Öğrenciler Anıtkabir'de - Son Dakika

Öğrenciler Anıtkabir'de

27.05.2022 00:58
Öğrenciler Anıtkabir'de

Yenimahalle Belediyesinin Şentepe Destek Eğitim Merkezi'nde sınava hazırlanan öğrenciler, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Yenimahalle Belediyesinin Şentepe Destek Eğitim Merkezi'nde sınava hazırlanan öğrenciler, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Yenimahalle Belediyesinin Şentepe Destek Eğitim Merkezi'nde sınava hazırlanan 8'inci sınıf öğrencileri, Anıtkabir'i ziyaret etti.

Öğretmenleri eşliğinde ilk olarak Aslanlı Yol'dan geçen 50 öğrenci, ellerinde Türk Bayrakları ile Anıtkabir'i karış karış gezerek Ata'nın huzuruna çıkmanın mutluluğunu yaşadı.

Gezide, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kabrini ziyaret eden öğrenciler, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'nde de tarihe yolculuk yapma fırsatı yakaladı. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'a kendilerine sunulan imkandan ötürü teşekkür eden öğrenciler, Anıtkabir'in önünde açtıkları Türk bayrağı ile de fotoğraf çektirdi.

Haftada 20 saat eğitim alıyorlar

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkelerine ve düşüncelerine sahip gençler yetiştirmek temel hedefimizdir diyen Yaşar, "Yenimahalle'de gençlerin ve çocukların çağdaş ve donanımlı bireyler olarak yetişmesi için çalışıyoruz. Çocuklarımız bu destek eğitim merkezlerimizde ücretsiz olarak haftada 20 saat eğitim alıyorlar. Onların başarısı bizleri mutlu ediyor. İnşallah ilerde güzel yerlere gelerek bizleri gururlandıracaklar" dedi. - ANKARA

YORUMLAR
500
İzmir açıklarında 46 düzensiz göçmen kurtarıldı İzmir açıklarında 46 düzensiz göçmen kurtarıldı Atatürk'ün çizdiği yoldan yürüdü, Türkiye'nin gururu oldu Atatürk'ün çizdiği yoldan yürüdü, Türkiye'nin gururu oldu Bahçecik'in kurtuluşu etkinliklerle kutlanıyor Bahçecik'in kurtuluşu etkinliklerle kutlanıyor
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Öğrenciler Anıtkabir'de - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement