş ve aynı dosyada birlikte yargılanan diğer iki sanık hakkında “...terör örgütü mensupları listesinde adlarının geçip geçmediği hususunda bilgiye rastlanmamıştır” notunu gönderdiği de ortaya çıkmıştı.

 • 18.09.2023 18 Eyl 09:42 UEFA Şampiyonlar Ligi 2023-24 Sezonu Başlıyor UEFA Şampiyonlar Ligi 2023-24 Sezonu Başlıyor

  UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2023-24 sezonu yarın oynanacak grup maçları ile başlayacak. Bu sezon final maçı Londra'daki Wembley Stadı'nda oynanacak.

 • 07.09.2023 07 Eyl 09:23 Halk Tv konuğu Filiz Saraç kimdir? İstanbul Baro Başkanı Filiz Saraç kaç yaşında, nereli? Filiz Saraç biyografisi! Halk Tv konuğu Filiz Saraç kimdir? İstanbul Baro Başkanı Filiz Saraç kaç yaşında, nereli? Filiz Saraç biyografisi!

  Halk Tv'de hafta içi her gün yayınlanan, İsmail Küçükkaya ile Yeni Bir Sabah programının bugünkü konuğu İstanbul Baro Başkanı Filiz Saraç oldu. Halk Tv konuğu Filiz Saraç kimdir ve Filiz Saraç kaç yaşında, nereli olduğu merak ediliyor. Peki, Halk Tv konuğu Filiz Saraç kimdir? Filiz Saraç kaç yaşında, nereli?

 • 06.09.2023 06 Eyl 19:31 CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, Yatağan Belediyesi'ne ait olan ilçe binasının tahliyesine tepki gösterdi CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, Yatağan Belediyesi'ne ait olan ilçe binasının tahliyesine tepki gösterdi

  CHP Yatağan İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, Yatağan Belediyesi'ne ait olan ilçe binasının kira süresi bittiği gerekçesiyle tahliyesinin istenmesine tepki gösterdi. Kemiksiz, "Belediyeye ait onlarca iş yeri olmasına rağmen CHP binamızın Mustafa Toksöz (AKP'li Yatağan Belediye Başkanı) tarafından çıkartılmasının ardında bizlere karşı bir düşmanlık, intikam alma çabası olduğunu biliyoruz" dedi.

 • 05.09.2023 05 Eyl 17:05 New York Borsası Karışık Seyirle Başladı New York Borsası Karışık Seyirle Başladı

  New York borsası güne karışık seyirle başladı. Dow Jones endeksi yükselirken, S&P 500 ve Nasdaq endeksleri düşüş yaşadı. Çin ve Avrupa'dan gelen zayıf PMI verileri küresel ekonomiye ilişkin endişeleri artırdı.

 • 02.09.2023 02 Eyl 16:43 Çin ile Nepal arasındaki Zham Limanı'nda yolcu trafiği yeniden başladı Çin ile Nepal arasındaki Zham Limanı'nda yolcu trafiği yeniden başladı

  Çin ile Nepal arasında önemli bir kara limanı olan Zham Limanı'nda iki yönlü yolcu trafiği Cuma günü itibariyle yeniden başladı. Liman, 8 yıldır kapalıydı ve ilk günde 752 kişi geçiş yaptı.

 • 01.09.2023 01 Eyl 21:08 ABD'de İşçi Bayramı Partileri İçin Polis Dronları Gözetimde ABD'de İşçi Bayramı Partileri İçin Polis Dronları Gözetimde

  ABD'nin New York kentinde polis, işçi bayramının kutlanacağı bu hafta sonu düzenlenecek geniş katılımlı partileri insansız hava araçları ile izleyeceğini duyurdu. New York Polis Departmanı (NYPD) Başkan Yardımcısı Kaz Daughtry, polisin kalabalık partileri havadan dron ile gözetlemeyi planladığını belirtti.

 • 01.09.2023 01 Eyl 17:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Ülkemiz ve milletimiz için önemli bir milat olan 2023 TEKNOFEST'e bir milyon gencimizin başvurduğunu öğrendim. İşte bu tablo... Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülkemiz ve milletimiz için önemli bir milat olan 2023 TEKNOFEST'e bir milyon gencimizin başvurduğunu öğrendim. İşte bu tablo...

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Ülkemiz ve milletimiz için önemli bir milat olan 2023 TEKNOFEST'e bir milyon gencimizin başvurduğunu öğrendim. İşte bu tablo Türkiye Yüzyılı tablosudur.

 • 01.09.2023 01 Eyl 17:05 Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının katlanarak arttığı TEKNOFEST'e gösterilen ilgi bizi sevindiriyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının katlanarak arttığı TEKNOFEST'e gösterilen ilgi bizi sevindiriyor.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Her geçen yıl katılımcı ve ziyaretçi sayısının katlanarak arttığı TEKNOFEST'e gösterilen ilgi bizi sevindiriyor.

 • 01.09.2023 01 Eyl 15:35 Hollanda'nın ilk kadın başbakan adayı göçle mücadeleyi öncelikli hedef olarak belirledi Hollanda'nın ilk kadın başbakan adayı göçle mücadeleyi öncelikli hedef olarak belirledi

  Hollanda'nın ilk kadın başbakanı olmak isteyen Güvenlik ve Adalet Bakanı Dilan Yeşilgöz, göçle mücadeleyi öncelikli hedef olarak belirlediğini açıkladı. Yeşilgöz, sığınmacı, işçi ve öğrenci göçünü sınırlamak için AB direktifleri kapsamında tüm kısıtlamaları uygulamak istiyor. Ayrıca, kira artışını engellemek ve zorunlu askerliği yeniden gündeme almak da vaatleri arasında yer alıyor.

 • 31.08.2023 31 Ağu 20:54 Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ve Manchester United ile aynı grupta Galatasaray, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde Bayern Münih ve Manchester United ile aynı grupta

  UEFA Şampiyonlar Ligi'nde 2023-2024 sezonu grup kuraları çekildi. Galatasaray; Bayern Münih, Manchester United ve Kopenhag'ın olduğu A Grubu'nda yer aldı.

 • 31.08.2023 31 Ağu 13:56 Adalet Bakanı Tunç, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması Adalet Bakanı Tunç, canlı yayında soruları yanıtladı Açıklaması

  Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, "Yarından itibaren 'alternatif uyuşmazlık çözüm yöntemi' dediğimiz arabuluculuk müessesine zorunlu dava şartı olarak kira davaları da katılıyor.

 • 30.08.2023 30 Ağu 11:13 Gümüşhane'deki Karaca Mağarası, Turistlerin Tercih Noktası Haline Geldi Gümüşhane'deki Karaca Mağarası, Turistlerin Tercih Noktası Haline Geldi

  Gümüşhane'nin Torul ilçesinde bulunan Karaca Mağarası, sarkıtları, dikitleri ve traverten havuzlarıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Mağara, serin havası ve benzersiz doğal güzellikleriyle ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor.

 • 29.08.2023 29 Ağu 12:45 Fransa'da Sarı Yelekliler Protestolarında Plastik Mermi Kullanımı İhlal Edildi Fransa'da Sarı Yelekliler Protestolarında Plastik Mermi Kullanımı İhlal Edildi

  Fransa'da yaklaşık 5 yılı geride bırakan 'sarı yelekliler hareketi' protestolarında plastik mermi ile yaralanarak hastanelerin acil servislerine başvuran kişilere ilişkin verilerin değerlendirildiği rapor, güvenlik güçlerinin müdahale sırasında plastik mermi kullanım doktrinine uymadığını gösterdi.

 • 28.08.2023 28 Ağu 14:51 Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı erkek yurdu yıkılacak Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı erkek yurdu yıkılacak

  Bingöl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı erkek yurdu, idari bina, lojman ve sosyal tesisin yıkımı için ihale yapılacak.

 • 28.08.2023 28 Ağu 13:24 Tihv 2022 Yılı Tedavi Merkezleri Raporu Yayınlandı: 'İşkence ve Diğer Kötü Muamele Başvuruları Önceki Yıla Göre Yüzde 22 Arttı' Tihv 2022 Yılı Tedavi Merkezleri Raporu Yayınlandı: "İşkence ve Diğer Kötü Muamele Başvuruları Önceki Yıla Göre Yüzde 22 Arttı"

  Türkiye İnsan Hakları Vakfı 'nın (TİHV) “2022 Yılı Tedavi Merkezleri Raporu” yayınlandı. Bin 201 kişinin 2022 yılında işkence ve kötü muameleye maruz kaldığı için TİHV Tedavi Merkezleri'ne başvurduğu belirtilen raporda, “TİHV’in kurulduğu 1990 yılından bugüne kadar işkence ve diğer kötü muamele nedeniyle yapılan başvurular içinde 2022 yılında yapılan başvuruların ne yazık ki bir önceki yıla göre yüzde 22 arttığı ve 2001 yılındaki en yüksek başvuru sayısından sonra 32 yılın ikinci en yüksek başvuru sayısına ulaştığı görülmüştür” değerlendirilmesine yer verildi. Rapora göre, 2022 yılında işkence nedeniyle başvuranların en küçüğü 3 yaşındayken, en yaşlısı 76 yaşında.

 • 27.08.2023 27 Ağu 13:48 HDP'nin yeni eş genel başkanları belli oldu HDP'nin yeni eş genel başkanları belli oldu

  HDP'nin 4. Olağanüstü Kongresi'nde MYK üyesi Sultan Özcan ve Yeşil Sol MYK üyesi Cahit Kırkazak partinin yeni eş genel başkanları olarak belirlendi.

 • 26.08.2023 26 Ağu 11:19 TEKNOFEST, Ankara ve İzmir'de de düzenlenecek TEKNOFEST, Ankara ve İzmir'de de düzenlenecek

  Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST, Ankara ve İzmir'de de ziyaretçilerini ağırlayacak. Festival, teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, sergiler ve diğer etkinliklere ev sahipliği yapacak.

 • 22.08.2023 22 Ağu 17:02 Veli Ağbaba: 'Yarın Erdoğan Çıkarsa Derse Ki, 'Bu Emekli Maaşını 7 Bin 500 Ben Yapmadım. CHP Yaptı' Vallahi Şaşmayız' Veli Ağbaba: "Yarın Erdoğan Çıkarsa Derse Ki, 'Bu Emekli Maaşını 7 Bin 500 Ben Yapmadım. CHP Yaptı' Vallahi Şaşmayız"

  CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, “Erdoğan ‘Memurlara zam yapılırken emeklilere hiçbir şey gelmemesi olacak şey değil’ dedi. Bir ay önce yüzde 25 zammı kim verdi? Erdoğan vermedi mi? Bahçeli ‘Bu maaş yetersiz’ demedi mi? Biz de önerge vermedik mi? Hodri meydan, 7 bin 500 değil, 11 bin 500 verelim demedik mi? Şimdi yarın Erdoğan çıkarsa derse ki ‘Bu emekli maaşını 7 bin 500 ben yapmadım. CHP yaptı’ vallahi şaşmayız. Burada da bir siyasi sahtekarlık var. Bir siyasi dolandırıcılık var. Emekliye diyor ki ‘Olacak iş değil’. Ver, tutan mı var? Emekliye 7 bin 500’ü veren kendisi, az diyen de kendisi. Hodri meydan! Getir Meclis’e, ne diyorsan, 11 bin 500 mü asgari mi ne diyorsan buna hazırız” dedi.

 • 14.08.2023 14 Ağu 14:23 KARDEMİR'e alınacak 300 işçi kurayla belirlendi KARDEMİR'e alınacak 300 işçi kurayla belirlendi

  Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) işçi kadrosunda istihdam edilecek 300 kişi için kura çekimi töreni düzenledi.

 • 11.08.2023 11 Ağu 13:30 Birleşik Krallık Ekonomisi İçin İlamlı Resesyon Beklentisi Birleşik Krallık Ekonomisi İçin İlamlı Resesyon Beklentisi

  Capital Economics'in açıklamasına göre, Birleşik Krallık ekonomisi bu yıl içerisinde ılımlı bir resesyona girebilir. Ülke ekonomisi haziranda yüzde 0,5, ikinci çeyrekte ise yüzde 0,2 büyüme kaydetmesine rağmen, resmi tatiller ve diğer faktörler nedeniyle büyüme hızının yavaşladığı belirtiliyor. Uzmanlar, üçüncü çeyrekte gayri safi yurt içi hasılanın azalacağını ve ılımlı bir resesyonun başlayacağını öngörüyor.

 • 10.08.2023 10 Ağu 15:31 KARDEMİR İşçi Kadrosu İçin Kura Çekecek KARDEMİR İşçi Kadrosu İçin Kura Çekecek

  Karabük Demir ve Çelik Fabrikaları (KARDEMİR), işçi kadrosunda istihdam edilecek 300 kişi için kura çekileceğini duyurdu. İşçilik pozisyonları için belirtilen kriterlere uygun adaylar arasında yapılacak kura çekimi, 14 Ağustos'ta Karabük Yeni Mahalle Kapalı Spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirilecek.

 • 10.08.2023 10 Ağu 12:53 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 2023 RESMİ TATİL VE BAYRAMLAR! Zafer Bayramı tatili kaç gün? 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? 2023 RESMİ TATİL VE BAYRAMLAR! Zafer Bayramı tatili kaç gün?

  Her yıl 30 Ağustos'ta kutlanan Zafer Bayramı'nın resmi tatil olup olmadığı merak konusu oldu. Kullanıcılar tarafından 30 Ağustos Çarşamba günü tatil mi sorusu araştırılmaktadır. Peki, 30 Ağustos Zafer Bayramı resmi tatil mi? İşte, 2023 Resmi tatil ve bayramlar!

 • 05.08.2023 05 Ağu 13:02 Bodrum'da Yaban Hayvanlarına Su Takviyesi Yapılıyor Bodrum'da Yaban Hayvanlarına Su Takviyesi Yapılıyor

  Muğla'nın Bodrum ilçesinde, sıcak havalar nedeniyle yaban hayvanlarının yaşam alanlarına su takviyesi yapılıyor. Bodrum Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, kuruyan göletlere su tankerleriyle su basımı yapılarak hem yaban hayvanlarına hem de hayvancılıkla uğraşan halka destek sağlanıyor. Ayrıca, yangın söndürme ekiplerine de su takviyesi yapılarak yangınların söndürülmesine katkıda bulunuluyor. Bodrum Belediyesi ayrıca, bölgedeki kurum ve kuruluşların talepleri doğrultusunda temizlik çalışmaları da gerçekleştiriyor.

 • 04.08.2023 04 Ağu 16:40 Kemer Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Kemer Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Kemer Belediyesi ile DİSK Genel İş Sendikası arasında kadrolu işçileri kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Sözleşme kapsamında işçilerin maaşına yüzde 91 oranında zam yapıldı ve sosyal yardımlarda artışlar gerçekleştirildi. Ayrıca, işçilere bayram ikramiyeleri ve eğitim yardımı da sağlanacak. Kemer Belediye Başkanı, uzun süren görüşmeler sonucunda sözleşmenin tatlıya bağlandığını belirtti ve emeği geçenlere teşekkür etti.

 • 04.08.2023 04 Ağu 14:59 Bodrum Belediyesi, Yaban Hayvanlarına Su Takviyesi Yapıyor Bodrum Belediyesi, Yaban Hayvanlarına Su Takviyesi Yapıyor

  Bodrum Belediyesi, rutin temizlik çalışmalarının yanı sıra sıcak havalar nedeniyle yaban hayvanlarının yaşam alanlarına su takviyesi yapıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında göletlere su takviyesi yapılırken, hayvancılıkla ilgilenen halkın büyükbaş hayvanları da faydalanıyor. Ayrıca, yangın söndürme ekiplerine destek veren ekipler, yangınların söndürülmesine katkı sağlıyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, rutin çalışmalarının yanı sıra binalarda temizlik, çöp toplama, atık toplama ve diğer temizlik işlemlerini de gerçekleştiriyor. Vatandaşlardan ise atık toplama günlerine riayet etmeleri ve çöpleri konteyner yanlarına boşaltmamaları isteniyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 18:02 Tava ciğerin can yoldaşı Karaağaç biberinin hasadı 100 işçiyle 40 derece sıcağın altında başladı Tava ciğerin can yoldaşı Karaağaç biberinin hasadı 100 işçiyle 40 derece sıcağın altında başladı

  Edirne'de 40 dereceyi bulan sıcağın altında ciğerin can yoldaşı patentli ve tescilli Karaağaç biberinin hasadı 100 tarım işçisiyle başladı. Biberler, iplere dizilip kurutulduktan 1 buçuk ay sonra 800 TL'den satılacak. Yeşil biberin kilosu ise 50 TL'den alıcı buluyor. Edirne'nin meşhur tava ciğerinin vazgeçilmez garnitürü olarak ciğerin yanında misafirlere sunulan Karaağaç acı biberinin hasadını yapan tarım işçileri hava sıcaklığının 40 dereceye yaklaştığı güneşin altında büyük emek harcıyor. Tarım işçileri ise günlük 300 ila 400 lira arasında yevmiye kazanarak aile ekonomilerine katkıda bulunuyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 17:33 Edirne'de Karaağaç Biberi Hasadı Başladı Edirne'de Karaağaç Biberi Hasadı Başladı

  Edirne'de 40 dereceyi bulan sıcak altında, patentli ve tescilli Karaağaç biberinin hasadı başladı. Biberler, kurutulduktan sonra 800 TL'den satılacak. Tarım işçileri günlük 300 ila 400 lira arasında yevmiye kazanarak aile ekonomilerine katkıda bulunuyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 15:58 Edirne'de Karaağaç Acı Biberi Hasadı Başladı Edirne'de Karaağaç Acı Biberi Hasadı Başladı

  Edirne'de, kentin meşhur lezzeti tava ciğerin yanında 'olmazsa olmaz' olarak adlandırılan, yöreye özgü Karaağaç acı biberinin hasadı başladı. Sadece Yunanistan sınırındaki Karaağaç Mahallesi'nde yetişen biberde bu yıl 250 ton verim bekleniyor. Biber üreticisi Tunahan Ule, yağmurların gecikmeye neden olduğunu ve hasadın 15 Temmuz'da yapıldığını belirtti. Hasat sonrası biberler iplere dizilip gölgede kurutulacak ve kilosu 500 liradan satılacak. Bu biber sadece Edirne'ye değil, diğer illerdeki ciğercilere de gönderiliyor. Kurutulmuş halinin kilosu ise 800 lira olacak. Karaağaç acı biberi, dünyanın başka hiçbir yerinde yetişmiyor ve özel bir tat sunuyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 15:25 Edirne'de Karaağaç Acı Biberi Hasadı Başladı Edirne'de Karaağaç Acı Biberi Hasadı Başladı

  Edirne'de, kentin meşhur lezzeti tava ciğerin yanında 'olmazsa olmaz' olarak adlandırılan, yöreye özgü Karaağaç acı biberinin hasadı başladı. Sadece Yunanistan sınırındaki Karaağaç Mahallesi'nde yetişen biberde bu yıl 250 ton verim bekleniyor. Biber, hasat edildikten sonra iplere dizilip gölgede kurutulacak ve kilosu 500 liradan satılacak. Üreticiler, mayıs ayındaki yoğun yağmurlar nedeniyle ekimin geciktiğini belirtti. Karaağaç acı biberi, sadece Edirne'de yetişiyor ve dünyanın başka hiçbir yerinde bulunmuyor.

 • 31.07.2023 31 Tem 09:35 Aydın'da Orman Yangını Yasaklarına Uymayanlara Cezalar Aydın'da Orman Yangını Yasaklarına Uymayanlara Cezalar

  Aydın'da orman yangını riski nedeniyle uygulanan yasaklara uymayan 29 kişiye 37 bin 555 lira idari para cezası verildi. İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 1 Mayıs-30 Temmuz tarihleri arasında Çine, Didim, Efeler, İncirliova, Karacasu, Kuşadası, Söke ve Yenipazar ilçelerinde denetimler gerçekleştirdi. Denetimler sonucunda ormanlık alana giren ve yangın çıkaran 29 kişiye cezai işlem uygulandı. Jandarma ekipleri, denetimlerde insansız hava araçlarını da kullanarak havadan destek sağladı.

 • 29.07.2023 29 Tem 13:53 Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Döneminde Açılıyor Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 Eğitim-Öğretim Döneminde Açılıyor

  Mardin Artuklu Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2023-2024 eğitim-öğretim döneminde açılacak. Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Salim Bilici, düzenlediği basın toplantısında, fakültenin kurulduğunu ve öğretim üyelerinin vatandaşlara sağlık hizmeti vermeye başladığını belirtti. Fakültede 35 öğretim üyesi görev yaparken, acil tıp, anesteziyoloji ve reanimasyon, çocuk sağlığı ve hastalıkları branşlarında uzman doktor yetiştirilmeye başlandı. Öğrenci kabulü için de çalışmalar tamamlandı ve 40 öğrenci alınacak. Eğitim geçici bir binada başlayacak, klinik eğitimler ise Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılacak. Fakültenin laboratuvarları modern cihazlarla donatılmış durumda.

 • 28.07.2023 28 Tem 10:07 Cumhurbaşkanı Erdoğan, TCMB Başkan Yardımcılarını görevden aldı Cumhurbaşkanı Erdoğan, TCMB Başkan Yardımcılarını görevden aldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın üç başkan yardımcısını görevden alarak yerlerine yeni isimler atadı. Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman'ın yerine Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Hatice Karahan atandı.

 • 28.07.2023 28 Tem 09:40 Merkez Bankası'na 3 yeni başkan yardımcısı! Bakın hepsinin ortak özelliği ne? Merkez Bankası'na 3 yeni başkan yardımcısı! Bakın hepsinin ortak özelliği ne?

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası başkan yardımcıları Emrah Şener, Taha Çakmak ve Mustafa Duman görevden alındı. Başkan yardımcılıklarına Osman Cevdet Akçay, Fatih Karahan ve Hatice Karahan atandı. Atanan 3 yeni başkan yardımcısının da Boğaziçi Üniversitesi mezunu olması dikkat çekti.

 • 24.07.2023 24 Tem 16:18 Maden İşçileri Sendikası ile Yeni Anadolu Madencilik Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı Maden İşçileri Sendikası ile Yeni Anadolu Madencilik Arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı

  Türkiye Maden İşçileri Sendikası Merzifon Yeni Çeltek Şube Başkanı Cemil Güven, Merzifon, Sorgun ve Soma işletmelerinde çalışan toplamda 2 bin 400 maden işçisini ilgilendiren ve 1 Temmuz 2023 ile 30 Haziran 2025 tarihlerini kapsayan Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 14 Haziran'da başlayıp 20 Temmuz 2023'de sona erdiğini belirterek, toplu sözleşmeden memnun olduklarını söyledi. Güven, yaptığı açıklamada, Yeni Anadolu Madencilik AŞ ile Türkiye Maden İşçileri arasında ücret artışlarını da içeren toplu iş sözleşmesinin her iki tarafın anlaşması ile sonuçlandığına işaret ederek, 'Bu toplu sözleşme gerek işletmemize ve gerekse de çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.' dedi.

 • 24.07.2023 24 Tem 14:24 KKTC'de Orman Yangını Riskine Karşı Kırmızı Kod Alarmı Verildi KKTC'de Orman Yangını Riskine Karşı Kırmızı Kod Alarmı Verildi

  Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığına bağlı Orman Dairesi, hava sıcaklığının 45 dereceye kadar çıkmasının beklendiğini ve bu nedenle yangın riskine karşı 28 Temmuz Cuma gününe kadar 'kırmızı kod' alarmı verildiğini duyurdu. Orman Dairesi Müdürü Salih Güneş, ülkenin sıcak hava etkisi altında kalacağını ve bu hafta sıcaklığın 45 dereceye kadar çıkacağını belirterek, orman yangını riskine karşı bir dizi önlem alındığını vurguladı. Ateş yakılan piknik alanları ve ormanlara girişler yasaklandı ve vatandaşlardan konuya gereken hassasiyeti göstermeleri istendi. Orman içerisindeki yolları kullanmak zorunda olan vatandaşların izin almaları gerektiği ve 1 Mayıs-31 Ekim arasında ateş yakmanın yasak olduğu hatırlatıldı.

 • 23.07.2023 23 Tem 21:02 Ürdün ve Suriye, sınırda uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele için güvenlik toplantısı düzenledi Ürdün ve Suriye, sınırda uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele için güvenlik toplantısı düzenledi

  Ürdün ve Suriye, uyuşturucu kaçakçılığıyla mücadele etmek amacıyla sınırda güvenlik toplantısı düzenledi. Toplantıda, uyuşturucu tehlikesi, üretim ve kaçakçılık kaynakları ile mücadelede işbirliği ele alındı. Ayrıca, kaçakçılıkla mücadele için gerekli önlemler masaya yatırıldı. Ürdün, sınır komşuları Suriye ve Irak'ta kötüleşen güvenlik durumunun bir sonucu olarak sık sık kaçakçılık girişimlerine sahne oluyor.

 • 22.07.2023 22 Tem 10:16 Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti

  Kuraklıkla boğuşan Burdur Gölü en yüksek olduğu 1971 yılındaki su seviyesinin üçte birini kaybetti Gölün yüzey alanı 17 milyon 998 bin 210 hektardan bugün 11 milyon 866 bin 192 hektara düştü Tur teknelerinin yanaştığı iskele gölün 18 metre dışında kaldı 1977-80 dönemi Burdur Belediye Başkanı...

 • 19.07.2023 19 Tem 09:42 Türkiye'de Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Payı Artıyor Türkiye'de Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Payı Artıyor

  Türkiye'de Haziran ayı sonu itibarıyla 104 bin 800 Megavat (MW) seviyesine yükselen elektrik enerjisi kurulu gücü içinde yenilenebilir enerji kaynaklarının payı yüzde 55 oranla 59 bin 967 MW olurken, bu başarıda Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması'nın (YEKDEM) çok önemli payı bulunuyor. Jeotermal enerji santrallerinin teşvik sürelerinin tamamlanmasıyla birlikte, yeni projelerin devreye alınması önem taşıyor. Jeotermal enerjiye dayalı devlet desteği, YEKDEM yenilenmesiyle birlikte artırıldı ve uygulama süresi 15 yıla çıkarıldı. Ancak döviz kurlarındaki hareketlilik ve bankaların temkinli davranışı, yenilenebilir enerji projelerinin finansmanını zorlaştırıyor.

 • 17.07.2023 17 Tem 09:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan'ı ziyaret edecek Cumhurbaşkanı Erdoğan Suudi Arabistan'ı ziyaret edecek

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan'ın Cidde şehrini ziyaret edecek ve temaslarda bulunacak. Aynı gün CHP Merkez Yönetim Kurulu da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanacak. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki ise Hatay'da yerinde dönüşüm ofislerinin açılışına ve kentsel dönüşüm temel atma törenine katılacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası ise mayıs ayına ilişkin kısa vadeli dış borç istatistiklerini açıklayacak. Futbolda ise Galatasaray'ın Avusturya ve Beşiktaş'ın Almanya'daki kampları devam ediyor.

 • 17.07.2023 17 Tem 00:03 6 Nisan 1920 Tarihli Gündem 6 Nisan 1920 Tarihli Gündem

  CHP Merkez Yönetim Kurulu toplanacak, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki Hatay'da açılış ve temel atma törenine katılacak, TCMB kısa vadeli dış borç istatistiklerini açıklayacak, A Milli Kadın Voleybol Takımı Çin ile finalde karşılaşacak, Galatasaray ve Beşiktaş'ın kampları devam ediyor.

 • 12.07.2023 12 Tem 11:52 Paraguay Devlet Başkanı Tayvan'a ziyaret gerçekleştirdi Paraguay Devlet Başkanı Tayvan'a ziyaret gerçekleştirdi

  Paraguay'da Devlet Başkanı seçilen Santiago Pena, seçimden önce diplomatik bağları sürdüreceği sözünü verdiği Tayvan'a gitti. Pena, Tayvan lideri Tsai Ing-wen ile yaptığı görüşmede, ülkesinin Tayvan ile diplomatik bağları sürdüreceğini vurguladı. Paraguay'a yatırım yapmanın sadece diplomatik çıkarlara değil iki ülkenin karşılıklı ekonomik çıkarlarına da katkı sağladığını belirten Pena, görev süresi boyunca bu durumu Tayvan iş dünyasına ve halkına anlatmak için çalışacağını ifade etti. Tayvan'ı tanıyan ve Çin ile diplomatik ilişkileri bulunmayan 13 ülkeden biri olan Paraguay, Güney Amerika'da Tayvan'ı tanıyan tek ülke olarak biliniyor.

 • 12.07.2023 12 Tem 00:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi'ne katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Zirvesi'ne katılacak

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NATO Devlet ve Hükümet Başkanları Toplantısı'na iştirak edecek, devlet ve hükümet başkanlarıyla ikili görüşmeler gerçekleştirecek, basın toplantısı düzenleyecek.

 • 10.07.2023 10 Tem 00:03 6 Nisan 1920 Gündemi 6 Nisan 1920 Gündemi

  CHP MYK toplanacak, sele ilişkin gelişmeler takip ediliyor, iş gücü istatistikleri açıklanacak, Fransa'daki protestolar takip ediliyor, Galatasaray ve diğer takımların kampları devam ediyor, Wimbledon turnuvası sürecek.

 • 07.07.2023 07 Tem 16:31 HEDEF KIZILELMA BELGESELİ 2. BÖLÜMÜ 8 TEMMUZ'DA YAYINDA --- DÜZENLENEREK YENİDEN---- HEDEF KIZILELMA BELGESELİ 2. BÖLÜMÜ 8 TEMMUZ'DA YAYINDA --- DÜZENLENEREK YENİDEN----

  TÜRKİYE'nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA'nın geliştirme aşamaları ve Baykar'ın insansız hava aracı geliştirme yolculuğunu anlatan "Hedef KIZILELMA" belgeselinin ikinci bölümü, 8 Temmuz Cumartesi saat 20.00'de Baykar'ın YouTube kanalında yayınlanacak.

 • 07.07.2023 07 Tem 11:52 HEDEF KIZILELMA BELGESELİ 2. BÖLÜMÜ 8 TEMMUZ'DA YAYINDA HEDEF KIZILELMA BELGESELİ 2. BÖLÜMÜ 8 TEMMUZ'DA YAYINDA

  TÜRKİYE'nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA'nın geliştirme aşamaları ve Baykar'ın insansız hava aracı geliştirme yolculuğunu anlatan "Hedef KIZILELMA" belgeselinin ikinci bölümü, 8 Temmuz Cumartesi saat 20.00'de Baykar'ın YouTube kanalında yayınlanacak.

 • 07.07.2023 07 Tem 11:44 Hedef KIZILELMA Belgeseli 2. bölümü yarın yayında Hedef KIZILELMA Belgeseli 2. bölümü yarın yayında

  Hedef KIZILELMA Belgeseli 2. bölümü yarın yayında Türkiye'nin ilk insansız savaş uçağı olan Bayraktar KIZILELMA'nın geliştirme aşamaları ve Baykar'ın insansız hava aracı geliştirme yolculuğunu anlatan "Hedef KIZILELMA" belgeselinin ikinci bölümü, yarın 20.00'da yayınlacak.

Advertisement