Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Olayları Bayburt'ta Protesto Edildi - Son Dakika
Yerel

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Olayları Bayburt'ta Protesto Edildi

Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Olayları Bayburt\'ta Protesto Edildi

Doğu ve Güneydoğu’da son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan terör olayları, Bayburt’taki sağlık çalışanları tarafından basın açıklaması yapılarak protesto edildi.

28.10.2015 12:48

Doğu ve Güneydoğu'da son dönemde sağlık çalışanlarına yönelik yapılan terör olayları, Bayburt'taki sağlık çalışanları tarafından basın açıklaması yapılarak protesto edildi.

Bayburt Devlet Hastanesi Poliklinikler önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına Bayburt Halk Sağlığı Müdürü Zülkarni Özbek, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Hulki Aşır, sağlık çalışanları ve hastane personeli katıldı.

Grup adına basın açıklamasını yapan Özbek, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen terör saldırılarının genç, yaşlı, çocuk demeden tüm halkı hedef aldığını, sağlık çalışanları, ambulans ve hastanelere yönelik alçakça saldırıların devam ettiğini söyledi.

Son olarak Hakkari Şemdinli'deki devlet hastanesine teröristler tarafından bombalı saldırı düzenlendiğini hatırlatan Özbek, şunları söyledi:

"3 sağlık çalışanımız terör örgütünün gerçekleştirdiği alçakça saldırılarda hayatını kaybetti. Aile hekimimiz Dr. Abdullah Biroğul memleketi Diyarbakır'da, sağlık memurumuz Eyüp Ergen ve ambulans şoförü Şeyhmus Dursun memleketleri Şırnak'ta uğradıkları silahlı saldırılarda şehit edildiler. Onlarca çalışanımız alıkonuldu. ambulanslarımıza, hastanelerimize ateş edildi; sağlık hizmetleri aksatılmaya çalışıldı. son olarak Hakkari Şemdinli'deki devlet hastanemiz bombalı saldırı sonucu kullanılamaz hale geldi. En büyük zararı Şemdinli'de bizlerden sağlık hizmeti bekleyen halkımız gördü."

Yapılan saldırıları şiddetle lanetlediklerini dile getiren Özbek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tek amaçları hayat kurtarmak, insanımızın sağlığına hizmet etmek olan çalışanlarımızın bu tür saldırılara maruz kalması asla kabul edilemez. Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı hedefleyen bu tür saldırılar, en çokta bölge insanımıza zarar vermekte onların en temel ve doğal, insani hakkı olan sağlık imkanlarına ulaşımını güçleştirmektedir. Hastanelerimizde çalışanlarımızın güvenliği için gereken tedbirler alınıyor. güvenlik güçlerimiz terör örgütüne yönelik operasyonlarına aralıksız devam ediyor. ancak unutmayalım ki; teröre karşı en büyük cevabı, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz. Bizler tüm engellemelere rağmen; din, dil, ırk ayrımı gözetmeden insanımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. Bu topraklarda binlerce yıldır yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içerisinde olacağız."

Çalışanlar basın açıklamasının ardından görevlerine geri döndü. - BAYBURT

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Sağlık Çalışanlarına Yönelik Terör Olayları Bayburt'ta Protesto Edildi - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement