Malatya'ya Yapılacak Yeni Stadyum - Son Dakika

Malatya'ya Yapılacak Yeni Stadyum

01.01.2012 12:47
Malatya'ya Yapılacak Yeni Stadyum

Malatya'ya yapılacağı belirtilen 25 bin kişi kapasiteli stadyumun temelinin 3 ay sonra atılabileceği bildirildi.

Malatya'ya yapılacağı belirtilen 25 bin kişi kapasiteli stadyumun temelinin 3 ay sonra atılabileceği bildirildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Sadi Fındıklı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnönü Üniversitesi yerleşkesi karşısına Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılacağı belirtilen Malatya'nın yeni stadyumunun ihalesinin 11 Ocak'ta yapılacağını söyledi.

Stadyumun temelinin de 3 ay sonra atılmasını beklediklerini kaydeden Fındıklı, 45 milyon liraya mal olması gereken stadyumun 150 dönüm alana yapılacağını belirtti.

Fındıklı, stadyumun yapılacağı alanın yanında bir atletizm pisti ve iki futbol sahası da olduğunu, buranın bir spor kompleksine dönüşeceğini anlattı. 25 bin kişilik olacağı belirtilen stadyuma, gerek görülmesi halinde 5 bin koltuk daha ekleyip, kapasitenin 30 bine de çıkarabileceklerini ifade eden Sadi Fındıklı, "Yeni yapılacak olan stadyum ulusal ve uluslararası her türlü müsabakaya uygun olacak" dedi.

İki yılda tamamlanmasını umdukları stadyumun görünüşüne de dikkati çeken Fındıklı, şunları kaydetti:

"Yeni stadyum basit ve düz bir mantıkla kayısıyı simgelemeyecek. Figürlerin bizatihi kendisi değil de hatırlatıcı ögelerle kayısıyı anlatacak. Dışı kayısının renginde olacak. İç içe bir yapı olacak. Tıpkı kayısıyı açıyoruz, çekirdeğin dış kabuğu ve nihayet çekirdekle karşılaşıyorsak stadyumumuz da iç içe yapılardan oluşacak şekilde projelendirildi."

- MALATYA

YORUMLAR
500
HAVELSAN dünyanın ilk 100 firması arasında kalmak istiyor HAVELSAN dünyanın ilk 100 firması arasında kalmak istiyor İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay öğrencilere kitap hediye etti İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay öğrencilere kitap hediye etti Akdeniz Üniversitesi 3. Üniversitelerarası Dağ Bisikleti Yarışı düzenlendi Akdeniz Üniversitesi 3. Üniversitelerarası Dağ Bisikleti Yarışı düzenlendi
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Malatya'ya Yapılacak Yeni Stadyum - Son Dakika


Advertisement