Merinos'tan İstihdama Katkı - Son Dakika
Yerel

Merinos'tan İstihdama Katkı

Merinos\'tan İstihdama Katkı

Gaziantep'teki halı sanayinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması, endüstriyel dokumacı yetiştirilmesi projesine destek veren Merinos istihdama katkı sağlıyor.

04.01.2012 10:07
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Gaziantep'teki halı sanayinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması, endüstriyel dokumacı yetiştirilmesi projesine destek veren Merinos istihdama katkı sağlıyor.

Merinos Halı Sanayi A.Ş. ve Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile yapılan projede sektörün ihtiyacı olan dokumacı ustaları yetiştirilecek. Dünyanın halı merkezi olan Gaziantep'teki halı fabrikalarına endüstriyel dokumacı yetiştirmek üzere Merinos ile Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulu'nun işbirliği ile gerçekleştirilecek olan proje ile kalifiye elemanlar yetiştirilecek. İlk etapta 25 kişinin katılacağı kurslar sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek ve Merinos Halı fabrikasında çalışma imkanına kavuşacaklar.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren Merinos Halı Sanayi Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi Mahmut Erdemoğlu, "Bu proje ile halı sektörünün kalifiye eleman sorununun çözümü için önemli bir adım atmış bulunmaktayız. Gaziantep'teki halı sanayinin kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması için Merinos olarak gerekti tüm destekleri vermekteyiz. Bu kursa katılacak elemanlar bir buçuk ay teorik eğitim gördükten sonra bir buçuk ayda tesislerimizde pratik eğitim göreceklerdir. Başarılı olan arkadaşlarımız Merinos'ta işbaşı yapacaklardır. Bu tür projeleri devam ettirerek Gaziantep'in kalifiye eleman açığını kapatmayı hedefliyoruz" dedi.

Endüstriyel dokumacı yetiştirilmesi projesinin teorik eğitim bölümünün Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okulunda yürütüleceğini ifade eden Okul Müdürü Doç. Dr. Mehmet Civan, Merinos'un katkılarının önemli olduğuna dikkat çekerek bunun üniversite sanayi işbirliğine bir örnek olduğunu söyledi.

Öte yandan kurslara katılmak isteyenlerin Merinos Halı Sanayi Ticaret AŞ'ye veya Naci Topcuoğlu Meslek Yüksek Okuluna müracaat etmeleri gerektiği bildirildi. - GAZİANTEP

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Merinos'tan İstihdama Katkı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement