Salihli'de "Türkiye'nin Dış Ticaretini Anlamak" Konulu Panel - Son Dakika

Salihli'de "Türkiye'nin Dış Ticaretini Anlamak" Konulu Panel

11.01.2013 12:40
Salihli'de "Türkiye'nin Dış Ticaretini Anlamak" Konulu Panel

Salihli Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD) Gediz Üniversitesi işbirliği ile "Türkiye'nin dış ticaretini anlamak ve 2023 yılı 500 milyar dolar ihracat vizyonunda firmaların yapması gerekenler" konulu panel düzenledi.

Salihli Sanayici ve İşadamları Derneği (SASİAD) Gediz Üniversitesi işbirliği ile " Türkiye'nin dış ticaretini anlamak ve 2023 yılı 500 milyar dolar ihracat vizyonunda firmaların yapması gerekenler" konulu panel düzenledi.

SASİAD Konferans Salonu'nda yapılan panele, Gediz Üniversitesi Dış Ticaret Programı Başkanı Öğretim Görevlisi Mutlu Yılmaz, konuşmacı olarak katıldı.

Yılmaz, panelde yaptığı sunumla cumhuriyetin ilk yıllarından bugüne kadar Türkiye'nin dış ticaret rakamları hakkında bilgi aktararak, cumhuriyetin kuruluşunda 50 milyon dolar seviyesinde olan ihracatın, 2000 yılında 27 milyar dolara, 2012'de ise 152 milyar dolara ulaştığına işaret etti.

Bu verilere göre, Türkiye'nin 2023 yılı ihracatının 500 milyar doları rahatlıkla geçebileceğini ifade eden Yılmaz, ihracatçı firmalara bu hedeflere ulaşmak için son dönemde başarıyla yapıldığı gibi pazar çeşitlendirmesi yapmalarını ve katma değeri yüksek üretime yönelmelerini tavsiye etti.

Muhabir: Çetin Karabıyık

Yayıncı: Ufuk Kırabalı - MANİSA

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO resti sonrası İsveç'ten geri adım: Türkiye ve İslam karşıtı eylemler güvenliğimiz için risk yarattı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO resti sonrası İsveç'ten geri adım: Türkiye ve İslam karşıtı eylemler güvenliğimiz için risk yarattı Yunanistan Başbakanı Miçotakis aklınca Türkiye'ye meydan okudu: Savaş olasılığından endişe etmiyorum Yunanistan Başbakanı Miçotakis aklınca Türkiye'ye meydan okudu: Savaş olasılığından endişe etmiyorum İsveç'e göre, Türkiye ve İslam karşıtı provokasyonlar güvenlik için riskli İsveç'e göre, Türkiye ve İslam karşıtı provokasyonlar güvenlik için riskli

Son Dakika Yerel Salihli'de 'Türkiye'nin Dış Ticaretini Anlamak' Konulu Panel - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement