Malatya'ya Yapılacak Yeni Stadyum - Son Dakika
Yerel

Malatya'ya Yapılacak Yeni Stadyum

Malatya'ya yapılacağı belirtilen 25 bin kişi kapasiteli stadyumun temelinin 3 ay sonra atılabileceği bildirildi.

01.01.2012 12:47
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Malatya'ya yapılacağı belirtilen 25 bin kişi kapasiteli stadyumun temelinin 3 ay sonra atılabileceği bildirildi.

Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürü Sadi Fındıklı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İnönü Üniversitesi yerleşkesi karşısına Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yapılacağı belirtilen Malatya'nın yeni stadyumunun ihalesinin 11 Ocak'ta yapılacağını söyledi.

Stadyumun temelinin de 3 ay sonra atılmasını beklediklerini kaydeden Fındıklı, 45 milyon liraya mal olması gereken stadyumun 150 dönüm alana yapılacağını belirtti.

Fındıklı, stadyumun yapılacağı alanın yanında bir atletizm pisti ve iki futbol sahası da olduğunu, buranın bir spor kompleksine dönüşeceğini anlattı. 25 bin kişilik olacağı belirtilen stadyuma, gerek görülmesi halinde 5 bin koltuk daha ekleyip, kapasitenin 30 bine de çıkarabileceklerini ifade eden Sadi Fındıklı, "Yeni yapılacak olan stadyum ulusal ve uluslararası her türlü müsabakaya uygun olacak" dedi.

İki yılda tamamlanmasını umdukları stadyumun görünüşüne de dikkati çeken Fındıklı, şunları kaydetti:

"Yeni stadyum basit ve düz bir mantıkla kayısıyı simgelemeyecek. Figürlerin bizatihi kendisi değil de hatırlatıcı ögelerle kayısıyı anlatacak. Dışı kayısının renginde olacak. İç içe bir yapı olacak. Tıpkı kayısıyı açıyoruz, çekirdeğin dış kabuğu ve nihayet çekirdekle karşılaşıyorsak stadyumumuz da iç içe yapılardan oluşacak şekilde projelendirildi."

- MALATYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Malatya'ya Yapılacak Yeni Stadyum - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement