Minik Judocular Karşıyaka'da - Son Dakika
Yerel

Minik Judocular Karşıyaka'da

Minik Judocular Karşıyaka\'da

Türkiye Judo Federasyonu ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen “Minikler Judo Türkiye Şampiyonası” başladı.

23.07.2016 12:16

Türkiye Judo Federasyonu ve Karşıyaka Belediyesi işbirliğiyle düzenlenen "Minikler Judo Türkiye Şampiyonası" başladı. 71 ilden 963 sporcunun katıldığı dev organizasyonun ilk gününde tribünler doldu, kıran kırana müsabakalar yaşandı.

Her yaşta ve her branşta spor etkinlikleri ile dikkat çeken Karşıyaka Belediyesi, bu kez "Minikler Judo Türkiye Şampiyonası"na ev sahipliği yapıyor. 22-24 Temmuz tarihleri arasında, Mustafa Kemal Atatürk Karşıyaka Spor Salonu'nda gerçekleşecek olan organizasyona 71 farklı ilden, 963 minik judocu katılıyor. Salonun iç kısmı profesyonel müsabakalara uygun hale getirildi ve ilk günden onlarca minik sporcu mindere çıkarak, gün boyu süren karşılaşmalarda kozlarını paylaştı.

Şampiyonanın Açılış Töreni de renkli görüntülere sahne oldu. Tribünleri dolduran binlerce Karşıyakalı, ellerinden Türk Bayraklarını hiç bırakmadı. Seremoniye; Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Türkiye Judo Federasyonu Genel Sekreteri Rahman Emeksiz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu da katıldı. Turnuvada 2004-2005 doğumlu kız ve erkek sporcular, kiloya göre 10 kategoride madalya için mücadele verecek. Karşıyaka'yı ise Mehmet Emin Avşar, Arda Hasret ile Cemal Aydın temsil edecek.

Çocukların spor yapmasını çok önemsediklerini dile getiren Başkan Akpınar, "Türkiye'nin dört bir yanından gelen yüzlerce çocuğumuz bu şampiyonada yeteneklerini sergileme fırsatı bulacak; başarıları madalyayla taçlanacak. Judo gücümüzü ve zekamızı en doğru şekilde kullanmamızı öğreten bir sanattır. Bizim mücadelemiz daha özgür, barış içinde yarınlara uyanmak, çocuklarımızı böyle bir ülkede yetiştirmektir. Geleceğin olimpiyat şampiyonlarını izlemek için, sizleri de salonumuza bekliyoruz" dedi. Başkan Akpınar, Atatürk'ün "Yurtta Barış Dünyada Barış" sözlerini de salonu dolduran sporseverler ile tekrarladı.

Türkiye Judo Federasyonu Genel Sekreteri Rahman Emeksiz ise "Centilmence ve sportmence yarışmalar diliyorum. Bize bu imkanı sunan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu da "Bu salon çok zaferlere ev sahipliği yapmış bir salondur. Şimdi de miniklerimizin heyecanına ortak oluyor. Karşıyaka Belediyesi'ne teşekkür ediyorum" dedi. - İZMİR

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Minik Judocular Karşıyaka'da - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement