Pegasus Hava Yolları'ndan 23 Nisan'da 'Pegasus Çocuk Ormanı' - Son Dakika

Pegasus Hava Yolları'ndan 23 Nisan'da 'Pegasus Çocuk Ormanı'

16.04.2022 12:52
Pegasus Hava Yolları'ndan 23 Nisan'da 'Pegasus Çocuk Ormanı'

Pegasus Hava Yolları, 23-24 Nisan tarihlerinde uçan her çocuğun biletini TEMA Vakfı aracılığıyla bir fidana, fidanları ise 'Pegasus Çocuk Ormanı'na dönüştürecek.

Pegasus Hava Yolları, 23-24 Nisan tarihlerinde uçan her çocuğun biletini TEMA Vakfı aracılığıyla bir fidana, fidanları ise 'Pegasus Çocuk Ormanı'na dönüştürecek. Proje kapsamında toplam 15 bin fidan dikimi yapılacak.

Türkiye'nin dijital hava yolu Pegasus, 23-24 Nisan 2022 tarihlerinde Pegasus'la uçan her çocuğun biletini TEMA Vakfı aracılığıyla bir fidana dönüştürecek. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bağışlanacak fidanlarla Pegasus Çocuk Ormanı oluşturulacak. Bu tarihlerde söz konusu hava yolu şirketi ile uçan tüm 0-12 yaş arası çocuklar adına toplam 15 bin fidan dikimi yapılacak.

Pegasus Çocuk Ormanı projesini bir tanıtım filmiyle duyuran havayolu şirketi, filmde Atatürk'ün emaneti çocuklara sahip çıkmanın bu ülkenin geleceğine sahip çıkmaktan geçtiğini vurguluyor. Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bu vatan, çocuklarımız ve torunlarımız için cennet yapılmaya değer." sözüyle biten tanıtım filmine youtube.com/watch'v=ssYd140vh7k adresinden ulaşılabildiği belirtildi. - İSTANBUL

YORUMLAR
500
İstanbul'da aranan hırsız kardeşler Şanlıurfa'da yakalandı İstanbul'da aranan hırsız kardeşler Şanlıurfa'da yakalandı Onur Zerey'in ismi Timsah Park'ta yaşayacak Onur Zerey'in ismi Timsah Park'ta yaşayacak Kocaeli'de kaybolan 14 yaşındaki çocuk bulundu Kocaeli'de kaybolan 14 yaşındaki çocuk bulundu
Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Pegasus Hava Yolları'ndan 23 Nisan'da 'Pegasus Çocuk Ormanı' - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement